باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست کدامند؟

پوست صورت یکی دیگر از اعضای مهم بدن بوده که نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد. امروزه افراد بسیاری هستند که به سلامت و زیبایی پوست صورت خود اهمیت فراوانی می دهند.

اما اهمیت دادن به پوست و مراقبت از آن دارای اصول و شیوه های خاص خود بوده و نباید از هر روشی برای زیبایی پوست خود استفاده کنید. از گذشته تا به امروز افراد بسیاری از شیوه های نادرست جهت مراقبت از پوست خود استفاده می کردند، اما امروزه و با پیشرفته شدن علم و همینطور آگاهی مردم، و همچنین به وجود آمدن شیوه های جدید و نوین، می توانید پوستی سالم و زیبایی داشته باشید.

در این گزارش که توسط کارشناسان ما در موسسه تالگو فرانسه تهیه شده است، سعی داریم تا شما عزیزان را با باورهای اشتباه در خصوص مراقبت و پاکسازی پوست بیشتر آشنا کنیم تا با شناخت آنها دیگر مرتکب خطا نشده و همواره پوستی شفاف و سالمی داشته باشید. با ما همراه باشید.

باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست کدامند؟

مراقبت از پوست

نکات مهم در خصوص باورهای نادرست مراقبت از پوست

گاهی وقتها پیش می آید که طبق عادت به صورت مرتب و روزانه، به دلیل پایین بودن سطح آگاهی از مراقبت ها و پاکسازی پوست صورت، به روش های نادرستی از پوست خود مراقبت کرده اید، به مرور زمان شاهد تیره شدن پوست، خشکی پوست و لک شدن پوست خود شده اید.

در ادامه به چند نکته مهم از باورهای نادرست در مورد مراقبت های پوست اشاره خواهیم کرد. این باورهای نادرست شامل هر یک موارد زیر می باشد:

 • پوست های چرب نیازی به مرطوب کننده ندارند.
 • دلیل خشکی پوست کم آبی بدن است.
 • مناسب بودن آب داغ برای پوست
 • آکنه فقط در نوجوانان به وجود می آید.
 • خطرناک نبودن آفتاب سوختگی برای برنزه شدن
 • با آرایش خوابیدن پوست را خراب نمی کند.
 • پس از مشاهده علائم پیری باید از پوست مراقبت کرد.
 • استفاده بیش از حد از اسکراب برای رفع خشکی پوست
 • در روزهای ابری نیازی به استفاده از ضد آفتاب نیست.
 • برای محافظت بیشتر از پوست در روزهای آفتابی از کرمهای ضدآفتاب با اس پی اف بالا استفاده کنید.

این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که شناخت نوع پوست صورت از اهمیت بالایی برخوردار بوده تا با رعایت شیوه درست مخصوص پوست بتوانید سلامت و زیبایی را به پوست خود هدیه دهید.

باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست کدامند؟

باورهای نادرست در خصوص مراقبت از پوست

برای مثال مراحل پاکسازی پوست خشک و پاکسازی پوست چرب باید با دقت و توجه بیشتری نسبت به پاکسازی پوست نرمال صورت گیرد زیرا از حساسیت بیشتری برخوردارند، پس توجه داشته باشید زمانی که قصد پاکسازی پوست صورت در منزل را داشتید حتما آگاهی لازم را در رابطه با موادی که استفاده می کنید داشته باشید. در ادامه به معرفی انواع پوست و ویژگی های آن پرداخته ایم:

 • پوست خشک: پوست هایی نازک، گاهی اوقات فلس مانند، ترک دار و زبر می باشند. درخشندگی نداشته و به سختی روزنه ای را روی سطح پوست می توان دید.
 • پوست چرب: پوستی صاف، صیقلی و جلا داده شده علی الخصوص در قسمت پیشانی، بینی و چانه می باشد. مقدار چربی روی پوست از حد معمول بیشتر و هنگام لمس کردن اکثر منافذ آن آشکار است.
 • پوست نرمال: پوستی میان خشک و چرب است که نرمی و رطوبت آن مطلوب بوده و منافذ روی پوست بزرگ نیستند.
 • پوست ترکیبی یا مختلط: تقریبا مانند پوستهای نرمال بوده و در مناطق پیشانی، بینی و چانه.

دیگر نکات مهم در خصوص باورهای نادرست مراقبت از پوست

در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی بیشتر و واضح تری از باورهای اشتباه و نادرست مراقبت از پوست بپردازیم:

استفاده نکردن از مرطوب کننده برای پوست های چرب

یکی دیگر از تفکرات اشتباه در خصوص مراقبت پوست، استفاده نکردن از مرطوب کننده ها برای پوست های چرب می باشد. افرادی که دارای پوست های چرب می باشند از مرطوب کننده برای آبرسانی به پوست استفاده نمی کنند.

