ده فیلم انگیزشی برای اوقات فراغت + داستان و عکس این فیلم های انگیزه دهنده

معرفی 10 فیلم انگیزشی برتر

افراد جامعه معمولاً علاقه بسیار زیادی به فیلم انگیزشی دارند به همین دلیل فیلم سازان روز به روز فیلم های بیشتری درباره این موضوع تولید می کنند. این فیلم ها باعث اثر گذاری بیشتر بر روی مخاطب می شوند و به این ترتیب او را با موفقیت های مختلفی رو به رو می سازند. بسیاری از فیلم هایی که در این رابطه تولید شده اند تا مدت های بسیار زیادی در خاطره افراد جامعه باقی مانده اند.

بسیاری از افراد با دیدن این فیلم های انگیزه دهنده در موقعیت های مختلف از واکنش های موجود در فیلم استفاده می کنند و مشکلات خود را به بهترین وجه ممکن حل می کنند. در این مقاله به ده فیلم انگیزشی اشاره می کنیم. این فیلم ها دارای تاثیر گذاری بسیار زیادی هستند به همین دلیل به شما توصیه می کنیم آن ها را تماشا کنید.

تأثیر فیلم های انگیزشی

افرادی که در زندگی انگیزه داشته باشند برای خود یک هدف تعیین می کنند و تلاش می کنند تا به این اهداف دست پیدا کنند. آن ها سعی می کنند تا زندگی خود را به این سمت حرکت دهند تا بتوانند به موفقیت های مختلفی دست پیدا کنند.  یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به این انگیزه ها تماشای فیلم انگیزشی است. تماشای این فیلم ها باعث می شوند تا یک انگیزه درونی در افراد ایجاد شود.

تماشای این محصولات به افرادی توصیه می شود که در زندگی خود احساس پوچی می کنند و تصور می کنند که نمی توانند هدف داشته باشند و به موفقیت دست پیدا کنند. با دیدن این فیلم ها این افراد تحریک می شوند و در مسیر رسیدن به هدف گام بر می دارند.

بسیاری از فیلم هایی که در زیر معرفی می کنیم باعث می شوند تا مدت های بسیار زیادی ذهن افراد درگیر آن ها باشد به همین دلیل باعث می شوند تا مدت های زیادی یک انگیزه را در ذهن مخاطب ایجاد کنند. طبیعی است که بسیاری از افراد به فیلم های داستانی علاقه دارند. حال این که این فیلم های داستانی باعث شوند تا انگیزه مخاطب بالا برود، طرفداران بیشتری هم جذب خواهند کرد.

ده مورد از بهترین فیلم های انگیزشی تأثیر گذار

فیلم هایی می توانند بیشترین تأثیر گذاری را در ذهن مخاطب داشته باشند که دارای دیالوگ های ماندگاری باشند به این ترتیب این دیالوگ ها و داستان فیلم تا مدت های بسیار زیادی در ذهن مخاطب باقی می مانند. این محصولات باعث می شوند تا یک تغییر اساسی در نگرش مخاطبان ایجاد شود و در رسیدن به اهداف و موفقیت ها به آن ها کمک های شایانی خواهند کرد. در ادامه همراه ما باشید تا ده مورد از بهترین فیلم های تأثیر گذار را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

فیلم رستگاری در شاوشنک

1- فیلم رستگاری در شاوشنک

این فیلم سینمایی به عنوان یکی از بهترین فیلم های تاریخ دنیا شناخته می شود. در این محصول یک مرد جوان به نام اندی به اتهام قاتل همسر و دوستش به زندان می رود و به حبس ابد محکوم می شود. در زندان با سختی ها و مشکلات بسیار زیادی رو به رو می شود. زندگی در زندان برای او بسیار سخت است. اما در او یک نیروی قوی به نام امید وجود دارد. او به وسیله همین نیروی امید حصار های زندان را می شکند و در نهایت موفق می شود. این فیلم دارای چنان اثر گذاری و کیفیتی است که مخاطب معمولاً چندین بار آن را تماشا می کند.


فیلم یک ذهن زیبا

2- فیلم یک ذهن زیبا

این محصول داستان یک ریاضی دان بزرگ به نام جانش است. در این فیلم، این ریاضی دان از دانشگاه فارغ التحصیل شده و به عنوان استاد مشغول به کار شده است. این شخص دارای آن چنان استعدادی است که برنده جایزه نوبل اقتصاد می شود و قادر است تا رابطه بین اعداد و اشکال در هم ریخته مختلف را به دست بیاورد. او در این فیلم با یک فرد ازدواج می کند و زندگی او دچار تغییرات زیادی می شود.

