معمای ریاضی؛ مجموعه سوالات ریاضی آسان تا سخت با پاسخ

در این بخش مجموعه چند معمای ریاضی جالب از آسان تا سخت را برای کودکان تیزهوش ارائه کرده ایم. حل کردن معما روشی خوب برای تمرین دادن معز است. در ادامه معماهای ریاضی برای کودک را منتشر کرده اسن. اکثر این معماها آسان ساده هستند ولی ممکن است بعضی از آنها برای کودک شما مقداری دشوار باشد.

معمای ریاضی؛ مجموعه سوالات ریاضی آسان تا سخت با پاسخ

معماهای ریاضی جالب آسان، متوسط و سخت

معمای ریاضی شماره 1: چطور ممکن است ۴ = ۸ + ۸ شود؟


معمای ریاضی شماره 2: زنی ۲ پسر داشت که هر دو در یک ساعت و روز و سال به دنیا آمده بودند، اما دوقلو نیستند، چطور ممکن است؟


معمای ریاضی شماره 3:  مزرعه داری، ۱۷ تا گوسفند داشت. از این گوسفندها، به جز ۹تا، بقیه می‌میرند. حالا مزرعه دار چند تا گوسفند زنده دارد؟


معمای ریاضی شماره 4: از 0 تا 100 چند تا عدد 9 وجود دارد؟


معمای ریاضی شماره 5:  مجموع سن محمد و خواهرش 20 سال است. اگر نسبت سن محمد به خواهرش مثل 6 به 4 باشد. سن خواهر محمد چه قدر است؟


معمای ریاضی شماره 6: ۶ بسته شكلات داريم كه در هر بسته‌ی آن ۳ آن شكلات هست. می‌خواهيم اين شكلات‌ها را بين ۵ دوست به‌طور مساوی تقسيم كنيم. به هر نفر چند شكلات می‌رسد؟ ( شكلات‌ها قابل تكّه شدن نيستند.)


معمای ریاضی شماره 7: اختلاف سن علی و پدرش 30سال است اکنون سن پدر علی 3 برابر سن او است سن هر کدام را مشخص کنید


معمای ریاضی شماره 8: نسبت سن حسین به پدرش ۴ به ۱۱ می باشد اگر اختلاف سن آنها ۱۵ سال باشد سن حسین چقدر است؟


معمای ریاضی شماره 9:  چطور ممکن است ۴ = ۸ + ۸ شود؟


معمای ریاضی شماره 10:  اگر یازده به علاوه دو برابر با یک باشد ، نه به علاوه پنج برابر چیست؟


معمای ریاضی شماره 11:  از یک تا شصت چند تا پنج است؟

مطلب مشابه: معمای چوب کبریت و 10 تا از پازل های چوب کبریت برای حل کردن و سنجش هوش


معمای ریاضی شماره 12: با يك خط تيره – عمود يا افق جواب دو طرف معادله رو صحيح و برابر كنيد:

5+5+5=550


معمای ریاضی شماره 13:  با تمام انگشت های یک دست چند جور می توان عدد سه را نشان داد؟


معمای ریاضی شماره 14: بین دو عدد 7 و 8 چه چیزی قرار دهیم که نتیجه آن بیشتر از 7 و کم تر از 8 شود؟


معمای ریاضی شماره 15: سن مهدیه و روشنک و برادران آن ها علی و داریوش تا 10 سال دیگر 100 سال خواهد شد. هفت سال دیگر مجموع سن آن ها چقدر خواهد شد؟


معمای ریاضی شماره 16: یه سوال خیلی ساده فقط به شرطی که از ماشین حساب استفاده نکنید و به کمک ذهنتان به جواب برسید: ۱۰۰۰ تا بگیر و ۴۰ تا بهش اضافه کن. حالا ۱۰۰۰ تای دیگه بهش اضافه کن. حالا ۳۰ تا اضافه کن. ۱۰۰۰ تای دیگه اضافه کن. حالا ۲۰ تا اضافه کن. حالا ۱۰۰۰ تای دیگه هم اضافه کن. در نهایت۱۰ تا دیگه بهش اضافه کن.مجموعش چقدر شد؟


