معرفی کتاب هایی که تا قبل از 30 سالگی باید خواند

معرفی کتاب هایی که تا قبل از 30 سالگی باید خواند

30 سالگی برای بسیاری پر راز و رمز است و برای کسانی که آن را پشت سر گذاشته اند پر از حسی غنی و پخته است. سنیست که نه کودکیم نه نوجوان. به جوانی می­رسیم و در کنار دانشی عمیقی که داریم طعم زندگی را عمیق تر حس خواهیم کرد. برای شکل دادن به ذهنیتمان در 30 سالگی نیاز داریم انسان هایی را بشناسیم که تاکنون نشناخته بودیم و کتاب هایی از آدم هایی بخوانیم که تاکنون نخوانده بودیم. این که در 30 سالگی چقدر از دنیا را چشیده باشیم و چقدر حس آزادی کرده باشیم به تجربیاتمان بستگی دارد. تا قبل از آن حس جوانی و شوق زندگی جریانی سریعتر و پرشور تر دارد و بعد از آن رودخانه زندگی انگار از میان درختان سرو و بلوط می­گذرد و عطرهایی اصیل به مشاممان می­رساند. حس محکمی که نیاز داریم در این سن داشته باشیم دستخوش دنیای کتاب ها و آدم های اطرافمان است. برایتان چند شگفتی در دنیای جادویی کتاب داریم که باید قبل از 30 سالگی با آنها آشنا شوید و جهانتان را آزاد تر و رها تر کنید.

تسلی بخش‌های فلسفه

کتاب تسلی بخشی های فلسفه اثر آلن دوباتن و با ترجمه عرفان ثابتی یکی از کتاب هایی است که می توانید برای تغییر نگرش تان از آن استفاده کنید. دلیلی برای ترس از نام این کتاب وجود ندارد و حتی اگر شما چیزی از فلسفه نمی‌دانید می‌توانید از آن بهره ببرید. کتاب کاملا روان و خوانا نوشته شده است. نویسنده در این کتاب پنج فیلسوف را انتخاب کرده و با توجه به فلسفه آنها به ما می‌گوید که در مقابله با یاس و کمبود و همچنین عدم محبوبیت چه کارهایی را باید انجام دهیم. نویسنده در این کتاب می‌گوید که اگر احساس حقارت یاس و ناامیدی دارید شما تنها نیستید و بسیاری دیگر از افراد هم از این مشکلات رنج می برند. همچنین در این کتاب می آموزید که چگونه با تنهایی ذاتی خویش کنار بیایید و از از ناامیدی ها نترسید و با آنها مقابله کنید و به نحوی با تمام مشکلات خودتان ارتباط برقرار کنید تا از سیاهی جهان خود عبور کنید و به روشنایی برسید.

علاوه بر این کتاب، در اینجا می‌توانید با چند روش برای غلبه بر ناامیدی و خشم نیز آشنا شوید.

وقتی نیچه گریست

معرفی کتاب هایی که تا قبل از 30 سالگی باید خواند

وقتی نیچه گریست یکی از معروفترین کتابهای اروین د یالوم است. یالوم نویسنده، فیلسوف و روانشناس است. این کتاب بیش از اینکه رمان باشد یک مناظره میان یک فیلسوف و یک روانشناس است. اگر به دنبال کتابی هستید که ذهن شما را به چالش بکشد و راهی تازه نسبت به حل مسائل به روی شما باز کند این کتاب گزینه مناسبی برای شما می‌باشد.

شخصیت های ابتدای رمان یعنی فردریش نیچه و جوزف بروبر هستند این دو هر کدام جزء بنیانگذاران علم روانشناسی هستند و داستان از جایی شروع می‌شود که این دو به بن بست در روابط عاطفی خود می‌رسند و دچار افسردگی می‌رسند. فردریش نیچه به خاطر عشق بی سرانجامش با یک زن به نام سالومه دچار افسردگی شده و با رسوایی که بعد از آن به وجود آمد این افسردگی تشدید و همچنین عمیق تر شود و این افسردگی به دلیل رسوایی آن به خاطر عکس مشترک با سالم است. این عکس نشان دهنده این است که سالومه افسار نیچه و دوستش را به دست گرفته و در واقعا در عکس نیچه به همراه دوستش جلوی یک گاری ایستاده اند و سالمه پشت گاری نشسته و شلاق را به دست گرفته است. این عکس بعد ها همیشه باعث خشم نیچه می‌شود و در مقابل جوزف بروبر با وجود این که ازدواج کرده عاشق یکی از بیمارهایش می‌شود و این عشق برای او نیز رسوایی بزرگی به بار می‌آورد که باعث افسردگی او می‌شود و روابط او با همسرش روز به روز سردتر می‌شود. داستان اصلی این کتاب صحبت هایی است که میان این دو مرد شکست خورده به وجود می‌آید.