هر نوع پوستی نیاز به آبرسانی دارد و دلیل بیشتر چرب شدن پوست عدم وجود رطوبت در پوست می باشد. یکی از دلایل به وجود آمدن آکنه بر روی پوستهای چرب عدم وجود آبرسانی به پوست می باشد.

باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست کدامند؟

استفاده از کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب مهم است

استفاده نکردن از ضد آفتاب در روزهای ابری

دیگر باور نادرست استفاده نکردن از ضدآفتاب در روزهای ابری می باشد. متخصصان زیبایی این باور غلط را رد کرده اند و تاکید می کنند که حتما در روزهای ابری یا در فصلهای سرد سال از ضدآفتاب به صورت مرتب و روزانه استفاده کنید زیرا انعکاس نور خورشید در اثر برخورد به ابرها می تواند خطرناک تر از نور مستقیم آن باشد.

استفاده از ضد آفتاب با اس پی اف بالا

افراد زیادی بر این باورند هرچه اس پی اف کرم ضد آفتاب بالاتر باشد، محافظت بیشتری از پوست آنها در برابر آفتاب خواهد شد. استفاده از کرم ضدآفتاب به این صورت است که هر چند ساعت یکبار باید تمدید شود. بالا بودن اس پی اف ضد آفتاب به معنی این است که فاصله زمانی برای تمدید کرم بیشتر خواهد بود و پایین بودن آن در فاصله زمانی کمتری نیاز به تمدید دارد.

از دیگر باورهای غلط این است که آفتاب سوختگی را برنزه شدن می دانند. گرفتن حمام آفتاب و سوختن پوست به منظور برنزه شدن می تواند عاملی برای به وجود آمدن سرطان پوست باشد. آفتاب سوختگی زیاد در زمان کودکی عامل مهمی در به وجود آمدن سرطان پوست می باشد. برای جلوگیری از آفتاب سوختگی بهتر است از ضدآفتاب برای صورت و از لباسهای آستین بلند برای پوشش بدن استفاده کرد.

استفاده از آب داغ برای شستشوی پوست

گاهی افرادی به منظور رفع خستگی از دوش آب گرم استفاده می کنند. استفاده از آب گرم به مدت طولانی موجب از بین رفتن روغنهای طبیعی و ضروری پوست خواهد شد.

از بین رفتن چربیهای ضروری پوست موجب خشک شدن پوست خواهد شد. برای جلوگیری از خشکی پوست بهتر است از دوش آب ولرم استفاده کنید و بلافاصله بعد از حمام از مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست استفاده نمایید.

باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست کدامند؟

از آب داغ برای شستشوی پوست خود استفاده نکنید

خوابیدن با آرایش، از مهمترین موارد اشتباه مراقبت از پوست

از مهمترین باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست این است که، در زمان خوابیدن نیازی به پاک کردن آرایش نیست. تقریبا همه می دانند با آرایش خوابیدن می تواند صدمات جدی به پوست وارد کند، اما باز هم افرادی هستند که فکر می کنند پاک نکردن آرایش در زمان خواب موردی ندارد. وجود آرایش بر روی صورت در زمان خواب موجب بسته شدن منافذ پوست و بوجود آمدن آکنه بر پوست می شود.

استفاده بیش از حد از اسکراب برای رفع خشکی پوست

از دیگر موارد اشتباه در خصوص مراقبت از انواع پوست صورت، استفاده بیش از حد اسکراب جهت رفع خشکی پوست می باشد. درست است که استفاده از اسکراب برای لایه برداری از پوستهای خشک مفید است اما استفاده بیش از حد می تواند صدمات جدی به پوست وارد کند.

بهتر است برای لایه برداری از پوست و از بین بردن سلولهای مرده پوست از یک متخصص پوست مشاوره بگیرید تا در صورت نیاز مراقبتهای مناسب پوست شما را تجویز کنند. یکی از بهترین موسساتی که می توانید از آنها جهت داشتن پوستی سالم و زیبا مشاوره های لازم را دریافت کنید، موسسه تالگو پاریس می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید با شرکت در دوره های مراقبت از پوست فنی حرفه ای از آموزش های تخصصی دوره های اسکین کر، مراقبت های پوست صورت با مدرک فنی حرفه ای و همینطور دوره های کاربر تجهیزات زیبایی مراقبت اتاق پوست این مجموعه بهره مند شوید.