معمای ریاضی شماره 17:  پنج سال پیش سن من 5 برابر سن خواهر کوچکتر از خودم بود. اکنون با گذشت 5 سال سن من 3 برابر سن خواهرم شده است. من چند ساله هستم؟


معمای ریاضی شماره 18: اگر 3 تا گربه در 3 دقیقه بتوانند 3 موش را بگیرند، 100 تا گربه در چه مدت زمانی 100 موش را می گیرند؟


معمای ریاضی شماره 19: وقتی همه اعداد روی صفحه شماره تلفن را ضرب می کنید چه عددی به دست می آید؟


معمای ریاضی شماره 20: وقتی پنج را بگیرم و شش را اضافه کنم، یازده می شوم، اما وقتی شش را بگیرم و هفت را اضافه کنم، یک می شود. من چی هستم؟

مطلب مشابه: معمای شعری یا شعر معمایی ( 60 معما با شعر کوتاه)


معمای ریاضی شماره 21:  چگونه می توانید سه سیب را بین دو پدر و دو پسر آنها تقسیم کنید و به هر کدام یک سیب کامل بدهید.


معمای ریاضی شماره 22: اگر یک دوست را دو بار به سینما ببرید کم هزینه تر است یا دو دوست را به صورت همزمان؟


معمای ریاضی شماره 23:  چگونه می توان با تغییر یک خط، موارد زیر را درست کرد؟ 5+5+5=550


معمای ریاضی شماره 23: اگر 1+9+8 برابر عدد یک باشد، 2+8+9 برابر با چه عددی می باشد؟


معمای ریاضی شماره 24:  کدام 3 عدد مثبت وقتی با هم ضرب و جمع می شوند یک نتیجه را می دهند؟


معمای ریاضی شماره 25:  شما با 1000 شروع می کنید سپس 40 را اضافه می کنید 1000 دیگر اضافه می کنید سپس 30 را اضافه می کنید 1000 دیگر اضافه می کنید سپس 20 را اضافه می کنید یک 1000 دیگر اضافه می کنید سپس 10 را اضافه می کنید پاسخ شما چیست؟


معمای ریاضی شماره 26: چه چیزی می توانید بین 3 و 4 بچسبانید تا نتیجه بیش از سه و کمتر از چهار باشد؟


معمای ریاضی شماره 27:  این معادله چطور ممکن است؟! (۴ = ۸ + ۸) 


معمای ریاضی شماره 28:  من یک عدد فرد هستم. حرف اولم را بردار تا من زوج شوم. من چه شماره ای هستم؟


ممعمای ریاضی شماره 29:  یک سبد خالی وجود دارد که قطر آن یک وجب است. تعداد کل تخم مرغ هایی که می توانید در این سبد خالی قرار دهید چقدر است؟


معمای ریاضی شماره 30:  اسکات 28.75 دلار دارد. او سه بیسکویت با قیمت 1.50 دلار، پنج روزنامه با قیمت 0.50 دلار، پنج گل با قیمت 1.25 دلار خریداری کرد و از مابقی پول نقد برای خرید یک عینک آفتابی استفاده کرد. قیمت عینک آفتابی چقدر بود؟


معمای ریاضی شماره 31:  ‎وقتی پدرم 31 ساله بود، من فقط 8 ساله بودم. اکنون سن او دو برابر سن من است. سن فعلی من چند است؟


معمای ریاضی شماره 32:  یک آکواریوم 300 ماهی دارد. آنها به دنبال حذف 45 ماهی خود و افزودن 80 ماهی جدید هستند. بعد از این عمل، آنها چند ماهی خواهند داشت؟


معمای ریاضی شماره 33: سن پدر پوریا سه برابر سن خودش است. اگر پوریا 14 ساله باشد، پدرش چند ساله است؟ 


