بیوگرافی محمدعلی کشاورز؛ علت جدایی محمدعلی کشاورز از همسرش

محمدعلی کشاورز بازیگر نام آشنا و مشهور تاریخ سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است که بخاطر نقش آفرینی بی نظیرش در سریال پدر سالار، به نام پدرسالار شهرت پیدا کرده است.

بیوگرافی محمدعلی کشاورز و علت جدایی از همسرش

بیوگرافی محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران متولد 1309/01/26 در اصفهان (محله سیجان) می باشد. نام خانوادگی وی در ابتدا اصلانی بوده است اما بعدها به کشاورز تغییر داده شد. محمدعلی کشاورز فارغ التحصیل هنرستان هنرپیشگی در تهران و دانشکده هنرهای دراماتیک می باشد. همچنین در مقطع رشته نقشه برداری نیز فارغ التحصیل شده است (به همین دلیل است که در برخی از برنامه هایی که مربوط به نقشه برداری بوده اند به عنوان مجری شرکت کرده است).

خانواده محمدعلی کشاورز در ابتدا مسلمان نبوده اند و اصالتشان گرجی تبار می باشد اما پس از زمان شاه عباس به ایران آمده و مسلمان می شوند. محمدعلی دومین فرزند خانواده اش می باشد.

بیوگرافی محمدعلی کشاورز و علت جدایی از همسرش

شروع به فعالیت

نخستین فعالیت محمدعلی کشاورز در زمینه بازیگری، با تئاتر شروع شد. وی در سال 1339 بازیگری را با تله تئاتر “خودکشی” به کارگردانی علی نصیریان و نویسندگی روبر دلاور آغاز کرد. کشاورز در اولین حضورش در تئاتر و بازیگری با بازیگران بنام و معروف امروزی «جمیله شیخی» و «علی نصیریان» هم بازی بوده است.

کشاورز در سال 1343، با فیلم سینمایی “شب قوزی” به کارگردانی فرخ عفاری، وارد عرصه سینما شد و پس از آن فعالیتش متوقف نشد و آثار ماندگار زیادی از خود به یادگار گذاشت.

کشاورز در سریال های تلویزیونی زیادی همچون دایی جان ناپلئون آتش بدون دود، هزاردستان، سربداران، سلطان و شبان، پدرسالار و … ایفای نقش کرد.

بیوگرافی محمدعلی کشاورز و علت جدایی از همسرش

آرزوی برآورده نشده

محمدعلی کشاورز اذعان داشت که بزرگترین آرزویش این بوده است که روزی نقش یک رهبر اکستر را بازی کند، رهبر ارکستری که عاشق کارش است و در آخر هم می میرد. اما هیچ وقت این آرزویش برآورده نشده است و اکنون هم دیگر خیلی برای به تحقق پیوستن این آرزو دیر شده است زیرا پیر شده است.

بیوگرافی محمدعلی کشاورز و علت جدایی از همسرش

شهرت

“دایی جان ناپلئون” سریالی به یادماندنی در سال 1355 بود که با بازی خوب محمدعلی کشاورز روی آنتن تلویزیون رفت. با پخش این سریال چهره محمدعلی کشاورز به خوبی دیده شد و پس از آن با فیلم سلطان و شبان سال 60 و سربداران سال 63 و در نهایت با هزاردستات در سال 58 چهره اش به شهرت نسبی رسید.

اما به جاست که بگوییم یکی از خاطره انگیزترین و ماندگارترین سریال هایی که هنوز در اذهان مردم زنده مانده است، سریال “پدرسالار” در سال 73 بوده است که محمدعلی کشاورز در نقش اسدالله خان بازی می کرد به گونه ای که هنوز از کشاورز با نام پدرسالار یاد می شود.

 

ازدواج و ماجرای طلاق

محمدعلی کشاورز قبل از انقلاب (در اواخر سال 47-48) یک بار ازدواج نمود که حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به نام «نلی» است اما در سال 52 این ازدواج به جدایی کشیده شد.

اما آنچنان که خود کشاورز می گوید همسرش در قید حیات نمی باشد و فوت شده اند.

بیوگرافی محمدعلی کشاورز و علت جدایی از همسرش

محمدعلی کشاورز در کنار دخترش نلی

 

کشاورز در مورد دخترش می گوید که: نلی در بلژیک زندگی می کند و استاد دانشگاه است. نلی نقاشی تدریس می کند و تمام فکر و ذکرش نقاشی است.

 

 

همچنین بخوانید:

بیوگرافی سعید کنگرانی

بیوگرافی نوید محمدزاده

بیوگرافی مهران مدیری

بیوگرافی مهران غفوریان

بیوگرافی پژمان بازغی

بیوگرافی مه لقا باقری

بیوگرافی پرستو صالحی

بیوگرافی هادی کاظمی

بیوگرافی روشنک گرامی

بیوگرافی امیرحسین آرمان

مطالب مشابه را ببینید!

بیوگرافی نیما شعبان نژاد از شروع بازیگری تا زندگی خصوص و ازدواج او نگاهی بر زندگی صائب تبریزی شاعر معروف (بیوگرافی از تولد تا درگذشت و اشعار او) بیوگرافی نازنین بیاتی؛ ار شروع بازیگری تا صداپیشگی و فیلم ها و سریال های او بیوگرافی هوتن شکیبا؛ از شروع بازیگر تا صداپیشگی و ازدواج و 5 فیلم برتر او بیوگرافی پژمان جمشیدی بازیگر و فوتبالیست (از زندگی شخصی و فوتبالی تا بازیگر شدن) بیوگرافی سروش صحت؛ خالق برنامه کتاب باز، نویسنده، کارگردان و بازیگر مشهور ایرانی نگاهی بر زندگی فریدون مشیری از تولد تا درگذشت این شاعر و گزیده اشعار وی نگاهی بر زندگی قیصر امین پور شاعر (از تولد تا شاعری و درگذشت و گزیده اشعار او) بیوگرافی لیلا حاتمی بازیگر؛ از شروع بازیگری در کودکی تا جوایز مختلف و ازدواج نگاهی بر زندگی خسرو شکیبایی بازیگر (شروع فعالیت هنری، معروفیت و درگذشت)