سامانه پیامکی استعلام سبد کالا؛ شماره اس ام اس سبد کالا

دولت در نظر دارد برای استفاده قشر ضعیف جامعه از بسته های حمایت اجتماعی کارت های این افراد را شارژ کند. بدین منظور کوپن الکترونیک را در برنامه خود قرار داده است.

سامانه پیامکی استعلام سبد کالا

سامانه پیامکی سبد کالا

هر سرپرست خانوار می تواند با ارسال کد ملی خود به سامانه پیامکی 5000499 از تعلق یا عدم تعلق بسته حمایتی به خویش آگاه شود.

 

بسته حمایتی دولت

دولت در نظر دارد کالاهای اساسی قشر ضعیف را در قالب وجه نقد و یا کوپن الکترونیک تأمین نماید.

محسنی بندپی در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران و درباره جزئیات دو بسته حمایتی در نظر گرفته شده برای مردم گفت: برای طراحی بسته حمایت‌های اجتماعی چندین جلسه برگزار شده است. برنامه اول برنامه” تامین کالاهای اساسی” است که یا مبلغ آن روی کارت‌های خود افراد می آید یا در قالب کوپن الکترونیک ارائه می‌شود

همچنین افزود: این کالاهای اساسی شامل برنج، مرغ، گوشت، روغن، لبنیات و… می‌شود. این هنوز در حد ایده است اما شاید در روستاها حتی کارا کارت هم اعلام نکنیم و این مبلغ را به یارانه نقدی خانوار اضافه کنیم.

حمایت اجتماعی از پنج دهک اول /رقم ریالی کمک به این قشر مشخص نیست. همچنین برخورداری هشت دهک از کالاهای اساسی هنوز معلوم نشده است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه برنامه دوم “حمایت اجتماعی از پنج دهک اول” است که مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند اظهار کرد: اقشار متوسط رو به پایین، بازنشستگان حداقلی بگیر، مستمری بگیران تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله این افراد هستند

 

موارد مرتبط:

کوپن الکترونیکی

این مطالب را هم ببینید