معمای ریاضی شماره 34:  وحید یک برادر به نام امید و یک برادر به نام سعید دارد. امید هفت ساله است. سعید 15 ساله است  سن وحید دقیقاً عددی بین سن این دو نفر است. وحید چند سال دارد؟ 


معمای ریاضی شماره 35: مریم و دوستش تینا با هم به باغ سیب می روند تا سیب بچینند. مریم شش سیب می چیند. تینا خیلی سریع سیب های خود را می چیند و در نهایت  کار خود را با دو برابر تعداد سیب مریم به پایان می رساند. تینا چند سیب چیده است؟

مطلب مشابه: معما و چالش ریاضی سخت برای بچه‌ های باهوش و نابغه


معمای ریاضی شماره 36: خانواده سارا تصمیم می گیرند یک گردهمایی بزرگ خانوادگی برگزار کنند. آنها ضمن دعوت از همه، متوجه می شوند که جمعیت دختران خانواده آنها سه برابر پسران است. اگر نه پسر وجود داشته باشد، چند دختر وجود دارد؟


معمای ریاضی شماره 37:  جمال سه نفر از دوستان خود را به خانه اش دعوت كرد. او می خواهد اسباب بازی هایش را بین هر یک از دوستانش و خودش به میزان مساوی تقسیم کند. اگر 16 اسباب بازی به همراه داشته باشد، هر شخص باید چند اسباب بازی داشته باشد؟


معمای ریاضی شماره 38: عدد بعدی در این الگو چیست؟ 1 ، 2 ، 2 ، 4 ، 8 ، 32 ، _


معمای ریاضی شماره 39: جک در آخر هفته 80 دلار از چمن زنی به دست می آورد. او دوشنبه نیمی از پول خود را صرف خرید کفش های جدیدش می کند. روز سه شنبه، وی 12 دلار صرف ناهار با دوستانش می کند. با فرض اینکه او چهارشنبه هیچ پولی خرج نکند، چقدر پول برای او باقی مانده است؟ 


معمای ریاضی شماره 40:  مربی جک شروع فصل بسکتبال را با هشت توپ بسکتبال آغاز می کند. در طول فصل، یک توپ بسکتبال سوراخ می شود و کم باد می شود. دو توپ بسکتبال گم می شوند و توپ دیگری به طور تصادفی و به اشتباه وارد توپ های تیم دیگری می شود. در پایان فصل، اگر مربی جک بخواهد دوباره هشت توپ بسکتبال داشته باشد، باید چند توپ بسکتبال بخرد؟


معمای ریاضی شماره 41: یک فروشگاه مواد غذایی 27 کارتن شیر را ذخیره می کند. آنها حراج می گذارند تا بتوانند حداقل یک سوم موجودی خود را بفروشند. اگر فروش موفقیت آمیز باشد، چند کارتن شیر فروخته خواهد شد؟


معمای ریاضی شماره 42: سارا برای خرید شکلات تخته ای به فروشگاه می رود. قیمت شکلات تخته ای 1.50 دلار است. اگر تمام پولی که سارا با خود آورده، یک کوارتر باشد، چند کوارتر باید به صندوقدار بدهد؟


معمای ریاضی شماره 43: با عدد 10 شروع کنید، سپس سه را از آن کم کنید. حالا پنج را به آن اضافه کنید. چه عددی در جای پاسخ قرار می گیرد؟ 


معمای ریاضی شماره 44: یک مرغ هر روز دو تخم مرغ می گذارد. در پایان سه هفته، مرغ چند تخم گذاشته است؟


معمای ریاضی شماره 45:  قیمت یک همبرگر و نوشابه 10 دلار است. اگر همبرگر 2 دلار بیشتر از نوشابه باشد  مبلغ هر کالا چقدر می باشد؟

مطلب مشابه: معمای چالش برانگیز برای دورهمی با سوالات سخت و جالب


معمای ریاضی شماره 46:  نگهبان باغ وحش، هشت جفت حیوان دارد. هر جفت دارای دو نوزاد هشتند. از میان نوزادان، چهار نوزاد به باغ وحش های دیگر فرستاده می شوند. تعداد کل حیوانات، از جمله نوزادان و بزرگسالان ، باقی مانده در باغ وحش چقدر است؟


