دلایل خیانت مردان؛ چرا مردان خیانت می کنند؟

مردان زیادی هستند که به زنانشان خیانت می کنند و نمی توانند به دلایل مختلفی به همسر و زندگیشان پایدار و وفادار بمانند. این خیانت همیشه به دلیل تنوع طلبی و مسایل جنسی نیست و یا برعکس این قضیه نیز وچود دارد. به راستی چرا مردان تن به خیانت می دهند؟ علل نارضایتی از زندگی ها این روزها چه چیزی می تواند باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

دلیل خیانت مردان

طبق تحقیقات به عمل آمده در این زمینه تنها 7 درصد علت خیانت ها گرایش جنسی بوده است پس نمی توانیم خیانت را فقط مبنی بر گرایشات جنسی فرض کنیم بلکه عامل های دیگری نیز در این موضوع دخیل هستند.

مطمئناً بیشتر مردان زمانی که زندگی زناشویی و مشترکشان را شروع می کنند فکر خیانت در سر ندارند. اما به مرور و با گذشت زمان این اتفاق پیش می آید. ما قصد داریم در پی علل این کار برآییم.

چرا مردان خیانت می کنند؟؛ دلیل خیانت مردان

کارهایی که زنان نباید بکنند

 

1- بخشش زنان

گاهی زنان اشتباه بزرگی که مرتکب می شوند این است که وقتی می بینند مردشان به او خیانت می کند، به دلیل ترس از تنهایی و یا هر چیز دیگری از خیانت همسرشان می گذرند. شاید هم کوتاه می آیند و یک فرصت دیگر به او می دهند اما غافل از آنکه همسرش از این فرصت سوءاستفاده کرده و به عنوان برگ برنده ای برای خود استفاده می کند.

2- عدم جذابیت

گاهی مقصر اصلی خود زنان می باشند. وقتی مدام شوهرشان را با دیگری مقایسه می کنند و از او ایراد می گیرند این انتظار را داشته باشند که همسرشان اعتماد به نفسش را در برابر او از دست می دهد و به سراغ کسی می رود که برایش جذابیت داشته باشد. نمی گوییم که این خیانت مرد منطقی است. خیر بلکه نشان از ضعف درونی می باشد اما زنان نیز در این مسیر بی تقصیر نیستند. در واقع مردشان را به سمت گناه و خیانت سوق می دهند.

3- زن بیشتر سمت خانواده اش می رود

متأسفانه برخی از زنان خود را اولویت دوم برای همسرشان قرار می دهند. مردان زیادی در طی جلسات مشاوره ای بین کرده اند که احساس می کردند که اولویت اول زندگی همسرشان نیستند. به همین دلیل آنها نیز زن خود را اولویت نخست زندگی خود نمی دانند و ترجیح می دهند تا با فرد دیگری رابطه عاطفی داشته باشند. مهدی آریافر در تشریح این موضوع به زنان توصیه می کند: شوهر شما همیشه باید فرد شماره یک زندگیتان باشد. اگر اتفاق فوق‌العاده‌ای نظیر قبولی در دانشگاه و یا موفقیت در اخذ مدرک تحصیلی، ترفیع کاری، تأیید بارداری یا هر خبر خوب دیگر رخ دهد؛ ممکن است وسوسه شوید که ابتدا این خبر خوب را به والدینتان اطلاع بدهید، ولی اجازه دهید همسرتان نفر اولی باشد که از این خبر خوش مطلع می‌شود. برای مرد بسیار مهم است که شما او را در درجه نخست اهمیت قرار داده و سپس موضوع را با دیگران در میان بگذارید. ولی در پاره ای موارد برخی از زنان ناخودآگاه طوری رفتار می کنند که به خانواده پدری خود بیشتر از شوهرشان اهمیت می دهند. زوجین باید بدانند که آنها دیگر در خانه پدری حضور ندارند و تشکیل خانواده جدیدی داده اند لذا نباید به گونه ای رفتار کنند که شوهرشان احساس کند، مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفته و اولویت نخست زندگی همسرش نیست. بدیهی است تداوم این وضعیت می تواند مرد را از همسر خود دور کرده و زمینه شکل گیری خیانت عاطفی و جنسی را فراهم سازد.

4- آسیب درونی

زمانی در زندگی مردان اتفاقاتی رخ می دهد که احساس شکست و آسیب درونی به آنها دست می دهد. به عنوان مثال با مردی با همسرش زندگی بسیار خوبی دارد و همه چیز رابطه خوب است اما مرد بیکار شده و برای مدت زمان طولانی در خانه می ماند و هر روز صبح شاهد رفتن همسرش به سر کار میباشد. مرد به خاطر اینکه این آسیب و شکست درونی اش را تخلیه کند رو به خیانت می آورد.

