بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

در این مطلب قصد داریم بیوگرافی یکی از بازیگران جوان ایرانی، ارسلان قاسمی، را بررسی کرده و نکات و حقیقت هایی را درباره زندگی او برای شما عزیزان بازگو نماییم. ارسلان قاسمی بازیگر خوب سینما و تلویزیون ایران است که از محبوبیت و شهرت زیادی به خصوص در قشر جوان جامعه کشورمان برخوردار است.

ارسلان قاسمی جزو معدود بازیگرانی است که از خردسالی و با یک سریال تلویزیونی کار خود در دنیای هنر و تصویر را آغاز کرده است. از جمله کارهایی که باعث شناخته شدن او در سنین بسیار پایین شد می توان به نقش بیژن در سریال در چشم باد و همچنین نقش بنیامین در سریال یوسف پیامبر اشاره کرد.

این بازیگر پرکار علاوه بر کارهای تصویری و فیلم و سریال وارد عرصه موسیقی و مدلینگ هم شده است تا شانس و توانایی شغلی خود را در این کارها نیز امتحان کرده باشد. بیوگرافی ارسلان قاسمی هم از مواردی است که توسط علاقمندان به حوزه سینما و تلویزیون بارها مورد جست و جو قرار گرفته و برای آنها جذاب است. اگر شما هم مثل دیگر طرفداران این بازیگر نحوه بازیگری و شخصیت ارسلان قاسمی را دوست دارید و می خواهید درباره زندگی شخصی و شغلی او بیشتر بدانید حتما با ادامه این مقاله با ما همراه باشید…

تولد، خانواده و تحصیلات

ارسلان قاسمی بازیگر ایرانی است که در شهر تهران متولد شده است. زمان دقیق تولد او هم طبق اطلاعاتی که در دسترس است روز یکم خرداد ماه سال 1374 شمسی می باشد. با این حساب می توان گفت در خرداد ماه سال 1402 این بازیگر پرطرفدار ایرانی در سن 28 سالگی به سر می برد. ارسلان قاسمی در خانواده ای متولد شد که دارای پنج عضو است. او در حالی به عنوان تک پسر و کوچک ترین عضو خانواده به دنیا آمد که دو خواهر بزرگتر از خودش دارد که 10 و 12 سال با او اختلاف سنی دارند.

پدر و مادر ارسلان قاسمی هر دو شاغل بوده و کار می کنند. پدر او مدیر و گرداننده یک شرکت کشتیرانی است که پرشیا اهرام نام دارد. مادر او هم یک مهد کودک را مدیریت کرده و بیشتر وقت خود را با بچه ها می گذراند. البته خود ارسلان قاسمی هم به جز فعالیت های هنری و مدلینگ شغل دیگری را پیگیری می کند و صاحب یک کافه رستوران است. ساختمان مربوط به کافه رستوران ارسلان قاسمی در منطقه ولنجک تهران واقع شده است و این بازیگر هم مثل دیگر سلبریتی های مشهور ایرانی از این راه یک منبع درآمد ثانویه برای خود دست و پا کرده است.

ارسلان قاسمی در سن هفت سالگی برای بازی در سریال در چشم باد انتخاب شد و برای مدت زیادی در لوکیشن مخصوص این سریال زندگی می کرد. این مکان دور از شهر بوده و در نتیجه او نمی توانست سال های ابتدایی مدرسه خود را مانند دیگر کودکان به مدرسه برود. در نتیجه عوامل سازنده سریال برای او و دیگر بازیگران خردسال این سریال یک معلم خصوصی در نظر گرفتند تا از تحصیل و مدرسه جا نمانند. در سال های بعدی ارسلان قاسمی تحصیل خود را ادامه داد تا اینکه در نهایت موفق شد بعد از سال ها مدرک کارشناسی تئاتر و کارشناسی مهندسی معماری را کسب کند.

