طرز تهیه ژله بسنی؛ انواع ژله بستنی لایه ای

ژله یکی از دسرهای ایرانی است که بسیار بی دردسر و خیلی سریع و آسان تهیه می شود. ژله بستنی نیز دسر خوشمزه ای برای کودکان و حتی بزرگسالان است که طرفداران زیادی را دارد. در اینجا طرز تهیه ژله بستنی خوشمزه را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه ژله بستنی لایه ای

طرز تهیه ژله بستنی

ژله بستنی دو لایه

مواد موردنیاز:

  1. ژله با طعم دلخواه (2 بسته)
  2. بسته وانیلی (1/5 عدد)
  3. آب جوش به مقدار موردنیاز

 

طرز تهیه:

قبل از آنکه ژله را آماده کنید بستنی وانیلی را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود و از آن حالت انجماد در بیاید اما شل نشود.

سپس پودر ژله را با یک لیوان آب جوش حل می کنیم و خوب هم می زنیم تا ژله شفاف شود.

وقتی پودر ژله در آب جوش حل شد بستنی وانیلی را به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم.

حال می توانید دسرتان را در قالب های دلخواهتان ریخته و حدود 45 دقیقه در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد.

پس از آنکه لایه اول ژله خودش را گرفت بسته دوم را نیز به همان روش آماده می کنیم و روی لایه اول می ریزیم و در یخچال می گذارید تا دسر آماده شود.

طرز تهیه ژله بستنی لایه ای

ابتدا بستنی وانیلی را در دمای محیط قرار می دهیم تا نرم شود ( فقط بستنی باید کمی نرم شود و نباید بیش از حد شل شود ) . در مرحله بعد یک بسته پودر ژله را در یک لیوان آب جوش حل می کنیم و روی حرارت بخار آب مواد را هم می زنیم تا ژله شفاف شود.

وقتی پودر ژله را در آب جوش حل کردیم نصف بستنی وانیلی را به آن اضافه و مخلوط می کنیم تا مواد صاف شوند سپس در قالب مورد نظرمان می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا ژله ببندد. برای بستن ژله حدودا ۴۵ دقیقه زمان نیاز است.

بعد از اینکه لایه اول ژله خودش را گرفت ، بسته دوم ژله را مانند روشی که در بالا توضیح دادیم در آب جوش حل می کنیم و پس از مخلوط کردن با بستنی وانیلی روی لایه اول می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا دسر ما آماده شود. اما این مرحله نیاز به 2 ساعت زمان دارد تا دسر آماده شود.

طرز تهیه ژله بستنی لایه ای

نکات مهم:

  • بهتر است برای زیباتر شدن نمای دسر، ژله ای که رنگش روشن تر است در لایه بالایی قرار بگیرد.
  • اگر می خواهید ژله ای با لایه های بیشتر درست کنید همین مراحل را چند بار تکرار کنید با لایه های رنگی بیشتر و هر چقدر لایه هایتان بیشتر باشد ژله تان نیز زیباتر خواهد شد.

 

همجنین بخوانید: طرز تهیه انواع اسموتی لاغری

مطالب مشابه را ببینید!

دسرهای معروف انگلیسی؛ دستور تهیه 10 دسر رنگارنگ خوشمزه با تصاویر طرز تهیه مربای زنجبیل و خواص آن؛ 4 مربای خوشمزه زنجبیلی طرز تهیه پاستیل انار خوراکی سالم و خوشمزه ویژه شب یلدا طرز تهیه شیرینی انجیر؛ نکات، طرز تهیه و تزیین شیرینی انجیری 4 روش تهیه بستنی خانگی و سالم میلک شیک آلبالویی؛ طرز تهیه 6 میلک شیلک خوشمزه آلبالویی از ساده تا خامه ای طرز تهیه شیرینی پنجره ای و نکات ویژه خوشمزه شدن آن آموزش طرز تهیه شیرینی دانمارکی و نکاتی برای خوشمزه تر شدن طرز تهیه شیرینی نارگیلی در فر و بدون فر و نکات ویژه برای خوشمزه شدن آموزش طرز تهیه شیرینی کشمشی و نکاتی برای خوشمزه شدن آن