اسکراب صورت چیست؟؛ اسکراب چه تأثیری بر روی پوست صورت می گذارد؟

شاید نام اسکراب زیاد به گوشتان خورده باشد. اسکراب برای همه نوع پوست معمولاً استفاده می شود و یک لایه بردار ملایم می باشد. اما در استفاده از آن باید دقت کافی را خرج نمود تا به پوست صدمه و آسیبی وارد نکند.

اسکراب صورت چیست و چه تأثیری بر روی پوست دارد؟

اسکراب صورت چیست؟

اسکراب یک نوع لایه بردار ملایم است که به وسیله آن پوست های مرده پوست جدا شده و به پوست نرمی، لطافت و شادابی داده می شود.

همانگونه که مطلع هستید روی پوست منافذی دارد که آلودگی به راحت در آن نفوذ می کند و برای تمیز کردن آن از آلودگی شستشو با صابون به تنهایی کارساز نیست. اگر می خواهید که عمقی پوست تان را بازسازی کنید اسکراب ها مورد مناسبی هستند به شرطی که از آنها درست استفاده کنید زیرا دارای دانه های ریز زبری هستند که اگر خیلی محکم به روی پوستتان بکشید می تواند به پوست شما آسیب برساند.

 

فایده استفاده از اسکراب

کاری که اسکراب با پوست شما می کند، از بین بردن پوست های مرده، پاک کردن پوست از آلودگی ها و محو کردن خط چروک سطحی پوست می باشد. شما با استفاده از اسکراب به پوستتان نرمی و شادابی خواهید داد.

قطعاً متناسب با هر نوع پوست یک نوع اسکراب وجود دارد مثلاً: اسکراب مخصوص پوست های چرب، اسکراب مخصوص پوست های خشک، اسکراب مخصوص پوست های مختلط.

اسکراب صورت چیست و چه تأثیری بر روی پوست دارد؟

 

همچنین بخوانید: راز زیبایی پوست زنان کره ای چیست؟ ـ درمان ترک پاشنه پا

 

چه اسکرابی خوبی است؟

انواع و اقسام اسکراب با مارک های مختلف در بازار موجودند که شما بهتر است اول از همه در مورد هر اسکرابی که می خواهید خریداری کنید در مورد آن تحقیق کنید. اسکراب هایی که مارکشان معروف است که دیگر خیالتان را راحت تر می کند.

دوم آنکه حتماً از اسکرابی استفاده کنید که دانه های زبر آن ریز باشند نه درشت، زیرا دانه های درشت می تواند به پوستتان آسیب برساند. یک اسکراب مناسب باید سلامت پوستتان را برایتان تضمین کند.

شما پس از استفاده از اسکراب، به دلیل آنکه سلول های مرده پوستتان جدا شده اند، کرم های درمانی (مانند: کرم چین و چروک، کرم شب، کرب ضد جوش و آکنه و …) و مرطوب کننده ها بسیار بهتر اثر می کنند. بهتر است از مرطوب کننده متناسب با نوع پوستتان استفاده کنید.

 

چگونه از اسکراب استفاده کنیم؟

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، از ماساژ محکم اسکراب بر روی پوست اکیداً خودداری نمائید. پیشنهاد ما این است که اسکراب را پس از استحمام استفاده کنید، یعنی زمانی که در حمام هستید زیرا منافذ پوست باز شده و بهتر عمل خواهد کرد.

اولین کار انتخاب اسکراب متناسب با پوست است، حتماً نباید گران باشد که خیالتان راحت باشد خودش است، بهترین مارک ممکن. ممکن است ارزان ترین اسکراب بهترین باشد.

پس از آنکه اسکراب متناسب با نوع پوست خود را انتخاب کردید، ابتدا پوستتان را با یک مواد شوینده تمیز کنید (مخصوصاً اگر لوازم آرایشی بر روی پوستتان است) سپس مقداری از اسکراب را برداشته و به صورت دورانی و ملایم به روی پوست صورتتان تا زیر گردن ماساژ دهید، مراقب باشید که از مالیدن اسکراب در اطراف چشم ها خودداری کنید زیرا دور چشم پوست نازک و حساسی دارد و اسکراب متناسب این ناحیه نمی باشد. سپس آن را فوراً با آب شسته، به گونه ای که لکه ای از اسکراب روی پوستتان نماند و کاملاً تمیز شود.

البته شما می توانید روی گونه ها را ملایم تر ماساژ داده و قسمت پیشانی، چانه و بینی را کمی با فشار ماساژ دهید اما نه فشار زیاد.

پس از آنکه اسکراب را استفاده کردید، اگر روز بود، حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید زیرا پوست به نور حساس شده و واکنش نشان می دهد.

جهت استفاده از اسکراب نباید افراط به خرج داد بلکه هفته ای یک الی دو بار استفاده کافی می باشد تا سلول های مرده سطح پوستتان را جدا کنید.

 

 

 

موارد بیشتر: تونر چیست؟ ـ درمان فوری لکه های پوستی ـ انواع ماسک چوانه های گندم

مطالب مشابه را ببینید!

انواع روغن برای ترک پوستی؛ روغن های پر خاصیت و روش های استفاده روش نگهداری از موی فر و وز ( راهکارهای ساده مراقبت از موی فر ) انواع جوش صورت و دلیل آنها؛ روش های پیشگیری جوش صورت در زنان و مردان درمان ریزش موهای جلوی سر؛ دلایل ریزش این ناحیه از سر و جلوگیری از آن مراقبت از پوست در فصل زمستان برای حفظ سلامتی و زیبایی اطلاعات در مورد کرم ضد آفتاب و انتخاب بهترین نوع آن با توجه به پوست مراقبت از ناخن؛ روش های خانگی تقویت ناخن و مراقبت از ناخن ها ماسک مو بعد از حمام؛ دلیل استفاده از ماسک و نکات خرید سفید کردن آرنج؛ دلایل تیره شدن آرنج و 17 روش سفید کردن این ناحیه رفع سفیدی مو؛ روش های کنترل و درمان سفید شدن موها در زنان و مردان