اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، ثبت نام شرایط و هزینه های آن

در این بخش اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، از ثبت نام گرفته، تا شرایط مورد نیاز و هزینه های آن را بررسی کرده ایم و توضیح داده ایم.

اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، ثبت نام شرایط و هزینه های آن

لاتاری آمریکا (از ثبت ‌نام تا مراحل و …)

ثبت ‌نام لاتاری آمریکا ارزان ‌ترین و ساده ‌ترین راه برای مهاجرت به کشور آمریکا می ‌باشد. برای ثبت ‌نام در لاتاری نیازی به شرایط ویژه و خاصی ندارید و همه مردم می ‌توانند در آن ثبت ‌نام کنند. برندگان لاتاری بعد از دریافت ویزا می ‌توانند با خانواده ‌شان به کشور آمریکا سفر کنند.

 همچنین برندگان از امتیازات ویژه شهروندان آمریکایی مانند کار، افتتاح حساب، تحصیل و غیره بهره‌ مند می ‌شوند. در این مقاله شما را با آموزش ثبت‌ نام لاتاری و مراحل آن آشنا می‌ کنیم.

لاتاری آمریکا چیست؟

از جمله سوالات پرتکرار برای مهاجران این است که ارزان ‌ترین و راحت ‌ترین راه مهاجرت چیست؟ ثبت نام لاتاری آمریکا راحت ‌ترین و کم ‌هزینه ‌ترین راه مهاجرت به امریکا است. برای استفاده از لاتاری فقط باید ثبت‌نام کنید و در ضمن شرایط ثبت ‌نام آسان است. ثبت‌نام برنامه لاتاری هر ساله برگزار می ‌شود و عموم مردم می ‌توانند ثبت ‌نام کنند. منظور از لاتاری بخت ‌آزمایی یا قرعه‌ کشی می ‌باشد. برنامه ‌ای که با انجام بخت‌آزمایی به شرکت ‌کنندگان جایزه می ‌دهد. هدف از اجرای لاتاری امتحان شانس مردم برای رسیدن به رویاهایشان است.

از سوی دیگر برخی لاتاری‌ها نیز با هدف توزیع خدمات به طور عادلانه صورت می ‌گیرد. در این شرایط اجرای برنامه لاتاری راهی عادلانه به منظور توزیع خدمات است. همه اشخاص می ‌توانند طبق شانس خود از خدمات استفاده کنند و لاتاری گرین‌ کارت کشور آمریکا نیز شامل لاتاری است. کشور آمریکا از مهاجرت اجباری و اختیاری نژادهای مختلف تشکیل شده است. وقتی اولین بار مردم اروپا وارد آمریکا شدند قبایل بومی را اخراج کردند و خودشان مستقر شدند. با پیشرفت روزافزون کشور آمریکا نیاز به نیروی کار بیشتر احساس شد. به همین دلیل مردم دنیا با نژادهای گوناگونی چون ایتالیایی، هندی و غیره به اختیار یا اجبار وارد کشور آمریکا شدند.

گرین ‌کارت لاتاری آمریکا به لاتاری آمریکا در بین مردم مشهور است. برنامه تشویقی که به منظور حفظ نژادهای گوناگون در کشور آمریکا می ‌باشد. برای تقسیم منصفانه ویزاهای نژادهای مختلف از برنامه لاتاری آمریکا استفاده می‌ شود. با ثبت‌نام لاتاری می ‌توانید شانس برنده شدن خود را بالا ببرید. همان طور که متوجه شدید اعطای ویزای لاتاری با هدف حفظ تعادل و تناسب نژادهای مختلف است. از این رو این ویزا به اشخاصی که متولد کشورهای مثل هند، انگلستان، چین و غیره داده نمی‌ شود. زیرا قبلا اشخاص زیادی از کشورهای نام برده به آمریکا مهاجرت کرده‌ اند.

اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، ثبت نام شرایط و هزینه های آن

شرایط ثبت‌ نام در لاتاری

شرایط ثبت ‌نام در لاتاری سخت و پیچیده نیست؛ فقط باید محل تولدتان در یک کشور مجاز برای ثبت ‌نام باشد. همچنین باید حداقل میزان تحصیلات را برای ثبت ‌نام لاتاری داشته باشید. در این قسمت همه شرایط ثبت‌ نام در لاتاری را به شما می‌گوییم.

