کسب درآمد از آپارات و در مورد سیستم درآمدزایی آن (روش های کسب درآمد)

آپارات توسط شرکت صبا ایده، راه اندازی و یک سرویس اشتراک‌ گذاری ویدیو در کشور ایران است. یکی از اهداف آپارات حمایت از تولید‌کنندگان ویدیویی است.این وبگاه بعضی از اوقات با حمایت مستقیم محتواهای برنامه‌سازان را تبلیغ و برای جذب اسپانسر تلاش می ‌کند. برنامه‌ای جامع و مدون با عنوان سیستم کسب درآمد از آپارات وجود دارد، که در این سیستم تولید کنندگان محتوا می توانند، با رعایت برخی از قوانین و شرایط به ازای هر تبلیغ که در ویدئو ها نشان داده می شود، کسب درآمد کنند.

 این فعالیت مورد استقبال  مخاطبان بسیاری قرار گرفته و امروزه صدها نفر با تولید محتوای با کیفیت بالا درآمد ماهیانه خوبی دارند. به طوری که تولید محتوا می‌تواند به عنوان شغل اصلی شخص مد نظر قرار گیرد.  

aparat incom view

سیستم کسب درآمد از آپارات چیست؟  

سیستم درآمدزایی آپارات، جزئی از بدنه آپارات است که محتوای با کیفیت و مخاطب پسند می‌تواند در آن درآمدزایی بیشتری را کسب کند. مبنای محاسبه درآمد براساس زمانی که مخاطبان از محتوای ویدیویی بازدید می‌ کنند، می‌ باشد.  

بنابراین ویدیوهای با کیفیت و اسکریپت ‌های کاربرپسند، کاورهای شیک و تیتر جذاب  می ‌تواند عاملی برای استقبال بیشتر مخاطبان در تماشای یک ویدیو باشد. یکی از عوامل موثر بر درآمد ماهیانه از آپارات، درصد share است. درصد share، درآمد حاصل از پخش تبلیغات صاحبان کانال‌های عضو سیستم کسب درآمد در آپارات است. این درصد برای همه کانال ‌ها متفاوت بوده و بین ۵۰ تا ۷۰ درصد متغیر است. 

 قوانین و سیاست‌های کسب درآمد از آپارات  

بسیاری از ویدیوها که در سرویس‌ های اشتراک‌ گذاری ویدیو بارگذاری می شوند، اجازه بار‌گذاری روی سایت آپارات را ندارند و پس از مدتی حذف می شوند. وبگاه آپارات بر مبنای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می ‌کند و عدم ایجاد تنش سیاسی، عدم مغایرت با اخلاق اسلامی، عدم توهین به مقامات سیاسی، از قوانین اصلی هستند که هنگام بارگذاری باید رعایت شوند. لازم به ذکر است فیلم‌ هایی که محتوای نامناسب دارند بلافاصله حذف می ‌شوند. مدیران وبگاه آپارات اعلام‌ کرده اند؛ که نرم افزارهای هوشمند کندی فاکتور، گزارش‌ های مردمی، گزارش‌ های کمیته مصادیق مجرمانه، از ابزارهای این وبگاه برای برای جلوگیری از بارگذاری ویدیو های خلاف مقررات و قوانین داخلی ایران هستند. دوبله های فارسی و اثر های ایرانی دارای کپی رایت و هم‌چنین فیلم‌ها و سریال های ایرانی مجوز انتشار در این وبگاه را ندارند اما فیلم‌های خارجی مشمول این قانون می شوند.  

مطلب مشابه: کسب درآمد از روبیکا؛ چگونه از این برنامه پول در آوریم؟

شرایط لازم برای ورود به سرویس کسب درآمد از آپارات 

آپارات در مورد درآمدزایی برای تولیدکنندگان محتوا یک شرط اولیه دارد. درآمدزایی زمانی اتفاق می افتد، که صفر تا صد محتوای ویدیویی منتشر شده توسط خود شخص تولید شده باشد. یعنی فرد حتماً باید تولید کننده محتوا باشد. بنابراین افرادی که ویدیوهای دیگران را بازنشر می کنند و همچنین با اضافه کردن زیرنویس به یک ویدیو یا میکس چند ویدیو، تولید محتوا می کنند، تولید کننده محتوا به حساب نمی آیندو نمی‌توانند در سرویس درآمدزایی سایت آپارات، کسب درامد کنند. تولید کنندگان محتوایی برای ادامه همکاری با آپارات نیازمند رعایت برخی از قوانین هستند. این قوانین به نحوه درآمدزایی از آپارات ،مربوط می شود. شرط بعدی برای درآمدزایی از آپارات تعداد دنبال کنندگان کانال شما در آپارات است.