مناظره میان یک فیلسوف بزرگ و یک پزشک روانکاو. در این میان عقاید آن دو در مورد زنان و فلسفه زندگی آنها، اختلاف نظرهایی که این دو شخصیت با هم دارند و همچنین درک متقابل دو دیدگاه مختلف و در نهایت کمک کردن این دو به هم چیزی است که در این کتاب نگاشته شده است. نکته ای که باید بدانید این است که این مناظره تنها در فکر نویسنده شکل گرفته و در دنیای واقعی این دو شخصیت هرگز یکدیگر را ملاقات نکردند. اما این به این معنا نیست که تمامی این کتاب از تخیلات نویسنده نشأت گرفته و در واقع عقاید این دو فرد، مشکلات افسردگی و طرز فکر آنها تاحدودی با واقعیت تطابق دارد هرچند ژرفای اندیشه نیچه فراتر از این کتاب است و قطعاً نباید شخصیت نیچه را تنها با خواندن این کتاب قضاوت کرد. در این کتاب جملات ارزشمند ای از نیچه استفاده شده که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

چه سهمناک است روبرو شدن با مرگ وقتی آزادی ات را با وجود همه خطرهایی که داشته طلب نکرده ای.

این جمله می‌تواند ساعت ها ذهن شما را درگیر کند و حتی به شما کمک کند مسائل سخت زندگیتان را از دیدگاهی دیگر ببینید و متوجه شوید این مسائل چقدر کوچکتر از این هستند که بتوانند خوشبختی شما را تحت تاثیر قرار دهند.

صد سال تنهایی

معرفی کتاب هایی که تا قبل از 30 سالگی باید خواند

صد سال تنهایی بی­شک جذاب ترین و درخشان ترین اثر گابریل گارسیا مارکز است. این اثر درخشان ارزش بارها خواندن را دارد و هر بار چیز جدیدی از آن را فرا خواهید گرفت. کتاب از زن و شوهری روایت دارد که در میان گیر و دارد های خانوادگی و مخالفت ها ازدواج کردند و به دلیل مشکلاتی به شهری دیگر رفته و جایی جدید را برای زندگی برگزیدند. فضای رمان سیاه و تاریک است و خواننده احساس می­کند در حاله ای از دود خاکستری داستان روایت می­شود. مردی به نام خوزه آرکادیو که عاشق ناشناخته ها است و علاقه خاصی به کولی ها دارد و زنی که با وجود بودن همسر و فرزندان در میان تنهایی خویش درگیر است. نام این زن اورسولا است و او نماد یک زن قوی و سخت کوش است. اگرچه در تمام داستان اورسولا تنهای به کارهای عادی مانند بچه داری و کارهای زندگی سرگرم بوده اما قدرت او در تحمل سختی زندگی به همراه همسرش است آن هم زمانی که خوزه آرکادیو بیشتر از زندگی واقعی در خیالش زندگی می­کند و به دنبال کیمیاگری است. در داستان روزی دختر بچه ای را به خانه این دو می­آورند و یک نامه همراه او است که نوشته از دخترمان مراقبت کنید و در نامه اظهار شده که خوزه آرکادیو و اورسولا از اقوام پدر و مادر دختر هستند اما این دو هرگز کسانی با آن نام را به خاطر نمی­آورند. این دختر دچار بیماری تب بی­خوابی است و باعث می­شود کل دهکده به بی­­خوابی و فراموشی مبتلا شوند و یک سال در این حالت باقی بمانند. فضای کتاب بسیار جذاب و خواندنی است و از کتاب هایی است که پیشنهاد می­کنیم حتما آن را بخوانید.

گتسبی بزرگ یک رمان جذاب و عاشقانه و همچنین جنایی است. گتسبی و دیزی عاشق هم بودند و زمانی که گتسبی به سربازی رفت دیزی ازدواج کرد. گتسبی حتی با دانستن این اتفاق هموراه عاشق او ماند. داستان بسیار روان نوشته شده و دقیقا حالتی دارد که شما می­توانید خودتان را درون آن شرایط احساس کنید. نوع نگارش این کتاب کمی شبیه به کتاب عقاید یک دلقک است. گوش کردن این کتاب به صورت صوتی بهترین انتخاب است چون حالتی داستان گونه دارد و گوش دادن آن خالی از لطف نیست.

کتاب جذاب دیگری که پیشنهاد می­کنیم از آن غافل نشوید بابا لنگ دراز اثر جین وبستر است. این اثر نیز حالتی داستانی دارد و نسخه صوتی آن مناسب تر از نسخه فزیکی آن است.

کتاب های زیادی هستند که می­توانند به شما در تغییر نگرش­تان کمک کنند تنها کافیست از یک کتاب شروع کنید و به مرور خودتان مسیر ذهنی خودتان را پیدا خواهید کرد.

مطالب مشابه را ببینید!

خودشناسی چیست؟ همه چیز در مورد اصول Self-knowledge ویژگی های زنان موفق؛ دلایلی که باعث موفقیت زنان می شوند پیام تبریک موفقیت فرزند + جملات ویژه تبریک موفقیت فرزند در تحصیلات و مسابقه معنی ایکیگای در زندگی و پیدا کردن ایکیگای درونی خود پند حکیمانه + سخنان ارزشمند و جملات قصار از بزرگان جهان بهبود مکالمات انگلیسی؛ 25 روش برای افزایش مهارت زبان انگلیسی ده قانون انیشتین برای زندگی بهتر؛ نکات آموزنده از این دانشمند هدیه روز پدر؛ راهنمای انتخاب بهترین هدیه برای روز پدر و مرد روش‌های ایجاد انگیزه؛ چگونه به انسانی با انگیزه و با هدف تبدیل شویم؟ معرفی زنان موفق ایرانی در تمامی حوزه ها (از قدیم تا به حال)