نکات مهم برای ازدواج با زن و مرد مطلقه که باید بدانید

نکاتی مهم درباره ازدواج با زن و مرد مطلقه

ازدواج امری طبیعی است و در سنت و شرع به آن بسیار تاکید شده است. زمانی که دو فرد باهم ازدواج می کنند، از نظر اسلام نیم دیگری از دین خود را کامل کرده اند. این قضیه می خواهد بر واجب بودن ازدواج و نقش آن در زندگی افراد تاکید کند.

در این روزها که آمار ازدواج و طلاق هر دو باهم بالا رفته است، دخترها و پسران جوان باید بتوانند شریک عاطفی و زندگی خود را انتخاب نمایند. انتخاب شریک زندگی مثل خرید یک پیرهن مجلسی نیست که بعد از لذت بردن و استفاده، آن را کنار بگذارید و به سرغ لباس بعدی بروید. درست است که در اسلام به چند همسری ایرادی وارد نشده است، ولی مردانی که تک همسر هستند، اجر و قرب بیشتری نزد خداوند دارند. این به این دلیل است که توانسته اند مهر و محبت همسرشان را جذب کنند.

اگر شما هم در سن ازدواج هستید، حتما از حالا به دنبال شریک زندگی خود باشید. در این روزها ازدواج سنتی مانند قبل پاسخگوی نیازهای روحی و عاطفی جوانان نیست و آنها باید از قبل آشنایی مختصری داشته باشند. شما فرض کنید به صورت سنتی با فردی ازدواج می کنید که در اصل مشکلات روحی و جنسی دار؛. اما اگر پیش از ازدواج آشنایی مختصری با او داشته باشید از این کار جلوگیری می شود.

در این روزها که تعداد افراد طلاق گرفته در کشور زیاد شده است، می توان دوباره به آن ها اعتماد کرد و ازدواج نمود؟ با ما همراه شوید تا در این رابطه بیشتر بدانیم…

نکات مهم برای ازدواج با زن و مرد مطلقه که باید بدانید

ازدواج با مرد مطلقه

طلاق یک اتفاق است که شاید برای هر کسی رخ بدهد. برخی خانواده ها چنان جبهه ای در مقابل افراد طلاق گرفته می گیرند که گویی طرف طاعون دارد. این کار به شدت ناشایست و زننده می باشد؛ زیرا این فرد طلاق گرفته، به تازگی از یک شرایط روحی و حال بد خارج شده است و این درست نیست که شما با او رفتاری نامتعارف داشته باشید.

در این شرایط اگر شما با یک مرد مطلقه روبه رو شدید و قصدتان ازدواج بود، سعی کنید که او را به چشم یک فرد مجرد عادی نگاه کنید و از نو وی را بشناسید. علت طلاق بین هر زوجی متفاوت است و شما باید علت اصلی طلاق را بدانید؛ اما اگر طرف مقابل از جواب دادن به شما سرباز بزند و پاسختان را ندهد، به او شک کنید و بیشتر مراقب خودتان باشید. زیرا شاید همسر او قربانی این ماجرا بوده و این آقا باعث طلاق شده است.

یکی از عوارض ازدواج با مرد مطلقه همین می باشد که شما نمی دانید علت اصلی طلاق چه بوده است. طلاق علت های متفاوتی دارد که برخی را اگر بدانید، هوش از سرتان می رود! اما طبیعی ترین علت های طلاق خرجی ندادن، اعتیاد، چند همسری، کتک زدن و ناسزا گفتن می باشد. امروزه جامعه ما وارد بعد جدیدی از روابط شده است که حتی برخی از اقایان درخواست های نامتعارفی از همسرانشان دارند که تمامی این ها باعث جدایی و طلاق می شوند. شما هم به عنوان یک خانم مجرد باید تمام ابعاد و ویژگی های این آقا را بشناسید و در صورت لزوم حتما با یک مشاور مشورت کنید. مشاوره های پیش از ازدواج از 95 درصد طلاق ها جلوگیری می کنند.

