انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

زندگی امروزه بیشتر در آپارتمان میگذرد و خانه های ویلایی، جای خود را به ساختمان های بلند می دهند. یکی از موضوعات جالب برای انشا، انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی است که در این مطلب چند انشا برای پایه های مختلف ارائه کرده ایم.

انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری

انشا درباره فرهنگ آپارتمان نشینی چیست؟

در گذشته ای نه چندان دور خانه ها شکل دیگری داشتند ، خانه هایی که نهایت در دو طبقه ساخته می شدند و حیاط و ایوان داشتند و زندگی در این خانه ها حال و هوای بسیار خوبی داشت.

اما با رشد جمعیت و افزایش ساخت و ساز، شکل خانه ها هم عوض شد و خانه های ویلایی تبدیل به آپارتمان های بلند و دلگیر شدند که حالا خیلی از ما بر خلاف میل مان مجبوریم در این خانه ها زندگی کنیم.

در خانه های آپارتمانی طبقات روی هم و واحد ها کنار هم ساخته می شوند و آدم ها را از غریبه و آشنا و از هر فرهنگی در خود جای می دهند.

کسانی که در یک آپارتمان زندگی می کنند باید یک سری قوانین را رعایت کنند تا مشکلی برای دیگری پیش نیاورده و با خیالت راحت و بدون ناراحتی بتوانند کنار هم زندگی کنند و حق همدیگر را پایمال نکنند.

فرهنگ آپارتمان نشینی یعنی رعایت نکاتی که باعث بهتر شدن روابط ما با همسایگان می شود و از ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری می کند و نتیجه ی آن آرامش خودمان و بقیه ی کسانی خواهد بود که در آپارتمان زندگی می کنند.

به دلیل این که در خانه های آپارتمانی فاصله ی واحد ها کم است و کف خانه ی هر کس ممکن است سقف خانه ی دیگری باشد هر سر و صدای اضافه ای در زمان های مختلف مخصوصا زمان استراحت می تواند باعث آزار همسایه ها شود صداهایی مثل تماشای تلویزیون با صدای بلند، صحبت کردن با صدای بلند ، کوبیدن اشیا بر زمین یا دیوار و … که باید با دانستن فرهنگ آپارتمان نشینی از آن ها دوری کنیم.

ما می توانیم با انجام دادن کارهایی که سر و صدا تولید می کنند در ساعت هایی که زمان فعالیت و کار است از ایجاد مزاحمت برای دیگران بپرهیزیم و حق همسایه ها را رعایت کنیم.

در آپارتمان ها بعضی فضاها مثل راه پله و آسانسور و…به صورت مشترک استفاده می شود و هر یک از ساکنین باید به سهم خود در نگه داری و حفظ اموال مشترک ساختمان و پاکیزه نگه داشتن آن ها بکوشند تا در محیطی سالم و تمیز زندگی کنند.

در هر آپارتمان به توجه به ساکنین آن قوانینی تعیین می شود و یک نفر به عنوان مدیر ساختمان بر اجرای این قوانین نظارت می کند و در صورت رعایت نکردن آن ها به ساکنین تذکر می دهد، این قوانین در هر ساختمان می تواند به شکل های مختلف باشد و در همه ی آپارتمان ها یکسان نیست.

هر یک از ما زمانی که آپارتمانی را برای زندگی انتخاب می کنیم ابتدا باید از قوانین آن مطلع شویم و حق و حقوق مان را بدانیم تا حق کسی را زیر پا نگذاشته و زندگی آرام و دور از جنجالی داشته باشیم و همچنین تلاش کنیم با رعایت کردن اصول زندگی در آپارتمان فرهنگ زندگی خود و دیگران را بالا ببریم. کوکا

مطلب مشابه: انشا خاطرات زندگی با مقدمه، بدنه و نتیجه گیری برای پایه های مختلف


انشا طنز در مورد فرهنگ اپارتمان نشینی

مقدمه : هر صبح که از خواب بیدار می شوم، مجبور هستم که زنگ همسایه را بزنم تا خودرویش را از راه من بردارد تا من بتوانم از منزل خارج شوم و این ماجرا هر روز بر روی روان من تاثیر مستقیم دارد.

بدنه: روزهایی که بوی آشغال همسایه ها زجرم می داد را فراموش نمی کنم. ساعت هایی که تا نصف شب دزدگیرماشین های پارکینگ می زند و کسی پاسخگو نیست. ساعت ها و مدتهایی که منتظر می مانیم تا یک فردی که به اشتباه کلید آسانسور را زده بیاید و پاسخگو باشد.

روزهایی که بوی تعفن زباله و پوست میوه سطح حیاط را پر کرده و کسی هم نمی داند که کار کیست و همه فقط نگاه می کنند. روزهایی که از گرما نمی توانم لای پنجره را باز نگه دارم و چشمی ناپاک منتظر فرصت است. زمانهایی که کسی خودرویش را روی پل ورودی گذاشته و کسی هم نیست که بگوید: اینجا جای پارک است.

من همه این موارد را به چشم خود دیده ام اما بهتر است کمی از خوبی های کسانی که خوشحالمان کرده اند هم حرفی بزنیم و سپاس گزار کسانی باشیم که برای خوشحالی همسایگان از هیچ کوششی دریغ نکردند. روزهایی که مادرم مریض بود و من سرکار بودم و همسایه روبه رویی به او سرمی زد و داروهایش را می داد.

