راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

معمولا خرید گل، تصویر مردی را در ذهن ما تداعی می‌کند که در گل‌فروشی به دنبال دسته گلی برای همسر خویش است؛ اما این موضوع می‌تواند برعکس باشد! خرید گل برای هدیه دادن به آقایان و پسرها نیز از مواردی است که می‎‌تواند شور و شوق تازه‌ای در دل مردان ایجاد کند و برخلاف کلیشه‌ها، صحنه زیبایی را رقم بزند. نکته مهم آن است که بهترین و مناسب‌ترین گل و گیاه را برای هدیه به مردان انتخاب کنید؛ همراه ما باشید تا انتخابی بی‌نقص برای گل دادن به آقایان داشته باشید.

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

چرا باید به آقایان گل هدیه بدهیم؟

مردان نیز دوست دارند که در برخی مراسم گل دریافت کنند و به احساسات آن‌ها توجه شود! خرید گل برای آقایان چند جنبه بسیار مهم دارد:

 • شکستن تابو و اهمیت دادن به عواطف مردان
 • نشان دادن علاقه به مردان
 • توجه به آقایان و راهی برای بیان تشکر

جالب است که برخی فکر می‌کنند که اگر مردان گل هدیه بگیرند دیگر ابهت سابق را ندارند اما این‌طور نیست. گل‌ها هدیه‌هایی از طببیعت هستند که می‌توانند حس زیبایی را در گیرنده پدید بیاورند پس چرا از این موهبت الهی برای شاد کردن دل پدر، همسر و یا فرزندانمان استفاده نکنیم؟

گل‌های مناسب برای هدیه به آقایان و پسرها

در میان انواع گل‌ها، برخی از آن‌ها برای هدیه دادن به مردان مناسب‌تر هستند و حس اقتدار مردانه را در آن‌ها القا می‌کنند. چه برای تبریک ترفیع یک مرد و چه برای تبریک روز پدر به دنبال خرید گل برای روز پدر یا روز مرد باشید، این موارد بهترین هستند.

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

1-   گل رز

اولین گلی که در تمام مناسبت‌ها می‌درخشد، گل رز است. اگر فکر می‌کنید که گل رز جنسیت دارد و برای آقایان مناسب نیست، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. رزهایی همچون رز سفید، آبی، طوسی و زرد از پرطرفدارترین موارد برای هدیه به مردان اند.

2-   گل آفتابگردان

آفتابگردان به دلیل دارا بودن گل بزرگ، حس قدرتمندی را القا می‌کند و در لیست بهترین گل‌ها برای هدیه به مردان قرار می‌گیرد. این گل از خاص‌ترین‌ها است و در یک دسته  گل و یا باکس گل، می‌تواند حس بی‌نظیری را در مردان بیدار کند.

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

3-   گل ارکیده

زیبایی و شکوه گل ارکیده از کسی پوشیده نیست و همین مورد، باعث می‌شود گل هدیه ای باشد که مردان از دریافت آن لذت ببرند. این مورد بسیار مناسب افرادی است که قصد دارند گل را برای شخص مورد نظر در محل کارشان بفرستند.

4-   گل لاله

گل لاله نیز جزو گل‌هایی به حساب می‌آید که ظاهری شیک و با ابهت دارند. این گل‌های خاص از بهترین انتخاب‌ها هستند. می‌توانید از گل‌ لاله سفید استفاده کنید تا ظاهر هدیه شما بسیار شیک و مدرن باشد.

5-   گل زنبق

متفاوت، جالب، زیبا وخاص؛ این تمام توصیفی است که گل زنبق نیاز دارد! این گل در یک دسته گل و یا باکس گل به قدری جلب توجه می‌کند که چشم همگان بر آن خیره می‌ماند.

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

6-   گل داوودی

درست است که گل داوودی نسبت به دیگر گل‌ها متداول‌تر و لطیف‌تر است اما همچنان در ترکیب با گل‌هایی چون آفتابگردان بسیار زیبا می‌شود.

7-   هورتانسیا یا ادریسی

شکوه این گل که با رنگ آبی آن بیشتر خودنمایی می‌کند، از کسی پوشیده نیست. گل‌های آبی از مواردی هستند که در صدر لیست هدیه به آقایان قرار دارند و هورتانسیا نیز بهترین این گل‌ها است.

گیاهان مناسب برای هدیه به آقایان و پسرها

علاوه بر گل‌ها، برخی گیاهان نیز برای هدیه به آقایان بسیار مناسب هستند. مردان می‌توانند بدون نگرانی، مهر و محبت درونی خود را برای نگهداری از این گیاهان خرج کنند. این کار به پسران و مردان یادآوری می‌کند که داشتن احساسات زیباست!

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

1-   بونسای

گیاه آپارتمانی بنسای اصیل‌ترین گیاهی است که می‌توانید داشته باشید. این گیاهان در حقیقت از فرهنگ ژاپنی‌ها به دیگر کشورها راه یافته‌است. این درختان کوچک و مینیاتوری بهترین هدیه‌ای هستند که در دفترکار و یا اتاق خواب خودنمایی می‌کنند.

2-   بامبو

از گیاهانی که ماندگاری بسیاری دارد و نیاز به نگهداری کمی دارد بامبو است. بامبو در گوشه هر اتاقی به خوبی زنده می‌ماند و رشد می‌کند.