با کدام مردان مطلقه می شود ازدواج کرد؟

اگر واقعا با یک مرد خوب که مطلقه است آشنا شده اید، نباید به جز مسائل و ملاک های شخصی، موضوع دیگری را در نظر بگیرید. زیرا این افراد هم مانند یک آدم عادی هستند که نیاز به ادامه زندگی دارند. بنابراین در پذیرش او، فکرتان را از مطلقه بودن رها کرده و برای به دست آوردن شناخت لازم تلاش کنید.

ازدواج با مردی که دارای فرزند است

اگر خواستگار شما دارای فرزند می باشد، باید بسیار با احتیاط وارد این رابطه شوید. چنین مردی با همسر قبلی خود به خاطر فرزندش در ارتباط می باشد. شما باید در نظر بگیرید که همسرتان باید به دلیلی حضانت بچه، به صورت مداوم با همسر سابقش در ارتباط باشد. اگر شما نسبت به این موضوع حساس هستید، از ابتدا با او طی کنید.

اگر حضانت فرزند برعهده پدر است و شما باید به عنوان نامادری با او باشید، حتما پیش مشاور بروید تا مطمئن شوید آماده این کار هستید یا خیر. شما با ازدواج با یک مرد مطلقه، زندگی فرزند او را نیز تحت تاثیر قرار می دهید و چه بهتر است که برای تمامی این کارها، با یک متخصص روانشناس و مشاور مشورت کنید.

این شرایط را در ازدواج با مرد مطلقه در نظر بگیرید

برای ازدواج با مردی که قبلا جدایی و طلاق را تجربه کرده است نیاز است که این موارد مهم رزا بدانید.

  • ازدواج با مرد متاهل از روی دلسوزی

برخی از آقایان با داستان های شکست عشقی و ناراحت کننده ممکن است دخترها را فریب داده و آن ها را به کام ازدواج بکشانند. دقت کنید که اگر خام داستان های سوزناک این مرد شوید، ممکن است به خطر بیفتید. پس سعی کنید جدای از دلسوزی و محبت، این فرد را بشناسید و با تمام اخلاق و روحیاتش آشنا شوید.

  • حساسیت های او نسبت به شرایط

ممکن است شریک شما در مواجه با یک مکان یا یک موسیقی، دچار ناراحتی شود. شما در این شرایط باید بپذیرید که این یک فرد آسیب دیده است و ممکن است تا مدتی دچار این مشکل باشد. اما اگر این قضیه ادامه داشت، از کش دادن رابطه خودداری کنید.

  • ضرورت مشاوره

در این مدل ازدواج ها شما حتما باید با یک مشاور و روانشناس صحبت کنید. هر طلاق آسیب تازه ای است که به جامعه و فرد زده می شود. پس بهتر است برای اتفاق نیفتادن مجدد آن از این کار با رفتن به پیش مشاور، جلوگیری کنید.

نکات مهم برای ازدواج با زن و مرد مطلقه که باید بدانید

ازدواج با زن مطلقه

زن مطلقه! کسی که اغلب مردم جامعه او را به چشم یک فرد گناهکار می بینند. تو باعث شدی تا شوهرت ترکت کنه! تو زن خوبی نبودی و بخاطر همین شوهرت رفت! یه زن اگه خوب باشه شوهرشو نگه می داره! این جملاتی است که هر روزه خانم های مطلقه آن را می شنوند و با این کلمه ها آشنا هستند!

ما خودمان باعث شدیم تا همچین دیدگاه هایی نسبت به خانم های مطلقه وجود داشته باشد. زمانی که این دخترها بعد از طلاق توسط خانواده حمایت نمی شوند، هیچ حامی و پشتیبانی نخواهند داشت و به همین دلیل مجبور هستند برای کسب درآمد دست به کارهای بدی بزنند که تمام این ها ریشه در کوته فکری مردم جامعه دارد.

