معرفی برترین کمپرسور های اسکرال کوپلند در صنعت تهویه مطبوع

شرکت کوپلند یکی از تولیدکنندگان اصلی کمپرسورهای اسکرال است (زیر مجموعه شرکت امرسان الکتریک) که طیف گسترده‌ای از محصولات و راه حل‌ها را برای کاربردهای مختلف ارائه می‌دهد. کمپرسور اسکرال کوپلند به دلیل قابلیت‌های بی نظیرش غالبا در سیستم‌های تبرید تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روزها پیمانکاران و سازندگان تجهیزات اصلی (OEM) به دنبال راه‌های جدیدی برای استفاده از این فناوری در برنامه‌های کاربردی سوپرمارکت‌ها، خدمات غذایی و مراقبت‌های بهداشتی هستند.

کمپرسورهای اسکرال چیست؟

کمپرسورهای اسکرال نوع خاصی از کمپرسورها هستند که در راستای تولید سرما از مکانیسم خاصی برای فشرده سازی مبرد استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی بیشتر شیوه‌ی کاری این کمپرسورها خواهیم پرداخت.

کمپرسورهای اسکرال چگونه کار می‌کنند؟

مبرد وارد شده به کمپرسور توسط تیغه‌ها جمع آوری می‌شود. در واقع اصل کارکرد کمپرسورهای اسکرال مبتنی بر تعامل دو تیغه است که روبروی یکدیگر قرار دارند. چرخش پره مارپیچ، مبرد را به سمت پره ثابت سوق می‌دهد و ضمن فشرده سازی، آن را متراکم می‌کند. این فرآیند بارها و بارها تکرار می‌شود تا در نهایت مبرد به خوبی فشرده گردد. سپس مبرد فشرده از طریق یک درگاه خروجی تخلیه خواهد شد.

اجزای کمپرسور اسکرال

 • پمپ تخلیه روغن
 • یاتاقان پایینی
 • استاتور
 • روتور
 • یاتاقان بالایی
 • لوله تخلیه
 • میلنگ
 • لوله مکش
معرفی برترین کمپرسور های اسکرال کوپلند در صنعت تهویه مطبوع

کمپرسور اسکرال کوپلند

انواع کمپرسور اسکرال کوپلند

ZPD، ZRD، ZP و ZR  چهار دسته اصلی کمپرسورهای اسکرال کوپلند می‌باشند. در این بین دستگاه‌های سری ZR  به سبب ویژگی‌های خاصی که دارند، بیشتر از سایرین در سیستم‌های برودتی و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی و مشخصات فنی

 • توان برودتی کمپرسورهای سری  Z بین 2 (1.5 HP) تا 30 اسب بخار متغیر است.
 • این کمپرسورها با روغن پلی استر شارژ می‌شوند.
 • در دمای متوسط ​​و بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • با مبردهای R22، R134A، R407C و R407C سازگار هستند.
 • سر و صدای کمی تولید می‌کنند.
 • راندمان و عملکرد بالایی دارند.
 • از اتصالات جوشی برخوردارند.
 • لوله کانکشن روغن و همچنین شیشه سایت گلاس دارند.

کاربرد کمپرسور اسکرال کوپلند

همان‌طور که گفتیم رایج‌ترین کاربرد کمپرسور اسکرال در صنعت تهویه و تبرید است و کاربرد کلاسیک آن‌ها هم چیلر می‌باشد. به طور مثال چیلر با دمای اپراتور 5 درجه سانتی‌گراد، یکی از مهم‌ترین محیط‌های کاری این دستگاه‌ها به شمار می‌آید. البته این کمپرسورها در صنایع متعدد به کار می‌روند که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • طراحی و تولید درایر  یا دستگاه رطوبت‌گیر تبریدی
 • دستگاه‌های آزمایشگاهی
 • دستگاه‌های برش لیزر
 • تهویه مطبوع بیمارستان‌ها

کمپرسورهای اسکرال کوپلند استفاده‌ی خانگی نیز دارند و در یخچال‌های کوچک ایفای نقش می‌کنند.