با توجه به این که مبنای محاسبه درآمد شما نمایش تبلیغات و میزان بازدید است، باید حداقل تعداد دنبال کنندگان را داشته باشید. براساس قوانین آپارات، حداقل ۲۰۰ دنبال کننده برای ورود به سرویس درآمد زایی آپارات در نظر گرفته شده است.  آپارات بزرگ ‌ترین وبگاه اشتراک ویدیو در ایران است. اگر محتوای دست اول و جذابی تولید کنید مطمئن باشید رسیدن به این رقم کار آسانی خواهد بود.

شرط سوم آمار کانال شما است که باید در سه ماه اخیر حداقل 3هزار ساعت نمایش داشته باشید.

0 5

درخواست عضویت در سیستم درامد زایی آپارات

در صورت داشتن هر سه شرط که در بالا شرح دادیم می ‌توانید به عنوان یک تولیدکننده وارد سیستم کسب درآمد از آپارت شوید و براساس هر تبلیغ که در ویدیوهای شما نمایش داده می ‌شود درآمدزایی داشته باشید.

پس از اینکه حساب یا اکانت آپارات را ساختید باید وارد حساب کاربری خود شوید و به صفحه درخواست عضویت وارد شوید. در این صفحه تعداد دنبال‌ کنندگان کانال شما ومدت زمان تماشا مورد بررسی قرار می ‌گیرد. در صورت داشتن دو شرط دکمه مرحله بعد برای شما فعال خواهد شد.اگر دو شرط فوق را نداشته باشید مرحله بعدی برای شما فعال نمی‌ شود. بنابراین لازم است ابتدا دو شرط لازم را فراهم کنید و پس از آن اقدام به درخواست ثبت نام در سیستم کسب درآمد از آپارات نمایید.

درآمد از آپارات چه مقدار است؟

هم اکنون بیشتر از 4 هزار نفر وارد سیستم کسب درآمد از آپارات شده اند و با گوشی و تبلت توانسته اند درآمد خوبی کسب کنند. این درآمد به گونه ای است که برخی آن را به عنوان درآمد اصلی و برخی دیگر به عنوان درآمد جانبی در نظر می ‌گیرند. صاحبان کانال ها می ‌توانند هر زمان که تمایل داشتند در پنل کاربری درخواست برداشت درآمد خود را ثبت کنند و پس از 7روز کاری آن را دریافت نمایند. برای ثبت درخواست برداشت جدید باید 7روز از آخرین برداشت گذشته باشد. برای ثبت درخواست برداشت درآمد حداقل ثبت درخواست 400هزار تومان است.

مطلب مشابه: ایده کسب و کار با سرمایه کم و راهنمایی برای 40 شغل خاص

3 21

شاخص های محاسبه درآمد از آپارت

در کل سه شاخص در محاسبه درآمد هر کانال تاثیرگذار هستند. این سه شاخص در هم ضرب می شود و درآمد شما تعیین می‌شود.

 شاخص RPM

این شاخص بر اساس هر 1000 بازدید است که برای هر کانال سیستمی محاسبه می شود. نرخ شاخص RPM در حال حاضر بین 10 الی 35 هزار تومان متغییر است.

سهم تولید کننده

یکی از عوامل تاثیر‌گذار در محاسبه درآمد سهم تولید کننده از درآمد آپارات است.آپارات درامد حاصل از پخش تبلیغات را با صاحبان کانال‌ها تقسیم می ‌کند. سهم تولید کننده در تمام کانال ‌ها یکسان نیست و بین 50 تا70درصد متغیر است.این درصد به یونیک بودن موضوع، کیفیت و نوع محتوا و میزان استقبال کاربران، حرفه ای بودن ویدیو، پژوهشی بودن محتوای تولید، نحوه‌ ویرایش و تدوین ویدیو و تجهیزات استفاده شده جهت ساخت و… بستگی دارد.