اگر رئیس یک شرکت هنگام استخدام به این خانم نظر بد نداشته باشد، اگر راننده تاکسی ما هنگام سوار کردن این خانم ها بد نگاه نکند، وضعیت کشور خیلی بهتر می شود. خوشبختانه در سال های اخیر، این نگاه ها بسیار کمتر شده و حتی پسرهای مجرد برای ازدواج این خانم ها را انتخاب می کنند که کار بسیار پسندیده ای است.

الزامات ازدواج با یک زن مطلقه

اما دقت کنید که شما هم باید قبل از همه چیز این فرد را به صورت کامل بشناسید. همانطور که در بالا اشاره کردیم، علت طلاق ممکن است متفاوت باشد و به دلیل خاصی یک زوج از هم جدا شده اند. شما هم به عنوان یک همسر آینده باید نظر وی را در رابطه با ازدواج قبلی اش و اینکه چه عامل اصلی باعث جدایی او شده است، سوال کنید.

برخی از علت های طلاق ممکن است تقصیر او نباشد؛ اما زمانی که او مقصر بود و فهمیدید که مشکل اصلی در اخلاق و رفتار این شخص است، فورا از وی جدا شوید تا یک خانواده دیگر را به کام طلاق نکشانید. خانم ها بعد از طلاق فورا نمی توانند ازدواج کنند. یعنی اینکه از فاصله طلاق تا ازدواج و عقد مجدد، باید عده بگذرانند که به اصطلاح به آن عده نشینی می گویند. این یک قانون اسلامی است تا اگر خانم مطلقه باردار بود، تکلیف وی مشخص شود و بتواند به راحتی و درستی تصمیم گیری کند.

عده نشینی پس از طلاق

خانم ها بعد از طلاق و یا فوت شدن همسرشان باید به مدت چهار ماه و ده روز عده بگذرانند که این زمان توسط دادگاه تعیین می شود. در این مدت ازدواج و یا عقد کوتاه و بلند مدت حرام است و از نظر قانونی هیچ اعتباری ندارد. پس اگر می خواهید با یک خانم مطلقه عقد کنید، حتما دقت نمایید تا این دوره را گذرانده باشد و گرنه عقد شما باطل است.

مشکلات ازدواج با زن مطلقه

برخی از مشکلات ازدواج با زن مطلقه عبارتند از:

  • به دست آوردن اعتماد

با قطعیت کامل می توان گفت مهم ترین چالش و سخت ترین کار در مواجه با زن مطلقه، به دست آوردن اعتماد او می باشد. به دست اوردن اعتماد زنانی که در رابطه قبلی خود دچار شکست شده اند کار بسیار سختی است؛ اما شما می توانید با مهربانی و محبت واقعی قلب او را دوباره به دست بیاورید.

  • باور غلط مردان

اغلب مردها فکر می کنند زنان مطلقه به دلیل تجربه بالایی که در زندگی دارند، زن مناسب تری هستند و می توانند از زیر بار بسیاری از مشکلات در بروند تا خانم به جای آنها این کارها را انجام دهد. این تفکر تنها از یک فرد بی مسئولیت و بی تجربه بر می آید. باید بدانید که زنان مطلقه با توجه به شرایط زندگیشان، تجربه بیشتری در مدیریت رابطه عاطفی دارند؛ اما نمی توانید صد درصد مسئولیت را بر دوش او بگذارید.

  • انتظارات کمتر

مردان فکر می کنند زنان مطلقه انتظارات کمتری دارند و می توان به طور مثال با مراسم های کوچک و مختصر ازدواج، قضیه را ختم به خیر کرد. اما این قضیه کاملا وابسته به نظر مقابل است و نمی توانید تنهایی قضاوت کنید.

  • دلسوزی ممنوع

اغلب مردها فکر می کنند که زنان مطلقه نیاز به دلسوزی دارند؛ اما سخت در اشتباه هستند. زیرا این زنان نیاز به حمایت های عاطفی دارند اما به دلسوزی شما نیازمند نیستند. پس اگر می خواهید دل این زن را به دست بیاورید، حتما بدون چشم داشت به او محبت کنید.

