هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران 1402

حتما تا به امروز اسم لابیاپلاستی را شنیده اید، اما اطلاعات زیادی در مورد آن ندارید. لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی زنان در ناحیه واژن است که برای شکیل تر شدن شکل لابیاها انجام می شود.

علت انجام این عمل بزرگ شدن لابیا مینور است که علاوه بر به وجود آوردن مشکلاتی مثل عفونت باعث پایین آمدن اعتماد به نفس در خانم ها می شود.

اگر شما هم مشکل بزرگی لابیای مینور دارید و خواهان عمل لابیاپلاستی هستید، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران چقدر است. ما در این مقاله به طور کامل به توضیح لابیاپلاستی و هزینه عمل لابیاپلاستی می پردازیم.

اما قبل از آن برای اینکه اطلاعات دقیق تری در خصوص این عمل داشته باشید، پیشنهاد می کنم لابیاپلاستی دکتر یوسفیان را که یکی از قدیمی ترین جراحان ترمیمی زنان است را ببینید. 

لابیاپلاستی چیست؟

هرچند که برای لابیا مینور اندازه ی استانداردی وجود ندارد ولی در بعضی از خانم ها لابیا مینور از اندازه استاندارد بزرگ تر و رنگ آن تیره تر می شود. بزرگ شدن لابیا باعث بروز مشکلاتی در خانم ها می شود.

به عنوان مثال لابیای بزرگ در هنگام انجام حرکات ورزشی، پوشیدن لباس های تنگ و حتی رابطه جنسی باعث ایجاد ناراحتی می شود. بافت اضافی می‌تواند نظافت را دشوارتر کند و باکتری‌هایی را در خود جای دهد که می‌توانند منجر به ایجاد عفونت‌های دستگاه اداری شوند.

در این مواقع متخصص زنان عمل لابیاپلاستی را انجام می دهد. لابیاپلاستی برای اصلاح فرم و کاهش اندازه لابیا مینور انجام می شود. این جراحی برای بهبود ظاهر لابیا و کاهش مشکلات فیزیکی حین فعالیت‌های روزانه انجام می‌گیرد.

انجام عمل لابیاپلاستی باعث از بین رفتن مشکلات و بالا رفتن اعتماد به نفس در خانم ها در حین رابطه جنسی می شود.

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکرار در مورد عمل لابیاپلاستی این است که هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟ همان طور که می دانید عوامل مختلفی بر هزینه عمل های زیبایی تاثیرگذار است. بنابراین تعیین دقیق هزینه ی عمل باید با معاینه و توسط متخصص مشخص شود.

قیمت پایه از 5 میلیون تا 10 میلیون تومان است. روشی که برای عمل لابیاپلاستی توسط پزشک با توجه به شدت مشکل انتخاب می شود در هزینه عمل موثر است.

گاهی همزمان با لابیاپلاستی عمل های دیگری مثل واژینوپلاستی و هودکتومی هم انجام می شود که بر میزان قیمت عمل تاثیرگذار است.

قیمت لابیاپلاستی

عوامل موثر بر هزینه لابیاپلاستی

همانطور که می دانید لابیاپلاستی عمل زیبایی محسوب می‌شود و عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه و بیمه های تکمیلی قرار نمی‌گیرد پس عمل لابیاپلاستی و دیگر عمل های زیبایی واژن تحت پوشش بیمه نیستند.

 بعضی از خانم ها تمایل دارند که همزمان با عمل لابیاپلاستی، عمل های دیگری مانند واژینوپلاستی، تزریق ژل و روشن کردن واژن هم انجام دهند. هزینه لیزر واژن جلسه ای یک و نیم میلیون تومان است.

موارد زیر عوامل دیگری هستند که بر هزینه عمل تاثیرگذارند:

۱- تکنیک جراحی

تکنیک جراحی بر روی هزینه لابیاپلاستی موثر است. دو روش برای عمل لابیاپلاستی وجود دارد: دوش جراحی و روش لیزر. روش جراحی زمانی انجام می شود که اندازه لابیاها خیلی بزرگ باشد جراحی معمولا در کلینیک و یا بیمارستان تحت بی هوشی انجام می شود. بنابراین هزینه آن بالاتر است.

هنگامی که اندازه لابیاهای مینور خیلی بزرگ نباشند، از لیزر برای انجام لابیاپلاستی استفاده می شود.

