توصیف بزرگان در مورد بازارهای ارز دیجیتال (سخنان جالب در مورد انواع ارز دیجیتال از افراد برجسته)

توصیف و سخنان بزرگان و افراد برجسته در مورد بازارهای ارز دیجیتال

در این بخش سخنان جالب و توصیف بزرگان و افراد برجسته در مورد بازارهای ارز دیجیتال (انواع ارز، بلاک چین، بیت کوین، اتریوم، ریپل، دوج، شیبا و …) را در این مطلب روزانه آماده کرده ایم.

دنیل جفریز – نویسنده و آینده‌پژوه
حسابداری سه طرفه که پس از صنعت چاپ و اینترنت بزرگترین اختراع بشر طی ۵۰۰ سال اخیر است، توسط بلاک‌چین به واقعیت تبدیل شد در طی بیست سال آینده، پول نقد (اسکناس و سکه‌های فیزیکی) غیرقانونی خواهد بود.

***

ولادیمیر پوتین – رئیس جمهور روسیه
سیاستمداران و شهروندان ممکن است این سؤال در ذهنشان نقش بسته باشد که: چرا ما به همه این‌ها نیاز داریم؟ ما نفت، گاز، زغال سنگ و فلزات مختلف داریم … همه چیز! اما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم. این چیزی است که نیاز داریم.
عصر سنگ به دلیل کبود سنگ به پایان نرسید; بلکه آن دوران فقط به دلیل ظهور فناوری‌های جدید تمام شد. و اکنون فناوری‌های جدیدتری در جهان ظاهر می‌شوند. ما نباید از رقابت در این حوزه (بلاک چین) جا بمانیم.

***

مارک فیبر – سرمایه‌گذار مطرح سوئیسی
مشخص نیست که ابرهای نزولی بیت کوین درحال کنار رفتن باشند اما این ارز دیجیتال در سه ماه گذشته ۱۵ درصد رشد داشته و ممکن است به عنوان استاندارد انتقال پول انتخاب شود.

***

برایان کلی – تحلیلگر
«این بازار بسیار جدی است؛ وقتی می خواهید از رویدادهای سالهای اخیر بگویید بدون شک نمی توانید از تحولات بیت کوین چشم پوشی کنید. این بازار با توجه به حجم کل بالایی که دارد بارها در سخنرانی ها مورد توجه قرار گرفته است، هر چند که اخیرا با یک کاهش رشد مواجه بود. فعالان بازار نیمی از یک تریلیون دلار در اختیار دارند.»
« یک نکته درباره بیت کوین جالب است: این ارز به وضوح پذیرفته شده و بیشتر افراد دیگر درباره موجودیت آن به عنوان پول صحبت می کنند و نه سهام.»

***

سخنان آموزنده در مورد ارزهای دیجیتال

نیک کارتر – نویسنده و تحلیلگر
سعی نکنید «بلاک چین» را تعریف کرده و یا مقرراتی برای آن وضع کنید. در نهایت در این کار شکست می‌خورید و دلیلش این است که عبارت «بلاک چین» آن قدر معنای گسترده‌ای یافته که تعریف آن ناممکن شده است. یک تعریف باید مشخص و سودمند باشد و درعین‌حال، کلی باشد که بتواند همه اجزا را در بر بگیرد.

***

رابرت شیلر – برنده نوبل اقتصاد
«حباب بیت کوین به معنای فرارسیدن زمان ترکیدن و از بین رفتن این ارز دیجیتالی نیست.»
«بیت کوین نمونه دیگری از رفتار مدگرایانه‌ انسان است؛ چراکه در حال حاضر خرید آن هزینه زیادی می‌طلبد.»
«فراتر از شایستگی ایده‌ اولیه آنها پیشروی کرده است که نشانگر وجود ردپاهایی جز جامعه دانشمندان علوم کامپیوتر در این بازار است.»