معمای ریاضی شماره 47: دیوید 32 دلار دارد. وی نیمی از پول خود را صرف خرید یک توپ فوتبال جدید می کند. پس از آن، او نیمی از پول باقیمانده خود را صرف خرید یک دایناسور اسباب بازی جدید می کند. چقدر از پول دیوید باقی مانده است؟


معمای ریاضی شماره 48: توالی اعداد حاوی اعداد 1 ، 8 ، 15 ، _ ، 29 و 36 است. شماره نوشته نشده چند است؟


معمای ریاضی شماره 49:  سارا و مادرش ساعت 2 بعد از ظهر به فروشگاه مواد غذایی می روند. آنها پس از تهیه مواد غذایی خود، 30 دقیقه دیگر را در خشکشویی که مغازه ی کناری بود و 20 دقیقه دیگر را در بانک همان منطقه سپری می کنند. فرض کنید 10 دقیقه تا رسیدن به فروشگاه مواد غذایی زمان لازم است و هیچ زمان اضافی در ماشین برای رسیدن به فروشگاه های دیگر وجود ندارد. اگر سارا و مادرش ساعت 4:20 بعد از ظهر به خانه برسند، چه مدت زمان خود را در مغازه های مواد غذایی صرف کرده اند؟


معمای ریاضی شماره 50: جک قصد دارد هر روز نیم مایل بدود تا ورزش كند. اگر او این کار را به مدت دو هفته انجام دهد ، کلاً چه میزان مسافتی خواهد دوید؟


معمای ریاضی شماره 51: مایکل می خواهد یک کیسه چیپس بخرد که قیمت آن 2.75 دلار است، اما تنها چند سکه به همراه دارد. اگر مایکل سه کوراتر، پنج سکه ده سنتی و نه پنج سنتی داشته باشد، آیا پول کافی برای خرید چیپس دارد؟


معمای ریاضی شماره 52:  پنج دوست با هم صبحانه می خورند و تمام پنکیک ها را می خورند. لیزا سه، کودی پنج، گریفین دو، تانیا چهار و مت یک پنکیک می خورند. تعداد پنکیک های خورده شده به طور متوسط چقدر است و چه کسی بیشترین تعداد را می خورد؟ 


معمای ریاضی شماره 53:  من به عددی بین 10 تا 20 فکر می کنم. این عدد بر 3 قابل تقسیم است، اما بر دو قابل تقسیم نیست. به چه شماره ای فکر می کنم؟

مطلب مشابه: معمای تصویری با جواب + 12 معمای جالب تصویری بامزه به همراه پاسخ آنها


معمای ریاضی شماره 54:  سن جان نصف سن خواهرش است. سن وی مضربی از دو است. خواهرش کمتر از 20 سال سن دارد. اگر جان بیش از هفت سال داشته باشد اما کمتر از 11 سال باشد، خواهرش چند ساله است؟


معمای ریاضی شماره 55:  مرد بستنی فروش روز را با 20 بستنی قیفی شروع می کند. ساعت 10:00 صبح، او دو بستنی می فروشد. ساعت 11:00، او سه بستنی دیگر را می فروشد. در ساعت 13:00، او دو برابر آنچه را که در ساعت 10:00 و 11:00 فروخته است، به فروش می رساند. چند بستنی قیفی برای او باقی مانده است؟


معمای ریاضی شماره 56:  شماره بعدی در الگوی زیر چند است؟ 3 ، 9 ، 27 ، 81 ، _


معمای ریاضی شماره 57:  سارا باید تمام سوالات مربوط به تکالیف مدرسه خود را قبل از شام در ساعت 6 عصر انجام دهد. اگر تکالیف خود را در ساعت 4 بعد از ظهر شروع می کند و 30 سوال داشته باشد، اگر قصد داشته باشد سر برنامه تکالیف خود را تمام کند، مدت زمان پاسخ به هر سوال چقدر خواهد بود؟ 


