بیوگرافی هنگامه قاضیانی؛ همه چیز درباره زندگی شخصی و بهترین فیلم های او

بیوگرافی هنگامه قاضیانی؛ همه چیز درباره زندگی شخصی و بهترین فیلم های او

یکی از بازیگران خوب ایرانی است که طی این سال‌ها توانسته اسمی برای خود دست و پا کند اما برخلاف بیشتر سلبریتی‌های سینمای ایران، او معروفیت خود را مدیون چهره و حاشیه‌هایش نیست و اگر چیزی هست، برای بازی اوست نه چیز دیگر. از همین رو ما امروز در مجله ادبی و هنری روزانه قصد داریم تا به زندگی شخصی و هنری این بازیگر پرداخته و همچنین بهترین فیلم های او را به شما عزیزان معرفی کنیم. پس تا آخر همراه روزانه باشید.

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

بیوگرافی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی در 30 مرداد سال 1349 در مشهد به دنیا آمد.

خانواده

مادربزرگ من در زمان خودش عالِم بود و هیچ فضای بست‌‌ای نسبت به حضور زن در اجتماع و هنر وجود نداشت. ادبیات، موسیقی و سینما در خانواده پدری و مادری من جاری بود اما دلیلی که آرزوهای من دیرتر عملی شد به خاطر این بود که آنها این فضا را در من دیرتر می‌‌دیدند.

تحصیلات

هنگامه گفته است که پدر وی آدم سختگیری بوده و از بازی او در تاتر آنچنان هم استقبال نکرده، او در این باره گفته است: سال‌ها قبل در تئاتر مدرسه فعال بودم و تئاتر آنجا را می‌چرخاندم، در آن زمان به من پیشنهاد بازیگری شد که خانواده به من گفتند باید ادامه تحصیل دهم. به این ترتیب از 22 سالگی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفتم تا اینکه دوباره بازگشتم.

خانم قاضیانی فارغ التحصیل لیسانس رشته جغرافیای انسانی اقتصادی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس فلسفه غرب از دانشگاه سانفرانسیسکو آمریکا می‌باشد.

مطلب مشابه: بیوگرافی پانته آ بهرام؛ از زندگی شخصی و حواشی تا لیست بهترین فیلم های بازیگر خانم

ورود به سینما در 30 سالگی

ورود به سینما در 30 سالگی

خانم قاضیانی اولین بار در سال 1379 وقتی 30 ساله بود با فیلم سایه روشن حسن هدایت جلوی دوربین رفت سپس با گروت تدلتر لیو روی صحنه تئاتر توانایی‌اش را به اثبات رسان

بازیگری و فلسفه

فلسفه جواز تفکر است و از نگاه من هنرمند نیاز به جواز برای تفکر دارد به خاطر اینکه آگاهی هنرمند را شجاع می‌کند و هنرمند شجاع می‌تواند اتفاق بزرگی را به عنوان مامور برای زمین رقم بزند.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

هنگامه قاضیانی در سال 1373 وقتی 24 ساله داشت از همسرش طلاق گرفت و این زندگی در حالی به جدایی ختم شد که این زوج یک فرزند پسر پنج ساله داشتند!

خود هنگامه قاضیانی در این باره گفته است: من زن 24 ساله‌ای بودم که یک بچه 5 ساله داشتم و کلی از آروزهایم خراب شده بود، البته این شکست یک فرصت بزرگ برای من به حساب می‌آمد؛ برایم خیلی سخت بود هم مرد خودم باشم هم زن، شخصیت انسان در این مواقع دچار تکرار می‌شود و این اتفاق خیلی تلخ و سخت است.

مطلب مشابه: بیوگرافی مهناز افشار؛ درباره زندگی شخصی و لیست فیلم های خانم بازیگر

رابطه با پسر

رابطه با پسر

خانم قاضیانی درباره رابطه‌اش با پسرش گفته است: رابطه من و پسرم رابطه درستی است این را به چند دلیل می‌گویم، مهم‌‌ترین علتش این است که دروغی بین ما وجود ندارد و همین همه چیز را درست پیش می‌برد. ممکن است بعضی وقت‌‌ها به خاطر گفتن واقعیت رنج بکشیم اما مهم این است که به هم دروغ نمی‌گوییم. من بعضی وقت‌ها مادرش هستم، یک وقت‌ هایی خواهرش می‌‌شوم و خیلی وقت‌ها هم پیش آمده که دوست صمیمی‌اش بودم.

