کیت تخمک گذاری چیست؟؛ چگونه از کیت تخمک گذاری استفاده کنیم؟

اکثر خانمهایی که قصد بارداری دارند و یا بالعکس قصد ندارند باردار شوند، زمان تخمک گذاری برایشان از اهمیت خاصی برخوردار است. خوشبختانه آنقدرها علم پیشرفت کرده است که می توان روز تخمک گذاری را تعیین نمود.

چگونه می توان از کیت تخمک گذاری استفاده کرد؟

تخمک گذاری

تخمک گذاری زمانی اتفاق می افتد که یک تخمک از تخمدان آزاد می شود. به طور معمول دوره عادت ماهیانه 28 روز می باشد. نیمه دوره قاعدگی را روز تخمک گذاری می گویند. یعنی روز 14 از اولین روز پریودی روز تخمک گذاری خواهد بود.

معمولاً برخی افراد در زمان تخمک گذاری علایمی دارند که متوجه می شوند.  این علائم ممکن است درد در ناحیه زیر شکم باشد یا مقدار ترشحات سفید بدون بو افزایش پیدا کند. در زمان تخمک گذاری معمولاً درجه دمای بدن بالاتر می رود که شما با استفاده از یک دماسنج می توانید دمای بدنتان را متوجه شوید.

 

کیت تخمک گذاری چیست؟

کیت تخمک گذاری وسیله ای است که شما به کمک آن می توانید زمان باروری تان را مشخص کنید. البته شما برای بارداری می توانید دو هفته نیمه دوره پریودی تان را نزدیکی داشته باشید.

کیت تخمک گذاری اکثراً در تمام داروخانه ها موجود و قابل خریداری می باشد. این کیت در دو نمونه وجود دارد، کیت تخمک گذاری مبتنی بر ادرار که ادرار را مورد آزمایش قرار می دهد و افزایش هورمون لوتئینیزه را بررسی می کند.این کار معمولا یک و نیم روز قبل از تخمک گذاری اتفاق می افتد.همیشه مقدار کمی از این هورمون در خون و ادرار وجود دارد اما این مقدار دو تا پنج روز قبل از تخمک گذاری افزایش می یابد.معمولا ۲۴ تا ۳۶ ساعت قبل از آزاد شدن تخمک ها، کیت نتیجه مثبت نشان می دهد بنابراین سعی کنید در این زمان نزدیکی جنسی داشته باشید تا شانس شما برای باردار شدن افزایش بیابد.کیت های بزاق با توجه به تغییرات بزاق نشان میدهد چه زمانی تخمک گذاری انجام می شود.با افزایش میزان استروژن در روزهای قبل از تخمک گذاری، محتوای نمک بزاق شما افزایش می یابد.اگر یک قطره بزاق بر روی یک اسلایدر شیشه قرار دهید، نمک خشک و کریستالی می شود و الگوی سرخس مانند آن در زیر میکروسکوپ قابل مشاهده است. این الگو نشان می دهد در چند روز آینده تخمک گذاری می کنید.

 

 

همچنین بخوانید:

راه های تقویت اسپرم در مردان

عوارض ارضا شدن زیاد در زنان

روش اورژانسی پیشگیری زا بارداری

 

مطالب مشابه را ببینید!

نکات مراقبت از نوزاد (شیردهی، ماساژ، حمام، تعویض پوشک و …) اصول مراقبت از پوست نوزاد؛ چگونه از پوست کودکان مراقبت کنیم؟ فواید وازلین بچه: از پوست کودکانتان محافظت کنید! بهترین روش های درمان نازایی؛ راه های درمان ناباروری زنان و مردان بهترین و بدترین سن بارداری؛ عوارض باردار شدن در سن پایین و یا سنین بالا دیابت بارداری؛ علائم درمان و تاثیر این نوع دیابت بر جنین دندان گیر نوزاد؛ انواع دندان گیر و نکات استفاده از آن احساس غریبگی نوزاد؛ همه چیز درباره غریبگی کردن نوزادان آلرژی چشمی نوزاد؛ علائم حساسیت چشمی نوزاد و درمان آن مشکلات شایع نوزادان؛ 13 مشکل و بیماری نوزاد که شایع هستند