محل تولد

شما می ‌بایست در یک کشور مجاز متولد شوید تا بتوانید در لاتاری ثبت‌ نام کنید. اتباع کشورهای مختلفی که حدودا 5 سال قبل به آمریکا مهاجرت کرده ‌اند نمی ‌توانند در لاتاری ثبت ‌نام کنند. پس افرادی که در کشوری مثل چین

به دنیا آمده ‌اند حق ثبت ‌نام لاتاری را ندارند. خوشبختانه کشورهای چون افغانستان و ایران از جمله کشورهای هستند که افراد متولد شده در آن می‌ توانند در لاتاری ثبت ‌نام کنند.

 دقت داشته باشید که ثبت‌نام به محل تولد شخص بستگی دارد. پس اگر فردی در کشوری مثل ایران متولد شود حتی اگر پاسپورت سایر کشورها را داشته باشد می‌ تواند در این برنامه شرکت کند.

مدرک تحصیلی

حداقل باید مدرک دیپلم را برای ثبت ‌نام داشته باشید. چون دانش ‌اموزان در کشور آمریکا برای دریافت مدرک دیپلم می‌بایست 12 سال درس بخوانند. به همین علت حداقل مدرک برای لاتاری دیپلم دوازده ساله است. به عبارت دیگر متقاضی برای دریافت مدرک دیپلم باید 12 سال تمام تحصیل کند.

پس اشخاصی که دیپلم بزرگسال، دیپلم فنی و حرفه ‌ای و از راه دور دارند، حداقل مدرک تحصیلی لازم برای ثبت ‌نام در این بخت‌آزمایی را ندارند. اگر شما جزو این دسته هستید می ‌توانید برای ثبت ‌نام لاتاری از طریق سابقه کار اقدام کنید.

در فرم ثبت‌ نام باید حتما نوع مدرک‌تان را انتخاب کنید و نیازی نیست مدرک تحصیلی خود را اسکن کنید. وارد کردن معدل، ریز نمرات و دیگر جزئیات اصلا مهم نیست و فقط آخرین مدرک تحصیلی باید درج شود.

مطلب مشابه: زندگی در لس آنجلس چگونه است و چه مزایای و معایبی دارد؟

اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، ثبت نام شرایط و هزینه های آن

سابقه کار

اشخاصی که تحصیلاتشان کمتر از دیپلم است یا دارای مدرک هنرستان هستند؛ می ‌توانند با داشتن حداقل دو سال سابقه کار ثبت‌ نام را انجام دهند. بدین معنی که متقاضیان باید لااقل دو سال سابقه کاری در شغل ‌های که از قبل تعیین شده را داشته باشند.

دقت داشته باشید که سابقه کار برای ثبت ‌نام در لاتاری مخصوص افراد زیر دیپلم یا افراد با دیپلم بزرگسالان یا هنرستان است.

حداقل سن

حداقل شرایط سنی هچده سال برای ثبت ‌نام در لاتاری وجود دارد؛ ولی داشتن حداقل مدرک تحصیلی اجازه ثبت ‌نام در این برنامه را با سنین کمتر نمی‌ دهد. همچنین سنین بالاتر نیز هیچ گونه محدودیتی در ثبت‌نام برنامه لاتاری آمریکا ندارند.

آموزش ثبت‌نام لاتاری

اگر شرایط مورد نیاز برای ثبت ‌نام در لاتاری آمریکا را دارید، می‌ توانید نسبت به آن اقدام کنید. هر ساله برنامه لاتاری برگزار می ‌شود و تقریبا اواسط ماه اول پاییز ثبت‌ نام آن شروع می ‌شود و تا نیمه آبان ماه ثبت ‌نام ادامه دارد. پس هر سال زمان معین و محدودی برای ثبت ‌نام در لاتاری آمریکا وجود دارد. ممکن است اشخاص زیادی زمان ثبت ‌نام را فراموش کنند که برای حل چنین مشکلی دو راه زیر وجود دارد.

راه اول

از طریق برخی وب‌ سایت ‌ها قادر هستید که پیش ثبت‌ نام این برنامه را کاملا انجام دهید. معمولا کارشناسان سایت ثبت ‌نام شما را پیش از موعد انجام می ‌دهند و اطلاعات ثبت ‌نام را برای پنل کاربری شما ارسال می ‌کنند.

