حرفه ای که می تواند گرفتگی توالت و فاضلاب را باز کند!! ترفندهای لوله بازکنی در خانه!!

با یادگیری این ترفندها می توانید گرفتگی لوله ها را باز کنید. لوله بازکنی بدون نیاز به هزینه با راحت ترین روش ها.

لوله بازکنی تهران فوری شبانه روزی

احتمالا شما نیز با گرفتگی لوله های فاضلاب در خانه مواجه شده اید. کند شدن تخلیه آب از سینک ظرفشویی یا توالت، یکی از مشکلات ناراحت کننده است که باید هرچه سریع تر حل شود. در ادامه با چند ترفند ساده، لوله بازکنی را برای شما راحت می کنیم. همه شما با علائم گرفتگی لوله آشنا هستید چند نمونه از علائم گرفتگی فاضلاب:

 • هنگام شستن ظرف ها، آب به سختی از سینک تخلیه می شود، یا برخی مواقع آب از کف آشپزخانه پس می زند.
 • در زمان گرفتگی لوله، زمان دوش گرفتن در حمام کف پای شما پر از آب می شود
 • استشمام بوی بد فاضلاب در توالت و آشپزخانه نیز یکی از علائم گرفتگی لوله است.
 • یا در برخی موارد آب توالت به سختی پایین می رود و فضولات در کاسه باقی می ماند.

معرفی شرکت لوله بازکنی نوین با متخصصین عالی

لوله بازکنی نوین، یکی از شرکت های خدمات دهی در تهران به صورت شبانه روزی است. این موسسه در سال 1382 تاسیس شد و هم اکنون دارای 15 شعبه و 150 سرویسکار لوله بازکن در سراسر تهران است. شما می توانید در صورت مواجه با ترکیدگی لوله ها، نشتی آب از سقف، گرفتگی لوله و سایر مشکلات تاسیسات در منزل، با شماره 09101702050 تماس بگیرید و یا به وب سایت loolebazkoni.com مراجعه فرمایید.

 • سرویس دهی به کل تهران به صورت 24 ساعته، فوری
 • لوله کشی آب و فاضلاب به صورت کلی و جزئی در سراسر تهران
 • تشخیص ترکیدگی لوله ها، نشت یابی با دستگاه پیشرفته، ترمیم محل آسیب دیده.
 • تخلیه چاه تهران با تانکر های 8 و 12 هزار لیتری بدون کثیف کاری
 • نصب و تعویض کاسه توالت توسط اساتید با تجربه به صورت کاملا تضمینی
 • نصب شیر آلات بهداشتی، نصب توالت ایرانی و فرنگی وال هنگ
 • نصب کولر آبی و گازی، سرویس و نگهداری پکیج و آبگرمکن و چیلر
 • رفع بوی بد فاضلاب با سرفنر های رسوب تراش و با مواد مخصوص نانو
 • در آوردن اشیاء از چاه توالت و حمام، با جارو برقی صنعتی و دوربین لوله بازکنی

علائم گفته شده در ابتدای متن، نشان دهنده گرفتگی لوله فاضلاب است که اگر به موقع رفع نشود، باعث نشتی آب یا ترکیدگی لوله ها خواهد شد. پس در این هنگام می توانید با شرکت معتبر لوله بازکنی تهران تماس بگیرید تا بلافاصله این مشکل را حل کند. یا می توانید این مراحل را طی کنید تا بدون هزینه مشکل لوله ها را حل کنید.

نصب توالت فرنگی یکی از نمونه خدمات شرکت نوین لوله در تهران است که با الگوریتم های خاص و حرفه ای انجام می شود. اگر شما نیز می خواهید در خانه یک توالت فرنگی نصب کنید کافیست به لینک مراجعه کنید و با کارشناسان مرتبط تماس بگیرید.

