نرم‌افزار سی ار ام چگونه فروش را افزایش می‌دهد؟

اگرچه در زمان خرید نرم افزار سی ار ام به آن سیستم مدیریت ارتباط نیز گفته می‌شود، اما می‌تواند فراتر از مدیریت روابط برای شما مفید باشد. در واقع CRM به شما کمک می‌کند تا فرآیندهای تجاری را به راحتی مدیریت کنید، اما نباید آن را فقط به عنوان ابزاری برای بهبود خدمات مشتری و آسان کردن کارها نگاه کنید. هنگامی که CRM به طور موثر به کار گرفته شود، می‌تواند به عنوان یک ابزار مهم برای بهبود کارایی، افزایش فروش و تبدیل مشتریان بالقوه به حساب آید.

CRM ها سابقه درخشانی در افزایش فروش، بهره وری و دقت پیش بینی دارند. در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید از CRM برای افزایش فروش استفاده کنید.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با 10 کسب و کاری که از crm برای افزایش سوددهی استفاده کرده‌اند ، روی لینک داده شده کلیک کنید.

نرم‌افزار سی ار ام چگونه فروش را افزایش می‌دهد؟

1. به اشتراک گذاری اطلاعات

اگر فرآیندهای کسب و کار شما هماهنگ نباشد، می‌تواند باعث دردسر و اتلاف وقت شما شود. نه تنها همکاری همه افراد در یک صفحه، امکان به جریان گذاری اطلاعات به روز را تضمین می‌کند، بلکه خطر اشتباهات بی‌معنا را که می‌تواند کسب‌وکار شما را غیرحرفه‌ای نشان دهد، کاهش می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر از یک شرکت دو بار با یک سرنخ تماس گرفته شود، این شرکت به عنوان مجموعه ای بدون نظم و ناسازگار معرفی خواهد شد. یک سیستم CRM می‌تواند تمام اطلاعات مربوطه را ذخیره کرده و آن‌ها را در میان تیم شما به اشتراک بگذارد، بنابراین همه از پیشرفت فروش مطلع هستند و هیچ کار، هزینه یا منابع غیرضروری مصرف نخواهد شد.

2. پیگیری فروش

اگر می‌خواهید معاملات فروش را با موفقیت ببندید و روابط خود را با مشتریان حفظ کنید، باید دائماً چرخه فروش خود را زیر نظر داشته باشید. استفاده از CRM برای زیر نظر گرفتن چرخه فروش می‌تواند به شما کمک کند تا هر گونه نقص در روش‌های فعلی خود را برطرف کنید و فروش را بهبود بخشید. هر مرحله از فرآیند فروش می‌تواند توسط CRM نظارت شود تا به شما بگوید چه کاری انجام شده، چه فعالیتی در حال انجام است و چه چیزی باید انجام شود.

3. شناخت مشتریان

CRM می‌تواند به تیم فروش شما کمک کند تا حجم شگفت‌انگیزی از داده‌های تحلیلی موثر و قابل اطمینان در مورد رفتار و فعالیت‌های مشتریان، جمع آوری کند. این اطلاعات می‌تواند با سفارشی سازی پیشنهادات فروش را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید» بهبود تجربه مشتری تا 30% با استفاده از خدمات سی ار ام ، به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این باره روی لینک داده شده کلیک کنید.

شما همچنین می‌توانید کشف کنید که کدام مشتریان برای شما ارزشمند هستند. طبیعتاً گروه‌های خاصی در پایگاه مشتریان شما وجود دارند که مایلند برای محصول یا خدمات شما بیشتر هزینه کنند بنابراین برای کسب و کار شما بیش از دیگران ارزشمند هستند. با هدف قرار دادن این بخش‌ها می‌توانید رشد فروش را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

4. گزارش

توانایی تولید آسان گزارش‌ها می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا از داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید بهره بیشتری ببرد. گزارش دهی می‌تواند برای تصمیم‌گیری و اجرای استراتژی‌ها استفاده شود. CRM داشبوردها و ویژگی‌های اتوماسیونی را فراهم می‌کند که نیاز به جمع‌آوری دستی اطلاعات برای گزارش‌ها را برطرف می‌کند.

5. هشدارها

بدون CRM، نظارت بر تمامی فرآیندهای کسب و کار شما دشوار است. یک CRM می‌تواند حاوی یک تابع هشدار باشد که کارکنان شما را از رویدادها یا اقداماتی که باید انجام شوند یا در شرف وقوع هستند مطلع کند. اگر سفارشی ارسال نشده است یا سرنخ منتظر یک اقدام است، یک راه حل CRM می‌تواند به تیم شما اطلاع دهد.

6. بازاریابی ایمیلی

شما می‌توانید با ارائه پیشنهادات و تبلیغات از طریق ایمیل مارکتینگ، مشتریان را به خرید بیشتر محصولات یا خدمات خود وادار کنید. حتی اگر مشتری شما به آنچه ارائه می‌شود علاقه مند نباشد، پیشنهادات و تبلیغات باعث می‌شود مردم با شرکت شما آشنا شوند و در مورد آن فکر کنند که همین باعث افزایش فروش می‌شود.

