بیوگرافی نسیم ادبی و همسرش + زندگی شخصی و هنری

نسیم ادبی

بیوگرافی نسیم ادبی

نسیم ادبی بازیگر زن ایرانی متولد 16 شهریور ماه سال 1355 در تهران است.

نسیم ادبی

شروع بازیگری

فعالیت بازیگری را از تئاتر و در سال 72 شروع کرد و سپس در سال 75 در سریال دوقلوها ایفای نقش کرد و این اولین تجربه حرفه ای اش بود.

نسیم ادبی

نخستین فیلم

پس از یک سال حضور در تلویزیون، در فیلم زندگی ایفای نقش کرد که نخستین تحربه سینمایی او بود.

نسیم ادبی

فعالیت تئاتر

فعالیت حرفه ای اش را در زمینه تئاتر از سال 80 با بازی در نمایش رند خلوت نشین شروع کرد و به صورت جدی کار را در عرصه تئاتر ادامه داد.

نسیم ادبی

بازی در سریال حلقه سبز

او در سریال حلقه سبز بازی کرد و این نقطه عطف دوران بازی او در تلویزیون است که پس حضور در این سریال باعث شد که کارگردانان حساب ویژه روی او باز کنند.

نسیم ادبی

بازی در سریال شهرزاد

نسیم ادبی در سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی ایفای نقش کرده است. در این سریال در کنار بازیگرانی همجون شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، غزل شاکری، مصطفی زمانی، مهدی سلطانی و مینا وحید ایفای نقش کرده است.

نسیم ادبی

تحصیلات

نسیم ادبی در سال 1378 تحصیلات در دانشگاه را شروع کرد و مدرک کارشناسی را در رشته نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد.

نسیم ادبی

ازدواج و همسرش

نسیم ادبی متاهل است و شوهرش ابراهیم اقباتی است. همسرش آهنگساز و نوازنده است و این دو در سال 83 با هم آشنا شدند. نسیم ادبی در آن موقع در نمایش شمس پرنده به کارگردانی پری صابری در تالار وحدت ایفای نقش می کرد و همسر او آهنگساز آن مجموعه بود. نسیم ادبی و همسرش پس از 5 سال آشنایی در سال 1388 با هم ازدواج کردند.

نسیم ادبی همچنین درباره صفات ابراهیم اثباتی، همسر خود نیز گفته که وی بسیار معاشرتی و خونگرم است. این زوج هنری علاقه زیادی نیز به رستوران رفتن دارند و اگر فرصت رفتن به رستوران را نداشته باشند به نوشیدن قهوه‌ای در کافی شاپ بسنده می‌کنند؛ درست به سان روزهای اول آشنایی و حس و حال ناب آن دوران!

نسیم ادبی

علاقه به تئاتر

او بسیار به تئاتر علاقه دارد و می گوید که در صحنه تئاتر تجارب بسیاری را به دست آورده است. او در مورد زندگی شخصی اش می گوید که خانه ما همیشه پر از آهنگ است. او که به واسطه شغل همسرش به این توفیق اجباری رسیده در این باره می‌گوید که عاشق موسیقی و ساز است و همسرش مدام در حال زدن ساز است.

نسیم ادبی

نکته جالب

نسیم ادبی گوشی نگه دار خوبی نیست! او در این باره گفته است که بیشترین هدیه‌ای که تا به حال گرفته گوشی تلفن همراه بوده ولی هرکدام به دلایلی نابود شده‌اند. وی در این بین به گم شدن، دزدیده شدن و رها شدن گوشی از دستش اشاره کرده است!

نسیم ادبی

علاقه به خوانندگی

نسیم ادبی به خوانندگی هم بسیار علاقه دارد و در مصاحبه ای گفته است که دوره آواز را زیر نظر خوروش خلیلی، خواننده زن موسیقی سنتی کشور گذرانده است و مدتی هم در گروه وصل یار همخوانی کرده است.

نسیم ادبی

این مطالب را هم ببینید