مزایای اسکرال نسبت به سایر کمپرسورها

نمونه‌های اسکرال در مقایسه با انواع دیگر کمپرسورها مزایای بیشتری دارند. به عنوان مثال، کمپرسورهای اسکرال کوپلند به سبب درجه تراکم بالاتر، عمر طولانی‌تر، لرزش و نویز کمتر، راندمان بالاتری را ارائه می‌دهند. بنابراین آن‌ها اغلب اولین انتخاب برای کمپرسورهای پمپ حرارتی هستند. همچنین کمپرسورهای اسکرال بسیار بادوام‌اند و سایش و پارگی کمتری را تجربه می‌نمایند.

معرفی برترین کمپرسور های اسکرال کوپلند در صنعت تهویه مطبوع

کمپرسورهای اسکرال

چهار مدل از بهترین و پرفروش‌ترین نمونه‌های کمپرسور اسکرال کوپلند

 • کمپرسور اسکرال کوپلند ZR48K3E تک فاز
 • کمپرسور اسکرال کوپلند ZR48KCE سه فاز
 • کمپرسور اسکرال کوپلند ZR61KCE سه فاز
 • کمپرسور اسکرال کوپلند ZR72KCE سه فاز

البته هر کدام از این محصولات ویژگی‌ها و مشخصات فنی خاصی دارند که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کرد. در ادامه مهم‌ترین نکات ذکر شده‌اند. در نهایت پس از مقایسه‌ی این چهار مدل با یکدیگر، در صورت نیاز با مشاوران و کارشناسان فروش ارتباط بگیرید تا در مورد محصولات و شرایط فروش هر کدام از آن‌ها بیشتر برای شما توضیح دهند.

معرفی مشخصات فنی کمپرسور اسکرال کوپلند ZR48K3E تک فاز

این کمپرسور سه گاز، سابقه تولید بالایی دارد و در دراز مدت عملکرد خود را به خوبی حفظ می‌کند. کمپرسور اسکرال کوپلند ZR48K3E از جمله کمپرسورهای اقتصادی و پرکاربرد است که اکثر خریداران از عملکرد آن راضی هستند. این محصول با توجه به قیمت مناسبی که دارد یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد در مضیقه است.

توان4 اسب بخارکشور سازندهتایلند
میزان روغن مورد استفاده۱.۴ لیترگستره دمایی-25°C تا +10°C
جابجایی (متر مکعب در ساعت)11.4نوع موتورPFJ – TFD
سایز لوله مکش به اینچ7.8میزان صدای تولیدی دسی بل57

قیمت و خرید کمپرسور اسکرال کوپلند ZR48KCE سه فاز

مهم‌ترین تفاوت این محصول با نمونه‌ی قبلی در تعداد فاز آن است. مابقی تفاوت‌ها بسیار جزئی هستند. حتی قیمت آن‌ها نیز تقریباً مشابه است. بنابراین ملاک اصلی افراد هنگام انتخاب میان این دو نمونه، نوع برق در دسترسشان خواهد بود. کمپرسورهای سه فاز مناسب محیط‌های صنعتی می‌باشند.

توان4کشور سازندهتایلند
روغن مورد استفاده۱.5 لیترگستره دمایی-25°C تا +10°C
جابجایی (متر مکعب در ساعت)11.4نوع موتورTFD
سایز لوله مکش به اینچ7.8میزان صدای تولیدی دسی بل64

قیمت و خرید کمپرسور اسکرال کوپلند ZR61KCE سه فاز

این کمپرسورهای بسته یا هرمتیک علاوه بر سیستم‌های تهویه مطبوع مناسب هیت پمپ‌ها نیز می‌باشند. کمپرسورهای ZR61KCE را می‌توان به شکل یک یا چند مداره (چند کمپرسور به صورت موازی) نصب کرد. همچنین این کمپرسورها از استاندارد محفاظتی IP21 برخوردارند و با قیمت بیشتری نسبت به دو نمونه‌ی قبلی به فروش می‌رسد. برای مشاهده مشخصات فنی، قیمت روز و خرید کمپرسور اسکرال کوپلند ZR61KCE سه فاز به لینک زیر مراجعه نمایید.