تشخیص محل گرفتگی لوله فاضلاب

ابتدا باید شما بتوانید به طور قطعی تشخیص دهید که گرفتگی لوله چگونه اتفاق افتاده است و یا توسط چه اجسامی مسدود شده است. اگر شما بتوانید دلیل گرفتگی لوله را تشخیص دهید، به راحتی مشکل گرفتگی لوله را حل خواهید کرد. از مهم ترین دلایل گرفتگی لوله می توان به چند مورد اشاره کرد:

 • مو و پرز: پرز لباس و فرش از طریق لباسشویی به داخل لوله می رود و باعث گرفتگی لوله می شود. موهای زائد نیز در حمام و توالت می تواند عامل گرفتگی باشد.
 • روغن و چربی: شست و شوی ظروف و ریختن روغن و ته مانده غذایی، باعث تجمع چربی در داخل لوله می شود و مسیر آب را مسدود می کند.
 • مصالح ساختمانی: کارگران در هنگام بازسازی یا تعمیرات ساختمان، شن و ماسه را داخل لوله ها می ریزند. دوغاب کاشی و سیمان نیز باع ایجاد مشکل در لوله ها می شود.
 • افتادن اجسام سخت: انداختن درب شامپو، فرچه توالت، کنترل تلویزیون، اسباب بازی یا سرشیر توالت، باعث ایجاد گرفتگی در لوله می شود.
 • دستمال کاغذی، پوشک بچه یا نوار بهداشتی: این موارد نیز عامل اصلی در انسداد لوله ها است.
 • لوله کشی غیر استاندارد، شیب نامناسب لوله ها: متاسفانه عدم لوله کشی خوب توسط استاد ماهر باعث ایجاد چندین مشکل در ساختمان می شود.

روش های لوله بازکنی در خانه

نصب توالت فرنگی 09101702050

در این مقاله به چند روش موثر لوله بازکنی اشاره میکنیم. با یادگیری این روشها می توانید بدون پرداخت هزینه های بالا به شرکت های لوله بازکنی یا خرید ابزارها، گرفتگی لوله ها را باز کنید.

 • مواد شوینده و آب گرم

مقداری پودر یا مایع شوینده را در آب ولرم حل کنید تا آب کف کند، سپس آن را در شلنگ تخلیه بریزید.

این محلول به عنوان روان کننده عمل می کند و اگر انسداد ناشی از چربی و روغن باشد، مطمئناً پس از چندین بار تلاش مشکل حل می شود.

در پایان بهتر است یک کتری آب داغ در لوله بریزید تا گرفتگی لوله فاضلاب باز شود.

 • استفاده از آویز لباس

ابتدا یک آویز لباس فلزی تهیه کنید و تمام خمیدگی های آن را صاف کنید. سپس نوک آویز را به شکل قلاب مانند دربیاورید و آن را داخل لوله فرو کنید تا به مانع گرفتگی در لوله برخورد کند. با چند دور پیچش و هل دادن می توانید مانع را از داخل لوله دربیاورید.

 • کاستیک سودا یا سود سوز آور

(به انگلیسی: Caustic Soda) یا سود سوزآور با فرمول شیمیایی NaOH که ترکیبی از مواد معدنی جامد و به رنگ سفید است.

این ماده می تواند باعث سوختگی شیمیایی و لوله بازکنی شود. هنگام استفاده از این روش، برای ایمنی خود باید از محافظ چشم و دستکش استفاده کنید.

شما می توانید این مواد را از ابزار فروش محلی خریداری کنید. 3/4 فنجان سود سوزآور اضافه کنید. این ترکیب برای رفع گرفتگی لوله ها بسیار مفید است.

آب را با یک چوب بلند هم بزنید تا سود سوزآور در آب حل شود. ترکیب این ماده با آب باعث گرما و واکنش شیمیایی می شود.

30 دقیقه یا بیشتر صبر کنید، سپس توالت را با آب داغ بشویید.

تمیز کردن اتصالات زیر سینک

برخی مواقع انسداد در لوله ها در اثر تجمع چربی و موهای زائد در قسمت اتصالات و یا سیفون زیر ظرفشویی یا روشویی است.

شما می توانید ابتدا این اتصالات را با یک آچار باز کنید و داخل لوله ها را تمیز کنید. قبل از باز کردن لوله ها، ابتدا یک سطل در زیر لوله ها قرار دهید و از اتصالات عکس بگیرید تا هنگام بستن لوله ها به مشکل نخورید.