دوره پاکسازی پوست صورت در جهت بهبود اشتغال و توانمند سازی پیوسته و پایدار بانوان با حضور اساتید خبره و بین المللی در حال انجام است. پاکسازی پوست امری بسیار پرطرفدار شناخته شده است که در حوزه مراقبت و زیبایی پوست می باشد.

در آموزش پاکسازی پوست به انجام کارهایی همچون آلودگی زدایی، حفاظت و بهداشت فردی پوست، آنالیز ساختمان پوست، آماده سازی پوست مشتری، پاکسازی انواع پوست، مراقبت های لازم برای بعد از پاکسازی پوست و به کارگیری ماسک صورت می پردازیم که امروزه بسیار مورد اهمیت واقع شده است.

باورهای نادرست درباره مراقبت از پوست کدامند؟

استفاده بیش از حد از اسکراب اشتباه است

خشکی پوست بر اثر بی آبی بدن می باشد

به هیچ وجه خشکی پوست نمی تواند به دلیل بی آبی بدن باشد. دلیل اصلی خشکی پوست عدم وجود چربی در پوست می باشد. کم آبی بدن موجب کم شدن رطوبت پوست و ایجاد چین و چروک ریز در سن بالا می شود. برای جلوگیری از خشکی پوست بهتر است از مرطوب کننده ها و سرمها برای مراقبت از پوست استفاده کنید.

مراقبت از پوست باید در صورت مشاهده علائم پیری انجام شود

از مهمترین و بزرگترین باورهای نادرست در خصوص مراقبت از پوست، توجه به پوست صورت در زمان مشاهده علائم پیری و سن بالا می باشد. اما این باور کاملا غلط است و در هر سنی باید به پوست خود توجه داشته و از آن مراقبت کنید.

برای جلوگیری از علائم پیری نیاز است پیش از بالا رفتن سن و بروز علائم پیری، با یک متخصص پوست مشورت کنید تا متناسب با نوع پوست شما محصولات ضد پیری را تجویز کنند.

وجود اکنه و جوش مخصوص نوجوانان بوده و امری طبیعی است

این باور که آکنه فقط مختص نوجوانان است کاملا غلط می باشد. درست است که نوجوانان به دلیل بلوغ بیشتر در معرض آکنه هستند اما عواملی چون استرس، عدم تعادل در هورمونها و استفاده نادرست از محصولات پوستی در بزرگسالان می تواند عاملی در به وجود آمدن آکنه در پوست آنها شود.

مراقبت و پاکسازی پوست به روش تالگو فرانسه

اگر شما عزیزان به دنبال آموزش روش های پاکسازی پوست و مراقبت از پوست خود هستید، ما به شما نمایندگی تالگو پاریس (www.thalgoparis.com) را معرفی میکنیم.

برند تالگو فرانسه درمان های جامع و کاملی را در همه زمینه ها از جمله کم آبی، فرم دهی خطوط صورت، ضد پیری، متعادل سازی پوست، حساسیت و لکه های پوستی عرضه می کند.

همچنین درمان اکسپشنال تالگو برنده محصولات مراقبت پوست، نتایج چشمگیری در لیفت و درمان علایم پیری پوست داشته اسست. درمان های بدن تالگو شامل سم زدایی، رفع سلولیت، لاغری، رفع خستگی عضلانی و مراقبت های اسپا می باشد.

موسسه تالگو پاریس (THALGO PARIS) نمایندگی رسمی تالگو ایران تحت نظر مدرسه عالی تالگو پاریس می باشد و هر یک از خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه خواهد داد:

 • فروش محصولات تالگو
 • ارائه خدمات زیبایی پوست (SKIN CARE)
 • ارائه دهنده دوره های آموزشی مراقبت های زیبایی پوست با دیپلم بین المللی تالگو فرانسه

مطالب مشابه را ببینید!

انواع روغن مفید برای صورت؛ 15 روغن مفید برای زیبایی چهره مزایای لیزر صورت و موهای زائد؛ انواع دستگاه لیزر، نکات ایمنی و عوارض آن انواع روغن برای ترک پوستی؛ روغن های پر خاصیت و روش های استفاده روش نگهداری از موی فر و وز ( راهکارهای ساده مراقبت از موی فر ) انواع جوش صورت و دلیل آنها؛ روش های پیشگیری جوش صورت در زنان و مردان درمان ریزش موهای جلوی سر؛ دلایل ریزش این ناحیه از سر و جلوگیری از آن مراقبت از پوست در فصل زمستان برای حفظ سلامتی و زیبایی اطلاعات در مورد کرم ضد آفتاب و انتخاب بهترین نوع آن با توجه به پوست مراقبت از ناخن؛ روش های خانگی تقویت ناخن و مراقبت از ناخن ها ماسک مو بعد از حمام؛ دلیل استفاده از ماسک و نکات خرید