تجربه اسباب کشی با کمترین میزان استرس

در حالی که بیشتر افراد موافقند نقل مکان کاری پر استرس است، اما راهکاری هایی برای کاهش استرس در این دوره زمانی وجود دارد. برای کاهش استرس روش های زیادی وجود دارد که می توانید با آنها از لحظه لذت برده و با دانستن آن که روز نقل مکان می تواند پر از تجربه و احساس مثبت باشد منتظر آن باشید.

تجربه اسباب کشی با کمترین میزان استرس

به خودتان زمان دهید

زمان همیشه تحت کنترل نیست. گاهی یک حرکت باعث می شود مجبور شوید در لحظه آخر کاری انجام دهید و در این حالت باید سریع واکنش نشان دهید. اگر برنامه ریزی می کنید، سعی کنید حداقل هشت هفته به خودتان فرصت دهید. بهترین کار این است 12 را در نظر بگیرید، خصوصا اگر قصد دارید در طول تابستان نقل مکان کنید. اما در طول هشت هفته می توانید همه کارها را بدون استرس انجام دهید.

پیشنهاد بهتر این است که باربری را حداقل از شش هفته قبل رزرو کنید تا قبل از قراردارد برای چک کردنِ کامل خدماتِ آن‌ها، وقت داشته باشید. همچنین این امر به شما وقت کافی برای چانه‌زنی روی هزینه باربری نیز می‌دهد. درخواست یافتن یک شرکت باربری و اتوبار هرچند نیاز نیست از مدت‌ها قبل انجام شود، ولی در فصل‌هایی که نقل و انتقالات رایج‌تر است باید زودتر انجام شود. هرچه وقت کمتری برای سفارش داشته باشید، احتمال این‌ که مجبور شوید هر پیشنهادی که موجود باشد را بپذیرید، بیشتر است. این می‌تواند به معنای پرداخت هزینه‌ی بیشتر و یا اجاره‌ی کامیون باربری بزرگتر از نیازتان باشد. برای چانه‌زنی به خودتان زمان دهید. شما می‌توانید با شرکت قراردارد بهتری ببندید و یا ابزارهایی که معمولا با پرداختِ هزینه‌ای اضافه اجاره می‌شوند، مانند ضربه‌گیرهای حمل و نقل، را در اختیارشان قرار دهید.

برنامه ریزی کنید

برای آن که در زمان حرکت همه چیز مرتب بوده و طبق برنامه پیش برود، لیستی از تمام کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید، سپس آن را به دو هفته تقسیم کنید و به خودتان به اندازه ای فرصت بدهید که بتوانید کار را به اتمام برسانید. اگر نمیدانید از کجا شروع کنید، یک برنامه هشت هفته ای را بررسی کنید تا مطمئن شوید طبق برنامه پیش می روید.

به هم ریختگی ها را جمع کنید

بهترین کار این است که این مساله را اول از همه حل کنید: تمیز کردن بهم ریختگی ها کمک می کند حس بهتری داشته و با برنامه تر پیش بروید. همچنین باعث می شود در هنگام بسته بندی لوازم تنها چیزهای مورد نیاز را جمع کنید. هیچ چیز خسته کننده تر از آن نیست که وسیله های به درد نخور را جمع کرده و سپس در خانه جدید آنها را دور بریزید.

تجربه اسباب کشی با کمترین میزان استرس

از دیگران کمک بخواهید

گاهی کمک خواستن از دیگران کار سختی است. اما به یاد داشته باشید، بیشتر افراد در زندگیشان حداقل یک بار درگیر نقل مکان بوده اند و متوجه می شوند این کار تا چه اندازه سخت است. از دوستان و خانواده خود کمک بخواهید تا در بسته بندی یا دیگر کارها کمکتان کنند. اگر می خواهید به جای دوری بروید، این آخرین فرصتی است که می توانید با آنها وقت بگذرانید.

خداحافظی کنید

به خودتان فرصت خداحافظی بدهید. جشنی بگیرید. دوستان خود را برای شام دعوت کنید. هر روز یک ساعت وقت بگذارید و با همسایگان صحبت کنید. هر روز از یک مکان مورد علاقه خود دیدن کنید. خاطرات را حس کرده و به خود اجازه دهید یک بار دیگر آنها را زندگی کنید. این کار باعث می شود از دنیای قبلی به دنیای جدیدتان وارد شده و زمانی برای لذت بردن به خود اختصاص دهید.