راه دوم

اخبار این قرعه‌ کشی را از طریق صفحات برنامه ایسنتاگرام دنبال کنید. با دنبال کردن صفحات مربوطه می ‌توانید از مهاجرت تا اخذ لاتاری مطلع شوید و آموزش ثبت ‌نام لاتاری را نیز ببینید.

آموزش ثبت‌نام لاتاری شامل مراحل زیر می ‌باشد.

اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، ثبت نام شرایط و هزینه های آن

مراجعه به سایت رسمی ثبت ‌نام لاتاری

به سایت رسمی ثبت ‌نام لاتاری مراجعه کنید. یک تب جدید را باز کنید. اکثر مواقع مراجعه به سایت کمی سخت می ‌باشد چون دامنه کند و تعداد مراجعه‌کنندگان زیاد است. معمولا در شرایط عادی نیازی به فیلترشکن نیست و با ورود به صفحه اصلی می ‌توانید ثبت ‌نام را آغاز کنید.

با دیدن گزینه Begin Entry به مسیر ثبت ‌نام وارد می ‌شوید و می ‌توانید پیگیری را شروع کنید. با لمس کردن گزینه گفته شده صفحه جدیدی برایتان باز می‌ شود. در صفحه گفته شده مراحل اولیه ورودتان برای پروسه ثبت ‌نام طی می ‌شود. بعد از خواندن کد حک شده، آن را درون فیلد وارد کنید و کلید Submit را فشار دهید.

اطلاعات شخصی خود را وارد کنید

در قسمت Name اسم خود را سپس نام خانوادگی و نام میانی خود را ثبت کنید. سعی کنید اسم خود را درست وارد کنید.

در قسمت دوم جنسیتتان را تعیین کنید و در قسمت چهارم تاریخ تولد خود را به ترتیب وارد کنید.

در بخش بعد شهری که در آن به دنیا آمده ‌اید را کامل وارد کنید.

قسمت پاسپورت

قسمت پاسپورت نیز اطلاعاتی مربوط به پاسپورت را باید پر کنید. این قسمت دارای سه بخش است و در بخش ‌های مختلف آن باید به ترتیب نام، نام‌ خانوادگی و در نهایت نام میانی را تایپ کنید. بعد از چپ به راست تاریخ تولد خود را به ترتیب ماه و روز و سال وارد کنید.

در قسمت بعد نام کشوری که در آن موفق به اخذ ویزا شده ‌اید را وارد می ‌کنید.  اگر به هر دلیلی نتوانستید اطلاعات مربوط به پاسپورت خود را وارد کنید از این بخش عبور کنید.

در قسمت هشتم عکس متقاضی باید بارگذاری شود. عکس باید طبق قوانین مشخص شده، اندازه مناسب و شرایط فیزیکی مناسبی داشته باشد.

در این قسمت باید آدرس پستی‌تان را وارد کنید. شما می ‌توانید فیلد دوم و سوم را نیز پر کنید و در نهایت بعد از تکمیل این قسمت ثبت ‌نام در لاتاری به پایان می ‌رسد.

آموزش ثبت ‌نام لاتاری شامل مراحل گفته شده می ‌باشد و شما می‌ توانید با خواندن این قسمت موفق به ثبت ‌نام در لاتاری آمریکا شوید.

اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، ثبت نام شرایط و هزینه های آن

مزایای اخذ لاتاری آمریکا

همان طور که در قسمت ‌های قبل هم گفته شد لاتاری آمریکا یک راه سریع و ارزان برای مهاجرت در جهان است. مدت زمان پروسه آغاز ثبت‌نام تا دریافت کمتر از 48 ماه است. هزینه اداری هر شخص برای ثبت‌نام تا اخذ گرین‌کارت از 1500 دلار کمتر است. جزو روش ‌های معدودی است که اقامت از شروع تا دریافت کار دائم می ‌باشد. شخص برنده قادر است فرزندان کمتر از 21 سال و حتی همسرش را با ویزا و اخذ گرین‌کارت به آمریکا ببرد. شما هیچ روش مهاجرتی را نخواهید دید که اخذ کارت اقامت دائمی باشد.