2-میزان برش جراحی

میزان برش جراحی به اندازه لابیا بستگی دارد. در صورتی که لابیا بزرگ و بیش از حد آویزان باشد نیاز به برش بیشتری می باشد. بنابراین مدت زمان جراحی طولانی تر می شود. هزینه لابیاپلاستی با کار بیشتر پزشک تغییر می کند.

از تکنیک های مختلفی برای برش های لابیاپلاستی استفاده می شود. برش صاف، برش V شکل و برش Z . هرچه میزان پیچیدگی برش ها بیشتر باشد هزینه جراحی بیشتر خواهد  بود.

لابیاپلاستی

3- شکل و فرم لابیا مینور

اندازه  و شکل لابیا مینور در افراد مختلف با هم متفاوت است. ضخامت لابیا و شکل و فرم ظاهری آن بر تکنیکی که توسط پزشک انتخاب می شود موثر است. بنابراین  شکل و فرم لابیا بر هزینه لابیاپلاستی تاثیر زیادی می گذارد.

میزان بزرگ بودن لابیا مینور مشخص می کند که از چه روش جراحی، تکنیک برش و میزان برش برای لابیاپلاستی استفاده شود.

۴ – مواد مصرفی و ابزار جراحی

اگر از روش جراحی برای لابیاپلاستی استفاده شود نیاز به بخیه زدن و استفاده از نخ بخیه می باشد. نخ بخیه باید از بهترین جنس و با کیفیت بالا باشد. جنس، نوع و برند نخ بخیه بر هزینه لابیاپلاستی موثر است. برخی از نخ ها جای اسکار کم تری باقی می گذارد و وارداتی هستند، در نتیجه قیمت بالاتری هم دارند.

5- همراه شدن لابیا پلاستی با دیگر جراحی های زیبایی

اگر همراه با لابیاپلاستی عمل های دیگری نیز انجام شود هزینه عمل بالاتر خواهد رفت. عمل های مانند هودکتومی، واژینوپلاستی و سفید کردن واژن از جمله عمل هایی هستند که همراه با لابیاپلاستی انجام می شوند.

۶- محل انجام عمل لابیاپلاستی

اگر لابیاپلاستی در مطب و یا بیمارستان انجام شود بر هزینه ی لابیاپلاستی موثر است.

دستمزد جراح

هزینه لابیاپلاستی اگر در شهرهای بزرگ و توسط یک پزشک با تجربه انجام شود، بیشتر از هزینه انجام آن در شهرهای کوچک و توسط یک پزشک تازه کار می باشد. هزینه عمل لابیا در صورتی به صرفه است که شما به بهترین جراح لابیاپلاستی مراجعه کنید. در برخی مواقع به دلیل انجام جراحی توسط یک پزشک بی تجربه، مشکلات زیادی مانند عدم تقارن لابیاها، کوچک کردن بیش از حد لابیاها، بروز عفونت و کاهش میل جنسی ایجاد می شود. در این مواقع خانم مجبور می شود تا هزینه لابیاپلاستی ترمیمی را هم پرداخت کند.

تکنیک های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک عمل جراحی است که برای تغییر اندازه، شکل یا ظاهر لابیا مینور یا لابیا بزرگ، چین‌های پوست اطراف دهانه واژن انجام می‌شود. برخی از تکنیک های رایج مورد استفاده در لابیاپلاستی عبارتند از:

  1. تکنیک تریم: این رایج ترین تکنیکی است که در آن بافت اضافی از لابیا مینور با استفاده از چاقوی جراحی یا لیزر برداشته می شود. سپس لبه های باقی مانده دوباره به هم دوخته می شوند.
  2. تکنیک گوه: این تکنیک شامل برداشتن یک تکه بافت مثلثی یا گوه ای شکل از لابیا مینور، حفظ لبه و خطوط طبیعی لابیا است. سپس لبه های باقی مانده دوباره به هم بخیه می شوند.
لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

با توضیحاتی که داده شد ممکن است این سوال پیش آید که لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

بسته با توجه به وضعیت جسمی شما و نظر پزشک متخصص زنان روش جراحی مناسب برای آن ها انتخاب می شه. در حالت کلی دو روش برای لابیاپلاستی وجود داره که این روش ها عبارتند از عمل جراحی لابیاپلاستی، لابیاپلاستی با لیزر.

