تست کرونا در منزل و محل کار، سریع‌تر از همیشه

این روزها دیگر تست کرونا به بخشی از زندگی همه افراد در سراسر جهان تبدیل شده است. این ویروس منحوس نزدیک به یک سال و نیم است که گریبان جهانیان را گرفته است و ظاهرا فعلا هم قرار نیست دست‌بردار باشد. با وجود کرونا دنیا شکل و شمایل دیگری پیدا کرده است. زندگی سخت تر از همیشه شده است و تنهایی آدما هم بیشتر. چاره‌ای هم نیست. برای در امان ماندن از این ویروس منحوس باید رفت و آمدها را به حداقل برسانیم. معنای حداقل برای ویروس کرونا این است که از دیدار پدر و مادر و فامیل و دوستانِ جان هم محروم باشیم تا خدایی نکرده کرونا هدیه ندهیم یا کرونا هدیه نگیریم.

چه طور تست کرونا بدهیم؟

اگر علائمی از ابتلا به ویروس کرونا دارید، یا در معرض فرد مبتلا به کرونا بوده‌اید، تست دادن برای شما اولین کاری است که باید انجام شود. تست pcr کرونا مشخص می کند که وضعیت سلامتی شما در مورد ابتلا به کرونا چگونه است. اگر مثبت باشد باید قرنطینه را شروع کنید و اگر منفی باشد باز هم لازم است احتیاطات لازم را به جا بیاورید تا خدایی نکرده مبتلا نشوید و مبتلا نکنید. تست کرونا در منزل، جایگزینی مناسب به جای حضور در مراکز آزمایشگاهی پر تجمع این روزها است.

تست کرونا در منزل و محل کار، سریع‌تر از همیشه

انواع تست کرونا چیست؟

بسته به هدف تست، شکل متفاوتی از بررسی وضعیت کرونا در بدن انجام می‌شود. به طور کلی دو شکل از تست کرونا برای تشخیص ابتلا به ویروس و برای شناسایی آنتی بادی کرونا در بدن متداول است.

 

تست pcr کرونا

Pcr همان تست تشخیص ابتلا به کرونا است. این تست به کمک یک سوآپ پنبه‌ای انجام می‌شود. این سوآپ پنبه‌ای به داخل حلق یا بینی وارد می‌شود تا نمونه‌ای از مخاط این قسمت‌ها برداشته شود و برای بررسی در اختیار آزمایشگاه قرار بگیرد. البته گاهی ممکن است از بزاق دهان برای این کار استفاده شود. تست pcr در لحظه نشان می‌دهد که شما مبتلا به کرونا هستید یا خیر. بنابراین اگر تست شما منفی باشد اما پس از چند روز علائم ابتلا به کرونا را در خود مشاهده کردید، حتما لازم است مجددا تست بدهید.

گرچه انجام تست پی سی آر اندکی دردناک است، اما دقت بالایی دارد و وضعیت سلامت فرد را به خوبی مشخص می‌کند. برای انجام تست pcr می‌توانید از خدمات تست کرونا در خانه استفاده کنید. به این ترتیب دیگر نیازی ندارید به آزمایشگاه مراجعه داشته باشید و در محیط پر خطر آزمایشگاه قرار بگیرید.

یادآوری می‌کنیم که مثبت بودن تست pcr به معنای ابتلای قطعی به کرونا ویروس است و فرد باید قرنطینه حداقل دو هفته‌ای را آغاز کند و تمام دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدیت بیشتر رعایت کند. پس از دو هفته مجددا از بیمار تست گرفته می‌شود تا وضعیت ویروس فعال در بدن او پیگیری و پایش شود.

تست آنتی بادی کرونا

بعد از ابتلا به کرونا و عبور از مرحله نقاهت و رسیدن به وضعیت بهبودی کامل، بدن شروع به ساخت آنتی‌بادی می‌کند. برای تولید آنتی‌بادی در بدن، زمان لازم است. این زمان بسته به بدن هر کس می‌تواند متفاوت باشد، اما حداقل آن دو هفته است.

تست سرولوژی با یک نمونه خون قابل انجام است. این تست نشان می‌دهد که فرد قبلا به ویروس کرونا مبتلا شده است، بهبود یافته است و اکنون بدن او آنتی بادی تولید کرده است.

