۶ راهکار سریع فروختن ماشین کارکرده

۶ راهکار سریع فروختن ماشین کارکرده

از ساعتی قصد فروش ماشین کارکرده را دارید تا وقتی که یک مشتری مناسب برای ماشین پیدا شود ممکن است یک بازه زمانی طولانی باشد. چون همه مشتریان خودروهای کارکرده سلیقه یکسانی برای خرید ماشین ندارند و بعضی از آن‌ها معمولاً به دنبال خرید ماشین‌های خاصی مانند پژو 206 یا دنا هستند؛ بنابراین اگر ماشینی که برای فروش آگهی کرده‌اید جزء خودروهای پرفروش نباشد، احتمال دارد که مجبور شوید مدت زمان بیشتری را برای پیدا شدن مشتری مناسب صبر کنید.

در ادامه برخی از راهکارهایی که به سریع فروخته شدن ماشین‌های دست دوم کمک می‌کند را جهت شناخت بیشتر ارائه کرده‌ایم. برای اینکه خودروی سواری کارکرده خودتان را در اسرع وقت به بهترین مشتری بفروشید، مواردی که ذکر شده را حتماً مد نظر داشته باشید.

1) آماده کردن ماشین برای فروش سریع خودروهای کارکرده

یکی از مهم‌ترین مراحل فروش سریع خودروهای کارکرده رسیدگی به خودرو و سالم کردن آن است؛ یعنی در صورتی که ماشین کمی خط و خش دارد، سپر خودرو صدمه دیده یا یکی از اجزای داخلی یا فنی ماشین عملکرد مناسبی ندارد، قبل از فروش خودرو لازم است که قطعه مورد نظر را تعویض کرده و سپس برای فروش آن اقدام کنید.

با این کار خریدار متوجه می‌شود که شما به ماشین اهمیت می‌دهید و خودروی سواری سالم و سرحال است. در واقع رسیدگی به ماشین کمکتان می‌کند که برای ماشین مشتریان بیشتری پیدا کنید و آن را به بهترین قیمت بفروشید.

بیشتر بدانید: راهنمای فروش خودرو کارکرده در خودرو 45

2) کارشناسی کردن ماشین برای فروش فوری

کارشناسی کردن ماشین برای فروش فوری

ماشین‌های دست دوم می‌توانند سالم و کم کارکرد باشند و خریدار پس از خرید آن‌ها مدت‌ها از خودروی سواری استفاده کند. یا اینکه ماشین به خاطر استفاده نامناسب دچار مشکلاتی شده باشد که از همان ساعت خرید روی دست مشتری خرج بگذارد. با توجه به اینکه ماشین‌های دست دوم ممکن است مشکلات ریز و درشت زیادی داشته باشند، شرط کارشناسی برای فروش سریع‌تر این خودروها در نظر گرفته شده.

کارشناسان ماشین‌های دست دوم تست سلامت موتور، تست رنگ و بدنه، تست چراغ و نور، آزمایش و تست آج لاستیک، تست سلامت کیلومتر شمار و ارزیابی‌های داخلی و کلی ماشین را انجام می‌دهند. سپس مبلغ مشخصی را به عنوان قیمت روز خودرو در نظر می‌گیرند. این مبلغ منصفانه تعیین می‌شود و خریدار و فروشنده خیالشان از بابت اینکه معامله خودرو به قیمت مناسب انجام شده راحت خواهد بود.

3) استفاده از پلتفرم‌های معتبر برای آگهی کردن ماشین

برای فروش ماشین دست دوم باید آن را در معرض دید همه کسانی که مشتری خودرو هستند قرار دهید. یکی از راه‌های فروش سریع ماشین دست دوم آگهی کردن آن در پلتفرم‌های مختلف است. اگر می‌خواهید مشتریان واقعی را برای خودروی سواری دست ‌دومتان پیدا کنید و گرفتار کلاه‌برداران نشوید، پیشنهاد می‌کنیم ماشین را از طریق پلتفرم‌های معتبر بفروشید.

با این روش می‌توانید ویژگی‌ها و قیمت واقعی ماشین را نیز در وب‌سایت فروشنده اعلام کنید. چون پلتفرم‌های معتبر تمام مراحل سند زدن خودرو و فروش آن را خودشان انجام می‌دهند؛ و فروشنده به پولش و خریدار به ماشینش خواهد رسید.