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

ورود به دنیای بازیگری

شاید برای شما جالب باشد که بدانید ارسلان قاسمی چطور توانست در کودکی و حتی قبل از آن که مدرسه رفتن را آغاز کند به عنوان یکی از نقش های اصلی یک سریال به تلویزیون ملی ایران راه پیدا کند. بهاره رهنما کسی بود که با معرفی کردن ارسلان قاسمی باعث شرکت کردن او در سریال “در چشم باد” شد. در واقع بهاره رهنما از دوستان صمیمی و نزدیک مادر ارسلان قاسمی بود که بارها او را دیده بود. او که مستعد بودن ارسلان در زمینه بازیگری را تشخیص داده بود به خانواده قاسمی پیشنهاد داد تا این کودک را به یکی از کارگردان های آشنای خود معرفی کند.

در ادامه و بعد از موافقت کردن والدین ارسلان قاسمی، بهاره رهنما با مسعود جعفری جوزانی که یکی از کارگردانان فعال آن زمان بود و مشغول پروژه انتخاب بازیگر برای سریال جدید خود یعنی “در چشم باد” شده بود صحبت کرد. در نهایت این کارگردان هم با ملاقات ارسلان قاسمی و گرفتن تست بازیگری از او به استعداد و توانایی های او برای این رشته پی برد و از او برای نقش خردسالی کاراکتر بیژن ایرانی در سریال استفاده کرد.

کار فیلمبرداری سریال در چشم باد برای ارسلان قاسمی مدت زیادی طول کشید و این مدت برای او سختی ها و دشواری های زیادی به همراه داشت. طبق گفته های خود او و مصاحیه هایش در این سه سال مجبور به زندگی در کنار کادر تهیه فیلم بوده و این برای یک کودک اتفاقی سخت محسوب می شد. علاوه بر این دور شدن از شرایط جامعه و مدرسه و دیگر محیط های کودکانه باعث می شد که این دوران برای یک کودک خردسال که اولین تجربه خود را می گذراند تبدیل به یک دردسر بزرگ بشود. البته خود او گفته است که رسیدن به هر چیز خوشایندی برای انسان بهایی دارد. اگر در کودکی اذیت شده در عوض اکنون شهرت و محبوبیت خوبی دارد و همین باعث می شود علیرغم بچگی نکردن، شکایت زیادی از دوران کودکی از دست رفته خود نداشته باشد.

مطلب مشابه: بیوگرافی بابک حمیدیان؛ درباره زندگی شخصی و ازدواج و کارهای هنری این بازیگر

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

دوستی با بیتا توکلی و فوت او

بیتا توکلی بازیگر سابق سینما و تلویزیون ایران بود که در سال 1373 متولد شد و از سن بسیار کم بازیگری را شروع کرد. او هم مانند ارسلان قاسمی جزو بازیگران خرسال سریال “در چشم باد” بود که نقش مقابل ارسلان قاسمی یعنی نقش دوران کودکی شخصیت “لیلی” را در این سریال بازی می کرد. به گفته خود ارسلان قاسمی و تیم تولید سریال، این دو دوستانی بسیار خوب و نزدیک بودند. در واقع یکی از عواملی که هم به ارسلان قاسمی و هم به بیتا توکلی کم می کرد تا فشار کاری و استری و دلتنگی دوری از محیط خانواده را تحمل کرده و به کار خود ادامه دهند، همین دوستی های کودکانه بود که بین بازیگران خردسال شکل گرفته بود.

ارسلان قاسمی و بیتا توکلی در کلاس درس خصوصی که برای آنها در نظر گرفته شده بود هم رابطه دوستانه و نزدیکی داشتند و در کل بهترین دوست های یکدیگر به شما می رفتند. اما متاسفانه این بازیگر دوست داشتنی و شیرین نتوانست سال های زیادی در رشته خود فعالیت کند و خیلی زود از دنیا رفت. ماجرای فوت او مربوط به تصادفی می شود که در راه برگشت از شهر مقدس مشهد و در جاده برای او و خانواده اش اتفاق افتاد.

