قیمت بلیط قطار برای کودکان و نوزادان چقدر است؟

بسیاری از خانواده‌ها برای داشتن سفری امن و راحت با کودکان خود، سفر با قطار را ترجیح می‌دهند. در سفر با قطار کودکان می‌توانند به راحتی بازی کنند و سرگرم شوند. اما قیمت بلیط قطار برای کودکان و نوزادان چگونه محاسبه می‌شود؟ در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا قیمت بلیط قطار برای سنین مختلف را بررسی کنیم.

قیمت بلیط قطار برای کودکان و نوزادان

قیمت بلیط قطار برای کودکان و نوزادان

قیمت بلیط قطار چگونه محاسبه می‌شود؟

نرخ بلیط قطار برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است. همه بزرگسالان به غیر از خانواده‌های شهدا و جانبازان باید هزینه بلیط خود را به طور کامل پرداخت کنند. اما قیمت بلیط کودکان با توجه به سن آنها به صورت نیم بها یا با پرداخت 10 درصد از قیمت کل بلیط محاسبه می‌شود.

بلیط قطار برای نوزادان، کودکان و بزرگسالان در سه قیمت متفاوت عرضه می‌شود.

قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر دو سال

قیمت بلیط قطار برای نوزدان زیر دو سال تنها 10 درصد از مبلغ کل بلیط است. این مبلغ نیز شامل هزینه بیمه سفر می‌شود. از این رو تخت مجزا، وسایل خواب، بسته‌های تغذیه و سایر امکانات، شامل حال نوزادان نمی‌شود.

بلیط قطار تا چند سال نیم‌ بها است؟

قیمت بلیط قطار برای کودکان 2 تا 12 سال به صورت نیم بها محاسبه می‌شود. با اینکه هزینه بلیط کودکان کمتر از بزرگسالان است؛ اما تمامی امکانات و خدماتی که شامل حال بزرگسالان است؛ به کودکان نیز اختصاص داده می‌شود. توجه داشته باشید که در هنگام سوارشدن به قطار، تمامی اعضای خانواده باید شناسنامه یا کارت ملی معتبر به همراه داشته باشند تا هویت افراد بررسی شود.

قیمت بلیط قطار برای خانواده‌های شهدا و جانبازن

قیمت بلیط قطار برای گروه سنی مختلف

نکات مهم در خصوص سفر با کودکان در قطار

  • اگر کودک فعال یا بیش فعال همراه خود دارید؛ تا حد امکان کودک را سرگرم کنید تا مانع استراحت مسافران نشود.
  • به ساعت خواب سایر افراد واگن احترام بگذارید و اجازه ندهید سروصدای شما باعث مزاحمت شود.
  • کوپه‌ها بسیار شبیه هم هستند؛ از این رو برای جلوگیری از اضطراب، هرگز کودک خود را به تنهایی به سرویس بهداشتی یا بوفه نفرستید.
  • موقع اقامه نماز، نمازخانه‌ها و سرویس بهداشتی‌های بین راهی بسیار شلوغ است. بسیار مراقبت کنید تا کودکتان گم نشود.
  • در صورت تردد کودک تنها در واگن‌ها، حتماً مشخصات فردی، شماره تماس و اطلاعات کوپه‌ را یادداشت کرده و همراهش بگذارید تا در صورت گم‌شدن، مأموران قطار بتوانند پیدا کنند.

شرایط سنی خرید بلیط قطار

نوجوانان کمتر از 17 سال مجوز خرید بلیط قطار به تنهایی را ندارند. در زمان خرید بلیط نیز اطلاعات شخص با استفاده از کد ملی بررسی شده و در صورتی که مسافری سن مجاز برای خرید فردی بلیط را نداشته باشد؛ بلیط برای او صادر نخواهد شد.

نکات مهم سفر با کودکان در قطار

نکات مهم سفر با کودکان در قطار

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم قیمت بلیط قطار برای کودکان و نوزادان را به طور کامل بررسی کنیم. اگر شما هم قصد سفر با قطار را دارید؛ می‌توانید با تهیه بلیط قطار و همچنین بلیط هواپیما از سامانه‌های آنلاین و معتبر نظیر قاصدک 24 ، سفر خوبی را تجربه نمایید.

سوالات متداول در مورد قیمت بلیط کودکان و نوزادان

  1. قیمت بلیط قطار کودکان زیر سه سال چقدر است؟ قیمت بلیط قطار برای کودکان تا سن دو سال، 10 درصد از مبلغ کل بلیط است. با این حال کودکان بالاتر از دو سال باید نیمی از بهای بلیط را پرداخت کنند.
  2. مبلغ بلیط تا چه سنی نیم‌بها محاسبه می‌شود؟ هزینه بلیط برای کودکان 2 تا 12 سال نیم بها محاسبه می‌شود.
  3. امکانات قطار برای کودکان و نوزادان چگونه است؟ برای نوزادان زیر دو سال، هیچ گونه امکانات و تخت و صندلی تعلق نمی‌گیرد. اما کودکان 2 تا 12 سال تمامی امکانات بزرگسالان را خواهند داشت.

مطالب مشابه را ببینید!

معرفی پارک های مشهد نزدیک حرم با های هتل ارزانترین هتل های استانبول را در بوکینگ پیدا کنید نمونه کاور لتر برای ویزای توریستی کانادا مزایای سفر با قطار چیست؟ لوازم مورد نیاز سفر؛ هرآنچه برای مسافرت نیاز دارید کوهنوردی در زمستان؛ اصول کوهنوردی، نکات ایمنی و لباس مناسب در فصل سرد مهم ترین نکات بهداشتی در هواپیما برای پیشگیری از بیماری ها جلوگیری از یخ زدن ماشین در زمستان؛ قسمت هایی از خودرو که یخ میزنند و پیشگیری از آن تجهیزات مورد نیاز دوچرخه سواری از کلاه ایمنی و عینک گرفته تا لباس مناسب سایت خارجی راهنمای سفر