تفاوت هایی بین این دو عمل وجود دارد و به چند دلیل مهم عمل لابیاپلاستی با لیزر بهتر از روش جراحی با تیغ است.

برخی از این دلایل عبارتند از:

1-به تجهیزات بیمارستانی نیازی نیست بنابراین در مطب قابل انجام است.

2-نیاز به بیهوشی ندارد و با بی حسی عمل انجام می شود.

3-مدت زمان انجام با لیزر حدود 10 تا 20 دقیقه است در حالی که مدت زمان جراحی بیش از 40 دقیقه است.

4-هزینه کمتری نسبت به جراحی دارد زیرا شامل هزینه های بیمارستانی و اتاق عمل نمی شود.

5-از آن جایی که در لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بخیه نیست در نتیجه امکان ایجاد پوست اضافه وجود ندارد یا جای زخم برجای نمی ماند.

6-عوارضی از جمله عفونت و خونریزی بعد از عمل وجود ندارد.

چه کسانی کاندیدای عمل لابیاپلاستی هستند؟

 خانم هایی که مشکلات زیر را داشته باشند کاندیدای مناسبی برای عمل لابیاپلاستی هستند:

خانم هایی که در زندگی جنسی خود دچار کمبود اعتماد به نفس شده اند و به هنگام نزدیکی دچار درد می شوند و همچنین از سوزش و خارش بعد از مقاربت  رنج می برند .

خانم هایی که به دلیل بزرگ بودن لابیا، به هنگام  استفاده از پد بهداشتی و یا پوشیدن شلوارهای تنگ و جین دچار درد وسوزش می شوند.

زنانی که به دلیل بزرگ بودن لابیای مینور مسیر ادرار آنها تغییر کرده و مشکل دفع ادرار و عفونت ادراری دارند.

افرادی که به خاطر داشتن لابیاهای بزرگ با انجام ورزش هایی مثل دوچرخه سواری، سوارکاری و یا ورزش های سنگین دچار درد، خارش و سوزش در این ناحیه می شوند.

خانم هایی که به خاطر بزرگ بودن لابیا مرتبا دچار عفونت های ادراری و یا واژینیت می شوند.

خانم هایی که لابیاهای تیره ای دارند و مایل هستند با برداشتن چروک های اضافی کمی باعث رفع تیرگی لابیاها شود.

 زنانی که موقع نشستن یا راه رفتن طولانی لابیاهای آنها بدلیل بزرگ بودن حساس و تحریک پذیر است و حس درد و سوزش در این ناحیه دارند.

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی چه با لیزر انجام شود چه با جراحی نیاز به مراقبت دارد. فقط بهبودی پس از لابیاپلاستی با لیزر سریع تر بعد از جراحی است. مراقبت های بعد از لابیاپلاستی عبارتند از:

1-داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک تجویز شده را به موقع و درست مصرف کنید.

2-برای جلوگیری از فشار یبوست به زخم های جراحی باید از غذاهایی استفاده کنید که ملین هستند و فیبر بالایی دارند.

3-برای کاهش درد و تورم در موضع جراحی شده می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

 4-بهداشت ناحیه تناسلی را تا زمان بهبودی باید رعایت کنید و موضع را تمیز و خشک نگه دارید.

5-از انجام ورزشها و فعالیت های سنگین تا یک ماه بعد از جراحی خودداری کنید.

 6-تا دو روز بعد از جراحی استحمام نکنید و تا زمانی که زخم ها بهبود نیافته از ماندن در وان یا استخر خودداری کنید.

۴-7 تا ۶ هفته بعد از جراحی نباید نزدیکی داشته باشید تا کاملا بهبود یابید.

همچنین در صورت بروز عفونت یا باز شدن بخیه ها باید سریعا به جراح لابیاپلاستی خود مراجعه کنید.

نشانه ها و علائم عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

نشانه های عفونت شامل : سوزش، تب ، خارش، درد و تورم روزافزون در ناحیه می باشد. در صورت وجود این علائم حتما با جراح خود تماس بگیرید.

اگر پس از جراحی به درستی از آنتی بیوتیک های موضعی و خوراکی که برای شما تجویز شده استفاده نمایید قطعا دچار عفونت نخواهید شد.

ترمیم ناحیه لابیا اگر دچار عفونت نشود به دلیل وجود عروق خونی فراوان بسیار سریع خواهد بود.