***

توصیف بزرگان در مورد بازارهای ارز دیجیتال (سخنان جالب در مورد انواع ارز دیجیتال از افراد برجسته)

ایوان گلدفاین – رئیس بانک مرکزی برزیل
بیت کوین یک دارایی مالی بدون تعادل است و مردم چون معتقد هستند که ارزشش بیشتر خواهد شد، اقدام به خرید آن می‌کنند. این یک حباب معمولی و یک طرح هرمی است.

***

ناتالیا کسپرسکی – از بنیانگذاران لابراتوار کسپرسکی
بیت کوین پروژه‌ای از سوی سازمان‌های اطلاعاتی در آمریکا است و با هدف تأمین سریع بودجه برای آمریکا، و همچنین فعالیت‌های اطلاعاتی کانادا و انگلیس در کشورهای مختلف طراحی شده است. این فناوری درست مثل اینترنت، جی.پی.اس GPS و سامانه نرم افزاری تور TOR «خصوصی سازی شده است». در واقع، بیت کوین دلار دوم است. قیمت آن توسط صاحبان صرافی ها کنترل می‌شود.

***

دیوید وریک – توسعه دهنده راهبردی سیاکوین
بازی استخراج به شدت به نفع تولید کنندگان است. آن‌ها کنترل تولید و عرضه را در دست دارند و بیش از هر شخص دیگری از وضعیت فعلی این صنعت باخبر هستند. سودآوری یک ماینر به متغیر های زیادی بستگی دارد که سازنده بدون هیچ شفافیتی قادر به کنترل آن‌‌ها است.

***

ملانی سوآن – نویسنده
بیت کوین فقط نمونه‌ای از کاربردهای بلاک چین است. ارزهای دیجیتال تنها نمونه‌ای از فناوری های غیرمتمرکز است. و اکنون که اینترنت به حد کافی بزرگ و متنوع است، من معتقدم که ما لذت‌های بیشتری از فناوری های غیرمتمرکز و بلاک چین‌ها خواهیم چشید. به عقیده من شبکه های غیر متمرکز موج بعدی فناوری خواهند بود. بلاک چین این امکان را فراهم می‌کند تادستگاه های هوشمند ما، بهتر و سریعتر با یکدیگر صحبت کنند.

***

 

لوک نوسک – موسس پی‌پال
بسیاری از مردم این را نمی‌‌دانند اما ماموریت اصلی پی‌پال هم ساخت یک ارز جهانی بود که از مداخله کارتل‌های فاسد بانکی و دولت‌هایی که ارزهای خود را بی‌ارزش می‌کردند، مستقل باشد.

***

اوا کایلی – عضو پارلمان اروپا
بلاک چین به دلیل ماهیتی که دارد، به هیچ حد و مرزی اهمیت نمی‌دهد. این فناوری توقف‌ناپذیر است.

***

جملات آموزنده در مورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال

کیم داتکام – کارآفرین
بیت کوین یک پیشرفت بسیار هیجان انگیز است و ممکن است به یک ارز جهانی ختم شود. من معتقدم در دهه آینده بیت کوین به حدی رشد می‌کند که به یکی از مهمترین راه های پرداخت و انتقال دارایی ها بدل شود.

***

یوگنی کسپرسکی – مدیرعامل شرکت کسپرسکی
ارزهای دیجیتال ایده فوق‌العاده‌ای هستند، اما جهان برای آن‌ها هنوز آماده نیست.

***

پل کروگمن – برنده جایزه نوبل
بیت کوین شیطانی است.

***

جیمی سانگ – محقق مشهور بیت کوین
بزرگ‌ترین چیزی که بیت کوین به ارمغان می‌آورد تمرکززدایی قدرت مالی است.

***

محمدجواد آذری جهرمی – وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران
بیت کوین ( ارزهای دیجیتال ) آینده پرداخت کشور را متحول میکند و این موضوع در کشور تنها در مرحله مطالعات اولیه است.

***

نیل فرگوسن – مورخ مشهور و متخصص تاریخ اقتصاد
با این وجود که پنج سال پیش بیت کوین را توهم میدانستم و فکر میکردم آینده‌ای ندارد، اما در اجلاس تجاری بازنگری مالی استرالیا نظر منفی خودم را پس گرفته و گفتم ارزهای دیجیتال اساسا طلای دیجیتال هستند و آینده‌ی روشنی منتظر آنهاست.