3-   ساکولنت رنگی و کاکتوس

ساکولنت‌های رنگی و کاکتوس‌های خاص از مواردی هستند که مردان به آسانی می‌توانند بر روی هر میزی نگهداری کنند و به دلیل سازگاری بالای این گیاهان، محبوب‌ترین برای هدیه به مردان هستند.

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

4-   تیلاندسیا

اگر می‌خواهید گیاهی به او هدیه دهید که متعجب شود و از زیبایی آن لذت ببرد، می‌توانید به سراغ تیلاندسیا و گیاهان هوازی بروید. این گیاهان بدون نیاز به قرار گرفتن در گلدان زنده می‌مانند و دکور خاصی برای مکان‌های مختلف هستند.

بهترین زمان و مناسبت برای هدیه به پسران و آقایان کِی است؟

به دنبال بهانه نباشید؛ هر زمان که خواستید به مرد زندگی خود ابراز علاقه کنید و یا به او تبریک بگویید، می‌توانید از یک باکس گل مردانه استفاده کنید. در حقیقت، هر مناسبتی که خانم‌ها گل دریافت می‌کنند، می‌تواند فرصتی باشد تا با هدیه دادن گل به آقایان، آن‌ها را خوشحال کنید.

مناسبت‌هایی که در آن‌ها می‌توانید از گل برای هدیه به مردان استفاده کنید عبارت اند از:

 • تولد
 • روز پدر
 • تبریک ترفیع
 • جشن نوروز
 • جشن یلدا
 • مناسبت‌های جهانی

در این روزها نه تنها عجیب نیست که به مردان گل هدیه دهید، بلکه برای مثال اگر او در دفتر محل کار خود یک باکس گل مردانه باشکوه دریافت کند، اعتبار او را در میان افراد حاضر در آن‌جا بالا می‌برد و در نهایت موجب حس رضایت آن شخص خواهد شد.

آیا هدیه دادن گل به پسرها غیرعادی است؟

خیر! مردان نیز عواطف عمیقی دارند و دوست دارند که در برخی مراسم و اعیاد، گل دریافت کنند. این تصور که مردان نیازی به دریافت گل ندارند، به زمان‌های گذشته برمی‌گردد و الان، هدیه دادن گل به مردان بسیار مرسوم تر از گذشته است.

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

ویژگی‌های گل مناسب برای هدیه دادن به پسرها

بهتر است هنگام خرید گل برای هدیه دادن به آقان برخی موارد را در نظر بگیرید تا گلی مناسب آن‌ها تهیه کنید. این موارد شامل موارد زیر می‌شود:

 • خرید گل‌هایی با گلبرگ‌های بزرگ و خمیده
 • خرید گل‌هایی با تم رنگی تیره مثل آبی یا قرمز تیره و یا سفید
 • توجه به رنگ کاغذ گل در دسته گل‌ها
 • طراحی مردانه باکس‌گل
 • عدم استفاده از موارد دخترانه در گل‌ها

اگر قصد دارید گل را در محل کار او تحویل دهید و یا در میان جمعی از افراد، به این موارد بیشتر توجه کنید و از استفاده از رنگ مورد علاقه او در باکس گل‌ها غافل نشوید.

جالب است بدانید که برخی گل فروشی‌ها مانند VIPShop، به این مورد توجه ویژه داشته اند و باکس گل مردانه طراحی کرده اند تا بتوانید به سادگی از میان طرح‌های مناسب، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و به هرکجای تهران که می‌خواهید به طور رایگان ارسال کنید.

راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها

گل برای هدیه به آقایان مناسب است چون:

مردان نیز دارای عواطف عمیقی هستند که توجه به آن‌ها، حس سرزندگی را در آقایان زنده می‌کند. می‌توانید از گل‌هایی چون رز، لاله و آفتابگردان استفاده کنید و یا گیاهانی چون بونسای یا ساکولنت رنگی را برای هدیه به مردان انتخاب کنید تا تاثیر طبیعت بر حس خوب آن‌ها را ببینید. فراموش نکنید که همراه کردن متنی دلنشین همراه گل، می‎‌تواند زیباترین تصویر را برای آقایان در کنار هدایای دیگر و یا تنها، ایجاد کند.

مطالب مشابه را ببینید!

عادات روزانه مفید برای زندگی بهتر؛ 7 کار موثر برای داشتن زندگی خوب افزایش انگیزه شغلی؛ 17 روش برای بالا بردن انگیزه برای کار کردن موسسه مهاجرتی چیست؟ نکاتی در مورد وظایف و مسئولیت های موسسات مهاجرتی متن نامه گواهی اشتغال به کار به فارسی و انگلیسی + 5 نمونه فارسی و انگلیسی نامه نکات کلیدی در بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی زبان بدن در فروش؛ تکنیک های استفاده از زبان بدن برای فروش بهتر و جذب مشتری همه چیز درباره کلاس خصوصی آیلتس آداب و رسوم شب یلدا در ایران و تاریخچه شب چله در شهرهای مختلف چگونه درس بخوانیم و حفظ کنیم؟ نکات و تکنیک های کلیدی برای حفظ و یادگیری درس لوازم التحریر ضروری مقاطع مختلف؛ لیست تمام لوازم مورد نیاز