جملات کتاب همه چیز به فنا رفته اثر مارک منسن با متن هایی درباره امید و زندگی

در این بخش جملات کتاب همه چیز به فنا رفته اثر مارک منسن را ارائه کرده ایم.

کتاب همه چیز به فنا رفته درباره چیزهایی سخن می گوید که در حال نابودی هستند. نویسنده در این کتاب به اضطراب ها و نگرانی هایی پرداخت هاست که در تمام ابعاد زندگی افراد نفوذ کرده اند و گریز ناپذیر هستند.

مارک منسون (Mark Manson) با حس شوخ طبعی که دارد به جای ارائه نتیجه گیری و پاسخ های متعصبانه، سوالات درستی را طرح می کند و نتیجه گیری را به عهده کاربر می گذارد. اینکه آیا بدون امید می توان زندگی کرد؟ چگونه می توان از امید به درستی در زندگی استفاده کرد و تبدیل به انسانی بهتر شد و یا اینکه چه نوع امیدی خوب است و کدام امید مخرب و مضر است؟

مجموعه جملات کتاب همه چیز به فنا رفته اثر مارک منسن

جملات کتاب همه چیز به فنا رفته اثر مارک منسن با متن هایی درباره امید و زندگی

در حقیقت، اوضاع در روزگاران گذشته آنقدر بد بود که تنها راه سالم نگه داشتن همه، امید دادن به آنها در زندگی پس از مرگ بود.

چه طور می‌توانید به کسی بگویید “روز خوبی داشته باشی” در حالی که می‌دانید تمام افکار و انگیزه‌های او، در نیاز بی‌پایان او برای فراموش کردن پوچی ذاتی وجود خودش به عنوان یک انسان ریشه دارد؟

مشکل در این نیست که ما نمی دانیم چگونه عمل کنیم تا در صورتمان مشت نخوریم. مشکل اینجاست که گاهی اوقات، احتمالا خیلی وقتها پیش، دقیقا به صورتمان مشت زده شد اما به جای اینکه ما هم مشت بزنیم، تصمیم گرفتیم که لایق آن مشت بوده ایم.

نقطه مقابل خوشحالی، عصبانیت یا اندوه نیست. اگر عصبانی یا اندوهناک باشید، یعنی هنوز به چیزی اهمیت می‌دهید. یعنی هنوز چیزی برای شما مهم است. یعنی هنوز امید دارید.

مردم امروزه وقت زیادی دارند برای فکر کردن و نگرانی در مورد همه مزخرفات وجودی که قبلا هرگز به آن ها فکر هم نکرده بودند!

مطلب مشابه: جملات کتاب هنر ظریف بی خیالی؛ جملات برگزیده آموزنده این کتاب

ما برای این که در زندگی خودمان امید ایجاد کنیم، باید ابتدا احساس کنیم که روی زندگی خود، کنترل کامل داریم. باید این حس در ما وجود داشته باشد که چیزهایی که از درستی و خوبی آن‌ها اطمینان کامل داریم، دنبال می‌کنیم.

جملات کتاب همه چیز به فنا رفته اثر مارک منسن با متن هایی درباره امید و زندگی

بی حس کردن خود در برابر درد، بی حس کردن خودمان نسبت به هر چیزی است که در دنیا اهمیت دارد

اتومبیل حماقت، همیشه به سمت اعتیاد، خودشیفتگی و اجبار در حرکت است. افرادی که ذهن‌هایشان اتومبیل‌ حماقت است، به سادگی توسط هر فرد یا گروهی که بتواند احساس خوبی در آن‌ها ایجاد کند، به بازی گرفته می‌شوند، خواه یک مرشد آیینی باشد، خواه یک سیاستمدار، خواه معلم یک فرقه فکری و خواه یک انجمن شیطانی اینترنتی.

از آنجا که درد، چیزی ثابت در جهان است، فرصتهای رشد بوسیله آن درد در زندگی نیز ثابت است. تمام آنچه لازم است این است که این درد را به حال خودش ول نکنیم، و رویمان را برنگردانیم. تمام آنچه لازم است این است که ما خودمان را درگیر این درد کنیم و ارزش و مفهوم آن را پیدا کنیم. 

انسان‌های خودشیفته، بین احساس والا بودن و حقارت در نوسانند. خواه دیگران عاشقشان باشند، خواه همه از آن‌ها متنفر باشند. برای آن‌ها یا همه چیز فوق‌العاده عالیست یا همه چیز کاملاً به فنا رفته است. تمام اتفاقات زندگی یا بهترین لحظه زندگیشان است یا بدترین. برای یک انسان خودشیفته، حد وسط وجود ندارد.