تعداد نمایش موفق تبلیغ در کانال

تعدادنمایش موفق تبلیغات عامل تاثیر‌گذار دیگری در تعیین درآمد ماهیانه هر کانال است. نمایش موفق به هر تبلیغی که بیش از  6ثانیه توسط کاربر دیده شود می گویند. درآمد ناشی از آن با صاحب کانال تسهیم می شود.

کسب درامد از آپارات چگونه است؟

کاربران می توانند با تولید محتوای ویدیویی با کیفیت از آپارت کسب درآمد کنند.این برنامه دارای حساب‌های شخصی و عمومی است. لذا می توانید برای خود کانال شخصی داشته باشید. با استفاده از پلتفرم آپارات نیاز به حساب بین المللی ندارید زیرا با وجود تحریم‌ ها کاربران ایرانی نمی ‌توانند حساب بین المللی داشته باشند. با رعایت نکات  سئو سایت امکان جلب توجه کاربران بسیاری را برای بازدید از سایتتان را دارید. با هر بازدید کاربران می توانید درامد کسب کنید. برای کسب درآمداز طریق آپارات، ابتدا باید حساب خود را برای ورود به سیستم درآمدزایی مهیا کنید. البته قبل ازورود به سیستم باید مدتی عضو گروه آپارات شوید و فعالیت کنید. لازم است شرایط مورد نیاز برای ورود به پنل درآمدزایی بدست آورید. سپس در سیستم کسب درآمد از آپارات ثبت ‌نام کنید. درادامه مراحلی را که باید برای ثبت نام طی کنید برای شما عزیزان ارائه می‌دهیم. 

در گام اول برای عضوشدن در سیستم کسب درآمد از آپارات وارد صفحه کسب درآمد شوید. زمانی که صفحه بازشد بر روی دکمه «کسب درآمد از آپارات» کلیک کنید. با این کار  صفحه ‌ای باز می شود که باید در آن نوع فعالیت خود را تعیین کنید. در آپارات امکان دو نوع فعالیت وجود دارد.  تولیدکننده یا بازنشردهنده محتوا. تفاوت این دو در نوع تولید محتوا است. تولید کننده محتوا کسی است که از صفر تا صد ویدیو را خود تولید و با گذاری می کند اما بازنشر کننده محتوا ویدیو های فضای مجازی را تدوین ویرایش و بارگذاری می کند. به واقع فردهیچ اقدامی جهت تولید محتوا انجام نداده است. بنابراین پنل این دو گروه از دیگر مجزا می باشد. پس از تعیین نوع فعالیت در آپارات، کانال شما  بررسی می شود و در صورت داشتن شرایط سیستم، وارد پنل درآمدزایی می شوید.  

مطلب مشابه: اصول راه اندازی کسب و کار شخصی (راهکارها برای راه اندازی کار برای خودتان)

از آپارات درآمد کسب کنیم blog e1674629217745

شرایط کسب درآمد از آپارات 

 شرایط کسب درآمد برای بازنشرکنندگان و تولیدکنندگان متفاوت است.  

شرایط برای افراد بازنشردهنده محتواجهت ورود به پنل درآمدزایی:  

 • داشتن حداقل ۲۰۰۰ دنبال کننده 
 • داشتن بیش از ۵۰۰ هزار ساعت نمایش  ویدیو از کانال درمدت زمان ۳ ماه گذشته 
 • بیش از ۸ میلیون بازدید از زمان فعالیت تا کنون 
 • بارگذاری ۲۰ هزار دقیقه محتوای ویدئویی در طول مدت فعالیت 

شرایط برای افراد تولیدکننده محتوا جهت ورود به پنل درآمدزایی:  

 • بارگذاری بیش از  ۱۰ ویدئوی تولیدی در کانال آپارات
 • دارا بودن حداقل ۲۰۰ دنبال کننده 
 • دارا بودن حداقل ۳۰۰۰ ساعت نمایش از کانال در طول سه ماه گذشته 

شرایط آپارات برای تولید کنندگان محتوا آسان تر است. این وبگاه برنامه ای برای حمایت از تولید کنندگان محتوای ویدیویی است. کسب درامد در آپارات به این شکل است که به تعداد تبلیغ هایی که اول هر ویدیو پخش می شود، به شخص تولید کننده ۵۰درصد تعلق می گیرد.  