damoon-co.com

توان5کشور سازندهتایلند
روغن مورد استفاده1.9 لیترگستره دمایی۲۵- تا ۱۰
جابجایی (متر مکعب در ساعت)14.4نوع موتورPFJ – TFD     
سایز لوله مکش به اینچ7.8میزان صدای تولیدی دسی بل60

قیمت و خرید کمپرسور اسکرال کوپلند ZR72KCE سه فاز

در میان چهار نمونه‌ی معرفی شده، کمپرسور ZR72KCE معمولا بیشترین قیمت را دارد با این حال یکی از بهترین و پرفروش‌ترین محصولات بازار است. از همین رو همواره به متقاضیان توصیه می‌شود که  قبل از خرید ضمن استعلام قیمت از مشاوره‌های بهره ببرند.

توان6 اسب بخارکشور سازندهتایلند
روغن مورد استفاده1.7 لیترگستره دمایی-25°C تا +10°C
جابجایی (متر مکعب در ساعت)17نوع موتورTFD
سایز لوله مکش به اینچ7.8    میزان صدای تولیدی دسی بل63

پایه لرزه‌گیر بر روی کلیه‌ی کمپرسورهای به شکل رایگان وجود دارد. در کنار پایه گیرها خریداران در صورت نیاز می‌توانند متعلقاتی همچون شیر مکش و دهش، هیتر کمربندی و تبدیل جوشی به مهره‌ای را نیز تهیه نمایند. بدیهی است که محصولات جانبی مقداری بر قیمت کمپرسورها تاثیر می‌گذارند. لذا باید با دقت انتخاب شوند.

چرا کمپرسورهای اسکرال کوپلند در صنعت تهویه بیشتر از سایر کمپرسورها بکار می‌روند؟

کمپرسورها بخش عمده‌ای از انرژی مورد استفاده در سیستم‌های تهویه مطبوع و تبرید را استفاده می‌کنند. این بدان معناست که انتخاب کمپرسور برای بهبود کارایی کلی سیستم‌های HVACR بسیار مهم است. طراحی ذاتی کمپرسورهای Copeland Scroll آن‌ها را به انتخابی ارجح برای سیستم‌های کم مصرف‌ تبدیل کرده است.

 1. 70 درصد قطعات متحرک کمتر
 2. امکان راه اندازی راحت و بدون دردسر
 3. طراحی فشرده و سبک
 4. بدون دریچه مکش و تخلیه داخلی پیچیده برای عملکرد بی صدا
 5. و قابلیت‌های قابل اعتماد بیشتر
معرفی برترین کمپرسور های اسکرال کوپلند در صنعت تهویه مطبوع

کمپرسور اسکرال کوپلند ZR48KCE سه فاز

مطالب مشابه را ببینید!

نوسان گیری بورس؛ راهنمای نوسان گیری حرفه ای در بازار بورس فارکس چیست؟ چگونه در فارکس معامله کنیم؟ اطلاعات صفر تا صد Forex فروشگاه ساز آنلاین چیست؟ بررسی بهترین ها و امکانات سیستم های ساخت فروشگاه اینترنتی همه چیز در مورد جوملا برای ساخت سایت؛ مزایا و معایب و مقایسه با وردپرس آروا؛ تولید کننده انواع ابزار آلات صنعتی و خانگی با بهترین کیفیت نوسان گیری ارز دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟ ارزدیجیتال دش چیست؟ معرفی کریپتوی دش DASH، تاریخچه، مزایا و معایب آن وظیفه وکیل چیست؟ معرفی انواع وکیل و وظایف آن و تفاوت با مشاور حقوقی مشتری مداری چیست؟ اصول و فرهنگ مشتری مداری در کسب و کار ارز دیجیتال کاردانو چیست؟ درباره تاریخچه، کاربردها و مقایسه آن با سایر ارزها