بزرگ و کوچک کردن سایز سینه؛ چگونه سایز سینه را تغییر دهیم

سینه یکی از اندام های مهم زنانه است که سایز آن در خوش فرم نمودن قسمت بالا تنه زنان اهمیت بسزایی دارد. شاید برای برخی از افراد سینه های بزرگ جذابیت داشته باشد اما در اصل بزرگ بودن سینه زجرآور است. برخی افراد هم از کوچک بودن سینه خود رنج می برند و به طرق مختلفی سعی در بزرگ جلوه دادن آنان دارند. در این بخش ما برای شما چگونه بزرگ کوچک کردن و بزرگ کردن سینه را به طور جداگانه شرح خواهیم داد.

تغییر سایز سینه

تغییر سایز سینه

الف. کوچک کردن سایز سینه

اولین کاری که می توانید برای کوچک کردن سینه هایتان انجام دهید این است که چربی بدنتان را کاهش دهید و عضله را جایگزین آن کنید. قسمت عمده‌ی بافت سینه از چربی می‌باشد، بنابراین از دست دادن وزن، اغلب به معنای کاهش حجم سینه است. تا زمان دستیابی به وزن سالمی که توسط پزشک یا متخصص تغذیه‌تان تعین شده، به کاهش وزنتان ادامه دهید. هنگامیکه به وزن سالمتان رسیدید، سایز سینه‌تان را اندازه بگیرید و ببینید که آیا از سینه‌های جدیدتان راضی هستید یا نه. به توصیه‌ی کالج طب ورزشی آمریکا، حداقل باید ۵ روز در هفته بمدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید.

دومین اقدام شما این  است که سینه بند مناسب با سایز سینه تان انتخاب کنید. سینه بندی که کاملا اندازه‌ی شما باشد، می‌تواند برای به حداقل رساندن درد سینه، پشت، شانه، و گردن، که بخاطر سینه‌های سنگین ایجاد شده، پشتیبانی کافی را فراهم کند. اگر علاقمند به جنبه‌ی زیبایی سینه‌های کوچکتر هستید، سینه بندی را انتخاب کنید که برای کاهش ظاهر سینه‌های بزرگ طراحی شده است.

سومین قدمتان برای کاهش سایز سینه این است که اگر شیر می دهید، شیر دادن به کودکتان را متوقف کنید. شیر دادن به کودک باعث افزایش قابل توجه سایز سینه‌ها می‌شود، زیرا سینه‌های شما به اسباب تولید و ذخیره‌ی شیر تبدیل می‌گردند. در زمانیکه سعی دارید کودکتان را از شیر بگیرید، ممکن است سینه‌های شما بزرگتر شوند، زیرا کودکتان با ولع بیشتری شیر می‌خورد. پس بتدریج روال شیر دادنتان را تغییر دهید وبرای کاهش فشار، فقط به قدر کافی شیر دهید. هنگامیکه تولید شیر متوقف شود، سایز سینه‌های شما کوچکتر خواهد شد.

چهارمین اقدامتان این است که اگر واقعاً سایز سینه هایتان به قدری زیاد است که احساس سنگینی و رنج را در شما به وجود می آورد، در مورد جراحی کوچک کردن سینه با پزشک یا یک جراح پلاستیک معتبر مشورت کنید. برای سینه‌های بسیار بزرگ، ممکن است جراحی کوچک کردن سینه تنها گزینه‌ی ممکن باشد. همچنین اگر سینه‌های شما ناراحتی زیادی برایتان ایجاد می‌کنند، شاید جراحی از نظر پزشکی نیز ضروری باشد. زمان بهبودی این جراحی حدود یک ماه است، و اگر بتوانید ثابت کنید که ضرورت پزشکی دارد، ممکن است توسط بیمه پوشش داده شود.

پنجمین و آخرین اقدامتان این است که با یک پزشک حاذق و مشاور باتجربه در مورد شرایط زمینه‌ای احتمالی که ممکن است به بزرگ شدن سینه‌ها کمک کند صحبت کنید. این امر برای مردان اهمیت بیشتری دارد! اختلالات هورمونی و برخی از انواع تومورها می‌توانند باعث رشد سینه شوند. برای گرفتن بهترین نتایج، برنامه‌ی درمانی پزشکتان را دنبال کنید.

