سخنان دیوید اینهورن اعجوبه سرمایه گذاری در مورد موفقیت

سخنان دیوید اینهورن اعجوبه سرمایه گذاری در مورد موفقیت

در این بخش سخنان دیوید اینهورن یکی از سرمایه گذاران معروف و موفق وال استریت که حتی بعضی لقب اعجوبه سرمایه گذاری را بر روی او نهاده اند را آماده کرده ایم.

او کیست؟

او سرپرست صندوق سرمایه گذاری Greenlight Capital است که بیش از 7 میلیارد دلار دارایی دارد. از سمان تاسیس این صندوق در سال 1996، سود خالص معادل 15.4 درصد داشته است. او به دلیل دانش و تجربه خود توانست آینده سرمایه گذاری دنیا را دگرگون کند.

سخنان دیوید اینهورن سرمایه گذار موفق

من بیشتر دوران دبیرستان خود را صرف شرکت در گروه‌های مناظره و مباحثه کردم. بخشی از یک تیم بودن به من حوزه تحلیل انتقادی و سازماندهی امور کمک شایانی کرد.

هنگامی که مردم از من می‌پرسند که برای امرار معاش خود چه می‌کنم، پاسخ من به آن‌ها این است: «من صندوق تأمین بودجه را اداره می‌کنم.» با شنیدن این پاسخ اکثراً با نگاهی عجیب و غریب مواجه می‌شوم. به همین خاطر سریعاً اضافه می‌کنم: «من مدیر سرمایه هستم.» وقتی نگاه‌های عجیب ادامه پیدا می‌کند، من گفته‌های خود را تصحیح می‌کنم و می‌گویم که من یک سرمایه‌گذارم. همه به خوبی می‌دانند که این شغل چیست.

شما مجموعه‌ای از واقعیت‌ها را در اختیار دارید و به دنبال موقعیت‌هایی هستید که تنها یک مرز داشته باشند؛ خواه مرز روان شناختی و خواه مرز آماری.

شما سهامی را که ۹۰ درصد افت داشته است، چه می‌نامید؟ سهامی که از قبل ۸۰ درصد افت را تجربه کرده است و حال ارزش آن به نصف میزان اولیه رسیده است.

مطلب مشابه: توصیه ثروتمندان برای پولدار شدن با سخنان ثروت ساز موثر

سخنان دیوید اینهورن اعجوبه سرمایه گذاری در مورد موفقیت

یکی از بهترین سرمایه‌گذاران جهان، ژول گرینبلت، کتابی مشهور، جذاب و خنده‌دار در رابطه با سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی با ضرایب بازدهی پایین نوشته است. به بیان ساده شرکت‌های بزرگ معمولاً به عنوان شرکت‌هایی شناخته می‌شوند که بدون نیاز به سرمایه زیاد موفق به اخذ سود بالایی می‌شوند. این موضوع بدان معناست که این شرکت‌ها هم‌اکنون نیز ROE بالایی دارند.

با وجود ریسک مالی ۹۹ درصد ماشین حساب دیگر قابلیت محاسبه آنچه را که در یک درصد باقی مانده ممکن است اتفاق بیفتد، ندارد. این موضوع دقیقاً مانند این است که ایربگ ماشین شما همیشه کار کند جز در مواقعی که تصادف می‌کنید.

هنگامی که شغل خوبی را کنار می‌گذارید که کسب و کار خود را شروع کنید، کسب درآمد را برای مدت کوتاهی از سر خود بیرون کنید. در این حالت باید اجازه دهید نام شرکتتان را همسر شما انتخاب کند!

مطلب مشابه: جملات و سخنان رابرت کیوساکی + متن های آموزنده در مورد ثروت و سرمایه گذاری

نمی توان قابلیت گسترش و بزرگ شدن حباب و اینکه چه عاملی باعث به وجود آمدن آن شده است، مشخص کرد.

ماکروسافت این امکان را داشت که به فیس‌بوک برای حل یکی از بزرگترین چالش‌های خود یعنی افزایش ترافیک کاربر بدون تخریب تجربه کاربری او کمک کند. بدیهی است که ماکروسافت به ترافیک و فیس‌بوک به جستجو نیاز دارد.

ما از فرایند سرمایه‌گذاری به روش سنتی استفاده می‌کنیم و تنها کمی آن را تغییر می‌دهیم. سرمایه‌گذار ارزشی سنتی می‌پرسد: «چرا این ارزان است؟» ما با شناخت دلایل اصلی ارزانی شروع می‌کنیم و اگر دلیلی برای آن پیدا نکنیم، متوجه می‌شویم که آن سهام اشتباهاً ارزش‌گذاری شده است.

ما سعی می‌کنیم قوانین زیادی را سرمایه‌گذاری در نظر نگیریم، با این حال قوانینی وجود دارد که کمک زیادی به ما می‌کنند: اگر تصمیم بگیریم که در رابطه با موضوعی اشتباه کرده‌ایم، حتی با وجود اینکه می‌دانیم چرا آن کار را انجام داده‌ایم باید از آن خارج شویم.

مطلب مشابه: سخنان سر جان تمپلتون با جملات انگیزشی جذب ثروت از وی

من یک تیم بیس بال فانتزی با برادرم داشتم. اما باید اعتراف کنم که او همه کارها را انجام می‌داد.

سرمایه‌گذاری در بازی پوکر و سرمایه‌گذاری در سهام، حداقل به شیوه‌ای که من آن‌ها را انجام می‌دهم، به مهارت‌های یکسانی نیاز دارند.

در صنعتی که فداکاری را به عنوان نمادی از تعهد جشن می‌گیرند، شاید به این موضوع توجه نکنید که همه به‌موقع برای شام به خانه می‌رسند یا خیر. با این حال این فرهنگ از‌جمله مواردی است که من به ایجاد و حفظ آن افتخار می‌کنم.

گاهی اوقات فردی به شما حرفی می‌زند هم بسیار منطقی به نظر می‌آید و تنها منطقی به نظر می‌رسد! با‌این‌حال برخی اوقات این سخنان واقعاً منطقی نیستند.

مطلب مشابه: سخنان انگیزشی تی هارو اکر با جملات انگیزشی زندگی و ثروت

منبع خانه سرمایه

این مطالب را هم ببینید