کسب درآمد از اپارات با افزایش تعداد بازدید کننده 

  افزایش بازدید مرتبط به محتوایی است که تولید می‌ کنید. این که از چه کاوری، رنگ‌ بندی و عکس برای تولید محتوای ویدئوی خود به کار می برید وهمچنین کیفیت ویدئوی تولیدی شما تأثیر بسیار زیادی برافزایش مخاطبان دارد. با استفاده از هشتگ‌ های مرتبط  ومتناسب با موضوع محتوا و همچنین دسته ‌بندی مناسب برای ویدئو تعداد بازدیدهای شما را افزایش می ‌دهد. 

روش های دیگر برای افزایش بازدید کشاندن ترافیک به کانال آپارات شما است. اگر در گروه های تلگرام و اینستاگرام عضو هستید می توانید مخاطبان را برای بازدید از محتوای ویدیویی به کانال آپارات خود هدایت کنید. تبلیغات روش دیگری برای افزایش بازدید است.   

 افرادی که قصد افزایش بازدید از راه تبلیغات را دارند، آپارات سرویس افزایش بازدید را راه اندازی  کرده است. این سرویس ویدئوهای شما برای افراد بیشتری به نمایش می گذارد که به درآمدزایی  بیشتر شما کمک خواهد کرد. برای این کار باید در کانال خود از قسمت ویدئوهای من، ویدیوی خود را انتخاب کرده و افزایش بازدید را انتخاب کنید. بعد ازآن به صفحه‌ ای وارد می ‌شوید که در آن بسته افزایشی خود را انتخاب می ‌کنید. مواردی مانند تاریخ شروع تبلیغ، کلید واژه، انتخاب موضوع و هشتگ ‌ها باید به صورت کامل و با دقت مشخص شوند. بعد از این کار دکمه ثبت و ادامه را انتخاب کنید.  بعد از این مرحله آپارات سه ویژگی زیر را در اختیار شما قرار می دهد.

-در انتهای ویدیو call to action قرار دهید.از بازدید کننده بخواهید کاری را انجام دهد مثلا کانال شما رابرای تماشای ویدیو‌های بیشتر دنبال کند.

-در هنگام پخش ویدیو لینک های دیگر را بخش کند.

-برای جذاب شدن تبلیغ یک عکس شاخص و یا کاور مشخص روی ویدیو قراردهد.

ودر آخر پرداخت هزینه و دریافت نتیجه کارتان است.

مطلب مشابه: آموزش راه اندازی پیج اینستاگرام برای کسب و کار (از صفر تا صد)

طرح حمایت از تولیدکنندگان محتوای آپارات چیست؟

وبگاه آپارات برای حمایت بیشتر از کسانی که تولید محتوا و به ویژه محتوی آموزشی می کنند. علاوه بر پرداخت درصدی از درآمد، مبلغی مازاد به تولید کنندگان می پردازد. این مبلغ به عواملی مثل نوع محتوای تولید شده،کمیت و کیفیت ان و استقبال مخاطبان بستگی دارد.

cover

پنل گزارش اختصاصی درآمدزایی در آپارات

با عضو شدن  در سرویس کسب درآمد از آپارات یک پنل گزارش اختصاصی برای  شما ایجاد می شود. این پنل آمار و گزارش‌ های زیر را در مورد درآمدتان به شما نشان می دهد، مانند:

 • درآمد کل
 • درآمد هر روز
 • تخمین درآمدشما تا آخر ماه
 • ویدیوهای پر درآمد کانال

چرا باید در آپارات حضور داشته باشیم؟

وبگاه  آپارات یک نرم افزار  است که کاربران می ‌توانند در آن ویدئوهای خود را بارگذاری کنند. شما می ‌توانید در آن یک کانال شخصی داشته باشید و یا برای کسب ‌و کار در آپارات یک کانال راه‌‌اندازی کنید و  مخاطبان خود را برای دنبال کردن کانال خود در آپارات هدایت کنید.

