نکات کلیدی در بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی

صحبت کردن با اعتمادبه‌نفس به زبان انگلیسی هدف مهمی برای بسیاری از افراد است. ما کلمات را می‌آموزیم، گرامرها را در جمله‌ها به‌کار می‌بریم، اما وقتی صحبت از مکالمه به زبان انگلیسی به‌میان می‌آید، نداشتن دوستی برای گفتگو را بهانه می‌کنیم. اما باید به‌همین دلیل ساده، اینجا متوقف شد و همیشه آرزوی صحبت کردن مانند یک انگلیسی زبان را داشت؟ آیا تقویت مکالمه زبان انگلیسی به چالشی بزرگ برای شما تبدیل شده است؟ آیا نگران هستید در مکالمه با دیگران اشتباه کنید و خجالت می‌کشید از اینکه با شخص دیگری به زبان انگلیسی صحبت کنید؟

 بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی

چطور مهارت مکالمه زبان انگلیسی را بهبود دهید؟

اغلب ما به‌دلیل ترس از اشتباه کردن یا خجالتی که در مقابل دیگران داریم، در مکالمه به زبان انگلیسی تردید می‌کنیم. گاهی اوقات، اشتباهات اجتناب‌ناپذیر هستند اما تا وقتی اشتباه نکنیم شاید چیز جدیدی نیز یاد نگیریم.

مانند هر مهارت دیگری، اگر مکالمه را به‌صورت منظم تمرین کنید و از یک سری تکنیک‌های ساده پیروی کنید، می‌توانید مهارت مکالمه زبان انگلیسی خود را بهبود دهید. برای تقویت مکالمه به زبان انگلیسی راه‌های ساده‌ای وجود دارد. این راه‌های ساده به شرح زیر هستند. پس اگر می‌خواهید مثل یک انگلیسی زبان، روان و حرفه‌ای مکالمه کنید این بخش را با دقت بخوانید.

گوش کنید

اولین قدم در بهبود مهارت مکالمه در زبان انگلیسی، گوش دادن است. شاید از خودتان بپرسید که گوش‌دادن به زبان انگلیسی چه مزیتی دارد. لازم است بدانید که گوش دادن صحیح به شما امکان می‌دهد تا کلمات، عبارت‌ها و روش‌های جدید برای پاسخ دادن در مکالمات را بیاموزید.

گوش دادن به انگلیسی

از طرفی، گوش دادن فرصتی‌هایی را برای درک تلفظ، نحوۀ حذف برخی از کلمات در مکالمه، نحوۀ ترکیب برخی از کلمات، ریتم، لحن و صداهای زبان انگلیسی فراهم می‌کند. منابع زیادی برای گوش‌ دادن به زبان انگلیسی وجود دارد که از آن‌جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

–        پادکست‌هایی به زبان انگلیسی

–        ویدیوهای آموزشی یوتیوب

–        کتاب‌های صوتی

–        اخبار به زبان انگلیسی

–        تماشای سریال به زبان انگلیسی

تقلید کنید

اکنون که به مکالمات انگلیسی زیادی گوش داده‌اید، زمان تقلید رسیده است. تقلید کردن از شخصی که مهارت خوبی در زبان انگلیسی دارد، برای بهبود مهارت‌های گفتاری شما عالی است. آموزش زبان انگلیسی مانند آموزش زبان فارسی به کودکان است. کودکان هر آنچه یک بزرگ‌سال می‌گوید را تقلید می‌کنند تا به‌مرور در زبان فارسی حرفه‌ای شوند.

برای تقلید کردن باید مراحل زیر را دنبال کنید.

–        به ویدیوها یا پادکست‌های صوتی مورد علاقۀ خود گوش دهید. آن را چندبار پخش کنید تا ملکۀ ذهن‌تان شود.

–        تمام بخش‌هایی از مکالمه را دقیقا همان‌طور که شنیده‌اید تکرار کرده و صدای خود را ضبط کنید. ضبط کردن صدا به شما فرصتی می‌دهد تا به‌خودتان گوش داده و ایرادات را برطرف کنید.

–        دوباره به ویدیوها و پادکست‌های صوتی گوش داده و آن را با صدای ضبط شدۀ خود مقایسه کنید.

–        آنقدر این فرایند را تکرار کنید تا هربار بهتر و دقیق‌تر صحبت کنید.

با دیگران به انگلیسی صحبت کنید

گوش دادن و خواندن زبان انگلیسی ممکن است مفید باشد اما تا زمانی که از کلمات و جملاتی که یاد گرفته‌اید در مکالمه با دیگران استفاده نکنید، آن‌ها فراموش می‌شوند. شاید همیشه به دنبال این بودید که مکالمات انگلیسی رایگان را از کجا پیدا کنیم بعد از پیدا کردن این مکالمات باید آن‌ها را با یک نمونۀ زنده تمرین کنید نه فقط در ذهن‌تان.