مادر بیتا توکلی برای مدتی به کما فرو رفته و بود و بعد از بهبودی او کل خانواده برای ادای نذری که در این رابطه کرده بودند راهی یک سفر به مشهد مقدس شدند. اما متاسفانه در جاده برگشت بود که یک سانحه رانندگی منجر به صدمه دیدن خودروی آنها شده و بیتای یازده ساله را برای همیشه از طرفداران خود دور کرد. او پیش از این ماجرا به جز “در چشم باد” در آثار دیگری مثل “چتری برای دو نفر” و “سام و نرگس” هم به ایفای نقش پرداخته بود.

طبق گفته خود ارسلان قاسمی، خبر فوت این دوست صمیمی و نزدیک او را ابتدا به والدین ارسلان رساندند. اما پدر و مادر او از ترس واکنش او و بخاطر سن پایین ارسلان نتوانستند خبر فوت دوستش را به او بگویند. در نتیجه مدتی بعد و در طی یک تماس تلفنی با یکی دیگر از دوستان هم سن خودش که در پروژه “در چشم باد” همراه آنها شرکت داشت متوجه قضیه شد. ارسلان قاسمی می گوید که درک کردن این مسئله برای او بسیار دشوار بود و اصلا قبول نمی کرد که بیتا توکلی فوت شده است! در نهایت ارسلان قاسمی یک از بهترین دوستان دوران کودکی خود را خیلی زود و در شهریور ماه 1384 از دست داد…

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

کارهای ارسلان قاسمی در سینما و تلویزیون

ارسلان قاسمی علیرغم اینکه سن زیادی نداشته و جزو بازیگران جوان کشورمان محسوب می شود به خاطر شروع زود هنگامی که برای کار خود داشت توانسته تا امروز در تعداد زیادی از فیلم ها و سریال های معروف کشور حضور داشته باشد. در ادامه چند مورد از آنها را به ترتیب بررسی می کنیم:

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

اولین سریال، اولین فیلم!

همانطور که گفتیم نخستین کار هنری که ارسلان قاسمی به طور جدی انجام داد و باعث شناخته شدن او نیز  شد بازیگری در سریال “در چشم باد” بود. در ادامه او به عنوان بازیگر سریال “101 راه برای ذله کردن پدر و مادر” هم انتخاب شد که توانست در این سریال هم به خوبی استعداد و توانایی هایش را به مخاطبان و طرفداران خود نشان دهد. این سریال در سال 1383 ساخته شد و ارسلان قاسمی در آن با کودکان هم سن خودش همبازی بود که از جمله معروف ترین آنها می توان به ترلان پروانه اشاره کرد. این سریال درباره یک پسر بچه بازیگوش است که به دلایلی شروع به نوشتن انشایی عجیب می کند و…

بعد از بازی کردن در دو سریال تلویزیونی بالاخره ارسلان قاسمی راه خود به سینمای ایران را هم پیدا کرد. او فقط یک سال بعد از ساخت سریال “101 راه برای ذله کردن پدر و مادر” برای شرکت در فیلم سینمایی شام عروسی انتخاب شد. این فیلم یک کار کمدی به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده بود که ارسلان قاسمی در سال 1384 مشغول ایفای نقش در این فیلم بود.

مطلب مشابه: بیوگرافی آزاده صمدی بازیگر ایرانی + در مورد زندگی شخصی و هنری و طلاق و ازدواج

یوسف پیامبر و شخصیت بنیامین

ارسلان قاسمی کار خود را بعد از ساخت فیلم “101 راه برای ذله کردن پدر و مادر” ادامه داد و در سال 1387 دوباره به یک کار تلویزیونی برگشت. در این سال سریال محبوب “یوسف پیامبر” در حال ساخته شدن بود که این سریال هم برای چند قسمت خود به بازیگران کودک و نوجوان احتیاج داشت.