 2 دلیل برای حضور در آپارات

دلیل اول هر چه در رسانه های آنلاین بیشتری حضور داشته باشید فروش شما بیشتر می شود. به مرور زمان هر چه فعالیت شما در یک رسانه آنلاین مثل آپارات بیشتر می شود مخاطبین شما هم زیاد می شود. چه کانال شخصی داشته باشید و چه کانال برای کسب و کار داشته باشید با فعالیت بیشتر می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید و حتی محصول برای فروش نیز معرفی کنید.

دلیل دوم کسب درآمد از آپارات است. می توانید در آپارات ویدیو آپلود کنید و پول بگیرید. البته رعایت قوانین و مقررات آپارات الزامی است.

کسب درامد از استریم آپارات

سیستم پخش زنده یا استریم آپارات، یک سیستم  رایگان برای گیمرها و کسانی که وبینار برگذار می کنند به حساب می آید. باسرویس استریم آپارات  کار بسیارآسان است و فقط با چند کلیک وارد مجموعه جذاب پخش زنده می شوید ویژگی‌های دیگر سرویس استریم موارد زیر است:

 • زمان لایو استریم،  در بخش کامنت‌ ها می توانید تبادل نظر کنید.
 • برای پخش زنده خود دراستریم آپارات، می توانید بلیط بفروشید. بنابراین فقط افرادی که بلیط خریده باشند به استریم شما دسترسی دارند.
 • امکان پخش، با کیفیت HD در این پلتفرم وجود دارد و مخاطب می ‌تواند بر اساس سرعت اینترنت خود، ویدیو شما را تماشا کند.
 • این سرویس آمار بینندگان ‌تان را به طور دقیق گزارش می ‌دهد. بعد پایان پخش زنده، می ‌توانید ببینید که بینندگان جمعا چند دقیقه درلایو زنده  شما حضور داشته‌اند.

مطلب مشابه: 9 نکته برای موفقیت در کسب و کار خانگی (فرمول های کسب درآمد خانگی به صورت حرفه ای)

WhatsApp Image 2021 10 11 at 20.00.18

جذاب ‌ترین ویژگی آپارات آمار بازدید است

 قابل تحلیل بودن یکی از دلایلی که ما را عاشق دنیای آنلاین و مجازی کرده است. در صورتی که در آپارات عضو هستید به پروفایل خود بروید و سپس دکمه  «آمار بازدید» را کلیک کنید. در این صفحه  آمار بازدید، ساعت نمایش و تعداد دنبال‌ کننده ‌ها را به صورت نموداری نشان می ‌دهد.از این آمار و ارقام می فهمیم که مخاطب‌ ها کدام ویدیو شما بیشتر بازدیدکرده اند یا برعکس، کدام سبک ویدیوهای شما نپسندیده اند. در نتیجه می ‌توانید محتوای بهتری تولید کرده و به در آمد بیشتری برسید.

مزایای آپارات

پلتفرم آپارات دارای فواید و مزایای زیر است:

 • کسب درآمد از آپارات با ایجاد کانال و انتشار ویدئوی دلخواه
 • امکان دنبال کردن کانال‌های مورد علاقه و دنبال شدن توسط مخاطبان
 • دانلود رایگان وترافیک اینترنتی نیم ‌بها
 • تماشای آنلاین برنامه‌ های شبکه‌های تلویزیونی با سرعت بالا
 • مشاهده، ایجاد و ویرایش لایو
 • تماشا‌ی آنلاین و آپلود ویدئو‌ی دلخواه

مطلب مشابه: آموزش ساخت فروشگاه با وردپرس رایگان در چند مرحله ساده

های کسب درآد از آپارات e1614858645767 1024x601 1

معایب آپارات

درست است که آپارات یکی از پر‌مخاطب‌ ترین سرویس ‌های اشتراک ‌گذاری و مشاهده ویدئو است اما معایبی هم دارد. باید بدانید کسب درآمد از آپارات و جذب مخاطب کار بسیار دشواری است. این کار به مهارت بالا و زحمت بسیار برای  تهیه و نشر محتوا نیاز دارد.

در آپارات به کاربران هیچ امتیازی داده نمی ‌شود. کاربران از  تولید‌کننده‌های آپارات هستند و هیچ سهمی در استفاده از درآمدهای حاصل از تبلیغات برای آنان در نظر گرفته نشده است .