وصیت‌نامه ام را از 28 سالگی نوشته‌ام

من وصیت نامه‌ام را در سن 28 سالگی نوشتم و دائم تغییرش می‌دهم، نه تغییرات تفکری که تغییرات جزئی که فکر می‌کنم لازم است روی آن اعمال می‌کنم

مثلا من اصلا برای خودم از مراسم خوشم نمی‌آید؛ دوست دارم خیلی ساده از جهان بروم و این را مکتوب کردم ولای قرآنم است.

فقط یک وارث دارم و فقط می‌توانم برای او چیزهایی را تغییر دهم؛ من در سن کم این افکار را داشتم.

بزرگترین آرزویم…

کشاورزی را قبلا دوست داشتم و می‌خواستم در پایان عمر یک مزرعه بزرگ داشته باشم اما الان دوست دارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که بتوانم بدون استرس مدام در سفر باشم.

بالا رفتن سن برایم مهم نیست…!

من عاشق سنم هستم، عاشق خط و خطوطی هستم که روی صورتم می‌افتد چون این‌‌ها به من راهی را نشان می‌دهد که آمده‌ام و همین به من قدرت می‌دهد، عکس‌‌هایی که در این یکی دو سال دارم را بیشتر از عکس‌های جوانی‌ام دوست دارم چون کودک درونم هنوز زنده است.

مطلب مشابه: بیوگرافی نوید محمدزاده؛ درباره زندگی شخصی و لیست بهترین فیلم های او

تجربه خوانندگی

تجربه خوانندگی

خانم قاضیانی گفته است: در فیلم “به همین سادگی” آقای رضا میرکریمی محترم سال 86 که واقعا قدم ایشان با فیلمشان برای زندگی من یک اتفاق بزرگ بود، من ساری گلین را خواندم. از وقتی که یادم می‌‌آید آواز شنیده‌ام و موسیقی چیز مهمی در خانواده من بوده، اما تقریبا از سن خیلی‌ خیلی کم فهمیدم که موسیقی روح مرا آرام می‌کند.

رقصیدن و آواز خوانی

از پنج، شش سالگی با موسیقی مأنوس شدم و شروع به رقصیدن و آوازخواندن کردم. کم‌کم بزرگ‌‌تر که شدم و به 14 ، 15 سالگی رسیدم، این موضوع به‌ قدری برایم جدی بود که دوست داشتم خانمان خالی باشد فقط به دلیل اینکه من بتوانم بخوانم.

اولین کنسرت

خانم قاضیانی در دی ماه سال 1394 در تالار وحدت کنسرت موسیقی بانوان را در مقام خواننده با اجرای قطعاتی بیادماندنی از موسیقی ایران با تنظیم رضا تاجبخش به روی صحنه برد.

ترجمه کتاب

هنگامه قاضیانی در کنار فعالیت هنری خود ترجمه کتاب ” سرزمین مرد سرخپوست قانون مرد سفید پوست ” نوشته ” ویلکومب واشبرن ” را نیز در کارنامه خود دارد. همچنین وی به عنوان داور در جشنواره وارنا در بلغارستان شرکت کرد.

مطلب مشابه: زندگینامه ریحانه پارسا بازیگر جنجالی؛ درباره زندگی شخصی و لیست فیلم های او

خدا دوستم دارد

خدا دوستم دارد

صادقانه بگویم به شدت به این موضوع اعتقاد دارم که نیروهایی به من کمک می‌کنند که مسیر را درست بروم وگرنه ممکن بود من هم مثل خیلی‌ها راه را اشتباه بروم. فکر می‌کنم خدا خیلی دوستم دارد که تا حالا اتفاق یا حاشیه‌ای در کنار شغلم نداشتم.

خداحافظی هنگامه قاضیانی از بازیگری

پس از بیست و چهار سال کوشش و تلاش در حوزه بازیگری، هنگامه قاضیانی تصمیم گرفت از فعالیت در این حوزه خداحافظی کند و در این باره نوشت: “من باید می‌رفتم”. هنگامه قاضیانی یکی از شناخته شده ترین بازیگران سینمای ایران بود که در جریان اتفاقات سال گذشته توسط دستگاه امنیتی ایران بازداشت شد.

