ورزش های مناسب برای دوران قاعدگی؛ ورزش دوران پریودی

چند روز دوران قاعدگی برای بانوان دورانی است که نمی توانند هر حرکت ورزشی را انجام دهند. در کل اگر بخواهیم محاسبه کنیم هر ورزشی نیز مناسب این دوران نمی باشد. اما یک سری حرکات ورزشی است که علاوه بر راحت تر بودن برای کاهش درد در این دوران نیز مفید است که در این مطلب از سایت روزانه به آن می پردازیم.

انحام ورزش های مناسب در دوران قاعدگی

ورزش مناسب برای دوران پریودی

در دوران پریودی از آنجا که مخصوصاً در روزهای اول درد دارید بهتر است که از بلند کردن وزنه های سنگین خودداری کنید. در ورزش نیز افراط نکنید که زیاد خسته نشوید. خونریزی شما متوقف نخواهد شد باید اجازه دهید که این دوران طی شود و با رعایت و احتیاط ورزش تان را انجام دهید.

شما در این دوران که عادت ماهیانه هستید، بعد از تمرین و ورزش احساس خیلی بهتری خواهید داشت. فکر نکنید که حوصله ورزش را ندارم و نمی توانم ورزش کنم، درد دارم و یا هر بهانه دیگر. بلکه ورزش کردن به شادابی و کاهش دردتان کمک خواهد نمود. اکثراً بانوان در این دوران احساس نفخ و تحریک پذیری و درد عضلانی خصوصاً در نواحی شکم و کمر دارند. نگران نباشید ورزش انرژی تان را بازسازی خواهد نمود.

 

پیاده روی کنید

پیاده روی گزینه خوبی برای ورزش در این دوران عادت ماهانه شما می باشد زیرا عضلاتتان را حرکت داده و باعث افزایش ضربان قلبتان می شود. اگر برایتان امکان دارد پیاده روی سریع انجام دهید اینگونه تأثیرات بهتری بر روی شما خواهد گذاشت. این تمرین هوازی بسیار راحت و بی دردسر خواهد بود. از جمله آنکه در این دوران شما احتمالاً دچار نفخ می شوید که پیاده روی به از بین بردن نفخ تان کمک می کند.

 

حرکت پلانک

حرکت پلانک برای لگن، شکم، سینه و دست‌ها مفید است و باعث قدرتمند شدن کمر می‌شود.

 

همچنین بخوانید: ورزش پیلاتس چیست؟

 

دویدن آرام

اگر نفخ دارید و حالت ناخوشایندی بهتان دست می دهد ورزش خیلی به شما کمک خواهد کرد. هر چه فعالیتتان بیشتر باشد نفخ تان زودتر برطرف خواهد شد. یک دویدن آرام و تفریحی اثرات بسیار خوبی می تواند داشته باشد. زیاد به خودتان فشار وارد نکنید. وقتی که شما می دوید حتی آرام، بدنتان شروع به سوخت و ساز کرده و جریان گردش خون بهبود پیدا می کند. اما قبل از آنکه شروع به دویدن کنید حتماً آب بخورید. دویدن انرژی شما را افزایش خواهد داد.

 

تمرین با شکم

انجام تمرینات شکم در زمان عادت ماهانه، یک راه عالی برای شل کردن عضلات شکم است. ممکن است فکر کنید که انجام دراز نشست زیان بار خواهد بود، اما در واقع به تسکین دردی که بخاطر گرفتگی عضلات شکمتان احساس می‌کنید، کمک می‌کنند!

 

حرکت کودکانه

مانند بچه ها به صورت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید. کمرتان را خم کنید و سرتان را به سمت زمین نزدیک کرده و دست ها را از پشت بر روی سر و گردنتان قرار دهید. در این حرکت آرنج ها بر روی زمین قرار دارند. خوبی این حرکت این است که باعث کشیده شدن عضلات کمر می‌شود و ایجاد راحتی می‌کند. این حرکت گوارش را نیز بهبود می بخشد.

 

حرکات ایروبیک

ایروبیک در دوران پریودی ورزش بسیار مناسبی است. شما نیم ساعت ایروبیک کار کنید و سطح انرژی تان را ببینید که چقدر افزایش خواهد داشت. با ایروبیک شما شروع به عرق کردن می کنید و گردش خونتان در جهت بهبودی پیش می رود.

 

 

موارد بیشتر: اشتباهات رایجی که باعث آسیب های ورزشی می شود

مطالب مشابه را ببینید!

چگونه چاق شویم؟ بهترین و سالم ترین راه ها برای افزایش وزن ترکیب قهوه و دارچین برای لاغری؛ تاثیر قهوه و دارچین بر کاهش وزن عمل بای پس معده برای لاغری (مزایا و معایب عمل کوچک کردن معده) همه چیز در مورد عمل لاغری و جراحی های کاهش وزن چگونه لاغری سریع و ایمن داشته باشیم رژیم کانادایی برای کاهش وزن و لاغری سریع (برنامه این رژیم برای تناسب اندام) چگونه هیکل ساعت شنی داشته باشیم؟ چند حرکت برای داشتن تناسب اندام لاغری سریع شکم و پهلو با ترفند های چربی سوز افزایش سایز سینه با راهکارهای ساده و بدون انجام جراحی ورزش لاغری ران پا و بغل ران؛ چگونه ران پای خود را لاغر کنیم؟