بیوگرافی حمید لولایی؛ عکس های حمید لولایی با همسرش

حمید لولایی یکی از پیشکسوتان عرصه تلویزیون و سینمای ایرانی است که آن را به عنوان یک بازیگر کمدین بسیار خبره می شناسند که فیلم های زیادی با نقش آفرینی های زیبایی از وی دیده شده است.

بیوگرافی حمید لولایی؛ عکس های حمید لولایی با همسر و فرزندانش

بیوگرافی حمید لولایی

حمید لولایی بازیگر طنز و کمدین نام آشنای تلویزیون و سینمای ایران متولد 1334/10/03 در تهران می باشد. لولایی با آنکه در عشرت آباد تهران بزرگ شده است و سالهای زیادی را در آنجا زندگی کرده اما اصالتش به بندر کیانشهر در رشت برمی گردد.

علاقه مندی وی به بازیگر به دوران کودکی او بر می گردد و به گفته خودش برای جلب توجه دوستان و هم محله ای هایش با استفاده از جعبه های پودر لباسشویی ماسک درست کرده و در محله به گویندگی می پرداخته است.

بیوگرافی حمید لولایی؛ عکس های حمید لولایی با همسر و فرزندانش

شروع به فعالیت و شهرت

حضور حمید لولایی به دنیای بازیگری کاملاً اتفاقی صورت گرفته است و مانند اکثریت بازیگران با تئاتر شروع به کار نموده است.

سال 58 مسیر زندگی حمید لولایی به گونه ای دیگر رقم خورد. آغاز به کار لولایی با تئاتر “سبزه، دوست بچه ها” به کارگردانی رضا ژیان بوده است. پیشنهاد این نمایش را در سال 58 رضا قاسمی به حمید لولایی داده بود و لولایی در این نمایش دو نقش متفاوت “فیل” و “دارکوب” را اجرا نمود.

در سال 1360 با فیلم سینمایی “از عوج تا اوج” به کارگردانی محمدرضا مجد مقابل دوربین قرار گرفت و پس از آن به مدت 10 سال مقابل دوربین قرار نگرفت تا سال 70 که در سریال تلویزیونی “فراموش خانه” به کارگردانی عبدالرضا نواب صفوی ظاهر شد.

سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی زیادی از وی دیده شده است. بهتر دیده شدن و شناخته شدن حمید لولایی در سریال های طنز نوروز 72 و ساعت خوش در به کارگردانی مهران مدیری در سال 73 می باشد.

بیوگرافی حمید لولایی؛ عکس های حمید لولایی با همسر و فرزندانش

اما شهرت وی برمی گردد به بازی در سریال روتین “زیر آسمان شهر” به کارگردانی مهران غفوریان که از سال 80 تا 81 هر شب از شبکه سه سیما روی آنتن می رفت. وی در این سریال نقش “خشایار مستوفی” را ایفا می کرد که به این نام در بین مخاطبانش شهرت پیدا کرده و هنوز که سالها از آن سریال می گذرد باز هم نام خشایار مستوفی با دیدن حمید لولایی تداعی می شود. اما لازم به ذکر است که به دلیل آنکه به مدت زمان یکسال و نیم درگیر نقش خشایار مستوفی بوده است پس از اتمام این سریال دچار بیماری روحی و افسردگی می شود.

بیوگرافی حمید لولایی؛ عکس های حمید لولایی با همسر و فرزندانش

ازدواج

حمید لولایی بازیگر طنز 62 ساله تلویزیون و سینمای ایران متأهل می باشد و ماحصل این ازدواج دو دختر به نام سارا و مریم می باشد که یکی از دخترانش در آلمان مشغول به تحصیل است و دختر دیگرش در ایران در رشته علوم آزمایشگاهی فارغ التحصیل شده است.

بیوگرافی حمید لولایی؛ عکس های حمید لولایی با همسر و فرزندانش

حمید لولایی در رابطه با ازدواج با همسرش می گوید زمانی که 35 ساله بوده است در یک مهمانی خانوادگی شرکت می کند و در آنجا با همسرش آشنا شده و این آشنایی به ازدواج ختم می شد.

 

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی جواد رضویان

بیوگرافی بهنوش بختیاری

بیوگرافی مجید صالحی

بیوگرافی یوسف تیموری

بیوگرافی رضا عطاران

مطالب مشابه را ببینید!

بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او نگاهی بر زندگی مهدی اخوان ثالث؛ از اوایل زندگی، ازدواج، آغاز شعر گفتن، زندانی شدن و درگذشت نگاهی بر زندگی سیمین دانشور نویسنده و شاعر از تولد تا ازدواج، آثار ادبی و درگذشت او نگاهی بر زندگی نظامی گنجوی؛ بیوگرافی از تولد تا آثار معروف او و درگذشت بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر اسطوره بدنسازی؛ از مهاجرت تا موفقیت های ورزشی و سینمایی او نگاهی بر زندگی نیما یوشیج؛ از تولد این شاعر تا عاشقی، زندگی در روستا و اشعار نیمایی نگاهی بر زندگی خواجه نصیر الدین طوسی؛ از تولد تا مرگ و معروف ترین آثار او