مطلب مشابه: جملات کتاب صد سال تنهایی؛ متن های زیبا از این رمان گابریل گارسیا مارکز

مانند خطوط در یک زمین فوتبال، سیستم های سیاسی نیز کاملا ساخته شده اند، مواضع قدرت، تنها به ایمان مردم متکی هستند

ناراحتی، لازمه ی آزادی است.

شما می‌توانید همین‌جا و همین حالا سرنوشت خود را تغییر دهید و این شامل همه چیزهای فوق‌العاده می‌شود.

برای ایجاد امید در زندگی خود، ابتدا باید احساس کنیم که بر زندگی خود کنترل داریم. باید احساس کنیم که آنچه را خوب و درست می دانیم دنبال می کنیم. که به دنبال چیز بهتری هستیم

نقطه مقابل خوشبختی ناامیدی است، افق خاکستری بی پایانی از تسلیم و بی تفاوتی. مشکل داستن این اعتقاد است که “همه چیز به فنا رفته است  پس چرا اصلاً کاری باید انجام شود؟

جملات کتاب همه چیز به فنا رفته اثر مارک منسن با متن هایی درباره امید و زندگی

امید، مانند چاقوی یک جراح، می‌تواند زندگی یک نفر را نجات دهد و امید، می‌تواند حیات یک نفر را از او بگیرد. امید می‌تواند ما را بالا ببرد و یا نابودمان کند. درست همان‌طور که اعتماد به نفس، اشکال سالم و فاسد دارد و عشق، اشکال سالم و فاسدی دارد، امید نیز اشکال سالم و فاسدی دارد.

به بهتر شدن امید نداشته باش؛ فقط بهتر باش … چیز بهتری باش … دلسوزتر، انعطاف پذیرتر، فروتن تر، منضبط تر …

درد، واحد پول ارزش‌های ماست. بدون درد از دست دادن (یا امکان از دست دادن)، تخمین ارزش همه چیز، غیر ممکن می‌شود.

مطلب مشابه: جملات کتاب بادبادک باز؛ متن و جملات زیبا از رمان زیبای بادبادک باز

به خاطر داشته باشید که اگر برای خشنودی هر کسی توجه خود را به چیزهای بیرونی معطوف کردید، مطمئن باشید که طرح زندگی خود را خراب کرده اید

ناامیدی ریشه اضطراب، بیماری های روانی و افسردگی است. این امر منشأ همه بدبختی ها و علت همه اعتیاد است.

مانند چاقوی جراحی، امید می تواند یک زندگی را نجات دهد و یا یک زندگی را بگیرد

ما به این روایت در مورد خودکنترلی می چسبیم، زیرا این باور که کنترل کامل خود را در دست داریم، منبع اصلی امید است

شما باید کسی را دوست داشته باشید بدون اینکه در عوض انتظار چیزی را داشته باشید. در غیر این صورت این اسمش عشق واقعی نخواهد بود. شما باید بدون هیچگونه انتظار خاصی به فرد مقابلتان احترام بگذارید. در غیر این صورت شما درواقع به فرد مقابلتان احترام نگذاشته اید. بدون اینکه انتظار داشته باشید بقیه از اسم شما به بزرگی یاد کنند، باید صادقانه صحبت کنید و اگر این کار را نکنید، شما در واقع صادق نبوده اید.

مطلب مشابه: جملات کتاب ملت عشق؛ 50 متن و جمله زیبا از رمان عاشقانه ملت عشق

این منجر به یک پاسخ ساده‌ و واضح‌ به یک سوال همیشگی می شود: چرا کارهایی را که می‌ دانیم باید انجام دهیم، انجام نمی‌ دهیم؟ چون حوصله اش را نداریم!

آنها فراموش کردند که جهان با اطلاعات کار نمی کند. مردم بر اساس حقیقت یا حقایق تصمیم نمی گیرند. آنها پول خود را براساس داده ها خرج نمی کنند. آنها به دلیل برخی از حقایق برتر فلسفی با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند. دنیا حول محور احساسات می چرخد. 

و این بدین دلیل نیست که بهتر نمی دانیم؛ به این دلیل است که احساس بهتری نداریم!

فرمول انسانیت او بیان می کند که برخورد با هر انسان (یا هر آگاهی) به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدفی دیگر، اساس همه رفتارهای نادرست است

بحران نا امیدی ما اغلب با این احساس اولیه شروع می شود که ما کنترلی بر خود یا سرنوشت خود نداریم

مطلب مشابه: جملات معروف کتاب دزیره؛ جملات عاشقانه زیبا از کتاب رمان دزیره

با تجربه امیدهایمان، آنها را از دست می دهیم. ما می بینیم که چشم اندازهای زیبای ما برای آینده ای کامل چندان بی عیب و نقص نیستند، زیرا آرزوها و امیال ما با نقص های غیرمنتظره و فداکاری های پیش بینی نشده ای سرشار است. تنها چیزی که می تواند رویایی را به طور واقعی نابود کند، تحقق آن رویا است.