ارسلان قاسمی با توجه به چهره معصومی که در سنین کودکی و نوجوانی خود  و البته توانمندی های قابل توجهی که آنها را در کارهای قبلی ثابت کرده بود برای ایفای نقش در این سریال انتخاب شد. او نقش سن کودکی شخصیت “بنیامین” که برادر تنی یوسف پیامبر بود را بازی کرد. البته نقش او در این سریال نسبتا کوتاه و مکمل بود و با توجه به دیالوگ ها و تاثیرگذاری کم این شخصیت در داستان، زیاد او را در مرکز توجه قرار نمی داد.

هوش سیاه و فاصله ها، قله های شهرت

سال 1389 بود که ارسلان قاسمی برای بازی در دو سریال دیگر تلویزیون ایران یعنی هوش سیاه و فاصله ها انتخاب شد. سریال “هوش سیاه” یک مجموعه تلویزیونی جنایی با داستانی جذاب و پیچیده بود که به زندگی و فعالیت های یک هکر رایانه ای بسیار باهوش می پردازد. ارسلان قاسمی در این سریال نقش پسر پلیسی را ایفا می کند که مسئولیت دستگیری هکر را دارد و نقش او در این کار تا حد زیادی پررنگ است.

فاصله ها نیز یک سریال با ژانر رمانتیک و پر طرفدار بود که بارها بازپخش داشت و در کنار سریال دلنوازان جزو پر بیننده ترین سریال های عاشقانه تلویزیون به شمار می آید. بازی در این سریال ها بود که باعث شد تقریبا همه مردم ایران ارسلان قاسمی را به عنوان یک بازیگر حرفه ای بشناسند؛ در حالی که او تنها 15 سال سن داشت!

بعد از این فیلم ها و سریال ها بود که فعالیت ارسلان قاسمی سرعت پیدا کرد و فاصله بین کارهای او کمتر تا شد تا بتواند در فیلم هایی چون “لایه های دروغ”، “حکم مادری”، “اتومبیل”، “آهوی پیشونی سفید”، “تورنا 2” و همینطور در سریال هایی مثل “یاور”، “دردسرهای شیرین”، “سلام آقای مدیر”، “از یادها رفته”، “خواب زده” به ایفای نقش بپردازد.

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

حواشی پیرامون ارسلان قاسمی

ارسلان قاسمی با وجود اینکه هنوز دوران جوانی خود را می گذراند با حواشی زیادی در زندگی شخصی و شغلی پیرامون خود مواجه شده است. در مقاطع زمانی متفاوت، اخبار مختلفی درباره زندگی این بازیگر محبوب منتشر شده است که علاوه بر دادن اطلاعات دروغ به طرفداران او، باعث ایجاد نگرانی و برهم زدن آرامش شخصی او نیز شده اند. برای مثال در مورد ازدواج این بازیگر جوان شایعات بسیاری ساخته شده است. یکی از این شایعات این بوده که برای مدت طولانی به خاطر همبازی بودن او با ترلان پروانه در کارهای زیادی، افراد مختلف شایعه ازدواج این دو نفر را پخش می کردند. حتی مادر ترلان پروانه هم نسبت به این خبر واکنش نشان داد و ضمن تکذیب، از پخش این خبر دروغ ابراز ناراحتی و نگرانی کرد.

ارسلان قاسمی علاوه بر کار بازیگری نسبت به رشته های دیگر هم کنجکاو بوده و برای مقطعی به آنها نیز پرداخته است. یکی از شغل هایی که او امتحان کرده رشته خوانندگی و ساخت آهنگ بود که فقط مدت کوتاهی به این شغل پرداخت. او در سال 1394 به کمک دوستش محمد جوان (به عنوان تنظیم کننده) توانست دو آهنگ را در سبک های پاپ و رپ منتشر کند اما به دلیل استقبال کم از این دو ترک، موسیقی را به صورت جدی دنبال نکرد.