 • فنر لوله بازکنی دستی

از دیگر روش های خانگی برای باز کردن گرفتگی لوله ها، استفاده از فنر لوله بازکنی دستی است. این ابزار را می توانید از فروشگاه تهیه کنید. نوک فنر را داخل لوله فرو کنید و آن را به جلو هدایت کنید. انتهای فنر اهرمی قرار دارد که با چرخاندن آن به چپ و راست، فنر به عقب و جلو می رود. این فنر را می توانید به دریل متصل کنید و گرفتگی لوله را باز کنید.

 • استفاده از فشار آب

این راه یکی از موثر ترین راه کارهای لوله بازکنی محسوب می شود که گاهی متخصصین نیز از این روش استفاده می کنند. در ابتدا به یک شلنگ نیاز دارید که آن را به شیر آب متصل کنید.

سپس نوک شلنگ را داخل لوله فرو کنید و دور آن را با پارچه بپوشانید، طوری که راه خروج هوا نداشته باشد. در ادامه شلنگ را با دستان خود نگه دارید و آب را مدت 10 دقیقه باز کنید.

در این مدت نباید اجازه دهید که شلنگ از لوله بیرون بیاید و یا آب از دور شلنگ به بیرون پس بزند. فشار آب در لوله باعث از بین بردن موانع ایجاد شده در لوله می شود و مسیر آب را باز می کند.

از بین بردن بوی بد فاضلاب با ترکیب چند ماده

گرفتگی لوله و رفع گرفتگی لوله در تهران

انتشار بوی بد فاضلاب در خانه باعث سردرد می شود و غیر قابل تحمل است. برای از بین بردن بوی بد فاضلاب روش های زیادی وجود دارد اما هیچ کدام از این روش ها، نتیجه بخش نیست.

مواد مورد نیاز برای از بین بردن بوی بد چاه:

 • 2 عدد پودر لباس شویی دستی
 • یک کیسه 300 گرم حوش شیرین
 • یک دبه سرکه 1.5 لیتری
 • فنر لوله بازکنی دستی یا دریلی
 • آب جوش و صابون رنده شده

ترکیب این مواد در لوله 100% بوی بد فاضلاب را از بین می برد. ابتدا فنر را در لوله فرو می کنید و با دریل آن را می چرخانید. همزمان با چرخاندن فنر یک پودر لباس شویی را در لوله می ریزید و آب جوش را در لوله خانی می کنید.

می توانید آب داغ را باز کنید و تا پایان این مراحل، آب داخل لوله بریزد. سپس صابون رنده شده را در لوله بریزید و فنر را بچرخانید. این عمل را باید به مدت 15 الی 20 دقیقه انجام دهید.

با چرخش در لوله و ترکیب آن با آب داغ و پودر لباس شویی و صابون، چربی ها و مواد چسبیده به داخل لوله از بین می روند.

بعد از طی این مراحل مقداری جوش شیرین در لوله بریزید و سرکه را پشت سر آن، در لوله خالی کنید. تریکب این مواد نیز باعث ایجاد واکنش شیمیایی در لوله می شود و تمام رسوبات را از بین می برد.

منبع مقاله: loolebazkoni.com لوله بازکنی نوین

برچسب ها : لوله بازکنی,لوله بازکنی تهران,گرفتگی لوله,نصب توالت فرنگی

مطالب مشابه را ببینید!

نکات مهم در انتخاب و خرید فرش دستگاه تولید زغال و راه اندازی خط تولید زغال برای رفع جوش های صورتمان از کدام ماسک ورقه ای استفاده کنیم؟ خرید بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی با گارانتی طلایی شرکت آبگونه دستور تهیه زرشک پلو به روش رستورانی دلیل و درمان خستگی بهاری سوالات متداول درباره بلیط اتوبوس تهران تبریز  آیا تزریق فیلر بینی برای درمان انحراف بینی تاثیرگذار است؟ مردان خوش تیپ از چه اکسسوری ‌هایی استفاده می‌ کنند؟ تحولات و تاثیرات ریخته‌گری در پیشرفت فناوری