یک فرد از سازمان سیا از این فرد می خواهد تا در فعالیت های رمز شکنی و امنیتی به این سازمان کمک کند و در این مورد ماجراهای مختلفی پیش می آید. البته چیزی که در این فیلم بسیار جالب است ابتلای این ریاضی دان بزرگ به اسکیزوفرنی است. این بیماری، نادر و خطرناک است به همین دلیل تمامی ذهن این ریاضی دان را در بر گرفته و توهمات مختلفی در ذهن این شخص به وجود آورده است. در این فیلم شما با مورد های انگیزشی مختلفی آشنا خواهید شد و می توانند بر روی شما اثر گذار باشند. این فیلم بعد از تولید توانسته است چندین جایزه اسکار را کسب کند.


انیمیشن روح

3- انیمیشن روح

علاوه بر فیلم هایی که معرفی کردیم برخی از انیمیشن ها هم در رابطه با موضوعات انگیزشی تولید شده ‌اند. انیمیشن روح توسط هالیوود و توسط کارگردانی به نام پیتر داکتر تولید و معرفی شده است. این محصول به مخاطبان خود گوشزد می کند که در زندگی باید در لحظه تفکر کرد.

در این فیلم یک معلم موسیقی از زندگی خود خسته می شود به همین دلیل سعی می کند تا در حوزه موسیقی به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا کند. زمانی که او به موفقیت ها نزدیک می شود زمان مرگش فرا می رسد و در این راه با چالش های مختلفی رو به رو می شود. داستان این فیلم به گونه ای نوشته شده تا مخاطب را با معنای زندگی آشنا کند. بعد از این که این فیلم را مشاهده کردید دید شما نسبت به زندگی‌ تان قطعاً تغییر خواهد کرد.


فیلم ادی پرنده

4- فیلم ادی پرنده

این فیلم یکی از فیلم های طنز و کمدی سینما می باشد که از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم های انگیزشی سینمایی یاد می شود. در این محصول یک شخص وجود دارد که دارای هوش پایینی در رابطه با یادگیری است. اما این فرد علاقه زیادی به اسکی دارد و سخت تلاش می کد تا بتواند مهارت های مختلف این ورزش را یاد بگیرد.

او در این راه به موفقیت هایی دست پیدا می کند اما به هیچ وجه به موفقیت های کم قانع نیست و تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا از همه افراد حاضر در این رشته ورزشی موفق تر شود. این فیلم بر اساس یک داستان واقعی تولید شده است. هدف آن هم این است که به مخاطب بفهماند تا زمان رسیدن به موفقیت های بزرگ باید تلاش کرد و پشت کار داشت و از این راه به هیچ وجه نا امید نشد.


فارست گامپ

5- فارست گامپ

این فیلم محصول کشور ایالت متحده امریکا است و جزو فیلم های طنز و کمدی به شمار می رود. در این محصول فردی به نام فارست گامپ حضور دارد که داری بیماری ها و اختلالات روحی و ذهنی است. موضوع اصلی این فیلم زمانی شروع می شود که در یک ایستگاه اتوبوس ایستاده و داستان زندگی خود را بیان می کند. خانمی که در ایستگاه اتوبوس ایستاده به تمام داستان زندگی این شخص گوش می کند.

به دلیل مشکلات و اختلالات ذهنی و مشکلات جسمی که این شخص دارد زندگی برایش بسیار سخت می شود اما با پشتکاری که دارد بسیار تلاش می کند و تمام مشکلاتش را شکست می دهد. او با این تلاش خود را به عنوان یک قهرمان در فیلم معرفی می کند. این فیلم در سال 1994 به عنوان پر فروش ترین و موفق ترین فیلم در ایالات متحده امریکا شناخته شد. این محصول توانست 6 جایزه اسکار را هم کسب کند. این محصول باعث می شود تا بر روی ذهن مخاطب اثر بگذارد تا او بتواند مشکلاتش را فراموش کند و به او انگیزه دهد تا تلاش کند و به موفقیت برسد.


فیلم ویل هانتینگ نابغه

6- فیلم ویل هانتینگ نابغه

این محصول ساخت کشور ایالات متحده امریکا است. در این فیلم فرد جوانی حضور دارد که دارای استعداد بالایی است اما به عنوان یک سرایدار در یک دانشگاه از ایالات متحده امریکا مشغول به کار است. این فرد هنوز کشف نشده است و در بخشی از فیلم همچنان به عنوان یک سرایدار در یک دانشگاه مشغول به کار است.