مثلا در کشور کانادا به منظور دریافت PR (اقامت دائم) باید یک شغل که ارزش آن 400 هزار دلار است را بخرید. اگر بعد از گذشت دو سال در شغل خود موفق بودید به شما اقامت دائم تعلق می ‌گیرد. ولی در لاتاری برنده آن در همان ابتدای کار به صورت قانونی مقیم آمریکا می ‌شود. از مزایای ثبت ‌نام لاتاری و برنده شدن در ان باید به موارد زیر اشاره کرد.

  1. برنده بخت‌آزمایی و خانواده ‌اش (همسر و فرزندانش) اقامت دائمی آمریکا را می ‌گیرند و می ‌توانند تا ابد در آمریکا بمانند.
  2. برندگان لاتاری به همراه خانواده ‌هایشان از بیشتر امتیازات شهروندان ساکن در آمریکا بهره‌ مند خواهند شد. آن‌ها می ‌توانند در آمریکا مشغول به کار شوند. همچنین آن‌ها قادرند برای ادامه تحصیل به دانشگاه ‌های دولتی بروند و افتتاح حساب بانکی داشته باشند.
  3. برندگان قادر هستند در هر شهری که دوست دارند زندگی کنند و محدودیتی برای سفر به شهرهای مختلف آمریکا را نداشته باشند.
  4. با برنده‌ شدن در لاتاری سریع‌ ترین، ارزان ‌ترین و آسان‌ ترین راه مهاجرت به کشور آمریکا را به دست می ‌آورید.

مواردی مهم درباره ثبت‌نام در لاتاری

در قسمت قبل به ثبت ‌نام در لاتاری و آموزش ثبت‌نام در لاتاری پرداختیم اما ممکن است برخی ابهامات برایتان به وجود بیاید به همین دلیل لازم است برخی موارد مهم را بیان کنیم.

جایزه لاتاری

جایزه لاتاری همان گرین کارت است و این شایعات که با برنده شدن در لاتاری ممکن است به شما خانه و ماشین تعلق بگیرد کاملا دروغ است. جایزه لاتاری فقط و فقط زندگی در آمریکا برای همیشه و همچنین بهره‌ مندی از امکانات شهروندی می ‌باشد. برخی لاتاری پولی را با لاتاری گرین‌کارت اشتباه می ‌گیرند در صورتی که این دو اصلا ربطی به هم ندارند.

تفاوت گرین‌کارت با پول در لاتاری

لاتاری پولی نیز یک قرعه‌کشی است که البته برای شرکت در آن باید حتما بلیط بخرید. پس هر شخصی که تعداد بلیط ‌های بیشتری را خریداری کند شانس بیشتری را در برنده شدن دارد. این برنامه توسط توسط شرکت ‌های خصوصی که در کشور آمریکا مشغول به فعالیت هستند اجرا می ‌شود. در حالی که لاتاری گرین‌کارت یک قرعه‌کشی مهاجرتی بوده که توسط خود دولت برگزار می‌شود و اشخاص غیرآمریکایی مجاز به ثبت ‌نام در آن هستند. متقاضیان در برنامه لاتاری گرین‌کارت باید حتما فرم ثبت‌ نام خود را تکمیل کنند.

اطلاعات درباره لاتاری آمریکا، ثبت نام شرایط و هزینه های آن

شانس برد در لاتاری

یکی دیگر از سوالات رایج برای متقاضیان لاتاری شانس برد در آن می ‌باشد. آن‌ها می ‌خواهند بدانند چطور شانس خود را چطور افزایش دهند.در جواب باید گفت که بهتر است هر سال ثبت‌نام نکنید.

راه‌های افزایش برد در لاتاری

به عنوان گام اول برای افزایش برد در لاتاری زمان ثبت ‌نام از افراد متخصص و باتجربه کمک بگیرید. برای این کار بهتر است از موسسات مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. دومین مورد شانس متاهلین است به عبارت دیگر متاهلین دو برابر مجردین شانس برد در لاتاری را دارند.