دیگر حاشیه مهمی که در زندگی ارسلان قاسمی وجود داشته است ماجرای هک شدن پیج اینستاگرام او بود. در این ماجرا افراد ناشناسی صفحه شخصی ارسلان قاسمی در شبکه اجتماعی اینستاگرام را هک کرده و در آن چند عکس غیر اخلاقی منتشر کردند. البته ارسلان قاسمی خیلی زود این قضیه را پیگیری کرده و با شکایت به پلیس فتا، این قضیه خیلی زود حل شد.

مطلب مشابه: بیوگرافی حمید فرخ نژاد بازیگر ایرانی و در مورد زندگی شخصی و هنری اش

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

علاقه به مدافعان حرم

چند سال پیش که موضوع داعش و اشغال کشورهای عراق و سوریه توسط این گروه تروریستی در دنیا مطرح شده بود ارسلان قاسمی صحبت های ویژه ای درباره این مسئله بیان کرد. در آن زمان گروهی از شیعیان ایران و دیگر کشورهای مسلمان تحت عنوان مدافعان حرم برای مقابله با داعش بسیج می شدند که ارسلان قاسمی نیز نسبت به این گروه شبه نظامی ابراز علاقه کرد. او در این باره اعلام کرد که نسبت به پیوستن به جمعیت مدافعان حرم بسیار علاقمند است. او همچنین در ادامه صحبت هایش اضافه کرد:

«همه ما می تونیم مدافع حرم باشیم و ارادت خودمون به حضرت زینب(س) رو ابراز کنیم»

ارسلان قاسمی به دیگر مسائل مذهبی هم علاقه زیادی نشان داده است و عکس های زیادی از او در هنگام رفتن به زیارت کربلا و درون صحن حرم امام حسین (ع) وجود دارد.

کارنامه هنری ارسلان قاسمی

با توجه به زیاد بودن تعداد فیلم ها و سریال های این بازیگر، برای آنالیز کردن کارنامه هنری او باید آثار او را در دو دسته جداگانه فیلم و سریال و به طور مفصل بررسی کنیم:

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

فیلم های ارسلان قاسمی

فیلم هایی که ارسلان قاسمی در طی بیست سال فعالیت هنری خود در آنها ایفای نقش کرده عبارتند از:

 • فیلم سینمایی شام عروسی به کارگردانی ابراهیم وحید زاده ← محصول سال 1384
 • فیلم سینمایی خاک سرد به کارگردانی رضا سبحانی ← محصول سال 1384
 • فیلم سینمایی جعبه موسیقی به کارگردانی فرزاد موتمن ← محصول سال 1386
 • فیلم سینمایی کلانتری غیر انتفاعی به کارگردانی یدالله صمدی ← محصول سال 1387
 • فیلم سینمایی تاکسی نارنجی به کارگردانی ابراهیم وحید زاده ← محصول سال 1387
 • فیلم سینمایی رسوایی به کارگردانی مسعود ده نمکی ← محصول سال 1391
 • فیلم سینمایی آنچه مردان درباره زنان نمی دانند به کارگردانی قربان محمدپور ← محصول سال 1392
 • فیلم سینمایی هشتگ به کارگردانی رحیم بهبودی فر ← محصول سال 1395
 • فیلم سینمایی ماه گرفتگی به کارگردانی مسعود اطیابی ← محصول سال 1395
 • فیلم سینمایی داش آکل به کارگردانی محمد عرب ← محصول سال 1395
 • فیلم سینمایی پیشونی سفید 2 به کارگردانی سید جواد هاشمی ← محصول سال 1396
 • فیلم سینمایی پیشونی سفید 3 به کارگردانی سید جواد هاشمی ← محصول سال 1397
 • فیلم سینمایی تورنادو 1 به کارگردانی سید جواد هاشمی ← محصول سال 1397
 • فیلم سینمایی تورنادو 2 به کارگردانی سید جواد هاشمی ← محصول سال 1397
 • فیلم سینمایی مرده خور به کارگردانی صادق صادق دقیقی ← محصول سال 1398

