انشا گذر رودخانه با 5 انشا زیبا با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

در این مطلب 5 انشا گذر رودخانه به صورت کامل برای پایه های مختلف تحصیلی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری ارائه کرده ایم

انشا گذر رودخانه با 5 انشا زیبا با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا درباره گذر رودخانه به شیوه پرورش ذهن

در کنار یک کوهستان زیبا رودخانه‌ای وجود داشت که بسیار تنها بود. او هیچ دوستی نداشت. رودخانه یادش نمی‌آمد که چرا به کسی یا چیزی اجازه نمی‌دهد تا داخلش شنا کنند. او تنها زندگی می‌کرد و اجازه نمی‌داد ماهی‌ها، گیاهان و حیوانات از آبش استفاده کنند.

به خاطر همین او همیشه ناراحت و تنها بود. یک روز، یک دختر کوچولو به طرف رودخانه آمد. او کاسه کوچکی به دست داشت که یک ماهی کوچولوی طلایی در آن شنا می‌کرد. دختر کوچولو می‌خواست با پدر و مادرش از این روستا به شهر برود و نمی‌توانست با خود ماهی کوچولو را ببرد. بنابراین تصمیم گرفت، ماهی کوچولو را آزاد کند. دختر کوچولو ماهی کوچکش را در آب انداخت و با او خداحافظی کرد و رفت.

ماهی در رودخانه بسیار تنها بود، چون هیچ حیوانی در رودخانه زندگی نمی‌کرد. ماهی کوچولو سعی کرد با رودخانه صحبت کند اما رودخانه به او محل نمی‌گذاشت و به او می‌گفت از من دور شو.

ماهی کوچولو یک موجود بسیار شاد و خوشحال بود و به این آسانی‌ها تسلیم نمی‌شد. او دوباره سعی کرد و سعی کرد، به این سمت و آن سمت شنا کرد و از آب به بیرون پرید.

بالاخره رودخانه از کارهای ماهی کوچولو خنده و قلقلکش گرفت.

کمی بعد، رودخانه که بسیار خوشحال شده بود، با ماهی کوچولو صحبت کرد. آن‌ها دوستان خوبی برای هم شدند.

رودخانه تمام شب را فکر می‌کرد که داشتن دوست چقدر خوب است و چقدر او را از تنهایی بیرون می‌آورد. او از خودش پرسید که چرا او هرگز دوستی نداشته، ولی چیزی یادش نیامد.

صبح روز بعد، ماهی کوجولو با آب بازی رودخانه را بیدار کرد و همان روز رودخانه یادش آمد چرا او هیچ دوستی ندارد.

رودخانه به یاد آورد که او بسیار قلقلکی بوده و نمی‌توانست اجازه بدهد کسی به او نزدیک شود.

اما حالا دوست داشت که ماهی در کنار او زندگی کند، چون ماهی کوچولو بسیار شاد بود و او را از تنهایی در می‌آورد.

حالا دیگر رودخانه می‌خواست کمی قلقلکی بودنش را تحمل کند، اما شاد باشد.

مطلب مشابه: انشا با موضوع رودخانه + چند موضوع انشا زیبا در مورد رودخانه و گذر رود برای پایه تحصیلی

انشا احساسی درباره گذر رودخانه

خورشید تازه سلام کرده است که روانه طبیعت می‌شویم. می‌شنوی؟ صدایی گوش‌نواز شنیده می‌شود. جلوتر که می‌رویم صدا بلندتر و واضح‌تر می‌شود. یا کدام یک از آلات موسیقی می‌توانست چنین نوای گوش نوازی را ایجاد کند؟ پروردگارا این نعمت گرانبهایت را از ما نگیر و برای همیشه آن را جاری و روان نگه دار. این نغمه آب است، سرود طراوت، پاکی، لطافت، آرامش است و آب چشمه از دل کوه می‌جوشد و به سختی سنگ‌های ریز و درشت را کنار می‌زند و روشنی را که می‌بیند روی زمین سینه پهن می‌کند گویا سفره‌ای در میان دشت است.

قطرات آب که به هم پیوسته و دست به دست هم داده‌اند از میان کوها و دل تپه‌ها می‌آیند تا اینجا به شادی آواز بخوانند و خبر سلامتی آن‌ها را به جنگل و درختان حاشیه رود می‌رساند.

گاهی نسیمی می‌وزد و دست نوازشگرش خنکی دلچسبی را روانه گونه‌هایمان می‌کند. برای ما که در شهر زندگی می‌کنیم، رودخانه یادآور شادی، تفریح و هوای پاک است. راستی این همه آب که در گذر رودخانه هستند، به کجا می‌روند؟

مردم روستاها و آبادی‌ها و شهرهای کنار رود برای آبیاری مزارع درختان میوه از رود آب برمی‌دارند. کمی پایین‌تر سدی بزرگ ساخته‌اند و از حرکت و گردش آب، برق و روشنایی می‌گیرند تا چرخ صنایع بگردد.