***

توصیف بزرگان در مورد بازارهای ارز دیجیتال (سخنان جالب در مورد انواع ارز دیجیتال از افراد برجسته)

راجر ور – کارآفرین و سرمایه گذار
اگر به طور کلی به آزادی، اصل عدم تجاوز و یا آزادی اقتصادی توجه دارید، باید هرکاری برای اینکه از بیت کوین در زندگی روزمره خود بهره ببرید، انجام دهید.

***

دمیتری مدودف – نخست‌وزیر روسیه
روند نزولی بازار دلیلی برای فراموش کردن ارزهای دیجیتال نیست. این نیز به مانند هر پدیده اجتماعی دیگر در هر موسسه اقتصادی، هم جنبه‌های مثبت و هم جنبه‌های منفی دارد و ما باید به دقت نظاره‌گر باشیم که چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتد.

***

سخنان افراد بزرگ و سرمایه گذاران در مورد ارز دیجیتال

سردار کمال هادیان‌فر – رئیس پلیس فتای کشور
بیت‌کوین و سایر پول‌های مجازی هیچ عقبه‌ای ندارند و عمدتاً محصول سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بوده که به‌دنبال بالا بردن تراز مالی خودشان هستند.

***

ایلان ماسک – مدیرعامل شرکت تسلا
روزی پول کاغذی کنار می‌رود و ارز دیجیتال بدون شک، در انتقال ارزش، به مراتب بهتر از پول های کاغذی عمل می کند
«بیت کوین نمونه دیگری از رفتار مدگرایانه‌ انسان است؛ چراکه در حال حاضر خرید آن هزینه زیادی می‌طلبد.»

***

دن مورهد – مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری پَنترا کپیتال
ارزش این بازار حداقل ۴ تریلیون دلار خواهد بود و احتمال دارد تا ۴۰ تریلیون دلار نیز افزایش یابد ، بازاری که ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش داشته باشد به دست فراموشی سپرده نخواهد شد و این اعداد کاملاً قابل دسترسی است ولی نه در مدت زمان کوتاه و باید به این بازار فرصت داد.

***

جک ما – موسس علی‌بابا
شاید بیت کوین در مقابل بانک پیروز باشد اما احتمال اینکه آن‌هم یک حباب باشد وجود دارد. برای بلاک چین، حباب بودن صدق نمیکند زیرا بلاک چین بیش از چیزی که مردم تصور می‌کنند توانایی تغییر جهان را دارد و راه‌حلی برای امنیت اطلاعات ارائه می‌دهد.

***

وارن بافت – سرمایه گذار مطرح
از آن دور بمانید. این یک سراب است. آنچه که قطعا به وقوع می‌پیوندد، یک پایان بد خواهد بود.

***

ویتالیک بوترین – خالق اتریوم
درباره بیت کوین و اتریوم، به تفاوت بین چیزی مثل ماشین حساب جیبی و گوشی هوشمند فکر کنید. ماشین حساب جیبی فقط یک کار را انجام می‌دهد و همین یک را نیز خوب انجام می‌دهد. اگر شما یک گوشی هوشمند داشته باشید، پس شما یک ماشین حساب جیبی، پخش‌کننده موسیقی، مرورگر و خیلی چیزهای دیگر را هم به عنوان اپلیکیشن در گوشی خود دارید.

***

توصیف بزرگان در مورد بازارهای ارز دیجیتال (سخنان جالب در مورد انواع ارز دیجیتال از افراد برجسته)

میلتون فریدمن – برنده جایزه نوبل
معتقدم که اینترنت یکی از نیروهای اصلی در کاهش نقش دولت است. یکی از چیزهایی که در نظر گرفته نمی‌شود اما به زودی توسعه خواهد یافت، پول الکترونیکی قابل اعتماد است.

***

بن برننکی – رئیس سابق سازمان فدرال رزرو ایالات متحده
ارزهای مجازی می‌توانند برای طولانی‌ مدت حضور خود را تضمین کنند به خصوص اگر بتوانند از روش‌های سریع‌تر، امن‌تر و بهینه‌تری برای پرداخت استفاده کنند.