ازدواج زن مطلقه با مرد طلاق گرفته

زمانی که دو نفر زبان همدیگر را بفهمند، می توانند عشق را از نو بسازند! اگر هم شما و هم شریک انتخابی شما هر دو طلاق گرفته اید، شاید بهتر بتوانید مشکلات یکدیگر را درک کنید. به طور کلی انسان ها عاشق تعامل کردن هستند و همیشه می خواهند در ارتباط با سایر آدم ها نقاط مشترکشان را به رخ بکشند.

زمانی که هر دو نفر شما به تازگی از یک رابطه خارج شدید، ابتدا به خودتان یک فرصت دهید. ازدواج یک زندگی مشترکی بوده که فراموشی خاطرات تلخ و شیرین آن مدت زمانی طول خواهد کشید. پس اگر طرف مقابلتان به تازگی از یک رابطه خارج شده است، به او زمان بدهید. زمانی که باعث شود تا او دردها و غصه های گذشته را فراموش کند. او در این مدت کسی را می خواهد که همراهش باشد، به او درس زندگی یاد بدهد و به کمک وی زندگی جدیدش را بسازد.

ولی اگر هر دو به تازگی از یک رابطه خارج شدید، نظرها و دیدگاه های منفی که نسبت به جنس مخالف دارید، ممکن است باعث شود تا بدبینانه به یک رابطه نگاه کنید. پس یک فرصت را به خودتان بدهید و پس از آن شروع به شناخت کنید.

همدیگر را بررسی کنید و در هم کنجکاوی نمایید؛ نترسید! این کار باعث می شود تا شما آشنایی بیشتری باهم پیدا کنید و کمتر در آینده به اختلاف بخورید. اما در آخرین مرحله که مهم ترین مرحله نیز می باشد، باید نزد یک مشاور بروید. اخیرا مشاورها یکسری تست و آزمایش های روانشناسی روی شما انجام می دهند که از طریق آنها متوجه خواهید شد “آیا می توانید باهم به توافق برسید یا خیر”.

اغلب در پایان این تست ها، به شما می گویند که به طور مثال 95 درصد توافق نظر و 5 درصد باهم اختلاف خواهید داشت. جالب است بدانید که اگر نزد مشاور بروید، احتمال طلاق گرفتن مجدد کم می شود.

نتیجه گیری

برخی از افراد ازدواج دختر مجرد با مرد طلاق گرفته را اشتباه می دانند؛ در اینجا لازم است تا یک نکته پایانی را خدمت شما عرض کنیم. عشق از ناکجا آباد پیدا می شود و شما باید در مواجه با آن آنقدر بزرگ و عاقل شده باشید که بتوانید انتخابتان را محک بزنید. اگر معشوق شما مطلقه است، سعی کنید که در رفتارهایش عمیق شده و او را بیشتر بشناسید. برای تصمیم نهایی هم دوباره تاکید می کنیم که حتما سراغ مشاور بروید.

مطالب مشابه را ببینید!

روش های صحیح نصیحت کردن؛ مهارت های اصولی برای صحبت و نصیحت ایده های عالی برای خوشحال کردن همسر؛ 30 روش برای داشتن همسر شاد ازدواج مجدد با همسر سابق؛ از حل مشکلات قبلی تا بخشیدن و برگشت دوباره مدیریت بحث و دعوا در رابطه، تکنیک های خاص برای آرام کردن اوضاع نشانه‌ های مثبت دعوا در رابطه عاطفی و مدیریت رابطه هنگام دعوا با همسر رفع دلخوری همسر؛ دلایل و راهکارهای جلوگیری از قهر همسر و آشتی با او نکات روانشناسی برای تفاهم در زندگی مشترک و درک متقابل همسر دلایل بی‌ تفاوتی همسر؛ شناسایی همسر بی تفاوت و روش های حل این مشکل بهبود روابط خانوادگی؛ عوامل موثر بر بهبود رابطه افراد خانواده و احترام به همدیگر اطلاعات درباره زوج درمانی؛ دلیل مراجعه به مشاوره زوج درمانی و اهداف آن