تغییر سایز سینه

ب. بزرگ کردن سایز سینه

 • روغن خراطین

روغن خراطین نوعی روغن صد درصد طبیعی بوده که از یک نوع کرم خاکی به نام ” ایزینیا فتیدا ” استخراج می شود. روغن خراطین تأثیری مثبت و طبیعی در عضله ای کردن سینه هایتان دارد. این محصول در طب سنتی ایران و سایر کشورها به عنوان یک روش ۱۰۰% نام برده شده است. این روغن هم اکنون در سراسر دنیا در حال تولید و عرضه میباشد و نتایج آن به همگان ثابت شده است .  لازم است بدانید که روغن خراطین تقلبی وجود ندارد . اما میزان غلظت آنها پایین است . بهتر است از فروشگاه معتبر خرید کنید و حتما غلظت محصول بالا باشد.

 • روغن زالو

زالو یک کرم آبزیست که بیشتر ساکن آب های شیرین است .از این جانور برای زالو درمانی و درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود . روغنی که از این حیوان به دست می آید به نام روغن علیق معروف بوده . این روغن کاملا طبیعی بوده و متخصصین طب سنتی آن را راهی طبیعی و بدون عارضه برای بزرگ نمودن اندام ها میدانند  .شما می توانید با خرید روغن زالو بدون نیاز به جراحی قسمت هایی از بدنتان را که علاقمندید حجیم تر شوند بزرگ و حجیم کرده و بر جذابیت و زیبایی اندامتان بیفزاییدزالو یک کرم آبزیست که بیشتر ساکن آب های شیرین است .از این جانور برای زالو درمانی و درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود . روغنی که از این حیوان به دست می آید به نام روغن علیق معروف بوده . این روغن کاملا طبیعی بوده و متخصصین طب سنتی آن را راهی طبیعی و بدون عارضه برای بزرگ نمودن اندام ها میدانند  .شما می توانید با خرید روغن زالو بدون نیاز به جراحی قسمت هایی از بدنتان را که علاقمندید حجیم تر شوند بزرگ و حجیم کرده و بر جذابیت و زیبایی اندامتان بیفزایید.

تغییر سایز سینه

 • سوتین مناسب استفاده کنید

برای بزرگ كردن سينه هاي كوچك باید از سوتین مناسب و اندازه استفاده کنید .پوشیدن سوتین بیش از حد کوچک یا بیش از اندازه بزرگ باعث بدشکل شدن سینه ها و نمایش آنها کوچکتر از اندازه واقعی خواهد بود .یک سوتین مناسب باید از سینه هایتان حمایت کرده و آن ها را بلند کرده و به سمت بالا ببرد نه اینکه سبب پهن شدن سینه ها شود .بنابراین هنگام خرید سوتین،سینه بند مناسب و سایزتان را تهیه کنید و یا به فروشگاه های لباس زیر زنانه مراجعه کنید که امکان دوخت سوتین سایز و اندازه شما را دارا می باشند.

 • از گیاهان دارویی مناسب استفاده کنید

برای بزرگ كردن سينه با گياهان دارويي از درمان های طب سنتی بهره بگیرید .گیاهانی هستند که مصرف آنها در افزایش سایز سینه اثبات شده است و استفاده از آن ها می تواند در حجیم شدن سینه هایتان موثر باشد .البته فراموش نکنید مصرف برخی از گیاهان دارویی در افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین ،هپارین و یا وارفارین استفاده می کنند ممنوع می باشد .بنابراین قبل از مصرف هرگونه داروی گیاهی حتما با پزشک معالجتان مشورت نمایید .اما برترین گیاهان دارویی افزایش دهنده سایز سینه ها در زیر معرفی می شود :

 • نخل اره ای یا نخل بادبزنی
 • رازیانه
 • کاوا
 • سیب زمینی وحشی
 • شنبلیله و …..

 

ماساژ درمانی بهترین روش بزرگ كردن سينه و باسن می باشد .ماساژ سینه ها در افزایش سایز سینه ها تاثیر داشته و روشی موثر برای داشتن سینه هایی بزرگ است .کافیست بدانید چگونه سينه را ماساژ دهیم. شما می توانید برای  بزرگ كردن سينه با مالش از روغن های گیاهی استفاده کنید و پس از چرب کردن دستتان با این روغن ها سینه هایتان را به خوبی و آرامی ماساژ دهید .