مطلب مشابه: بیوگرافی امیرعلی نبویان

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

سریال های ارسلان قاسمی

 • سریال هایی که ارسلان قاسمی در طی بیست سال فعالیت هنری خود در آنها ایفای نقش کرده عبارتند از:
 • سریال در چشم باد – مسعود جعفری جوزانی (1387) ؛ سریال یوسف پیامبر – فرج الله سلحشور (1387)
 • سریال 101 راه برای ذله کردن پدر و مادرها به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل ← محصول سال 1383
 • سریال من و پوتی 1 – امیر فیضی (1385) ؛ سریال من و پوتی 2 – امیر فیضی (1387)
 • سریال توی گوش سالمم زمزمه کن به کاگردانی اسدالله یمن ← محصول سال 1386
 • سریال هوش سیاه – مسعود آب پرور (1388) ؛ سریال فاصله ها – حسین سهیلی زاده (1389)
 • سریال مزرعه بی بی گندم – امین امانی (1389) ؛ سریال تا ثریا – سیروس مقدم (1390)
 • سریال هوش سیاه 2 – مسعود آب پرور (1392) ؛ سریال هفت سنگ – علیرضا بذرافشان (1393)
 • سریال سال های ابری – مهدی کرم پور (1393) ؛ سریال معمای شاه – محمدرضا ورزی (1394)
 • سریال آرام می گیریم – روح الله سهرابی (1395) ؛ سریال از یادها رفته – بهرام بهرامیان (1396)
 • سرییال تعطیلات رویایی – علیرضا امینی (1397) ؛ سریال سلام آقای مدیر – علیرضا توانا (1398)
 • سریال خواب زده – سیروس مقدم (1397) ؛ سریال یاور – سعید سلطانی (1400)

البته ارسلان قاسمی علاوه بر فیلم و سریال در دو زمینه تله فیلم و نمایش تئاتر هم فعالیت هایی داشته است و به ترتبی تله فیلم های: قاصدک روی شانه، خاطرات فردا، صلات ظهر، خواب زده، یاران بی نشان، دهه هفتادی ها، اسید و بیراهه و همچنین نمایش های: سمفونی این فصل را با من بخوان، به علت ضیق مکان و وصیت نامه خانم سارا را در کارنامه خود دارد.

او همچنین در سریال نفوذ که برای پخش در شبکه نمایش خانگی ساخته شد بازی کرده است. این سریال دو فصلی (سریال نفوذ 1 و سریال نفوذ 2 که هر دو توسط آرش تیمورنژاد در سال 1391 کارگردانی شدند) تکمیل کننده کارنامه هنری ارسلان قاسمی بودند.

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش

جمع بندی

در این مقاله زندگینامه بازیگر معروف ایرانی یعنی ارسلان قاسمی را به طور مفصل برای شما عزیزان شرح دادیم. برای آشنایی بیشتر شما با این آرتیست جوان سعی کردیم نکات مفیدی درباره زندگی شخصی و محل تولد، شرایط کاری و تحصیلات، حواشی پیرامون زندگی و حتی کارنامه هنری این بازیگر با استعداد را در خدمت شما مخاطبان گرامی قرار دهیم.

علاوه بر این موارد، نقش های ویژه ای که باعث تبدیل شدن ارسلان قاسمی به یک ستاره شدند و همچنین دوست خانوادگی که باعث ورود او به دنیای هنر و تصویر شد را نیز به شما معرفی کردیم تا همه چیزهای جالب درباره بیوگرافی ارسلان قاسمی را بدانید. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد…

بیوگرافی ارسلان قاسمی بازیگر جوان؛ درباره زندگی شخصی و هنری اش
این مطالب را هم ببینید