***

اریک اشمیت – مدیر عامل سابق گوگل
پاسخ فنی درباره بیت کوین این است که بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده موفق است. «بیت کوین» دستاوردی بزرگ در دنیای دیجیتال است که تاکنون اتفاق نیافتاده است.

***

بیل گیتس – بنیانگذار مایکروسافت
من فکر می کنم این یک سفرهیجان انگیز اجباری است اما دولت ها می خواهند که بر حریم آن تسلط داشته باشند. بیت کوین هیجان انگیز است، زیرا نشان می دهد چقدر ساده و راحت است. بیت کوین بهتر از ارز‌های سنتی است، زیرا شما مجبور نیستید که به صورت فیزیکی آن را حمل کنید و البته، برای معاملات بزرگ، پول فیزیکی بسیار آزاردهنده خواهد بود.

***

چامات پالیهاپیتیا – یکی از مالکان باشگاه گلدن استیت
بیت کوین بسیار ویژه است، بسیار، بسیار و بسیار ویژه. من خودم هم در حساب شخصی‌ام بیت کوین دارم و روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌ام.

***

فرانسیس پولیوت – مدیر عامل Bylls
در حساب کاربری توئیتر خود اظهار داشت: با در نظر گرفتن محدودیت عرضه‌ی بیت‌کوین، مالکیت یک بیت‌کوین، معادل مالکیت ۷۰۰ جریب زمین است (هر جریب معادل ۰٫۴ هکتار) زمین است. با در نظر گرفتن محدودیت عرضه‌ی بیت‌کوین، مالکیت یک بیت‌کوین، معادل مالکیت ۷۰۰ جریب زمین است. (هر جریب معادل ۰٫۴ هکتار)

***

ناوال راویکانت – مالک استارت‌آپ انجل لیست
دولتهای مرکزی و سیستم بانکداری کلاسیک جهان «غول آخر» بیت کوین هستند. اگر به شما وعده‌ای مانند «سریع پولدار شوید» دادند شک نکنید که دارند سعی می‌کنند تا از طریق شما پولدار شوند.

***

اریک فینمن – میلیونر جوان بیت کوین
بیت کوین نابود خواهد شد مگر اینکه: • مشکل سرعت حل شود • مشکل کارمزدهای تراکنش‌ حل شود • افراد بالا دست و قدرتمند دست از تفکرات قدیمی بردارند • استفاده از بیت‌کوین برای کاربران جدید آسان شود

***

مکس کایزر – گویندهٔ تلویزیونی
بیت کوین ارز مقاومت است… اگر ساتوشی بیت کوین را ۱۰ سال زودتر معرفی کرده بود، حملات ۱۱ سپتامبر هیچ‌گاه اتفاق نمی‌افتاد !

***

آنتون سیلوانوف – وزیر اقتصاد روسیه
به ‌راستی‌ که دولت می‌فهمد که ارزهای دیجیتال واقعی هستند و ممنوع کردن آن‌ها معنایی ندارد. ما باید برای این ارزها یک چارچوب قانونی تنظیم کنیم.

***

JP Koning – کاربر توییتر
وارن بافت راست می‌گوید، بیت‌کوین وسیله‌ای برای قماربازی است. اما سوال اصلی اینجاست؛ آیا شما می‌توانید روی یک وسیله قمار سیستم پرداختی بسازید؟ به طوری که همه از آن استفاده کنند نه فقط قماربازها و افراد حاشیه‌ای.

***

جوزف موسکات – نخست وزیر جزیره مالت
رشد ارزهای دیجیتال می‌تواند کند شود اما نمیتواند متوقف شود. برخی از موسسه‌های مالی دارند به دقت این حقیقت را می‌پذیرند که سیستمی که در پشت پرده این تراکنش‌هاست، کارآمدتر و شفاف‌تر از انواع قدیمی آن است.

