راهنمای شستشوی خودرو؛ فوت و فن های شستشوی ماشین

ماشین یکی از وسایلی است که نیاز به مراقبت دارد تا عمر بیشتری کند و مجبور نباشید مدام خرجش کنید. علاوه بر موتور ظاهر ماشین نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما همیشه ماشینتان کثیف باشد چهره ناخوشایندی به ماشینتان می دهد و ارزش آن کمتر به نظر خواهد رسید.

راهنمای شستشوی ماشین؛ چگونه ماشین مان را تمیز کنیم

چگونه ماشین مان را تمیز بشوییم

برای آنکه تمیزی ظاهر ماشین تان را نگه دارید باید بدانید که رنگ و بدنه ماشین از اهمیت خاصی برخوردار هستند و هر چقدر بدنه ضربه خورده باشد از ارزش و قیمت آن کاسته می شود.

برخی مواد آلاینده یا مثلاً باران اسیدی، شیره درختان، فضولات پرندگان، حشرات مرده و … می توانند به رنگ بدنه ماشین تان آسیب برسانند.

بهتر است بدانید که رنگ ماشین ها مخصوصاً ماشین هایی که مدرن تر و به روزتر هستند با یک لایه شفاف پوشنده شده اند. این لایه باعث حفاظت و مراقبت بهتر از رنگ و بدنه ماشین می شود و حتی در برابر اشعه خورشید نیز مقاومت زیادی از خود نشان می دهد.

اگر شما از ماشین تان به خوبی مراقبت کنید می توانید باعث طول عمر کیفیت و بدنه آن شوید.

 

همچنین بخوانید: نکاتی برای استفاده از لباس زیر

 

چگونه خودرو را بشوییم؟

سعی کنید همیشه ماشین تان را با آب شسته و از مواد آلاینده عاری نگه دارید. هر از گاهی واکس بکشید. البته داخل کابین ماشین نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. نیاز نیست کابین ماشین را مدام بشویید. اما می توانید جارو برقی بکشید  و شیشه ها را از داخل هم تمیز کنید. تمیز کردن شیشه ها منوط به بیرون ماشین به تنهایی نمی باشد.

شامپو کردن پوشش پارچه ای صندلی ها باعث می گردد مواد آلاینده ای که به سطح آنها چسبیده، جدا شود . محلول هایی که برای شستشوی ظروف به کار می روند فقط به درد همان کار می خورند و بهتر است جهت شستشوی ماشین از محلول هایی که به همین منظور در بازار وجود دارد استفاده کنید. آخرین قسمتی که در ماشین می بایست به تمیز کردن آن بعد از شستشو بپردازید، شیشه ها هستند.
یکی دیگر از نکات مهم در شستشوی ماشین رینگ ها هستند. رینگ ها اغلب نقره ای بوده و روی آنها لعاب می پاشند. این لعاب محافظ و نگهدارنده آنهاست. همانقدر که به تمیزی ماشین تان اهمیت می دهید باید به تمیزی رینگ ها نیز اهمیت بدهید زیرا در زیبایی ظاهر ماشین تان تأثیر چشمگیری دارند.
برای نظافت صندلی هایی که دارای پوشش چرم طبیعی هستند از تمیزکننده های مخصوص استفاده کنید و در انتها از روغن های مخصوص جلا دادن چرم برای تازه نگه داشتن آن بهره ببرید همچنین از ترکیبات و مواد محافظ که معمولاً براق کننده نیز هستند فقط برای تمیز کردن و جلا دادن جلو داشبورد استفاده کنید.
شستشوی ماشین در زیر نور آفتاب باعث می گردد لکه هایی که روی بدنه آن به وجود می آید قبل از آنکه پاک شوند خشک شده و اثر نامطلوبی روی رنگ بدنه ،بگذارد .
اولین مرحله در شستشوی بدنه خیس کردن آن بوده چون باعث می­گردد حشرات باقی مانده روی بدنه و همین طور سایر آلاینده های چسبیده به بدنه جدا شده و تمیز کردن آسان تر انجام گیرد.
برای جلوگیری از ترشح و انتشار آلاینده های روی رینگ­های چرخ به روی بدنه توصیه می­شود ابتدا اقدام به نظافت آنها بنمایید و بعد از شستشوی رینگ­های چرخ حتما آنها را خشک کنید و اگر قصد پولیش کردن آنها را دارید، این کار را هم زمان با پولیش کردن سایر قطعات رنگی بدنه انجام دهید . در این مرحله ماشین آمادگی آن را دارد که مورد شستشوی کامل قرار گیرد و برای شستشو توصیه می­ شود از اسفنج­های نرم و یا الیاف پارچه­ای و کتانی نرم استفاده کنید چون در غیر این صورت رنگ بدنه دچار آسیب دیدگی و خراش خوردگی می شود . برای خشک کردن نیز از پارچه­ های مخصوص کتانی نرم استفاده و حتما شیشه ها را هم از داخل و هم از خارج تمیز کنید.
موارد بیشتر: چگونه خانه را تمیز نگه داریم؟ ـ نکات مهمی که هر کارمندی باید بداند

مطالب مشابه را ببینید!

افزایش انرژی مثبت در خانه؛ پاکسازی فضا، ایجاد نورهای طبیعی، گیاهان و تزیینات خاص نکات نگهداری فرش ابریشمی (اصول نگهداری از جارو کشیدن تا پاک کردن لکه و …) راحتی در مجالس و مهمانی ها با سفره یکبار مصرف تیز کردن چاقو در منزل (15 روش خانگی برای داشتن چاقوی تیز) نگهداری از لوازم برقی خانگی؛ راه افزایش دوام و عمر لوازم خانه و آشپزخانه جرم گیری ماشین لباسشویی؛ زمان مناسب جرمگیری و انواع روش های آن روش های نگهداری از یخچال؛ راهنمای عیب یابی یخچال تا تعمیر در خانه تزئین سفره شب یلدا؛ جدیدترین نمونه های تزئین سفره شب یلدا جدیدترین تزئین میوه شب یلدا؛ مدل میوه آرایی شب یلدا کاردستی ویژه شب یلدا + 40 نوع کاردستی زیبا به همراه تصاویر