این فرد استعداد بسیار زیادی در زمینه ریاضیات دارد به همین دلیل تلاش می کند تا بتواند مسیر جدیدی در زندگی خود به دست بیاورد. در این راه از دوست خود که روانشناس است کمک می گیرد تا بتواند مسیر زندگی خود را تغییر دهد. این فیلم دارای آن چنان قدرت اثر گذاری بر روی مخاطب است که به عنوان یکی از بهترین فیلم ها در بیست سال گذشته انتخاب شده است.

در این محصول بازیگر معروفی به نام رابین ویلیامز حضور دارد. این بازگیر هیچ وقت موفق به کسب جایزه اسکار بازگیری نشده است اما به واسطه بازی در این فیلم توانست تنها جایزه اسکار دوران بازیگری خود را به دست بیاورد. تماشای این فیلم باعث می شود تا شما عزیزان انگیزه های زیادی برای بروز استعداد های خود به دست بیاورید.


فیلم استیو جابز

7- فیلم استیو جابز

این فیلم داستان زندگی استیو جابز مؤسس شرکت اپل را به تصویر می کشد. این فیلم داستان زندگی این شخص و چگونگی رسیدن به موفقیت ها را نشان می دهد. مخاطب با دیدن این فیلم می فهمد که رسیدن به موفقیت یک شبه نیست و برای رسیدن به موفقیت های بزرگ باید سخت تلاش کند. در واقع با دیدن این محصول مخاطب ترغیب می شود تا برای رسیدن به موفقیت های خود سخت تلاش کند تا موفق شود.

این فیلم چگونگی ایجاد شرکت اپل را به تصویر می کشد و نشان می دهد که چگونه محصولات این شرکت به عنوان پر فروش ترین محصولات دنیا تبدیل می شوند. در این فیلم تمامی تجربیات استیو جابز به تصویر کشیده می شوند به همین دلیل مخاطب می تواند از تمامی این تجربه ها استفاده کند و در راه رسیدن به موفقیت گام بردارد و سخت تلاش کند.


فیلم شلاق

8- فیلم شلاق

شلاق یکی دیگر از ده فیلم انگیزشی است که معرفی می کنیم. این فیلم هم به عنوان یکی از بهترین فیلم های انگیزشی سینمایی شناخته می شود. در دنیا اکثر افراد دارای هدف هایی هستند به همین دلیل برای رسیدن به آن ها تلاش می کنند. در این راه برخی از افراد باید سخت تلاش کنند تا به اهداف خود برسند اما برخی از افراد بدون سختی کشیدن زیاد به اهداف خود می رسند.

این فیلم داستان فردی را به تصویر می کشد که سخت تلاش می کند تا بتواند به اهداف خود برسد. در این راه با مشقت ها و سختی های بسیار زیادی رو به رو می شود و از آن ها عبور می کند تا بتواند به هدف نهایی خود دست پیدا کند. این فیلم بیان می کند که هر فردی که دارای هدف است باید زجر و سختی های مختلف را تحمل کند تا بتواند به هدف خود برسد. در واقع هر انسان هدفمندی باید این سختی ها را تحمل کند.

این محصول این سختی ها را با شلاق جایگیزین کرده است. در راه رسیدن به موفقیت فردی که در پی هدف است شلاق ها و شکنجه های زیادی را تحمل می کند. این فرد در زیر شلاق های پی در پی قرار می گیرد و باید در برابر آن ها مقاومت کند تا بتواند به موفقیت دست پیدا کند.

بعد از دیدن این فیلم مخاطب متوجه خواهید شد که برای رسیدن به اهداف بزرگ باید بسیار زیاد تلاش کند و در غیر این صورت به هیچ وجه موفق نخواهید شد. این فیلم توانسته موفقیت های بسیار زیادی را به دست بیاورد. علاوه بر این بسیاری از منتقدان و کارشناسان در حوزه فیلم شناسی هم این محصول را ستایش کرده اند. به شما عزیزان توصیه می کنیم که تماشای این فیلم را از دست ندهید.


فیلم نظریه همه چیز

9- فیلم نظریه همه چیز

این فیلم هم زندگی نامه یکی از دانشمندان مشهور را به تصویر می کشد. استیون هاوکینگ دانشمندی که در این فیلم به تصویر کشیده شده است. این فرد دانشجوی فیزیک دانشگاه کمبریج بوده و دارای استعداد هوش بسیار خوبی است. در راه گرفتن مدرک دکترای باید یک تز ارائه دهد. تز دکترای این فرد در رابطه با سیاه چاله ها و زمان است. در این مدت او به یک دختر به نام جین وایل آشنا می شود و با این فرد ازدواج می کند.