آب‌ها بعد از سفری طولانی و عبور از کوها و جنگل‌ها و دشت‌های فراخ،دست خود را به هم می‌دهند و رودخانه‌های زیبا دریای مواج را در آغوش می‌کشد، چونان فرزندی که مادر خود را در آغوش می‌کشد و در آغوش مادرش پنهان می‌شود.

آبی که در رودخانه جاریست هنگام پیمودن مسیر طولانی در اطراف خود به حیوانات، گیاهان و انسان‌ها حیات و زندگی شادی می‌بخشد و سرانجام در ساحل دریا به خوابی آرام فرو می‌رود و دیگر شب است و هنگام خواب، اما رود همچنان به گذر خود ادامه می‌دهد.

مطلب مشابه: انشا درباره معلم شدن و اگر معلم بود برای پایه سوم تا نهم با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشاء درباره گذر رودخانه

مقدمه انشا گذر رودخانه : عبور از رودخانه را خیلی دوست دارم. زیرا دیدن زیبایی های آن و صدای دلنشین رود آرامشی وصف ناپذیر را در من ایجاد می کند. رودخانه خط پایان دارد و همیشه سرزنده است و حرکت خود را متوقف نمی کند.

بدنه انشا گذر رودخانه : وقتی به زیبایی رودخانه ها و جلگه ها و جنگل ها فکر می کنم. من به این نتیجه می رسم که هیچ کس جز خدای بزرگ نمی تواند خالق این همه زیبایی باشد. در واقع ، خدا منحصر به فرد است و فقط او می تواند چنین طبیعتی را خلق کند.

هرچه دورتر دور رودخانه بروید ، درختان و درختچه های سرسبز بیشتری خواهید دید که زندگی و سرزندگی خود را مدیون رودخانه هستند.

صدای پرندگان و گنجشک ها همراه با صدای آب رودخانه بسیار شنیدنی است. ما باید برای حفظ زیبایی های طبیعت و محیط زیست بسیار فکر کنیم. وقتی در مسیر رودخانه با زباله هایی که توسط برخی افراد دفع می شود برخورد می کنیم بسیار ناراحت می شویم.

با این کار ، ما نه تنها به خودمان بلکه به زندگی همه موجودات زنده ای که در اطراف آن زندگی می کنند آسیب می رسانیم. بیایید در حفظ زیبایی های طبیعت کوشا باشیم.

نتیجه انشا گذر رودخانه : همه زیبایی های اطراف ما خالق خدا هستند که زیباترین است. و ما فقط می توانیم از دیدن آنها ، یادگیری و تلاش برای حفظ آنها لذت ببریم.

مطلب مشابه: انشا طبیعت + 7 انشا زیبای کوتاه و بلند برای پایه تحصیلی دبیرستان

انشا درباره گذر رودخانه با مقدمه، بدنه و نتیجه

در جهان هستی زیبایی‌های فراوانی وجود دارد. زیبایی‌های دنیا یعنی آسمان آبی و دریای بی‌کران و جنگل پوشیده از برگ و کوه‌های استوار و رودخانه جاری و گذر رودخانه و گذر رودخانه بسیار زیباست.

گذررودخانه مانند گذر لحظات زندگی هرچه را که در راه خود باشد باخودباشد باخود می‌برد و تنها نشانه‌هایی از خود به جا می‌گذارد.گذر رودخانه به ما یادآور می‌شود که زندگی نیز مانند رودخانه در حال گذر است و منتظر ما نمی‌مانند و می‌گذرد.

در مسیر خانه تا مدرسه ما یک رودخانه پرخروش و پرآب است که به واسطه یک پل دو سر آن به همدیگر وصل می‌شود. این‌بار که می‌خواستم از رودخانه گذر کنم بیشتر از قبل به فضای اطرافم توجه کردم. به درختان بلنداطراف رودخانه، به خورشید تابان منعکس شده بر روی آب، به آن نزدیک‌تر می‌شوم، به آب رودخانه دست می‌زنم و از خنکا و تازگی آب حس خوبی به من دست می‌دهد.

به ماهی‌های ریز داخل رودخانه نگاه می‌کنم که چقدر بازیگوشانه در حال بازی و جنب و جوش هستند و ماهرانه در رودخانه ازاین سو به آن سو می‌روند. به سنگ‌های داخل رودخانه که در اثر گذر آب هر کدام به شکلی خاص صیقل داده شده و هرکدام رنگ و زیبایی خاصی دارند و من بارها شده است که سنگ‌های رنگارنگ را جمع کرده‌ام و با خود به خانه برده‌ام. لاک‌پشت‌ها و اردک و غاز در گوشه‌ای دیگر در رودخانه در حال آب‌بازی و آب‌تنی هستند. من همیشه عاشق صدای آب در حال گذر رودخانه بوده‌ام و همیشه حس ارامش به من دست می‌دهد و دوست دارم ساعت‌ها در گوشه‌ای بشینم و گذر رودخانه را تماشا کنم.