او اولین کسی بود که استدلال کرد که شخص باید از طریق اشکال مختلف انکار، شخصیت خودش بسازد، نه از طریق اغراق

خود کنترلی یک توهم است. این توهمی است که وقتی هر دو مغز در یک راستا قرار می گیرند و همان عمل را دنبال می کنند، رخ می دهد.

آزادی غیر واقعی، ما را روی تردمیل قرار می دهد تا به دنبال چیزهای بیشتری باشیم، در حالی که آزادی حقیقی، تصمیم آگاهانه برای زندگی با قناعت به کمتر است

مطلب مشابه: جملات کتاب کیمیاگر؛ سخنان انگیزشی برای خودیاری از پائولو کوئیلو

تنها شکل واقعی آزادی، تنها شکل اخلاقی آزادی، از طریق محدودسازی خود به دست می آید

آزادی خود نیازمند احساس عدم راحتی است

در نهایت، ما فقط به دلیل احساسات به سمت عمل حرکت می کنیم. این به این دلیل است که عمل احساسی است. 

نا امیدی ریشه اضطراب، بیماری روانی و افسردگی است. سرچشمه همه بدبختی ها و عامل همه اعتیاد هاست

مغز انسان عاشق چالش است، اما به شرطی که در محدوده بهینه دشواری باشد

آزادی حقیقی، واقعا وجود ندارد زیرا همه ما باید مقداری خودمختاری را فدای ثبات کنیم

مطلب مشابه: جملات کتاب ایکیگای با متن انگیزشی و روانشناختی زیبا

تنها شکل واقعی آزادی، تنها شکل اخلاقی آزادی، از طریق محدود کردن خود است. این امتیاز نیست که هر آنچه را که در زندگی خود می خواهید انتخاب کنید، بلکه انتخاب چیزی است که در زندگی خود کنار خواهید گذاشت. 

تنها معنای حقیقی، در وجود توانایی شکل گیری معنی است.

بدون تنوع، خسته می شویم. و بی حوصلگی شاید بزرگترین مخرب در تلاش برای بهبود خود باشد

جستجوی خوشبختی یک ارزش سمی است که مدتهاست فرهنگ ما را تعریف کرده است. زندگی خوب به معنای پرهیز از رنج نیست، بلکه به معنای رنج به دلایل درست است.

در برخی مواقع، همه چیز به این بستگی دارد که چه کسی می تواند خستگی تمرینات روزانه را تحمل کند، و بارها و بارها و بارها و بارها همان حرکت را انجام دهد

امید حتی لازم نیست وارد معادله شود. به زندگی بهتر امیدوار نباش؛ فقط سعی کن بهتر زندگی کنی

وقتی توانایی احساس درد برای یک هدف را از خود دریغ می کنیم، توانایی احساس هیچ هدفی در زندگی خود را نیز از خود دریغ می کنیم.

زندگی جریان بی پایانی از درد است و رشد، راهی برای اجتناب از آن جریان نیست، بلکه به معنای فرو رفتن در آن و عبور موفقیت آمیز در اعماق آن است

من سعی کرده ام طوری زندگی کنم که در ساعت مرگم به جای ترس احساس شادی کنم.

دوران جوانی دوره ای است که بسیاری از افراد با مسائل مربوط ارزش ها، کنترل و اجتماع دست و پنجه نرم می کنند

مردم اکنون یک ساعت وقت آزاد برای نشستن و فکر کردن و نگرانی در مورد انواع گله های موجود دارند که قبلاً هرگز در فکر نکرده بودند.

ما فقط در مواردی که مایل به شکست هستیم می توانیم واقعاً موفق باشیم.

درد، ثابت جهانی شرایط انسان است

مطالب مشابه را ببینید!

خلاصه جملات کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم لیل لوندز متن در مورد کتاب؛ جملات، اشعار، عکس و دلنوشته درباره کتاب خواندن بریده هایی از کتاب نهج البلاغه نوشته امام علی؛ سخنان مذهبی آموزنده امام اول جملات اکهارت تولی نویسنده معروف؛ متن کوتاه با معنی از کتاب های او متن زیبا در مورد کتاب و کتابخوانی و سخنان زیبا در مورد مطالعه جملاتی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل با جملات الهام بخش جملاتی از کتاب فراسوی نیک و بد نیچه؛ متن های سنگین از این کتاب فلسفی جملاتی از کتاب آیین زندگی اثر دیل کارنگی؛ متن های تاثیرگذار زیبا درباره زندگی جملات کتاب غرور و تعصب اثر جین آستین؛ متن و جملات خواندنی از این رمان جملاتی از کتاب جهان همچون اراده و تصور آرتور شوپنهاور فلیسوف معروف