نکته ای که در فیلک وجود دارد این است که این شخص با یک بیماری سخت دست و پنجه نرم می کند. او به بیماری مبتلا است که باعث می شود این فرد توانایی بدنی و استقامت ماهیچه های خود را از دست بدهد. این فرد با مشکلاتی که دارد تمام تلاش خود را به کار می گیرد و با استفاده از همین تلاش ها شاهکارهای بسیار بزرگی در این علم ایجاد می کند و به موفقیت های بسیار بزرگی دست پیدا می کند. نکته دیگری که در این فیلم وجود دارد پایبندی همسر این دانشمند معروف است. همسر وی در طول زندگی در کنار او می ایستد تا او به موفقیت های بزرگی دست پیدا کند.

اما سؤال اینجا است که چرا باید این فیلم  را تماشا کنید؟ این فیلم داستان ابتلای استیون هاوکینگ را به تصویر می کشد که به بیماری سختی مبتلا شده است. بیشتر داستان در رابطه با عشق این فرد و مبارزه با این بیماری و رسیدن به موفقیت های علمی است. به همین علت مخاطب با دیدن این فیلم ترغیب می شوند تا با مشکلات و بیماری های خود در زندگی مقابله کنند و به موفقیت ها و اهداف بزرگ برسند.


فیلم انولا هولمز

10- فیلم انولا هولمز

آخرین فیلم از ده فیلم انگیزشی انولا هولمز است. این فیلم داستان دختری را به تصویر می کشد که در روز تولدش، مادر وی ناپدید شده است. این فرد برادری دارد که کاراگاه است اما خودش تمام تلاشش را به کار می ‌گیرد تا از سرنوشت مادرش با خبر شود. در واقع این دختر باید سر از یک راز در بیاورد تا مادرش را پیدا کند.

داستان این فیلم هم به این صورت است که این دختر در روز تولدش زمانی که از خواب بیدار می شود متوجه می شود که مادرش ناپدید شده و هیچ اثری از او در خانه نیست. در داستان این فیلم، انولا از بردارانش کمک می خواهد تا در یافتن ماردش به او کمک کنند اما آن ها از او می خواهند تا به یک مدرسه شبانه روی برود تا بتواند هم درس بخواند هم از او مراقبت کنند.

انولا این پیشنهادات را نمی پذیرد و سعی می کند تا خودش بتواند ماجرای ناپدید شدن مادرش را حل کند. در این محصول انولا را فردی بسیار باهوش نشان داده اند که با هوش خودش سعی می کند مادر خود را پیدا کند البته این دختر بسیار احساسی است. این محصول، جامعه ای را نشان می دهد که مرد سالار است و در این بین این دختر دارای هوش و استعداد زیادی بوده و سعی می کند تا در این جامعه به هدف خود که همان یافتن مادرش است دست پیدا کند. داستان این فیلم باعث می شود تا مخاطب انگیزه های بسیار زیادی را پیدا کند تا حتی در جامعه ای که همه چیز بر ضد او است تلاش کند و به اهداف خود دست پیدا کند.

نتیجه گیری

افرادی که قصد داشته باشند تا در خود انگیزه ایجاد کنند باید بخواهند که به هدف مورد نظر برسند. اگر فردی تصمیم نداشته باشد که به هدفی برسد قطعاً انگیزه ای در او ایجاد نخواهد شد. ما در این مقاله لیست ده فیلم انگیزشی را برای شما عزیزان بیان کردیم اما در مرحله اول این خود شما هستید که باید بخواهید و بعد از آن با دیدن فیلم ها انگیزه در شما ایجاد می شود.

مطالب مشابه را ببینید!

بهترین فیلم‌های بهرام بیضایی؛ 11 فیلم برتر این کارگردان و داستان این فیلم ها بهترین فیلم های عباس کیارستمی؛ لیست 16 فیلم برتر این کارگردان و داستان آنها معرفی فیلم های فلسفی؛ 22 فیلم برای علاقمندان به فیلم های فلسفی عمیق چطور فیلم نت با محتوا گوی سبقت را ربود؟ بهترین فیلم های مسعود کیمیایی؛ لیست 20 فیلم دیدنی و معروف این کارگردان معرفی پلتفرم های پخش فیلم و سریال خارجی؛ معرفی آثار برتر هر پلتفرم بهترین فیلم های مافیایی؛ لیست 18 فیلم هیجان انگیز مافیایی و داستان آنها بهترین پلتفرم‌های تماشای فیلم و سریال خارجی بهترین فیلم های اصغر فرهادی؛ 10 فیلم پر مخاطب و معروف این کارگردان ایرانی فیلم هایی با موضوع جنگ جهانی؛ 22 فیلم با داستان و تصاویر