7. دسترسی به موبایل

برنامه‌های CRM امکان دسترسی با تلفن همراه را فراهم می‌کنند. این یک مزیت بزرگ است که به تیم شما اجازه می‌دهد استانداردهای فروش را برآورده کند. دستگاه‌های تلفن همراه دسترسی از راه دور را تسهیل می‌کنند، که می‌تواند به راحتی با فرآیندهای کاری شما مطابقت داشته باشد بدون اینکه بر بهره‌وری تأثیر بگذارد.

8. مدیریت وظایف

توانایی مدیریت کارآمد حساب‌های مشتریان می‌تواند هدایت فروش و فروش متقابل به آن‌ها را آسان‌تر کند و سود بیشتری برای کسب‌وکار شما ایجاد کند. یک سیستم CRM می‌تواند به‌طور خودکار هر اقدامی را که باید فوراً انجام شود، اولویت‌بندی کرده و به شما اطلاع ‌دهد تا ارتباط و گفت‌وگوی شما با مشتریان به طور مؤثر حفظ و توسعه یابد.

9. گرفتن سرنخ

جذب سرنخ یک راه مستقیم و ساده برای افزایش فروش است. نرم‌افزار CRM با جمع‌آوری و آنالیز دقیق داده‌ها، استفاده از استراتژی‌های مارکتینگ مؤثر و پیگیری مداوم، به تولید و مدیریت سرنخ‌های جدید و تبدیل آن‌ها به مشتریان واقعی کمک می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید نرم‌افزار CRM خود را سفارشی کنید تا بتوانید زمانی که شخصی بر روی سایت شما کلیک کرده است مطلع شوید و تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری را در مورد طرح در اختیار او قرار دهید.

10. خدمات مشتری

CRM سیستمی ارائه می‌دهد که به تیم شما امکان استفاده از داده‌های جمع آوری شده توسط نرم‌افزار برای بهبود راه حل‌های خدمات مشتریان را فراهم می‌کند. یکپارچه سازی یک پورتال وب با نرم‌افزار CRM به مشتریان امکان می‌دهد به راحتی به وضعیت سفارش آنلاین، اطلاعات و حتی پایگاه دانش آنلاین دسترسی داشته باشند. مشتریان وفادار عموماً میزان خرید خود را افزایش می‌دهند. آن‌ها به دلیل تجربه مثبت در بخش خدمات مشتری، به احتمال بالاتری محصولات یا خدمات شما را خریداری می‌کنند.

11. یکپارچه‌سازی با نرم‌افزار حسابداری

برای استفاده بیشتر از CRM، سازمان‌ها اغلب آن را با نرم‌افزار موجود خود ادغام می‌کنند. CRM می‌تواند نرم‌افزار حسابداری شما را با سابقه حساب، مخاطبین کلیدی، ارتباطات مشتری و بحث‌های حساب داخلی در اختیار شما قرار دهد. ادغام این داده‌ها نه تنها بینشی در مورد روندهای گذشته ارائه می‌دهد، بلکه به پیش بینی دقیق آینده کمک زیادی می‌کند. داشتن تمام حساب‌ها و تاریخچه آنها در یک مکان از طریق یک راه حل CRM زمان جستجو را کاهش می‌دهد، بهره‌وری را افزایش می‌دهد و به گسترش تجارت شما کمک می‌کند.

نرم‌افزار سی ار ام چگونه فروش را افزایش می‌دهد؟

بهترین نرم‌افزار CRM برای افزایش فروش

نرم‌افزار CRM اوج ابری به عنوان جامع ترین نرم‌افزار CRM ایرانی با جمع‌آوری داده‌های مشتریان، آنالیز الگوهای خرید، مدیریت سرنخ‌ها و بهبود ارتباطات، به تیم فروش کمک می‌کند تا بهترین روش‌های فروش را شناسایی کرده و با مشتریان در هر زمان و از هر مکانی تعامل برقرار کنند. این نرم‌افزار با تبدیل سرنخ‌ها به مشتریان و تقویت ارتباطات، افزایش وفاداری و رضایت مشتریان را فراهم می‌آورد و در نتیجه، باعث افزایش فروش و بهبود عملکرد تیم فروش می‌شود.

بیشتر بخوانید» به منظور آشنایی با انواع نرم افزار سی ار ام و مزایای استفاده از هرکدام ، روی لینک داده شده کلیک کنید.

شناسایی بهترین فرصت‌های فروش، افزایش دقت در نیازها و تمایلات مشتریان، و ایجاد تعاملات موثرتر با آن‌ها از ویژگی‌های کلیدی اوج ابری به شمار می‌آید. این ابزار به عنوان یک پایگاه داده گسترده، اطلاعات ارزشمندی را فراهم می‌آورد که تیم فروش می‌تواند از آن برای تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه و بهبود استراتژی‌های فروش خود استفاده کند.

مطالب مشابه را ببینید!

۹ علائم سکته قلبی قبل از وقوع که باید جدی بگیرید! 19 تا از بهترین دبیران فیزیک کنکور بهترین دبیران ریاضی کنکور بهترین دبیران شیمی کنکور مراحل راه اندازی قالیشویی هتل‌های قیمت مناسب پاریس بررسی کشورهای آمریکا و انگلستان از نظر هزینه تحصیل با موسسه اصطهباناتی هنوز پول ارسال میدی؟ بهترین کد تخفیف دیجی کالا برای ارسال رایگان تحلیل بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران بهترین کرم روشن‌ کننده صورت خارجی تولید کدام برند است؟