وکیوم فرمینگ، شیوه نوین برای بسته بندی و کیفیت بهتر

وکیوم فرمینگ، شیوه نوین برای بسته بندی و کیفیت بهتر

بسته بندی از طریق وکیوم فرمینگ محسانت زیادی دارد که علاوه بر دوام محصول می شود باعث می شود از نظر زیبایی از دیدد مشتری نیز محصول و کالای شما جذابیت خاصی داشته باشد. وکیوم فرمینگ یکی از نوین ترین و به صرفه ترین روشی است که برای کاهش هزینه و افزایش سرعت در بسته بندی ها استفاده می شود. اما وکیوم فرمینگ چیست و چطور می توان از آن استفاده کرد؟

آشنایی با وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ، شیوه نوین برای بسته بندی و کیفیت بهتر

یکی از نوین‌ترین روش‌هایی که برای بسته بندی انواع محصولات می‌توان از آن استفاده کرد وکیوم فرمینگ است. استفاده از وکیوم فرمینگ بسیار گسترده است. به طوری که از بشقاب‌های یک بار مصرف گرفته تا بسیاری از لوازم قنادی‌ها و حتی سینی‌های کشت نشا تمامی در این صنعت تولید می‌شوند.

ارزان بودن و به صرفه بودن این روش درست کردن قالب‌ها می‌تواند یکی از دلایل گسترش و پیشرفت صنعت وکیوم فرمینگ باشد. فرآیند دیگری که بسیار زبان زد است؛ وکیوم پلاستیک است.

وکیوم پلاستیک چیست؟

وکیوم فرمینگ، شیوه نوین برای بسته بندی و کیفیت بهتر

در فرآیندی که برای وکیوم فرمینگ انجام می‌شود؛ ورقه‌های پلاستکی تحت القای حرارت قرار می‌گیرند. این حرارت پلاستیک را نرم کرده و آماده استفاده می‌کند. به انجام این فرآیند وکیوم پلاستیک می‌گویند.

چرا باید از وکیوم پلاستیک استفاده کرد؟

وکیوم فرمینگ، شیوه نوین برای بسته بندی و کیفیت بهتر

فرآیند وکیوم فرمینگ و استفاده از وکیوم پلاستیک از جمله فرآیندهای پر کاربرد و بسیار پر استفاده است. اما دلایل زیادی سبب شده تا این روش جایگزین روش‌های سنتی شود. یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از روش ترموفرمینگ ورق‌های پلاستیکی استفاده از دوباره از ضایعات به دست آمده محصولات آن می‌باشد. بازیافت دوباره مواد مصرفی در این روش کمک بسزایی به محیط زیست و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن می‌شود. وکیوم پلاستیک یا فرم دهی ورق‌های پلاستیک هم به صورت مکانیکی و هم با فشار هوا انجام می‌شود. در روش ترموفرمینگ مکانیکی ورق‌های پلاستیکی گرما دیده به صورت مکانیکی و با تماس مستقیم شکل داده می‌شود. در این روش از خلاء و فشار هوا استفاده نمی‌شود.

ویژگی های وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ، شیوه نوین برای بسته بندی و کیفیت بهتر

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از این روش دقت در ابعاد و جزئیات هندسی محصول نهایی می‌باشد. مشکل اصلی این روش این است که هزینه ساخت قسمت مثبت و منفی قالب نسبت به روش قبل کمی بالاتر می‌رود. یکی از زیر شاخه‌های ترموفرمینگ، روش شکل دهی پلاستیک با فشار هوا می‌باشد.

 از مزیت‌ها و خصوصیات مثبت این روش نسبت به وکیوم پلاستیک که از خلاء استفاده می‌شود این است که در این روش از محدودیت حداکثر فشار استفاده نمی‌شود و تنها تفاوت آن با وکیوم فرمینگ پلاستیک این است که فشار هوا از بالا به ورق‌های چسبیده به قالب وارد می‌شود. و با توجه به منافذی که میان ورق و قالب وجود دارد، هوای موجود خارج می‌شود.

وکیوم پوشش نوین و خدمات آن در زمینه وکیوم فرمینگ

وکیوم پوشش نوین با به‌کارگیری افراد متخصص در این زمینه توانسته است محصولات با کیفیتی را تولید کند و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

از جمله خدماتی که این شرکت صنایع وکیوم فرمینگ ارائه می‌کند؛ سینی‌های مخصوص کشت نشا است. با پیشرفت صنعت‌های گلخانه‌ای استفاده از سینی کاشت نشا نیز بسیار رونق پیدا کرده است. نشا جوانه گیاهی است که هنوز آمادگی کاشت در بستر اصلی را ندارد.

وکیوم فرمینگ، شیوه نوین برای بسته بندی و کیفیت بهتر

کشاورزان، باغداری‌ها و گلخانه‌ها می‌توانند به جای استفاده از گلدان‌های جاگیر و بزرگ از این سینی‌ها استفاده کنند. ویژگی این سینی‌ها دوام و استحکام خوبشان در استفاده طولانی مدت است.

یکی دیگر از کاربردهای وکیوم فرمینگ ظروف یکبار مصرف است که در بسیاری از اصناف مانند رستوران ها، محضر عقد و تالارهای پذیرایی و بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

امروزه بسیاری از تشریفات مجالس عروسی ظروف و تجهیزات خود را با این شیوه بسته بندی می نمایند تا علاوه بر لوکس و زیبا بودن باعث محافظ آنها شده و از نظر بهداشتی نیز شرایط مناسبی داشته باشند.

علاوه بر این شرکت وکیوم پوشش نوین با استفاده از جدیدترین قالب‌ها در فرآیند وکیوم پلاستیک، انواع وکیوم فرمینگ های مخصوص لوازم پزشکی، لوازم یک بار مصرف، قالب‌های انواع اسباب بازی، لوازم پزشکی و… را تولید کرده است. می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش به وب سایت وکیوم پوشش نوین مراجعه کنید. رپورتاژ آگهی

مطالب مشابه را ببینید!

تولید محتوا در اینستاگرام؛ از اصول مهم ایده پردازی و ایجاد محتوای مفید در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا دورکاری و افزایش درآمد؛ روش های مختلف کسب درآمد در منزل به صورت دورکار زندگی در فرانسه چگونه است؟ مزایا+معایب عادات روزانه مفید برای زندگی بهتر؛ 7 کار موثر برای داشتن زندگی خوب افزایش انگیزه شغلی؛ 17 روش برای بالا بردن انگیزه برای کار کردن موسسه مهاجرتی چیست؟ نکاتی در مورد وظایف و مسئولیت های موسسات مهاجرتی متن نامه گواهی اشتغال به کار به فارسی و انگلیسی + 5 نمونه فارسی و انگلیسی نامه نکات کلیدی در بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها