چطور خانه را تمیز نگه داریم؟؛ نکاتی در مورد تمیز نگه داشتن منزل

تمیز کردن منزل از کارهای روزانه هر زن خانه داری است که واقعاً گاهی خسته کننده می شود. ما پیشنهاداتی برای تمیز ماندن و تمیز نگه داشتن منزلتان داریم؟ نظرتان چیست؟ اگر دوست دارید شما هم همیشه خانه ای تمیز و مرتب داشته باشید پس نکاتی که در ادامه قرار است بازگو کنیم را رعایت کنید.

چگونه خانه مان را تمیز نگه داریم؟

تمیز نگه داشتن منزل

معمولاً تمیز کردن خانه با خانم ها می باشد. اما ممکن است کار خسته کننده ای شود و شما را آزار دهد. آیا تا به حال به برنامه ریزی فکر کرده اید؟ شما تنها با رعایت چند نکته می توانید منزل تان را تمیز و مرتب نگه داری کنید.

چگونه خانه مان را تمیز نگه داریم؟

گردگیری

زدودن گرد و غبار از لوازم منزل بسیار مهم است زیرا خانه تان را براق و درخشان نشان خواهد داد. برای گردگیری کردن برنامه ریزی کنید. مثلاً روز دوشنبه و چهارشنبه را در هفته برای گردگیری اختصاص دهید.

 

دور انداختن وسایل غیر ضروری

وسایلی را که نیاز ندارید نگه داری نکنید زیرا فضای زیادی از شما اشغال خواهد کرد و البته نگهداری آنها نیز فایده ای جز شلوغ کردن منزل تان نخواهد داشت. بهتر است که هر چیز را مرتب در سر جای خود قرار داده و از انباشتن وسایل غیرضروری و اضافی خودداری نمایید.

جارو کردن

قرار نیست هر روز طوری جارو برقی بکشید که یک جارو برقی اساسی باشد و البته می تواند وقت گیر باشد. هر شب قبل از آنکه بخوابید آشغال ریزه های روی زمین را برداشته و یک جاروی مختصری بکشید به اندازه ای که احساس کنید تمیز شده است. حالا می توانید یک روز در هفته مثلاً روز پنجشنبه یا جمعه را برای جارو کردن اساسی در نظر بگیرید و آن روز را جارو برقی اساسی بکشید که زیر مبل ها و بقیه جاها را نیز شامل می شود.

 

تمیز کردن آشپزخانه

اگر بعد از هر بار درست کردن غذا گاز خود را دستمال بکشید و یک پارچه به هود بکشید وقت چندانی از شما نخواهد گرفت. شما با 5 دقیقه در روز می توانید از شر ساعت ها تمیز کردن آشپزخانه تان خلاص شوید. کافی است یک پارچه تمیز و یک اسپری تمیز کننده داشته باشید. اگر هم اسپری تمیز کننده ندارید از مقدار کمی مایع ظرفشویی یا یک پارچه مرطوب استفاده کنید. به همین راحتی است که فکرش را نمی کنید.

 

شستن ظروف

اگر بعد از هر بار که از ظرف یا استکان خود استفاده کردید آن را بشویید دیگر ظرفی انباشته نخواهد شد. مگر شستن یک استکان یا لیوان چقدر وقع می برد. اگر بعد از هر بار غذا خوردن ظرف هایتان را بشویید روی هم انباشته نخواهد شد و ظاهر خانه تان را نیز شلوغ نخواهد کرد.

 

تمیز کردن دستشویی و حمام

اگر هر هفته دستشویی‌ و حمام خانه را تمیز کنید، کل فرایند جرم‌گیری فقط کمتر از 5 دقیقه از وقت‌تان را می‌گیرد. نگذارید این جرم‌ها بیش از اندازه سفت شوند. تا همه‌چیز قابل پیشگیری است، مشکل را حل کنید.

 

پاک کردن لکه ها

اگر جایی لکه گرفت فوراً آن را پاک کنید و اجازه ندهید که جای لکه کهنه و قدیمی شود که بعد برای پاک کردن آن مجبور شوید از راههای سخت تر و گزینه های دشوارتری عبور کنید.

 

 

 

 

همچنین بخوانید:

نکاتی برای استفاده از لباس زیر

نکات مهمی که هر کارمندی باید بداند

این مطالب را هم ببینید