مقایسه سیستم درآمدزایی یوتیوب و آپارات

سیستم کسب درامد از آپارات و یوتیوب  برای تولید کننده محتوا از نظر روش  پرداخت و میزان نرخ پرداخت با هم تفاوت دارند. در ادامه مطلب به بررسی این تفاوت‌ها می‌پردازیم:

1مدل تبلیغات

 یوتیوب از مدل تبلیغاتی مبتنی بر CPC (Cost Per Click) و CPV  برای کسب در آمد استفاده می ‌کند. در این مدل، کسانی که می خواهند تبلیغ کنند برای هر کلیک یا هر بار نمایش تبلیغ، به صاحب محتوا پرداخت می ‌کنند. در آپارات نیز از مدل تبلیغاتی CPC و CPM (Cost Per Mille) استفاده می‌ شود، که در این مدل، کسانی که می خواهند تبلیغ کنند برای هر کلیک یا هر هزار نمایش تبلیغ، به صاحب محتوا پرداخت می‌ کنند.

۲ نرخ پرداخت

 در یوتیوب، میزان پرداخت به ازای هر کلیک و هر بار نمایش تبلیغ، تفاوت دارد و معمولا در حدود ۰/۱ دلاربه ازای هر کلیک و ۰/۱-۰/۳ دلار برای هریک بار نمایش تبلیغ است. در آپارات نیز میزان پرداخت به ازای هر کلیک و هر هزار نمایش تبلیغ، متفاوت است و می ‌تواند در حدود ۰/۰۵ تا ۰/۲ دلاربه ازای هر کلیک و ۲ تا ۵ دلار به ازای هر هزار نمایش تبلیغ متفاوت باشد.

۳حداقل درآمد

 در یوتیوب، تولیدکنندگان برای کسب درآمد باید حداقل ۱۰۰۰ نفردنبال کننده داشته باشند و بیش از  ۴۰۰۰ ساعت ویدیویی در سال پیش  از ثبت نام بر روی سایت را به منتشر  کنند. در آپارات نیز  تولید کنندگان برای کسب درآمد باید بیش از ۱۰ هزار بازدید کننده و دست‌کم ۱۰۰ مخاطب  داشته باشند تا بتوانند درآمدزایی کنند.

۴- نحوه ی پرداخت

 در آپارات پرداخت درآمد ماهیانه و از طریق واریز به حساب بانکی صاحب محتوا انجام می‌ شود. در یوتیوب، درآمد صاحب محتوا ماهیانه و از گوگل ادسنس به صاحب محتوا پرداخت می‌شود.

درآمدزایی آپارات بهتره یا یوتیوب؟

کسب درآمد از آپارات یا یوتیوب به شرایط و نیاز صاحب کانال و محتوا بستگی دارد. برای مقایسه درآمد این دو سرویس، باید به تفاوت‌ هایی که در بخش قبل توضیح داده شد توجه کنیم. همچنین کسب درآمد از هر دو پلتفرم، به سطح محتوا و تعداد مخاطبان  و بازدیدکنندگان بستگی دارد.

با توجه به اینکه پلتفرم یوتیوب جایگاه بالاتر و معروف‌ تری  در بین صاحبان کانال جهان دارد، اگرمحتوای شما بتواند در سطح جامعه بین‌المللی مخاطب داشته باشد، می ‌توانید در پلتفرم یوتیوب  کسب درآمد مطلوبی داشته باشید.

و اگر محتوای شما بیشتر برای  مخاطبان ایرانی و فارسی ‌زبان جذابیت داشته باشد، آپارات می ‌تواند به عنوان یک سیستم کسب درآمد مناسب برای شما باشد. همچنین، برای تولیدکنندگان محتوای فارسی‌زبان، پلتفرم آپارات می ‌تواند سرویس مناسب تری برای جذب تبلیغ ‌دهندگان ایرانی باشد.

در کل مقایسه کسب درآمد از  آپارات و یوتیوب بر اساس نیاز و مخاطب صاحب محتوا و کانال و همچنین نوع محتوا، متفاوت خواهد بود و انتخاب مناسب به  علم و تجربه شخص مربوطه بستگی دارد.