جوایز و افتخارات

جوایز و افتخارات

خانم قاضیانی به دلیل بازی در فیلم “به همین سادگی” در نقش یک زن خانه‌دار شهرستانی که در مناسبات شهری تهران امروزی دچار تردید در زندگی با همسرش شده است، بازی کرد که برای همین نقش آفرینی توانست جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را در بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در سال 1386 دریافت کند.

دومین جایزه سیمرغ

هنگامه قاضیانی در سال 1390 با بازی در فیلم “روزهای زندگی” توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را سی امین جشنواره فیلم فجر به دست آورد.

مطلب مشابه: بیوگرافی هانیه توسلی؛ درباره زندگی شخصی و لیست بهترین فیلم های او

بهترین فیلم های هنگامه قاضیانی

ما در ادامه متن بهترین فیلم های هنگامه قاضیانی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد پس در ادامه همراه ما باشید.

سازهای ناکوک

سازهای ناکوک
 • کارگردان: علی حضرتی
 • بازیگران: هنگامه قاضیانی، غزل شاکری، حامد کمیلی، مرتضی ضرابی، احمد عربانی
 • سال ساخت: 1398
 • ژانر: درام
 • امتیاز در ای ام دی بی: _

اولین فیلمی که قصد داریم از هنگامه قاضیانی به شما عزیزان معرفی کنیم، فیلم درام “سازهای ناکوک” محصول سال 1398 است؛ خانم قاضیانی در این فیلم با بازیگرانی همچون غزل شاکری و احمد عربانی هم‌بازی بوده است.

داستان این فیلم درباره زندگی دو خواهر بنام هلیا ( هنگامه قاضیانی ) هدیه ( غزل شاکری ) است که یکی روانشناس و دیگری دارای مشکلات روانی می‌باشد. هدیه از آسیب‌های روانی رنج میبرد و هلیا تلاش میکند تا شرایط را مدیریت کند؛ اما زمانیکه یک مرد عاشق ( حامد کمیلی ) وارد کانون آنها میشود، معادله زندگی و روابط دوخواهر برهم میخورد.

زعفرانیه ۱۴ تیر

زعفرانیه ۱۴ تیر
 • کارگردان: سیدعلی هاشمی
 • بازیگران: مهدی هاشمی، هنگامه قاضیانی، نازنین بیاتی، لیندا کیانی، مسعود رایگان
 • سال ساخت: 1397
 • ژانر: درام، اجتماعی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 5

این فیلم از هنگامه قاضیانی درون‌مایه اجتماعی دارد و در نوع خود اثری جذاب است، دیدن این فیلم به طرفداران خانم قاضیانی پیشنهاد می‌شود.

داستان این فیلم درباره خانواده‌ای است که دخترشان به تازگی از سفری بازگشته و خبرهایی به آنها می‌دهد که زندگی خانواده را دچار تحول می‌کند… آیا این خانواده دوباره مثل قبل خواهد شد؟!

مطلب مشابه: بیوگرافی کتایون ریاحی؛ در مورد زندگی شخصی و لیست بهترین فیلم ها و سریال های او

به وقت خماری

به وقت خماری
 • کارگردان: محمدحسین لطیفی
 • بازیگران: مهدی فخیم‌زاده، هنگامه قاضیانی، ابوالفضل پورعرب، پوریا پورسرخ، هنگامه حمیدزاده، هومن برق‌نورد، هادی کاظمی
 • سال ساخت: 1396
 • ژانر: کمدی
 • امتیاز در ای ام دی بی: 4.9

محمد حسین لطیفی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران است که آثار قابل توجهی را در کارنامه دارد؛ در این فیلم او نیز بازیگران مهمی همچون مهدی فخیم زاده، پوریا پورسرخ، ابولفضل پور عرب و هنگامه قاضیانی حضور دارند؛ پس در دیدن این فیلم شک نکنید.

