طرز تهیه مرغ سوخاری؛ فوت و فن آموزش تهیه مرغ سوخاری خانگی

مرغ سوخاری یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که شیوه پخت آن در منزل و رستوران متفاوت است. سایت روزانه قصد دارد طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی 4 نفره را به شما آموزش دهد تا در کنار خانواده یک غذای خوشمزه را تجربه کنید. البته بسته به تعداد نفرات می توانید مواد موردنیاز را افزایش دهید.

طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی

طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی

مواد موردنیاز:

  • سینه و ران مرغ تکه شده (5 تا 6 تکه)
  • تخم مرغ (2 عدد)
  • پیاز (1 عدد)
  • پودر سیر و اورگانو (این بسته به سلیقه خودتان دارد که استفاده کنید یا خیر)
  • آرد سوخاری (3 پیمانه)
  • ادویه (به مقدار لازم)
  • آرد سفید (2 پیمانه)
  • روغن سرخ کردنی (به مقدار لازم)

طرز تهیه مرغ سوخاری خانگی

طرز تهیه:

ابتدا مرغ هایی که تکه کرده اید را با یک عدد پیاز و مقداری نمک در یک قابلمه ریخته سپس روی آن آب بریزید و بگذارید روی حرارت تا آب پز شود. 20 دقیقه زمان معقولی برای آب پز شدن تکه های مرغ می باشد زیرا قصدمان این است که فقط از حالت خامی در بیایند.

تخم مرغ هایتان را در یک ظرف گود بشکنید و با چنکال خوب هم بزنید تا مخلوط شوند.

آرد سفید را اگر الک کنید بهتر است. پس از الک کردن آرد سفید آن را در یک دیس تخت لبه دار بریزید.

آرد سوخاری و ادویه و نمک را نیز جداگانه با هم مخلوط کنید و در یک دیس یا سینی لبه دار بریزید.

نکته: اگر می خواهید که مرغ سوخاریتان تند شود پس باید فلفل قرمز بیشتری اضافه کنید. اما اگر نمی خواهید تند شود کمی فقط فلفل سیاه به آرد سوخاریتان اضافه کنید.

تکه های مرغ که نیم پز شده اند را از آب مرغ دربیاورید و اجازه دهید خوب سرد شود. پس از سرد شدن مرغ ها آنها را در آرد سفید بغلتانید بعد در تخم مرغ هایتان آغشته کرده و سپس در آرد سوخاری بغلتانید به قدری که روی مرغ ها با آرد سوخاری پوشیدهشود.

در یک ظرف شیشه ای نسوز و گود دو سوم روغن سرخ کردنی را بریزید و روی حرارت قرار دهید تا خوب داغ شود. اگر که می خواهید از سرخ کن استفاده کنید که دیگر نیازی به ظرف شیشه ای نسوز ندارید.

نکته: هر چقدر که روغنتان داغ تر شود جذب روغن کمتر می شود. و اینکه هر چقدر حرارت روغن کمتر باشد رنگ مرغ ها تیره تر می شود.

تکه های مرغ را درون روغن داغ شده قرار دهید تا سرخ شود. اما درب ظرفتان را نبندید. به این علت که تخم مرغتان کف نکند.

برای پختن تکه های مرغ 6 تا 10 دقیقه زما نیاز دارید تا کاملاً سوخاری شوند.

پس از اینکه مرغ هایتان سرخ شد یک حوله کاغذی تمیز را در یک بشقاب قرار داده و تکه های مرغتان را روی آن بچینید تا روغن اضافه آن گرفته شود بعد در ظرف مورد نظرتان بچینید.

اگر می خواهید از پودر سیر و اورگانو استفاده کنید. در مرحله آخر که تکه های مرغ را در ظرف چیدید می توانید روی آنها بپاشید. همچنین می توانید همراه با سیب زمینی سرخ کرده میل کنید.

مرغ سوخاری شما آماده سرو کردن است. نوش جان کنید.

 

 

همچنین بخوانید:

طرز تهیه قارچ سوخاری

طرز تهیه دلمه سیب زمینی

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

طرز تهیه دلمه کدو

طرز تهیه کوکو نخودفرنگی

 

مطالب مشابه را ببینید!

طرز تهیه انواع غذا با کنسرو ماهی؛ انواع سالاد، ساندویچ، پاستا و کوکو با کنسرو ماهی ناهار امروز چی بپزم؟ پیشنهاد خوشمزه ترین غذاها برای وعده ظهر طرز تهیه سبزی پلو و ماهی خوشمزه (آموزش مرحله به مرحله) + فواید این غذا لیست غذاهای ویژه شب یلدا و طرز تهیه آن (شب یلدا چی بپزم؟) طرز تهیه انار پلو شیرازی؛ انار پلو خوشمزه برای شب یلدا طرز تهیه خورش قیمه؛ نکات ویژه برای درست کردن خورش جا افتاده و مجلسی معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان طرز تهیه خورش بامیه خوشمزه مجلسی مرحله به مرحله طرز تهیه کباب مرغ مغزدار؛ 2 روش تهیه کباب مجلسی و رستورانی طرز تهیه غذاهای نونی؛ دستور تهیه 10 غذای نونی خوشمزه