آپارات برای درآمدزایی بهتر است یا یوتیوب؟

در ایران استفاده از یوتیوب محدودیت‌ های زیادی دارد، استفاده از آپارات در کشور ایران آسان ‌تر و برای همگان در دسترس است. توجه داشته باشید برای کسب درآمد از هر یک از این دو پلتفرم، باید به نکات  زیر توجه کنید:

– میزان توانایی شما در تهیه ‌ی محتوا و جذب مخاطب چه میزان است؟

-کشورمحل  زندگی شماکجاست؟

– میزان هزینه‌ای که برای درآمد‌زایی در نظر گرفته‌اید، چقدر است؟

– میزان آشنایی با ویژگی مخاطبانی که باید شما را دنبال کنند.

مزایا آپارات نسبت به یوتیوب چیست ؟

مزایای آپارات در مقایسه با یوتیوب عبارتند از:

 • ارتباط و دسترسی آسان تر به مخاطبان ایرانی:  یک سرویس پرطرفدار و محبوب در  کشور ایران، پلتفرم آپارات است و صاحبان کانال ‌ها امکان ارتباط و دسترسی با بخش بزرگی از جامعه ایران را دارند و  می توانند محتوای خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارند.
 • امکانات بیشتر برای تولید و انتشار محتوا:  پلتفرم آپارات امکانات بیشتری را برای تولید و انتشار محتوای ویدیویی، موزیک و پادکست‌ ها به کاربران خود ارائه می‌ دهد.
 • فضای بیشتری برای تعامل با مخاطبان: در آپارات، صاحبان کانال می ‌توانند به سادگی  با دیدگاه‌ها و نظرات مخاطبان خود آشنا شوند و با آن‌ ها ارتباط برقرارکنندو مخاطبان نیز می ‌توانند به آسانی نظرات و پیشنهادات خود را ارسال کنند.
 • پرداخت بهتربه صاحبان کانال : شرایط درخواست و دریافت درآمد  برای صاحبان کانال‌ ها در آپارات به نسبت یوتیوب بهتر است و دریافت درآمد در آپارات با واریز  به حساب بانکی صاحب کانال انجام می‌ شود.
 • قوانین علنی‌تر و شفاف‌تر: قوانین آپارات در مورد حذف کانال‌ها و محتواها واضح و شفاف است و کاربران به راحتی از این موضوعات مطلع می ‌شوند.
hckzdkeewvqb

آپارات رونق کسب وکار شما

برای درآمد‌زایی چه از یوتیوب استفاده شود چه از آپارات، باید در جذب مخاطب مهارت داشته باشید زیرا مخاطبان امروزی بسیار هوشیار هستند و بهترین راه برای جذب آن‌ها استفاده از محتوای ویدئویی باکیفیت، کلام گرم، صمیمانه و صادقانه است.

اگر در مورد علاقه‌مندی ‌هایتان ویدئو می‌ سازید، اگر صاحب کسب ‌و ‌کار خانگی کوچکی هستید و می ‌خواهید تا همه شما را بشناسند یا اگر مسئول ویدئومارکتینگ یک سازمان بزرگ هستید، بارگذاری ویدئو در آپارات یا یوتیوب می ‌تواند کمک بسیاری به موفقیت شما کند. به طور کلی نباید راهکارهای توسعه‌ی بازاریابی دیجیتال را محدود به یک پلتفرم نمود و بهتر است از پلتفرم‌های معتبر استفاده نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!

تبلیغات در گوگل چیست؟ راهنمای گوگل ادز و مزایای استفاده از آن ۶ راهکار سریع فروختن ماشین کارکرده نحوه استفاده از بتونه سنگی در منزل + بهترین برندهای بازار! ساده‌ترین روش ثبت شرکت در دبی در ۲۰۲۴ مختص ایرانی‌ها بورس چیست؟ همه چیز در مورد بازار بورس و نکات مهم برای سرمایه گذاران همه چیز درباره نات کوین تلگرام (Notcoin) از نحوه معامله تا به دست آوردن آن کسب درآمد بدون سرمایه در ایران و 12 شغل که نیاز به سرمایه زیاد ندارند! دلیل انتقال تتر و بیت کوین به صورت محافظت شده در ایکس پی فرصتی طلایی برای افزایش درآمد کسب و کارهای نوپا با خرید عمده هارد باکس بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری؛ لیست به روز برترین ها