***

راب کارتر – مدیر ارشد فدکس
مقادیر قابل توجهی از اطلاعات در بسته‌های بین‌المللی در جریان است. کاغذ کاری‌های زیادی مانند گواهی‌های هویتی و مدارک به خصوص کالا نیازمند گواهی هستند. این اطلاعات در قالب‌های دیجیتال و گاهی اشکال کاغذی منتقل می‌شود. همانطور که به سمت یک دنیای دیجیتال در حرکتیم، بلاک چین تمام این‌‌‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد.

***

فردریش فون هایک – اقتصاددان و فیلسوف سیاسی
عملا همهٔ دولتها در طول تاریخ از حق انحصاری چاپ پول برای کلاهبرداری کردن و چاپیدن مردم استفاده کرده اند.

***

راب بوکر – معامله‌گر
وقتی که وارد بازارهای مالی شدم قبول کردم که فقط اقدامات خودم را کنترل کنم و هیچ کنترلی بر کل بازار ندارم.

***

ملتم دمیرورس – کارشناس استراتژی شرکت کوین‌شیرز
من در مورد برهه‌ای از زمان که قیمت‌ها همچنان پایین خواهند ماند، هیجان‌زده هستم چون خواهیم توانست بر سازندگی واقعی تمرکز کنیم. اکنون ما باید مقداری عقلانیت، عمل‌گرایی و مدیریت ریسک را به فضای دارایی دیجیتال اعمال کنیم.

***

جان مکافی – کارآفرین و حامی ارزهای دیجیتال
تمام طول زندگی‌ام مشغول دنبال کردن رد باهوش‌ترین افراد در جهان بودم که هویت خود را مخفی می‌کردند. پیدا کردن ساتوشی برای من هیچ کاری نداشت!

***

تمی کمپ – بنیان‌گذار شرکت استرانگ‌هولد
به نظرم در ۱۰ سال آینده موارد استفاده بیشتری در دنیای واقعی برای بلاک چین و ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت. این موارد استفاده «واضح‌تر از نوآوری» خواهند بود. می‌بینیم که در آینده چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد.

***

ویلیام فیدر – ناشر و نویسنده‌ی آمریکایی
از جذابیت‌های بازار سهام این است که هر زمان کسی می‌فروشد، فرد دیگری در حال خرید است و جالب اینجاست که هر دو فکر می‌کنند کار درستی انجام می‌دهند!

***

هال فینی – دانشمند علوم کامپیوتر
هر روزی که سپری شود و بیت کوین به خاطر مسائل فنی یا قانونی متلاشی نشده باشد، اطلاعات جدیدی وارد بازار خواهد شد. این شانس بیت کوین را برای پیروزی نهایی و ثبت قیمت‌های بالاتر افزایش خواهد داد.

***

اندرو یانگ – نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
من دید مثبتی در قبال ارزهای دیجیتال دارم و عقیده دارم باید به سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و اشخاص اجازه دهیم تا چشم‌انداز و روند حمایت از نوآوری و توسعه را ببینند. بلاک چین پتانسیل‌های وسیعی دارد.

***

آندریاس آنتونوپولوس – نویسنده حوزه‌ی ارزهای دیجیتال
پذیرش بیت کوین به عنوان ارز جهانی با سرعت پیوسته‌ای اتفاق نخواهد افتاد اما این ارز دیجیتال، در دوران بحران گزینه بهتری نسبت به ارزهای رایج (فیات) که توسط دولت‌های فاسد مورد سوءاستفاده قرار گرفته، محسوب می‌شود. با پیشرفت‌های در حال انجام، قرار است بیت کوین از سیستم‌های پرداخت موجود مانند ویزا و مسترکارت پیشی بگیرد. ما آمادگی این را داریم تا به ظرفیتی معادل ده هزار برابر ظرفیت آن‌ها دست یابیم.

***

دیوید آر.جارزیک – مدیر نوآوری بلاک چین در کی‌پی‌ام‌جی
بلاک چین همانند صفحات گسترده‌ی قدرت یافته‌ای است که می‌تواند فعالیت‌های به خصوصی را خودکار سازد، از طرفی شفافیت، سرعت و اطمینان بهتری ایجاد کند و در نهایت منبع واحدی از اطلاعات تبادلی فراهم آورد.