4) آماده کردن مدارک و اسناد خودرو

آماده کردن مدارک و اسناد خودرو

خریدارانی که قصد دارند ماشین دست دوم را تهیه کنند می‌خواهند اسناد و مدارک ماشین را نیز مشاهده کنند. چون ماشین‌های سرقتی هم معمولاً به عنوان خودرو دست دوم برای فروش گذاشته می‌شوند؛ و ممکن است خریداران پس از معامله ماشین با مشکلات متعددی مواجه شوند.

بنابراین برای فروش سریع خودرو کارکرده لازم است که همه‌ی مدارک خودرو، سند یا برگ سبز خودرو، مدارک مربوط به تسویه خلافی، عوارض شهرداری و غیره خودرو از طرف فروشنده، مدارک پرداخت هزینه‌های مربوط به انتقال خودرو و… را آماده کنید. با داشتن این مدارک می‌توانید معامله ماشین را با سرعت و اطمینان بیشتری انجام دهید.

5) هماهنگی با خریدار ماشین برای بازدید

گاهی مواقع ممکن است فروشنده ماشین دیگران را برای فروش آگهی کرده باشد و خریدار پس از پرداخت بیعانه متوجه این موضوع شود. بعضی مواقع نیز تصاویری که برای خودرو ارائه شده با واقعیت آن در تضاد است؛ و عیب‌های واقعی ماشین با ترفندهای خاصی پنهان شده.

برای اینکه ماشین خودتان را سریع‌تر بفروشید باید این موارد را در نظر داشته باشید؛ و به خریدار اجازه بدهید که خودرو را قبل از پرداخت بیعانه و انجام معامله بازدید کند. جهت اطمینان از اینکه خریدار کلاه‌بردار نیست، این امکان برایتان وجود دارد که ماشین را در پارکینگ فروشندگان خودروهای دست دوم برای بازدید مشتری قرار دهید.

6) تعیین تکلیف خلافی‌های ماشین و جریمه‌های آن

خودروهای سواری ممکن است به دلیل عبور و مرورهای خطرساز، نبستن کمربند و… جریمه شده باشند. حتی پرداخت نکردن عوارضی و… نیز بخشی از خلافی‌های ماشین‌های سواری محسوب می‌شود و باید به موقع پرداخت شود. با توجه به اینکه خودروهای دست دوم قبل از فروش در خیابان‌های داخل و خارج شهر تردد داشته‌اند، وضعیت خلافی‌ها و جریمه‌های ماشین باید مشخص شود. صاف کردن کلیه خلافی‌ها نیز به سریع‌تر فروخته شدن ماشین کمک می‌کند.

سخن پایانی

کسانی که ماشین سواری خودشان را برای فروش آگهی می‌کنند می‌خواهند هر چه سریع‌تر یک مشتری مناسب برای خودرو پیدا کرده و آن را معامله کنند. در این مطلب روش‌هایی که برای سریع‌تر فروخته شدن ماشین کارکرده مهم است را ارائه کرده‌ایم. با رعایت این موارد و رسیدگی به خودروی سواری می‌توانید آن را در اسرع وقت به بهترین مشتری بفروشید.

مطالب مشابه را ببینید!

تبلیغات در گوگل چیست؟ راهنمای گوگل ادز و مزایای استفاده از آن نحوه استفاده از بتونه سنگی در منزل + بهترین برندهای بازار! ساده‌ترین روش ثبت شرکت در دبی در ۲۰۲۴ مختص ایرانی‌ها بورس چیست؟ همه چیز در مورد بازار بورس و نکات مهم برای سرمایه گذاران همه چیز درباره نات کوین تلگرام (Notcoin) از نحوه معامله تا به دست آوردن آن کسب درآمد بدون سرمایه در ایران و 12 شغل که نیاز به سرمایه زیاد ندارند! دلیل انتقال تتر و بیت کوین به صورت محافظت شده در ایکس پی فرصتی طلایی برای افزایش درآمد کسب و کارهای نوپا با خرید عمده هارد باکس بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری؛ لیست به روز برترین ها بازار فارکس یا ارزدیجیتال؟ مقایسه کریپتو و بازارهای مالی