لابیاپلاستی برای دختران باکره

دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند ؟

برای دختران باکره ای که از بزرگ بودن لابیا مینور رنج می برند تصور غلطی که ممکن است وجود داشته باشد این است که عمل لابیاپلاستی می‌تواند به پرده بکارت آن ها آسیب برساند. این تصور غلط است چرا که پرده بکارت درون دستگاه تناسلی قرار دارد در حالی که لابیا مینور در اطراف دهانه واژن قرار دارد و عمل بر روی این لبه های خارجی واژن انجام می شود که هیچ گونه ارتباطی با پرده بکارت نخواهد داشت بنابراین هیچ منعی برای دختران باکره نخواهد داشت.

در کل همه ی افراد به جز کسانی که از این عمل منع شده اند می توانند این جراحی را انجام دهند.کسانی که بیماری تیروئید، هایپر تیروئید و یا فشار خون دارند و این بیماری ها را کنترل و درمان نکرده اند قبل از انجام عمل زیبایی باید به بهبودی کامل برسند سپس می توانند عمل جراحی زیبایی واژن را انجام دهند.

مزایای عمل لابیاپلاستی

  1. احساس زیبایی بیشتر
  2. عدم تحریکات مزمن در اثر برخورد لابیا ها با لباس یا غیره
  3. راحتی در انجام حرکات ورزشی و انجام برخی ورزشها خاص
  4. افزایش کیفیت زندگی فرد
  5. اعتمادبه‌نفس بیشتر
  6. افزایش کیفیت و ارتقای ارتباط جنسی
  7. عدم نمایان بودن لابیاها در لباس های تنگ و بدن نما

آیا لابیاپلاستی برگشت دارد؟

آناتومی ناحیه تناسلی خانم ها به این صورت است که لابیا کوچک داخل لابیا بزرگ قرار گرفته و لابیا مینور در بالا شامل کلیتوریس است و در پایین فورشت را ایجاد می کند. ناحیه لابیای مینور توسط پودندال داخلی که شاخه ای از ایلیاک داخلی است مشروب می شود.

جراحی ناحیه لابیا کوچک چه توسط جراحی و چه توسط لیزر برگشت پذیر نیست و عواملی چون چاقی، بارداری و زایمان نمی تواند بر روی جراحی این ناحیه اثر بگذارد.

جراحی لابیاپلاستی یک عمل ماندگار و همیشگی است و پس از انجام آن شاهد رشد مجدد بافت نخواهیم بود. این عمل برای افزایش اتکا به نفس و احساس شادابی در فرد بسیار کارساز خواهد بود. بنابراین پاسخ این سوال خیر است.

مدت زمان عمل لابیاپلاستی

مدت زمان نرمال عمل لابیاپلاستی حدود یک الی دو ساعت دارد، اگر این جراحی با بی هوشی انجام شود، زمان عمل بیشتر می شود و همچنین هر چه لابیا بزرگ تر باشد، مدت زمان جراحی بیشتر خواهد بود و عمل نیز سخت تر است.

 مدت زمان جراحی به اندازه و میزان پیچیدگی و مشکلات لابیا نیز بستگی دارد و همچنین ممکن است فرد بخواهد عمل های دیگری همزمان با لابیاپلاستی انجام دهد،بنابراین مدت زمان عمل بیشتر خواهد شد.

مطالب مشابه را ببینید!

راهنمای انتخاب فیلر مناسب برای هر قسمت از پوست صورت همه چیز در مورد چشم مصنوعی یا پروتز چشم و نکات مهم میدلاین دندان چیست؟ روش درمان و انواع میدلاین اقدامات قبل از لیزر؛ نکات مهم قبل از انجام لیزر موهای زائد که باید انجام دهید کاربرد مژو ژل؛ مزایا و معایب این روش جوانسازی پوست صورت کاشت مو با الیاف؛ روش انجام این نوع کاشت مو و مزایای آن صفر تا صد جراحی بینی؛ عمل بینی و نکاتی در مورد آن همه چیز در مورد عمل لاغری و جراحی های کاهش وزن انواع عمل زیبایی صورت و بدن؛ نحوه انجام و نکاتی که باید بدانید پلکسر یا پلاسما تراپی ابرو برای زیبایی چهره (مزایای و معایب)