در غروب به این فکر می‌کردم که رودخانه با هر بار گذر سریعش زلال تر و شفاف تر میشد برعکس مرداب که ساکن و بی حرکت است و هیچ لذتی هم نمی‌برد. آدم‌ها هم هر چقدر دلشان به زلالی رودخانه باشد و از هر بدی و زشتی بگذرد، زلال و شفاف خواهند شد.

از این انشا نتیجه می‌گیریم گذر رودخانه به ما یادآور می‌شود که زندگی درحال گذر است و ما باید در مسیر آن خود را همراه کنیم و پابه پای آن جریان پیدا کنیم تا از مسیر و گذر زندگی جا نمانیم.

مطلب مشابه: انشا درخت + 7 انشا زیبا با موضوع درخت و فوایدی که دارد برای کودک و نوجوان

انشا درباره گذر رودخانه پایه نهم با مقدمه و نتیجه

مقدمه: روزی که به سمت رودخانه می رفتیم آب چندان زیاد نبود و چند ساعتی که نشستیم انگار کوه دهانش باز شد و آب به راه افتاد و ماندیم ان طرف آب و باید به سختی از ان عبور کنیم.

بدنه: مسیر رود خانه و رسیدن تا به سوی مسیر اصلی حدود 15 متری بود و ما هیچ اطلاعی از ابش نداشتیم. کم کم می ترسیدم و می گفتم که کارم تمام است. اصلا ناامید نبودم و می دانستم که خدا با من است و من راهی می یابم و می گذرم. یک بار اینجا که بودم ایل را دیدم که چه طور رد شدند و حتی بی خطر بچه هایشان را هم عبور دادند.

آنها قاطری داشتند که به آب می زد و نمی ترسید. کودکان را هم با خودش می برد و من به چشمم قدرت خدارا دیدم. کم کم خود را به آب زدم. چه ابی بود، خوش طعم و خنک و گوارا، قبلا کمی شنا یاد گرفته بودم و بلد بودم. عمق آب چندان نبود و من به زور و سختی خود را رها کردم وبه ان طرف رودخانه رفتم و در دلم خدا را شکر کردم که نجات یافتم.

ولی اینجا بود که به خود آمدم که باید برای هر روز خود چیزی یاد بگیرم. یعنی اگر شنا بلد نبودم چه می شد و حال می بینم که دانستن شنا هر چند اندک به دادم رسید و من توانستم نجات یابم. دوست من هم چون فرزند کوه و کمر بود به راحتی و بدون هراس از رودخانه گذشت و رد شد.

زندگی هم یک گذرگاه است که باید خود را برای هر شرایطی مهیا کنیم و اموزش ببینیم. از کمک دوستان بهره مند شویم و از مشورت بزرگتر ها هم به خوبی و آغوش باز استفاده کنیم. زندگی هم دارای مراحلی حساس است که باید در ان شرایط حساس از عقل و علم و توانایی خود بهره مند شویم و بدانیم که عقل و خرد در کنار راهنمایی دیگران و آموزش مسایل اصلی می تواند بهترین شیوه زندگی صحیح را به ما آموزش دهد.

نتیجه گیری: گذر از رودخانه کار چندان سختی نبود و هر کس که شنا بلد باشد به راحتی می تواند از رود عبور کند. ولی آنچه مهم است این است که چه قدر خودمان را برای شرایط سخت زندگی مهیا کرده ایم و می توانیم از بحران بگذریم. بحران در زندگی یک امر عادی است که باید برای گذرانش آمادگی لازم را داشته باشیم.

مطلب مشابه: انشا در مورد آلودگی هوا + 8 انشای زیبای در مورد آلودگی هوا و هوای آلوده

مطالب مشابه را ببینید!

انشا درباره امام رضا (موضوع انشا امام رضا برای دبستان و دبیرستان با مقدمه بدنه و نتیجه گیری) انشا خلیج فارس با چند انشا زیبا کوتاه و بلند برای تمام مقاطع انشا با موضوع نیکوکاری + موضوع انشا نیکی و کمک کردن به دیگران انشا در مورد آسمان شب + چند انشا ادبی زیبای کوتاه در مورد شب مهتابی انشا در مورد یک روز در کلاس درس + 3 انشا کوتاه ادبی برای دبیرستان و دبستان انشا طنز و خنده دار + مجموعه انشا و داستان های طنز و بامزه انشا در مورد ثروت و پولدار شدن + 5 انشا کوتاه و زیبا در مورد افراد ثروتمند انشا نوروز کوتاه و بلند برای پایه های مختلف تحصیلی (8 انشا نوروز) انشا مذهبی (با موضوعات مذهبی نماز، روزه، ماه محرم و خداوند) برای پایه های مختلف تحصیلی انشا با موضوع روزه + چند انشا زیبا در مورد روزه گرفتن برای دبستان و دبیرستان