یادآوری می‌کنیم که این تست در مورد ابتلا به کرونا ویروس هیچ کاربردی ندارد و تنها نشان می‌دهد که فرد در گذشته به این ویروس مبتلا شده است و اکنون آنتی بادی در بدن دارد. این تست حتما باید به موقع انجام شود، در غیر این صورت نتیجه آن سندیت و اعتبار ندارد. در خدمات ویژه تست کرونا در منزل امکان انجام تست سرولوژی کرونا به سادگی و به سرعت فراهم است.

تست کرونا در منزل و محل کار، سریع‌تر از همیشه

تست رپید کرونا چیست؟

احتمالا وقتی می‌گوییم تست کرونا در منزل و محل کار، سریع‌تر از همیشه تست رپید کرونا را به یاد می‌آورید. رپید تست کرونا شکلی سریع از تست کرونا است که هم آسان است و هم مناسب غربالگری پزشکی اولیه یا اورژانسی است. به عبارت دیگر رپید تست یک تست سریع به معنای کیفی یا نیمه کمی در دستگاه‌های پزشکی آزمایشگاهی تشخیصی است و برای دستیابی به نتیجه سریع و فوری طراحی شده است.

البته در شرایط محدودیت تجهیزات پزشکی نیز رپید تست کرونا کارایی زیادی دارد.  از رپید تست کرونا در مراقبت‌های اولیه موارد پزشکی و مواردی که نیاز به کنترل مجدد دارد، به‌عنوان یک وسیله آزمایشی روتین استفاده می‌شود.

مزیت انجام تست کرونا در منزل چیست؟

با توجه به اینکه سرعت سرایت و انتقال کرونا ویروس از فردی به فرد دیگر بسیار زیاد است و قرار گرفتن در محیط‌های شلوغ و پر ازدحام احتمال سرایت را بالا می‌برد، لذا انجام تست کرونا در خانه بهترین گزینه برای رعایت هر چه کامل‌تر پروتکل‌های بهداشتی است. به هر حال در نظر داشته باشید که محیط‌های آزمایشگاهی، محیط‌های کاملا امن و ایمنی نیستند و در واقع در دسته محیط‌های پر خطر قرار دارند. بنابراین هرچه در اینگونه محیط‌ها کمتر قرار بگیرید، بهتر و بیشتر می‌توانید سلامتی خود را تضمین کنید.

با انجام تست کرونا در منزل در کنار اینکه از رفت و آمد به آزمایشگاه بی نیاز هستید، خود را در معرض افراد احتمالا آلوده نیز قرار نمی‌دهید و به این ترتیب بهتر می‌توانید از خود مراقبت کنید.

انجام تست کرونا در خانه برای چه کسانی بهتر است؟

به طور کلی همه افراد می‌توانند از خدمات تست کرونا در خانه استفاده کنند، اما بدیهی است که افرادی که در گروه‌های پر خطر قرار دارند، برای مثال سالمندان، خانم‌های باردار، افراد با انواع بیماری‌های زمینه‌ای و … یا افرادی که با معلولیت و محدودیت‌های جسمی و حتی روانی روبه رو هستند و رفت و آمد برای آنها سخت است و به طور کلی هر کسی که به هر دلیلی امکان رفت و آمد به آزمایشگاه را ندارد، به راحتی می‌تواند از خدمات تست کرونا در منزل استفاده کند. بدون شک شما هم به ارتباط مستقیم تست کرونا در منزل و پشت سر گذاری پیک کرونا، واقفید.

نشانه های ابتلا به کرونا چیست؟

گرچه این روزها تقریبا همه افراد علائم ابتلا به کرونا ویروس را می‌شناسند، اما مرور دوباره این علائم خصوصا برای افرادی که دچار وسواس فکری شده‌اند و هر چیزی را به کرونا ربط می‌دهند خالی از لطف و فایده نیست. توجه داشته باشید که گاهی استرس ابتلا به کرونا مخرب‌تر و مضرتر از ابتلای قطعی به این ویروس است.

شایع ترین علائم ابتلا به کرونا ویروس

 • تب
 • سرفه خشک
 • خستگی

علائم کمتر شایع

 • درد و کوفتگی
 • گلودرد
 • اسهال
 • التهاب ملتحمه
 • سردرد
 • ازدست دادن حس چشایی و بویایی
 • بثورات پوستی یا تغییر رنگ انگشتان دست و پا

علائم جدی‌تر ابتلا به کرونا

 • مشکل در تنفس یا تنگی نفس
 • درد یا فشار قفسه سینه
 • ازدست دادن توانایی تکلم یا حرکت کردن

تست کرونا در منزل و محل کار، سریع‌تر از همیشه

در مقابل کرونا چگونه رفتار کنیم؟

احتمالا بعد از این مدت طولانی که کرونا ویروس تمام جهان را در بر گرفته است، دیگر می‌دانید که چگونه در برابر این ویروس ایستادگی کنید تا مغلوب آن نشوید. بعد از رعایت تمام کمال پروتکل‌های بهداشتی، خونسردی و نداشتن استرس بیشترین کمک را می‌تواند به شما بکند. به یاد داشته باشید که استرس و اضطراب در هر شرایطی مخرب و ویرانگر است. استرس سطح ایمنی و توان کلی بدن را به شدت کاهش می‌دهد، در نتیجه بدن ضعیف می‌شود و توانایی مقابله با ویروس و عفونت و باکتری را از دست می‌دهد. بنابراین تا جایی که می‌توانید خونسرد باشید، شاد باشید و هیچ درصد و درجه‌ای از استرس را به خود راه ندهید.

همچنین به خواب خود نیز اهمیت بدهید. خوب بخوابید، به موقع بخوابید و عمیق بخوابید. حتما در ساعات مفید خواب از این نعمت الهی استفاده کنید تا بدن شما بتواند قدرت لازم برای مقابله با بیماری را داشته باشد و مدام ریکاوری شود. بهترین تایم برای تجربه یک خواب خوب و با کیفیت شبانه حدود ساعت 10 شب تا 5 صبح است.

سعی کنید پیش از خواب از گوشی استفاده نکنید تا مغز شما آرامش داشته باشد و به آرامی به خواب رود.

توصیه های آخر

 • اگر امکان مراجعه به آزمایشگاه را ندارید، حتما از خدمات تست کرونا در منزل استفاده کنید. این روزها سلامتی آنقدر با ارزش است که قیمتی نمی‌توان روی آن گذاشت. بنابراین هرگز سلامتی خود را فدای پول نکنید و آن را در اولین اولویت زندگی خود قرار دهید.
 • از خانه ماسک بزنید و بدون ماسک در محیط خارج از خانه حاضر نشوید. ترجیحا از دو ماسک استفاده کنید و از تردد در امکان شلوغ جدا خودداری کنید.
 • دست‌های خود را مدام و مکرر بشویید و ضد عفونی کنید.
 • هر چیزی را که می‌خرید بشویید یا ضد عفونی کنید.

چنانچه به انجام تست کرونا در خانه نیاز داشتید، ، می‌توانید به وبسایت هوم‌کا به آدرس www.homeca.ir سر بزنید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.

مطالب مشابه را ببینید!

همه چیز درباره بیماری ام اس؛ علائم و نحوه درمان و راهکارهای کنترل MS دلیل ابتلا به سرطان پروستات؛ انواع این بیماری و روش های درمان آن همه چیز درباره بیماری فیستول؛ علت و تشخیص تا روش درمان مگس پرانی چشم چیست؟ دلایل ایجاد نقاط متحرک در چشم و روش های درمان کم خونی داسی شکل کودک؛ علائم و روش های درمان این نوع کم خونی از بین بردن جرم گوش؛ روش های رفع جرم گوش و تمیز کردن گوش با روش درست درمان خروپف شبانه؛ دلایل خرناس، عوارض آن و روش های درمان مختلف درمان واریس؛ روش های تشخیص، کنترل و درمان رگ های واریسی درمان رفلاکس معده؛ علائم، دلایل ایجاد و روش های درمان خانگی و گیاهی کاهش فشار خون؛ دلایل و عوارض فشار خون بالا و روش های خانگی درمان