داستان این فیلم درباره درباره یک دختر است که در یک خانواده نسبتاً بزرگ و در یک خانه بزرگ با پدر ومادر، خاله‌ها، دایی و عمویش زندگی می‌کند و قرار است برای او خواستگار بیاید و این موضوع آغاز کنند داستان فیلم است و فیلم از این دریچه روایت می‌شود و جلو می‌رود…

یک قناری، یک کلاغ

یک قناری، یک کلاغ
 • کارگردان: اصغر عبداللهی
 • بازیگران: حبیب رضایی، هنگامه قاضیانی
 • سال ساخت: 1395
 • ژانر: اجتماعی
 • امتیاز در ای ام دی بی: _

فیلمی خلوت با سکوتی سنگین! این فیلم یکی از درخشان‌ترین فیلم‌های هنگامه قاضیانی است که در سال 1395 اکران شد، اگر به خانم قاضیانی و سبک بازی  او علاقه دارید، روزانه دیدن این فیلم را پیشنهاد می‌کند.

داستان این فیلم درباره مردی است که دریک لحظه غفلت و غیظ با طپانچه‌ای به همسرش شلیک می‌کند و به چشم او آسیب می‌زند. خانواده ودوستان مرد به او هشدار می‌دهند که همسرش اگر درخانه مانده برای انتقام از اوست … سکوت میان زن و مرد مزمن و مداوم می‌شود تا روزی فرا می‌رسد که باید تکلیف این سکوت یک ساله روشن شود…

مطلب مشابه: بیوگرافی پگاه آهنگرانی؛ درباره زندگی شخصی و لیست فیلم های این بازیگر

برادرم خسرو

برادرم خسرو
 • کارگردان: احسان بیگلری
 • بازیگران: شهاب حسینی، هنگامه قاضیانی، ناصر هاشمی، بیتا فرهی
 • سال ساخت: 1394
 • ژانر: درام
 • امتیاز در ای ام دی بی: 6.8

این فیلم یکی از درخشان‌ترین فیلم‌های سینمای ایران است که در آن شهاب حسینی خوش درخشیده است؛ او در این فیلم نقش یک بیماری دو قطبی را ایفا کرد و چنان در نقش خود درخشید که تحسین همگان را برانگیخت.

داستان این فیلم درباره خسرو، نقش اول این فیلم با بازی شهاب حسینی است که به اختلال دوقطبی مبتلاست و با خواهرش زندگی می‌کند، بنا بر شرایطی خواهر او مجبور به مسافرت میشود و خسرو مجبور شده مدتی در منزل برادرش ناصر که دندانپزشک است زندگی کند و در این مدت اتفاقاتی برای او در منزل برادرش رخ می‌دهد.

کلام آخر

ممنون که تا آخر همراه روزانه بودید؛ ما امروز و در قالب این کلمات سعی کردیم به زندگی شخصی و هنری هنگامه قاضیانی بازیگر خوش آتیه ایرانی بپردازیم، همچنین ما در ادامه متن بهترین فیلم های این هنرمند را به شما عزیزان معرفی کردیم، در پایان امدیواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. / نویسنده امیرسالار کریمی

مطلب مشابه: بیوگرافی الناز شاکردوست؛ درباره زندگی شخصی و لیست بهترین فیلم های این بازیگر

مطالب مشابه را ببینید!

نگاهی بر زندگی کریم خان زند (از فتح اصفهان تا مبارزه با خان قاجار و انگلیسی ها تا مرگ) بیوگرافی کیت بلانشت؛ زندگی شخصی هنری او از ورود به دنیای هنر تا فیلم های معروف او نگاهی بر زندگی زال پهلون ایرانی و پدر رستم دستان از شخصیت های شاهنامه بیوگرافی علیرضا قربانی خواننده سبک سنتی (کارنامه هنری و زندگینامه شخصی او) بیوگرافی تام هنکس بازیگر پر افتخار هالیوودی؛ کارنامه هنری و زندگینامه شخصی بیوگرافی عرفان طهماسبی خواننده با استعداد (درباره زندگی شخصی و هنری او) نگاهی بر زندگی بابک خرمدین؛ زندگینامه سردار ایرانی از تولد تا نبردها و دستگیری تا مرگ نگاهی بر زندگی فروغ فرخزاد؛ بیوگرافی از اوایل زندگی تا ازدواج، آثار و درگذشت او نگاهی بر زندگی کافکا اسطوره ادبیات؛ بیوگرافی از تولد تا روابط عاشقانه، آثار و مرگ او نگاهی بر زندگی مهدی اخوان ثالث؛ از اوایل زندگی، ازدواج، آغاز شعر گفتن، زندانی شدن و درگذشت