در واقع ثبت ‌نام دو شانسه مخصوص متاهلین است. در این مورد یک مرتبه آقا و یک مرتبه خانم به همراه فرزندانش  امکان ثبت‌نام را دارد. پس در زمان ثبت‌نام دو شانسه هم شما و هم همسرتان شانس برد در لاتاری را دارد. زمانی که هر یک از شما برنده شوید کل خانواده ‌تان می ‌تواند ویزا دریافت کند و برای مهاجرت به کشور آمریکا برود. مورد بعدی اشخاص مجرد زیر 21 سال است که مدرک دیپلم خود را گرفته ‌اند. این افراد می‌ توانند به سه شکل زیر شانس خود را برای برد در لاتاری افزایش دهند.

  1. زیرمجموعه پدرشان قرار بگیرند (پدرشان متقاضی ثبت‌نام شود).
  2. زیرمجموعه مادرشان قرار بگیرند (مادرشان متقاضی ثبت‌نام شود).
  3. خودشان به عنوان متقاضی اصلی ثبت‌نام کنند.

کشورهای لاتاری

تنها کشوری که برنامه لاتاری دارد آمریکاست، پس آموزش ثبت ‌نام لاتاری را یاد بگیرید تا این راه جذاب برای مهاجرت را امتحان کنید.

پس از برد در لاتاری

برندگان باید فرم لاتاری خود را حتما تکمیل کنند و بعد منتظر نامه ‌ای که قرار است از طرف سفارت آمریکا ارسال شود بمانند. برندگان لاتاری با دریافت نامه برای انجام کارهای اداری مهاجرت باید به سفارت آمریکا بروند تا ویزای لاتاری‌شان را بگیرند. اشخاصی که موفق به اخذ ویزا لاتاری شدند می‌ توانند به کشور آمریکا بروند و بعد در آنجا گرین‌کارت را دریافت کنند. با اخذ گرین‌کارت شما قادر به اقامت یا زندگی دائم در آمریکا خواهید بود.

تقلب در لاتاری ممکن است؟

دقت داشته باشید که برنامه لاتاری یک بخت‌ آزمایی رایانه ‌ای است و اصلا امکان تقلب در این بخت‌ آزمایی وجود ندارد.

یک فرد نمی ‌تواند با چند بار ثبت ‌نام شانس برد خود را بالا ببرد چون سیستم به طور اتوماتیک ثبت‌ نام ‌های تکرار شده را چک می ‌کند. اگر شخصی دو بار در برنامه ثبت ‌نام کند، سیستم ثبت ‌نام او را کلا باطل می ‌کند، در نهایت شخص شانسی خود را برای شرکت در لاتاری از بین می ‌برد. نخستین چیزی که برای افزایش برد در لاتاری باید رعایت کنید، ثبت ‌نام صحیح است.

برخی اشخاص اطلاعات اشتباه را در فرم وارد می‌کنند یا عکس نامناسبی را می ‌گذارند از این رو شانسی برای برد نخواند داشت. متاسفانه سایت اصلی هیچ اخطاری به ثبت نام غلط اطلاعات نمی ‌دهد و هر ساله افراد زیادی از روی ناآگاهی یا قصد شانس‌شان از بین می ‌رود.

سخن پایانی

به عنوان سخن پایانی درباره لاتاری آمریکا باید گفت که آموزش ثبت‌نام لاتاری را ببینید تا خودتان بتوانید در این برنامه فوق‌العاده شرکت کنید. در این مقاله سعی شد به طور کلی درباره لاتاری آمریکا و آموزش ثبت ‌نام لاتاری با شما سخن بگوییم که امیدواریم مورد توجه ‌تان قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!

چگونه درس بخوانیم و حفظ کنیم؟ نکات و تکنیک های کلیدی برای حفظ و یادگیری درس لوازم التحریر ضروری مقاطع مختلف؛ لیست تمام لوازم مورد نیاز اقامت دانمارک و شرایط آن؛ مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیلی و کار تقویت اسپیکینگ در خانه؛ روش هایی برای تقویت مکالمه زبان در منزل نکات ایمنی استفاده از آسانسور؛ اطلاعات مهم درباره ایمنی آسانسور تافل چیست؟ همه چیز در مورد آزمون تافل زبان انگلیسی متن استعفا رسمی برای درخواست قطع همکاری با شرکت و اداره آزمون آیلتس زبان انگلیسی چیست؟ (همه چیز درباره امتحان آیلتس) بهترین مشاغل برای دورکاری در زمینه کامپیوتر و تکنولوژی صفر تا صد مهاجرت به چین! انواع روش های مهاجرت شغلی و تحصیلی به کشور چین