روزهایی که نگران برگشت کودکم از مدرسه بودم و همسایه ای با مهربانی تمام برایش در را باز کرده بود و او را از نگرانی در آورده بود. یا مناسبت هایی که همسایگان دور هم جمع می شدند و در محیط حیاط ساعتی را خوش بودند، آری هرجا که بودیم و هستیم بدانیم که اخلاق و مرام و رفتار است که از ما یک فرشته می سازد و چه بسیار انسانهایی که در آپارتمان نشینی هم رفتار و برخوردشان از روی انسانیت بود و با مردم به خوشی و مهربانی رفتار کردند.

در آپارتمان نشینی هم انسانیت و مهربانی و اخلاق و مرام پیشتاز است و رعایت حقوق همسایه و همنوع واجب می باشد. تحقیق در مورد زوج های جوان را فراموش نکنیم و اگر کسی از ما سوالی پرسید فقط حقیقت را بگوییم و بر اثر یک برخورد روی پاگرد یا پله قضاوت نکنیم.

نتیجه گیری: رعایت حال همسایه و داشتن ادب و احترام از نشانه های منش و رفتار بزرگان است. در آپارتمان نشینی هم باید قانون رعایت گردد و همه به عنوان مجریان قانون برای آرامش و آسایش همدیگر بکوشند. از رنجاندن دیگران خودداری کنیم و مانند اموال خودمان از داشته های مردم هم مراقبت نماییم.

مطلب مشابه: انشا در مورد علم و دانش با 6 انشا زیبا برای پایه های مختلف


انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی

مقدمه: انسان در هر مکان و جایگاهی که باشد نیاز به فرهنگ و قانونی منظم و مدون دارد که باید همه را طبق ضوابط و قوانین خاصی رعایت نماید. آپارتمان نشینی هم دارای قوانین جامع و مشخصی است که هر خانواده و فرد باید ان را رعایت کنند تا همه ساکنان یک مجتمع یا مرکز در آرامش و آسایش باشند.

بدنه: زیستن در کنار هم مستلزم رعایت قوانین متعددی است که عبارتند از رعایت حال همسایه و افرادی که ممکن است بیمار باشند و یا نیاز به سکوت داشته باشند. هر آنچه را که برای خود می پسندیم برای همسایه هم بپسندیم. اگر ماشین ما دارای جای پارک مشخصی است همیشه از پارک خود استفاده کنیم و از رفتن به جای پارک دیگران خودداری کنیم.

از ریختن زباله در محل های عمومی و مکان های پر رفت و آمد خودداری کنیم. اگر دارای مهمان هستیم ، حتما فرهنگ محل سکونت خویش را به مهمان هم گوشزد نماییم. تمام هزینه های مربوط به شارژ و یا تعمیرات عمومی را به موقع پرداخت کنیم. از کنکاش و بازگویی مشکلات مردم دوری نماییم.

از ضربه و صدمه زدن به اموال دیگران خود داری کنیم.  از ایجاد مزاحمت هایی مانند سد معبر یا اشغال حریم خصوصی یا پشت بام دیگران خودداری کنیم. از دادن اطلاعات همسایه ها به غریبه دوری کنیم.

اگر امکان دارد در مکان های سربسته، دزدگیر خود را در در حالت سکوت قرار دهیم. داشتن مرام و اخلاق سالم و یا به عبارتی بهتر، خاموش کردن دوربین های کنترل، می تواند آرامش را به ما و همسایگان هدیه دهد.

نتیجه گیری: دانستن فرهنگ آپارتمان نشینی یک موضوع و رعایت کردن آن هم می تواند موضوعی دیگر باشد، چه بسیار افرادی که همه را می دانند ولی رعایت نمی کنند. حق الناس تنها موردی است که خداوند از آن عبور نمی کند و ممکن است مدتها بر روی زندگی ما اثر مستقیم داشته باشد.

مطلب مشابه: انشا سفرنامه و مجموعه انشاهای جالب از خاطرات سفر برای پایه های مختلف

مطالب مشابه را ببینید!

انشا درباره امام رضا (موضوع انشا امام رضا برای دبستان و دبیرستان با مقدمه بدنه و نتیجه گیری) انشا خلیج فارس با چند انشا زیبا کوتاه و بلند برای تمام مقاطع انشا با موضوع نیکوکاری + موضوع انشا نیکی و کمک کردن به دیگران انشا در مورد آسمان شب + چند انشا ادبی زیبای کوتاه در مورد شب مهتابی انشا در مورد یک روز در کلاس درس + 3 انشا کوتاه ادبی برای دبیرستان و دبستان انشا طنز و خنده دار + مجموعه انشا و داستان های طنز و بامزه انشا در مورد ثروت و پولدار شدن + 5 انشا کوتاه و زیبا در مورد افراد ثروتمند انشا نوروز کوتاه و بلند برای پایه های مختلف تحصیلی (8 انشا نوروز) انشا مذهبی (با موضوعات مذهبی نماز، روزه، ماه محرم و خداوند) برای پایه های مختلف تحصیلی انشا با موضوع روزه + چند انشا زیبا در مورد روزه گرفتن برای دبستان و دبیرستان