از خودتان پذیرایی کنید

در طول دوران پر تنشی مانند نقل مکان ممکن است فکر کنید برای انجام همه کارها زمان کافی ندارید. ممکن است به اندازه کافی نخوابیم، بدون استراحت وسیله ها را بسته بندی کنید، و برای صرفه جویی در وقت غذای ناسالم بخورید. با این که ممکن است در این حالت از زمان خود به طور موثر استفاده کنید، اما مهم ترین چیز را نادیده می گیرید و آن خودتان هستید. اگر فرزند دارید از آنها هم پذیرایی کنید. بعدازظهرهای خاصی را برنامه ریزی کنید و با هم برای خرید بستنی یا غذا خوردن یا بازی به بیرون بروید. در هنگام نقل مکان، کودکان به توجه ویژه نیاز دارند. آنها به زمان و صبر شما نیاز دارند.

تجربه اسباب کشی با کمترین میزان استرس

به اندازه کافی بخوابید و خوب غذا بخورید

این دو مورد در ابتدای لیست نادیده گرفته شده ها قرار دارند، اما، مهم ترین عواملی هستند که شما را شاد و سالم نگه می دارند. بنابراین حتما به اندازه بخوابید و رژیم غذایی متعادلی داشته باشید. وعده های غذایی خود را حذف نکنید و بیش از اندازه قهوه نخورید.

نقص ها را نادیده بگیرید

حتی اگر تمیز ترین برنامه ممکن را داشته باشید، گاهی اوقات اوضاع درست پیش نمی رود. رویدادهای ناگهانی همیشه رخ می دهند، بنابراین باید انعطاف پذیر بوده و با مشکلات روبرو شوید. اگر می توانید به لیست روزانه خود بازگشته و چند روز بیشتر کار کنید. اگر کمی انعطاف پذیر باشید، می توانید در زمان هرج و مرج آرامش خود را حفظ کنید.

یک برنامه اضافه داشته باشید

باید بگویم به یک برنامه پشتیبانی کامل نیاز نخواهید داشت، اما باید برای گزینه هایی که ممکن است از قلم بیفتند لیستی تهیه کنید. برای مقال، بهتر است محض احتیاط لیستی از آژانس های حمل و نقل و کارگری تهیه کنید. همچنین باید در نظر بگیرید که ممکن است شرکت مورد نظر برنامه شما را کنسل کند یا سر قرار حاضر نشود. این موضوع به ندرت اتفاق میفتد. برای جایگزین برنامه ریزی کنید. اگر بدانید عمویتان با کامیونش حاضر است و هر زمان که بخواهید کمکتان می کند، با خیال راحت تر به ادامه کار خود می پردازید.

آماده حذف کردن برخی چیزها باشید

قرار است برای مدتی در بهم ریختگی زندگی کنید و جعبه ها در خانه قرار خواهند گرفت و اوضاع کمی از کنترل خارج خواهد شد. اگر نتوانید کفگیر یا پلوپز خود را پیدا کنید عادی است، فقط به یاد داشته باشید لیست خود را بررسی کرده و طبق برنامه پیش بروید. شما کارتان را انجام داده اید و حتی اگر زمان بیشتری طول بکشد اما بالاخره انجام خواهد شد. و زمانی که به خانه جدید خود وارد شدید، به یاد  داشته باشید کمی طول می کشد تا به فضای جدید عادت کنید و در آن راحت باشید.   رپورتاژ آگهی /

مطالب مشابه را ببینید!

چگونه درس بخوانیم و حفظ کنیم؟ نکات و تکنیک های کلیدی برای حفظ و یادگیری درس لوازم التحریر ضروری مقاطع مختلف؛ لیست تمام لوازم مورد نیاز اقامت دانمارک و شرایط آن؛ مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیلی و کار تقویت اسپیکینگ در خانه؛ روش هایی برای تقویت مکالمه زبان در منزل نکات ایمنی استفاده از آسانسور؛ اطلاعات مهم درباره ایمنی آسانسور تافل چیست؟ همه چیز در مورد آزمون تافل زبان انگلیسی متن استعفا رسمی برای درخواست قطع همکاری با شرکت و اداره آزمون آیلتس زبان انگلیسی چیست؟ (همه چیز درباره امتحان آیلتس) بهترین مشاغل برای دورکاری در زمینه کامپیوتر و تکنولوژی صفر تا صد مهاجرت به چین! انواع روش های مهاجرت شغلی و تحصیلی به کشور چین