***

جان مینارد کینز – اقتصاددان قرن بیستم
هیچ ابزاری به اندازه‌ی به هرزگی کشیدن پول، زیرکانه‌تر و مطمئن‌تر برای واژگونی بنیادهای کوچک یک جامعه نیست. هرزگی پول، تمام نیروهای پنهان در قوانین اقتصادی را برای تخریب به کار می‌گیرد و این کار را به نحوی انجام خواهد داد که حتی یک نفر در یک میلیون نفر نمی‌تواند آن بیماری را تشخیص دهد.

***

ویکتور اسپراندو – معامله‌گر بازارهای مالی
کلید موفقیت هر معامله‌گری در انضباط و کنترل احساسات است. اگر هوش مهم‌ترین عامل بود قطعا افراد بیشتری از معاملات خود سود می‌بردند.

***

ریک فالکوینگ – ثروتمند سوئدی
بیت کوین همان کاری را با بانک‌ها خواهد کرد که ایمیل با صنعت پست انجام داد.

***

ماریا گابریل – رئیس اقتصاد دیجیتال اتحادیه اروپا
در اقتصاد امروز، زمان کمی برای ایجاد اعتماد مانند گذشته وجود دارد. برای مبارزه با سرطان، استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و رهگیری اصالت کالاها، عوامل باید بتوانند بدون نیاز به ملاقات یکدیگر، به هم اعتماد کنند. چگونه می‌توانیم به این اعتماد برسیم؟ بله، با کمک بلاک چین.

***

امیر تاکی – بازیساز و کارآفرین ایرانی – بریتانیایی
بیت کوین برای رسیدن به یک هدف بسیار مهم سیاسی و یک شبکه رایگان و بدون سانسور ایجاد شد که همه می توانند با دسترسی برابر در آن شریک باشند.

***

کامرون وینکلواس – ثروتمند بیت کوین
ارزهای دیجیتال نیاز به قانون‌گذاری ندارند، اما شرکت‌هایی که خدمات نگهداری ارز دیجیتال مانند بیت کوین را به مشتریان ارائه می‌دهند، باید برای جلوگیری از وقوع دوباره ام‌تی‌گاکس‌ها، کوادریگاها و موارد مشابه دیگر قانون‌گذاری شوند.

***

جولین آسانژ – بنیانگذار ویکی لیکس
بیت کوین در واقع تعادل و هدف درستی دارد و به همین دلیل شروع به اوج گیری کرده است.

***

مانیشا سینگ – دستیار وزیر خارجه آمریکا
فناوری بلاک چین در حال تبدیل شدن به یک پدیده‌ی جهانی است. بنابراین ضروری است که ما این فناوری فوق پیشرفته را بهتر درک کنیم زیرا در اقتصادمان به طور گسترده‌تری موردپذیرش قرار خواهد گرفت.

***

ال گور – معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا
به عقیده من این واقعیت که بیت کوین می‌تواند یک الگوریتم جایگزین برای اختیارات [دولت] باشد، بسیار عالی است. من از طرفداران بزرگ بیت کوین هستم.

***

تیم دراپر – کارآفرین و سرمایه گذار بزرگ
نظر من را بخواهید ارز دیجیتال برای بهبود مشکلات عمده اقتصاد آرژانتین، از جمله کاهش ارزش پزو آرژانتین و همچنین فرار مغزها یک نیاز اساسی است که تغییرات کاملی را در نظام بانکداری، بازرگانی و سیستم‌های مالی به همراه خواهد داشت در نهایت می‌خواهم که یک صندوق سرمایه‌گذاری داشته باشم که در آن بیت کوین را بپذیرم و سرمایه بقیه را در قالب بیت کوین بپردازم و آن‌ها نیز به کارمندان و تامین‌کنندگان بیت کوین دهند.

***

پیتر تیل – از بنیانگذاران پی‌پل
بیت کوین آغاز یک چیز فوق العاده است. یک ارز بدون نیاز به دولت، چیزی ضروری و اجتناب ناپذیر است. ما برای ایجاد اعتماد به نفس به زمان زیادی نیاز داریم.