5- عدم عشق و علاقه

متأسفانه پس از گذشت مدت زمانی مردان آن احساس اولیه را که باید به همسرشان داشته باشند از دست می دهند و دیگر زنشان برایش جذابیتی ندارد. پس به دنبال رابطه عاطفی جدید می گردند. به قولی عشق همسرشان برایش کهنه شده است اما احساس وابستگی و دوست داشتنی وجود دارد که نمی خواهد از او جدا شود و با حفظ این رابطه، رابطه جدیدی نیز شروع می کنند.

6- بی تفاوتی به موضوع

بسیاری از مردان فکر می کنند که همسرشان برایشان تفاوتی ندارد که مردشان با فرد دیگری رابطه عاطفی برقرار کند و همینقدر که رابطه اش با وی خوب باشد برایش کافیست. اما غافل از آنکه اگر همسرشان این موضوع را متوجه بشود دنیای آرزوها و آینده اش خراب خواهد شد. پس مردان بدانند که نمی توانند قسر در روند.

چرا مردان خیانت می کنند؟؛ دلیل خیانت مردان

7- ریاست زن

برخی از زنان سعی می کنند که ریاستی کنند و رابطه زناشویی را در دست بگیرند. می خواهند به قولی امر و نهی کنند و شوهرشان را مطیع خود کنند. بارها در جلسات مشاوره مردان گفته اند که برخی از زنان به دلایل مختلف در نوع گفتگو و ارتباط با همسرشان مانند یک رئیس و حاکم برخورد می کنند و این احساس را در شوهران ایجاد می کنند که آنها قصد دارند تا اختیار و کنترل زندگی مشترک را در دست بگیرند و لذا مردان نیز در برابر چنین زنانی یا مقاومت می کنند و یا ترجیح می دهند با بی تفاوتی به تدریج از علاقه و احساسات مثبت خود نسبت به همسرانشان کاسته و به دنبال ارتباط عاشقانه دیگری بروند.

8- بی توجهی به روابط زناشویی

بسیاری از مردان در طی جلسات مشاوره بیان کرده اند که زنشان پایبند به روابط زناشویی نبوده و آنچنان که باید از پس این رابطه بر نمی آیند در نتیجه مرد به خودش این اجازه را می دهد که هرگونه ارتباطی را با فرد دیگری آغاز کند تا به آرامش درونی که می خواهد برسد. وقتی که این نیاز از جانب همسر در خانه تأمین نشود. قاعدتاً برای تأمین نیازش در بیرون از خانه به دنبال آن می رود.

9- تنوع طلبی

پنج انگشت مثل هم نیستند اما مردانی هستند که با وجود یک نفر قانع نمی شوند و هوسرانی پیشه می کنند. این مردان اغلب می دانند که اشتباه و گناه می کنند اما قادر به کنترل رفتار نادرستشان نیستند و یا شاید سعی بر کنترل آن نیز ندارند.

10- متهم کردن همسر

زنانی هستند که شکاک و بدبین هستند مدام به شوهرشان گوشزد می کنند که احساس می کند که دارد به او خیانت می شود. اگر شوهرش به سراغ گوشی رود یا برای انجام کاری به بیرون از منزل رود او را متهم می کند که حتماً با کسی قرار داشته و پای فرد دیگری نیز در میان است.

11- بی اهمیتی

مردان زیادی علت خیانتشان را اهمیت ندادن همسرشان به او می دانند. مردها مانند یک بچه نیاز به محبت و نوازش دارند. زنان این نیازشان را بروز می دهند اما مردان در خود ریخته و به دنبال راه حلی برای تخلیه آن می گردند.

مطالب مشابه را ببینید!

نکات روانشناسی برای تفاهم در زندگی مشترک و درک متقابل همسر دلایل بی‌ تفاوتی همسر؛ شناسایی همسر بی تفاوت و روش های حل این مشکل بهبود روابط خانوادگی؛ عوامل موثر بر بهبود رابطه افراد خانواده و احترام به همدیگر اطلاعات درباره زوج درمانی؛ دلیل مراجعه به مشاوره زوج درمانی و اهداف آن زوج‌ درمانی چیست؟ کاربرد، اثربخشی آن و انواع تکنیک های زوج درمانی احترام به همسر؛ روش های محبت به همسر و نشانه های بی اعتنایی به او فراموش‌ کردن عشق یک‌ طرفه؛ 9 روش برای پذیرش این نوع عشق بی فرجام ویژگیهای افراد خوش قلب و مشخصه های رفتار افراد روحیه مثبت جملات تحریک کننده مردان؛ راه های موثر برای تحریک انگیزه و اشتیاق همسرتان تربیت جنسی کودک و نکات اصولی برای آموزش مسائل جنسی به کودکان