هزینه های تحصیل و زندگی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

افرادی که می خواهند در میان جذابیت ها و فرصت های اروپا تحصیل کنند و اکثرا کارشناسی خود را تمام کرده اند ، اما به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه و منحصر به فرد هستند، مجارستان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور باشد. مجارستان با فرآیند درخواست آسان، شهریه و هزینه کم زندگی و شهرهای تاریخی زیبا، چیزهای زیادی برای ارائه به افراد دارد. در این مقاله مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نحوه تحصیل در مجارستان و سیستم آموزشی این کشور را مورد بررسی قرار داده اند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل در مجارستان بسیار ارزان است در ذیل برخی از هزینه هایی که در صورت انتخاب برای تحصیل در مجارستان با آن مواجه خواهید شد را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • هزینه درخواست: 30 الی 150 یورو
 • شهریه: 1500 الی 4000 یورو در هر ترم (2000-8000 دلار آمریکا در سال)
 • هزینه زندگی در بوداپست مجارستان: 500 یورو
 • هزینه زندگی در پچ، مجارستان: 400 یورو

رشته های پزشکی، مهندسی یا دکترا شهریه بالاتری خواهند داشت. گران ترین برنامه ها در مجارستان عبارتند از: دکترای داروسازی، MD در پزشکی عمومی، DMD در پزشکی دندانپزشکی و غیره. واحد پولی که در مجارستان استفاده می شود، فورینت (HUF) نام دارد. دانشگاه ها ممکن است انتخاب کنند که شما هزینه ها را به یورو یا دلار آمریکا بپردازید، زیرا ممکن است انجام بانک های بین المللی و نقل و انتقالات با این ارزها آسان تر باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

برای تحصیل در مجارستان به چه آزمون هایی نیاز دارید؟

برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان به آزمون های بسیار کمی نیاز است اگر زبان انگلیسی زبان مادری شما نیست، باید در آزمون تافل یا آیلتس شرکت کنید. حداقل نمره تافل در مجارستان 60 و حداقل نمره در آیلتس 5.0 است.

تافلآیلتس
لیسانس های تدریس شده به زبان انگلیسی70+6+
کارشناسی ارشد تدریس شده به زبان انگلیسی80+6.5+
دکتری تدریس شده به زبان انگلیسی90+6.5+

شما به احتمال زیاد برای تحصیل در مجارستان نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه خواهید داشت، به خصوص اگر در رشته هایی مانند علوم، فناوری، ریاضی یا مهندسی تحصیل کنید. آزمون ورودی موضوعاتی مانند انگلیسی، ریاضیات، فیزیک/ شیمی/ زیست شناسی را پوشش می دهد. اگر در آزمون ورودی موفق نشدید، باید یک دوره مقدماتی/ دوره مقدماتی را در دانشگاه بگذرانید.

هزینه های تحصیل و زندگی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

شرایط پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در مجارستان

شرایط ورود و پذیرش در مجارستان از استانداردهای فرآیند بولونیا پیروی می کند . یعنی برای دسترسی به دوره های کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک لیسانس گرفت. برای واجد شرایط بودن برای مدرک کارشناسی، باید گواهینامه مهارت زبان، دیپلم خود و سایر مدارک مورد نیاز برنامه را داشته باشید. برای درخواست اجازه اقامت با هدف تحصیل، باید به سفارت محلی مجارستان در کشور خود مراجعه کنید تا مدارک مورد نیاز برای ورود به مجارستان را صادر کنید، زیرا ممکن است مدارس نیز برای پذیرش درخواست شما به برخی از این مدارک نیاز داشته باشند. برای توجیه واجد شرایط بودن برای تحصیل در آموزش عالی به یک کپی از دیپلم دبیرستان خود نیاز دارید. به طور کلی، برای ارسال به مدارک زیر نیاز دارید:

 • یک CV به روز
 • یک انگیزه نامه
 • کپی پاسپورت / شناسنامه شما
 • مدرک مهارت زبان
 • ترجمه انگلیسی رونوشت سوابق
 • ترجمه انگلیسی مدارک اخذ شده
 • دو نامه مرجع دانشگاهی

برای درخواست برای مدرک لیسانس (3 ساله) دانش آموزان آینده نگر باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان ترجمه شده به مجارستانی یا انگلیسی با رونوشت مربوط به دوره ها و نمرات باشند. برخی از دوره ها ممکن است علاوه بر ارائه این مدارک نیاز به آزمون ورودی نیز داشته باشند. برای مدرک کارشناسی ارشد (2 سال) متقاضیان باید فتوکپی مدرک لیسانس خود را ارسال کنند و احتمالاً باید در آزمون ورودی شرکت کنند. اگر فردی مایل به اخذ مدرک دکترا (2+2 سال) باشد، حداقل شرط لازم داشتن مدرک دانشگاهی معادل مدرک کارشناسی ارشد است. پیش نیاز ورود به دوره های دکتری مدرک کارشناسی ارشد/کارشناسی ارشد یا معادل مدرک کارشناسی ارشد/کارشناسی ارشد است. در یک برنامه دکترا، شما باید 240 واحد را در طی 4 سال تحصیل تکمیل کنید. در پایان ترم چهارم باید امتحان نهایی داده شود. پس از آزمون موفقیت آمیز، 2 سال آخر دوره دکتری مربوط به انجام تحقیق و نگارش پایان نامه شما می باشد که تا یک سال دیگر قابل تمدید است.

هزینه های تحصیل و زندگی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

موسسات در مجارستان درخواست ها را بر اساس مطالعات قبلی متقاضیان و معدل (GPA) رتبه بندی می کنند، همچنین ممکن است برخی از موسسات به تجربه در کار و تحقیق نیاز داشته باشند. برای پذیرش در یک موسسه آموزش عالی مجارستان، دانشجویان آینده نگر باید نشان دهند که شرایط خاصی را دارند. اگرچه یک سیستم عمومی ورودی وجود دارد، شرایط ورود ممکن است در برخی از موسسات آموزش عالی متفاوت باشد، بنابراین همیشه قبل از درخواست، شرایط هر موسسه را بررسی کنید.

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید شرایط و هزینه های تحصیل در مجارستان برای اتباع متقاضی تحصیل در این کشور، ایده آل است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با داشتن کادری مجرب و همچنین مشاورین متخصص و واحد اجرایی بسیار باتجربه و دقیق، مشاوره های لازم را در مورد راه های مهاجرت به کشورهای منتخب شما ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی رایگان با موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

مطالب مشابه را ببینید!

تولید محتوا در اینستاگرام؛ از اصول مهم ایده پردازی و ایجاد محتوای مفید در اروپا به چه زبانی صحبت کنیم؟ زبان رایج در شهرهای معروف اروپا دورکاری و افزایش درآمد؛ روش های مختلف کسب درآمد در منزل به صورت دورکار زندگی در فرانسه چگونه است؟ مزایا+معایب عادات روزانه مفید برای زندگی بهتر؛ 7 کار موثر برای داشتن زندگی خوب افزایش انگیزه شغلی؛ 17 روش برای بالا بردن انگیزه برای کار کردن موسسه مهاجرتی چیست؟ نکاتی در مورد وظایف و مسئولیت های موسسات مهاجرتی متن نامه گواهی اشتغال به کار به فارسی و انگلیسی + 5 نمونه فارسی و انگلیسی نامه نکات کلیدی در بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها