بهترین زمان برای بارداری بعد پریود؛ در چه روزی بعد از پریودی احتمال بارداری است؟

اگر قصد بارداری دارید و می خواهید بدانید در چه روزهایی بعد از دوران پریودی احتمال بارداری وجود دارد بهتر است که ادامه مطلب را بخوانید.

بهترین زمان نزدیکی برای اقدام به بارداری

بهترین زمان نزدیکی برای بارداری

کسانی که تصمیم به بارداری دارند باید قبل از هر چیز زمان تخمک گذاری خود را مشخص کنند. زمان تخمک گذاری نیمه چرخه پریودی شماست. مثلاً اگر دوره پریودی شما (یعنی از روز اول پریودی تا زمان شروع پریودی بعدی) 28 روز باشد که معمولاً دوره ها 28 روز تا 32 روز می باشد، این 28 روز را تقسیم بر دو کنید نیمه آن روز 14 می شود. اسپرم بین 3 تا 5 روز در رحم زنده می ماند و اگر در این مدت زمان تخمکی از تخمدان آزاد شود احتمال بارداری به بالاترین حد ممکن می رسد. پس بنابراین برای اقدام به بارداری باید از سه روز قبل از زمان تخمک گذاری رابطه جنسی تان را داشته باشید تا سه روز بعد از تخمک گذاری. معمولاً زمان تخمک گذاری 14 روز (2 هفته) قبل از شروع پریودی بعدی می باشد.

 

چگونه بفهمیم تخمک گذاری صورت گرفته است؟

اکثر خانم ها متوجه تخمک گذاریشان می شوند. معمولاً علائمی مانند افزایش ترشحات سفید رنگ و بی بو واژن، افزایش کمی از درجه حرارت بدن، احساس درد و تیر کشیدن در ناحیه زیر شکم.

البته می توانید نیمه قاعدگی تان را در نظر بگیرید و از یکی دو روز قبل از آن شروع کنید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

مراجعه شود به: کیت تخمک گذاری چیست؟

 

تخمک گذاری در پریودی نامنظم

ممکن است که شما دوره پریودی نامنظمی داشته باشید، یک ماه 28 روزه، یک ماه 32 روزه و … باشد. اینگونه برای مشخص کردن زمان تخمک گذاری با مشکل مواجه می شوید اما راه حلش این است که دورهای پریودیتان را در طی سه الی چهار ماه اخیر یادداشت کنید و کوتاه ترین آن را در نظر بگیرید آن وقت نیمه آن دوره را به عنوان تخمک گذاریتان در نظر داشته باشید.

 

 

 

موارد بیشتر:

روشهای اورژانسی پیشگیری از بارداری

کیت تخمک گذاری

علائم لانه گزینی

برای سقط جنین چه باید کرد؟

مطالب مشابه را ببینید!

نکات مراقبت از نوزاد (شیردهی، ماساژ، حمام، تعویض پوشک و …) اصول مراقبت از پوست نوزاد؛ چگونه از پوست کودکان مراقبت کنیم؟ فواید وازلین بچه: از پوست کودکانتان محافظت کنید! بهترین روش های درمان نازایی؛ راه های درمان ناباروری زنان و مردان بهترین و بدترین سن بارداری؛ عوارض باردار شدن در سن پایین و یا سنین بالا دیابت بارداری؛ علائم درمان و تاثیر این نوع دیابت بر جنین دندان گیر نوزاد؛ انواع دندان گیر و نکات استفاده از آن احساس غریبگی نوزاد؛ همه چیز درباره غریبگی کردن نوزادان آلرژی چشمی نوزاد؛ علائم حساسیت چشمی نوزاد و درمان آن مشکلات شایع نوزادان؛ 13 مشکل و بیماری نوزاد که شایع هستند