معمای ریاضی شماره 58:  قیمت یک چوب و دستکش بیس بال جدید 30 دلار است. اگر هزینه چوب بیس بال دو برابر هزینه دستکش باشد، قیمت هر کدام چقدر است؟


معمای ریاضی شماره 59:  قفل توسط یک عدد باز می شود. یادداشت پشت قفل می گوید برای یافتن عدد باید اختلاف 350 تا 146 را حل کنید و از عدد دهگان مقدار بدست آمده استفاده کنید. چه شماره ای قفل را باز خواهد کرد؟ 


معمای ریاضی شماره 60:  سن سهیل یک سوم سن مادرش است. اگر سن مادر سهیل بین 31 تا 34 سال باشد و سن سهیل یک عدد کامل باشد، او چند سال دارد؟


معمای ریاضی شماره 61:  جک مقاله خود را از روز دوشنبه آغاز می کند و می خواهد آن را تا پایان روز جمعه به پایان برسد. اگر مقاله جک500 کلمه باشد و او هر روز 120 کلمه بنویسد، آیا نوشتن مقاله خود را به موقع تمام خواهد کرد؟


معمای ریاضی شماره 62: من به یک عدد بین 15 تا 30 فکر می کنم. این عدد در یکان و دهگان خود عدد 2 ندارد. مضربی از چهار است. به چه شماره ای فکر می کنم؟


معمای ریاضی شماره 63: آیریس و دالیا می خواهند بدانند چه کسی می تواند بیشترین فاصله را در میله های میمون داشته باشد. آیریس نیمی از میله های میمون را تمام می کند، در حالی که دالیا شش میله میمون را به پایان می رساند. اگر 10 میله میمون وجود داشته باشد، چه کسی بیشترین فاصله را داشته است؟


معمای ریاضی شماره 64: والت 20 دلار دارد. او روز سه شنبه 5 دلار کنار می گذارد و آن را به هیچ عنوان خرج نمی کند. سپس والت روز چهارشنبه 11 دلار خرج می کند. روز پنجشنبه، او نیمی از پولی را که برایش باقی مانده است، خرج می کند. چقدر پول برای والت در روز جمعه باقی مانده است؟


معمای ریاضی شماره 65:  یاسمین 20 دقیقه را به تکالیف ریاضی ، 30 دقیقه را برای خواندن تکالیف و 15 دقیقه را به تکالیف واژگان خود اختصاص می دهد. اگر او ساعت 3:30 بعد از ظهرشروع به انجام تکالیف خود کند، چه ساعتی تمام تکالیف خود را تمام می کند؟  

مطلب مشابه: چند معمای تصویری برای افراد باهوش به صورت سخت و آسان با جواب آنها


معمای ریاضی شماره 66:  شماره نانوشته در این الگو چیست؟ 32 ، 16 ، _ ، 4 ، 2 ، 1


معمای ریاضی شماره 67:  سعید در حال ساخت یک کشتی موشکی مدل است. طبق دستورالعمل های موجود در جعبه، ساخت کشتی موشکی 40 دقیقه طول می کشد. اگر سعید ساعت 1:30 بعدازظهر شروع به درست کردن کشتی موشک کند اما در ساعت 2:15 بعد از ظهر تمرین فوتبال داشته باشد، آیا وقت کافی در اختیار خواهد داشت که ساخت کشتی موشکی را به پایان برساند؟


معمای ریاضی شماره 68: قیمت پاپ کورن و نوشابه در این سینما 21 دلار است. اگرهزینه پاپ کورن 5 دلار بیشتر از نوشابه باشد، قیمت پاپ کورن و نوشابه چقدر است؟


معمای ریاضی شماره 69: یعقوب و ایزابل با هم به خرید می روند. آنها از فروشگاه کفش شروع می کنند و 25 دقیقه را در آنجا می گذرانند. سپس، آنها ژاکت ها را می بینند و 15 دقیقه وقت صرف آنها می کنند. در آخر، آنها 30 دقیقه را صرف خرید پیراهن می کنند. اگر ساعت 4:55 بعد از ظهر از آخرین فروشگاه خارج شوند، چه ساعتی خرید را شروع کرده اند؟ فرض کنید هیچ زمانی برای رفت و آمد بین فروشگاه ها صرف نشده است.