 • ورزش کنید

یکی دیگر از روش های موثر برای داشتن سینه هایی بزرگ تقویت عضلات سینه ای با ورزش است .تمرینات ورزشی موثر در این زمینه با تقویت قدرت عضلانی و ساخت عضله در قفسه سینه موجب بهبود خلق و خو نیز می شود .در زیر نمونه ای از تمرینات قدرتی در این زمینه خدمتتان معرفی می شود :

1- پرس قفسه سینه

بدین منظور به پشت دراز بکشید و زانوهایتان راخم کنید و کف پایتان را بر روی زمین قرار دهید .مطابق شکل در هر دستتان دمبل بگیرید و آرنجتان را بر روی زمین قرار دهید به نحوی که زاویه 90 درجه با زمین بسازد اکنون دست هایتان را بالا ببرید و پایین بیاورید .این تمرینات را در  3 مجموعه  12-15 تایی  3-5 بار در هفته تکرار کنید .

2- فشار یو پی اس

تمرینات یو پی اس نیز در داشتن سینه هایی بزرگ موثر است .بدین منظور به شکم دراز بکشید و پاهایتان را کشیده نگه داشته و کف دو دستتان را بر روی زمین قرار دهید اکنون سعی کنید بدن خود را از روی زمین بلند کنید کمی مکث کنید ومجددا به وضعیت قبل برگردید .این تمرین را در 3 مجموعه12-15 تایی  3-5 بار در هفته تکرار کنید .

تغییر سایز سینه

 • از تغذیه کمک بگیرید

براي بزرگ شدن سينه چه بخوريم تا سینه هایی بزرگ داشته باشیم  ؟باید بگوییم سینه ها از بافت همبند و چربی تشکیل شده است که افزایش وزن در این زمینه می تواند موثر واقع شود .شما باید میزان کالری دریافتی خود را در طی روز افزایش دهید و پس از دو هفته تغییراتتان را مشاهده کنید در صورت عدم مشاهده تغییرات به رژیم قبلی خود بازگردید . اگر می خواهید بدانید خوردن چه چيزهايي باعث بزرگ شدن سينه مي شود باید بگوییم استفاده از پروتئین ها ،چربی های سالم و کربوهیدرات های پیچیده در بزرگ شدن سینه ها موثر است .انجام دو الی سه ساعت ورزش هوازی در هفته نیز در حجیم شدن سینه هایتان موثر است .

 • استفاده از قرص ضدبارداری

اگر قصد جلوگیری از بارداری را دارید و بدین منظور از قرص استفاده می کنید باید بگوییم با یک تیر دو نشان زده اید چرا که این قرص ها حاوی هورمون استروژن است و در نتیجه موجب افزايش سايز سينه با قرص می شود .اما بدانید هرگز از قرص ها برای افزایش رشد سینه ها به تنهایی استفاده نکنید چرا که این قرص ها در دراز مدت عوارض زیر را به همراه خواهد داشت:

حالت تهوع، سردرد، نوسانات خلقی، افزایش وزن، کاهش میل جنسی، لکه بینی.

 • داروهای ضدافسردگی مصرف کنید

داروهای  SSRI نوعی مهار کننده انتخابی بازجذب سروتونین یا نوع رایجی از داروهای ضد افسردگی  می باشند که در بزرگ شدن سینه ها نیز  نقش دارند . اگر چه SSRI ها داروهای نسبتا امن و بدون عارضه ای  در مقایسه با دیگر اشکال داروهای ضد افسردگی به شمار می آیند اما استفاده آن ها منحصرا برای بزرگ شدن سینه ها مشکلاتی مانند مشکلات زیر را به همراه خواهد داشت:

مشکلات خواب، حالت تهوع، سردرد، کاهش میل جنسی، خشک شدن دهان، افزایش وزن، خواب آلودگی.

 

مطالب مشابه را ببینید!

چگونه چاق شویم؟ بهترین و سالم ترین راه ها برای افزایش وزن ترکیب قهوه و دارچین برای لاغری؛ تاثیر قهوه و دارچین بر کاهش وزن عمل بای پس معده برای لاغری (مزایا و معایب عمل کوچک کردن معده) همه چیز در مورد عمل لاغری و جراحی های کاهش وزن چگونه لاغری سریع و ایمن داشته باشیم رژیم کانادایی برای کاهش وزن و لاغری سریع (برنامه این رژیم برای تناسب اندام) چگونه هیکل ساعت شنی داشته باشیم؟ چند حرکت برای داشتن تناسب اندام لاغری سریع شکم و پهلو با ترفند های چربی سوز افزایش سایز سینه با راهکارهای ساده و بدون انجام جراحی ورزش لاغری ران پا و بغل ران؛ چگونه ران پای خود را لاغر کنیم؟