اگر هم‌کلاسی‌هایی در آموزشگاه زبان دارید یا کسانی که با آن‌ها در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان شرکت می‌کنید، می‌توانید بعد از کلاس و در دورهمی‌ها نیز به زبان انگلیسی صحبت کنید. نترسید آن‌ها هم مانند شما در حال آموزش هستند و قطعا اشتباهاتی خواهند داشت.

صحبت کردن در جمع

یکی از نگرانی‌های افراد برای شروع مکالمه پیدا کردن موضوعی جذاب است.  می‌توانید از قبل در مورد چند موضوع فکر کرده یا حتی در مورد آن‌ها در اینترنت جستجو کنید. وقتی سر صحبت را با دیگران باز کنید، آن‌ها به موضوع جدید واکنش نشان داده و می‌خواهند با شما در مورد آن صحبت کنند. فراموش نکنید باید به دیگران فرصت دهید صحبت کنند و خودتان سخنران نباشید تا تعامل صورت بگیرد. به‌این ترتیب مهارت زبان انگلیسی شما در موضوعات مختلف بهبود پیدا کرده و حتی کلمات و اصطلاحات جدید یاد می‌گیرید.

تمرین، تمرین و تمرین

واقعا نمی‌شود به‌اندازه کافی روی تاثیر تمرین در تقویت و بهبود مهارت مکالمه زبان انگلیسی تاکید کرد. نکات کلیدی در بهبود مهارت مکالمه انگلیسی زیاد هستند اما هیچ‌کدام از آن‌ها بدون تمرین کردن به‌ نتیجۀ دلخواه نمی‌رسند. زبان انگلیسی مهارتی است که نیاز به تمرین مکرر دارد، اگر روزی تصور کردید تمرین کافی است، باید بدانید که به‌مرور ممکن است ضعیف شوید. این جمله ترسناک نیست، یک تلنگر است. تمرین زبان انگلیسی برای مکالمه در گوش‌ دادن اصولی، تقلید کردن، صحبت با دیگران و خواندن کتاب و معاشرت نهفته است. پس هر روز پادکست گوش دهید، ویدیویی آموزشی یا ویدیویی در موضوع دلخواه‌تان مثل حیات‌وحش به زبان انگلیسی ببینید، رمان و کتاب درسی خود را به زبان انگلیسی بخوانید و در نهایت، سر صحبت با دیگران را به زبان انگلیسی باز کنید.

ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود مکالمه به زبان انگلیسی

صحبت کردن به یک زبان دیگر، یک مهارت است، مانند رانندگی با ماشین یا نواختن یک ساز و یا حتی یادگیری شنا. برای اینکه رانندۀ خوبی شوید، باید رانندگی را تمرین کنید. می‌توانید کتابی در مورد خودروها بخوانید اما تا زمانی که پشت فرمان یک ماشین ننشینید متوجه نخواهید شد که چقدر رانندۀ ماهری هستید. زبان انگلیسی نیز همین‌طور است، تا زمانی‌که درذهن‌تان با دیگران به انگلیسی صحبت می‌کنید، متوجه نمی‌شوید که در دنیای واقعی چقدر مهارت دارید. راه‌های ساده‌ای برای تقویت مهارت زبان انگلیسی وجود دارد که یکی از آن‌ها آموزش اصولی است. آکادمی لینگانو با جدیدترین متدهای روز دنیا به شما کمک می‌کند تا در زمانی کوتاه مهارت مکالمه خود را بهبود دهید.

مطالب مشابه را ببینید!

عادات روزانه مفید برای زندگی بهتر؛ 7 کار موثر برای داشتن زندگی خوب افزایش انگیزه شغلی؛ 17 روش برای بالا بردن انگیزه برای کار کردن موسسه مهاجرتی چیست؟ نکاتی در مورد وظایف و مسئولیت های موسسات مهاجرتی متن نامه گواهی اشتغال به کار به فارسی و انگلیسی + 5 نمونه فارسی و انگلیسی نامه راهنمای انتخاب بهترین گل برای هدیه به آقایان در مناسبت‌ها زبان بدن در فروش؛ تکنیک های استفاده از زبان بدن برای فروش بهتر و جذب مشتری همه چیز درباره کلاس خصوصی آیلتس آداب و رسوم شب یلدا در ایران و تاریخچه شب چله در شهرهای مختلف چگونه درس بخوانیم و حفظ کنیم؟ نکات و تکنیک های کلیدی برای حفظ و یادگیری درس لوازم التحریر ضروری مقاطع مختلف؛ لیست تمام لوازم مورد نیاز