***

آگوستین کارستنز – مدیر کل بانک تسویه حساب های بین المللی
یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می تواند منجر به تسهیل جریان بانکی شود، امکان انتقال سریع تر وجه از بانک های تجاری به بانک مرکزی را برای مردم فراهم آورد و بدین ترتیب سیستم را بی ثبات سازد.

***

مارک زاکربرگ – مالک فیس‌بوک
ارزهای دیجیتال و بلاک چین می‌توانند قدرت را از سیستم‌های متمرکز گرفته و آنها را به نزد مردم بازگردانند. من علاقه بسیاری به تحقیقات گسترده‌تر و نگاهی عمیق‌تر به آنها و مطالعه نقاط ضعف و قوت و درنتیجه استفاده حداکثری از آنها دارم.

***

نیگل گرین – مدیر شرکت deVere
روند صعودی قیمت اتریوم توسط ۳ عامل اصلی ایجاد خواهد شد. اول از همه اینکه تعداد پلتفرم‌هایی که از اتریوم به عنوان ابزار معامله‌گری استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. دوم اینکه استفاده از قراردادهای هوشمند بیشتر می‌شود و سومین عامل آن به خاطر غیر متمرکزسازی در رایانش ابری خواهد بود.

***

چارلی مانگر – معاون ارشد وارن بافت
یک عده روی چیزی به بی ارزشی سرمایه گذاری می کنند و عده ای دیگر دوست ندارند از قافله جا بمانند و جا پای آن ها می گذارند!

***

جک دورسی – مدیرعامل سابق توییتر
دنیا سرانجام به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت نیز یک ارز را به رسمیت خواهد شناخت. به شخصه عقیده دارم که چنین ارزی بیت کوین خواهد بود. بیت کوین چیزی است که روی اینترنت متولد شد، روی اینترنت توسعه داده شد، روی اینترنت آزمایش شد؛ حالا جزئی از وجود اینترنت است. اگر به اینترنت به عنوان یک کشور، بازار و ملت فکر کنیم، نیاز به یک ارز برای آن حس می‌شود.

***

کریستین لاگارد – رئیس صندوق بین‌المللی پول
بیت کوین فقط هدر رفت انرژی است.
در صورتی‌ که تولید بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگار با این روند پیش رود، مقدار انرژی برای تولید آنها معادل انرژی مورد نیاز یک کشور بزرگ مانند آرژانتین در سال خواهد بود

***

استیون نرایوف – کارآفرین فناوری و سرمایه‌گذار
چیزی که درباره اتریوم شاهدش هستیم، رشد نمایی پروژه‌های مرتبط با آن است. در حال حاضر میلیاردها دلار سرمایه در حال وارد شدن به اکوسیستم اتریوم بوده و شاید حتی این مقدار نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شود. این می‌تواند به راحتی ‌قیمت را تا پایان سال دو برابر یا حتی سه برابر کند.

مطالب مشابه را ببینید!

سخنان فیلیپ آرتور فیشر سرمایه گذار موفق و نویسنده سخنان دیوید اینهورن اعجوبه سرمایه گذاری در مورد موفقیت جملات انگیزشی سرمایه گذاری از افراد موفق بورس و وارن بافت سخنان بزرگان فارکس و جملات تریدرها ویژه سرمایه گذاری بازارهای مالی متن درباره سرمایه گذاری و جملات طلایی برای پول در آوردن! سخنان اندرو کارنگی سرمایه گذار معروف با جملات آموزنده و ویدیوی معرفی سخنان آموزنده از 15 کار آفرین برتر دنیا + جملات انگیزشی مالی و سرمایه گذاری جملات انگیزشی برایان تریسی در مورد سرمایه گذاری و ثروتمند شدن بهترین جملات انگیزشی در مورد سرمایه‌ گذاری از افراد ثروتمند و موفق جملات و سخنان رابرت کیوساکی + متن های آموزنده در مورد ثروت و سرمایه گذاری