معمای ریاضی شماره 70: خواهر ترایوون چهار سال بزرگتر از او به اضافه نیمی از سن او است. اگر خواهر ترایوون 10 ساله باشد، ترایوون چند ساله است؟


معمای ریاضی شماره 71:  تعداد معینی مرغ در یک قفس وجود دارد. تعداد مرغ ها کمتر از 15، اما بیشتر از 10 است. عدد مضربی از 2 است. این عدد مضربی از 7 نیست. چند مرغ در قفس وجود دارد؟


معمای ریاضی شماره 72: یک دامدار 19 گوسفند در قلمرو خود دارد. در یک لحظه، یک طوفان عظیم اتفاق می افتد و  هفت گوسفند فرار می کنند. برای دامدار چه تعداد گوسفند باقی مانده است؟


معمای ریاضی شماره 73: دم دست ترین کمد جوراب شما شامل 18 جوراب سفید و 18 جوراب آبی است. دوست دارید چه زمانی برای دسترسی به کمد خود صرف کنید و یک جوراب بیرون بیاورید تا یک جفت هماهنگ جوراب داشته باشید؟


معمای ریاضی شماره 74:  شما دانه های آفتابگردان را در حیاط پشتی خود کاشته اید. به طور مداوم، مقدار پوشش گیاهی کپی می شود. به احتمال زیاد پنجاه و دو روز طول می کشد تا پوشش گیاهی گلخانه را پر کند، چند روز طول می کشد تا آنها قسمت بزرگی از گلخانه را پر کنند؟


معمای ریاضی شماره 75:  وقتی اشلی 15 ساله شد، مادرش 37 ساله بود. در حال حاضر، سن مادر او دو برابر سن او است. اشلی چند ساله است؟


معمای ریاضی شماره 76:  شخصی 10000 ریال پول داشت، می خواست با آن سیب و پرتقال و انار بخرد. اگر سیب دانه ای 100 ریال و انار دانه ای 50 ریال و قیمت هر 10 عدد پرتقال 1000 ریال باشد، او از هریک از میوه ها چه تعدادی می تواند بخرد؟


معمای ریاضی شماره 77:  هشت عدد 8 را طوری با چهار عمل اصلی به یکدیگر بپیوندید، که عدد 1000 به دست آید.


معمای ریاضی شماره 78:  حجم کدام یک از عناصر زیر بیشتر است؟
یک کیلو پنبه، یک کیلو کاه، یک کیلو نخ، یک کیلو پَر، یک کیلو پَشم، یک کیلو مو، یک کیلو خامه


معمای ریاضی شماره 79: ده سکه را در سه لیوان طوری تقسیم کنید، که تعداد سکه ها در هر لیوان فرد باشد.


معمای ریاضی شماره 80:  عدد 50 را بر 1/2 تقسیم کنیدو عدد سه را به آن اضافه کنید. نتیجه چیست؟


معمای ریاضی شماره 81:  یک نفر داخل باغ می شود، دو نفر از درخت بالا می روند، 100 نفر می چینند، سی و دو نفر می خورند و یک نفر سیر می شود، منظور چیست؟

مطلب مشابه: معمای تصویری جالب + چند تست به همراه حواب برای تیزهوشان


معمای ریاضی شماره 82 : آیا می توانید هشت تا هشت را بنویسید تا جمع آنها به هزار برسد؟


معمای ریاضی شماره 83:  چند بار می توانید عدد 5 را از 25 کم کنید؟


معمای ریاضی شماره 84: وقتی جان شش ساله بود، میخ را روی درخت مورد علاقه اش کوبید تا قد او را مشخص کند. ده سال بعد در شانزده سالگی، جان برگشت تا ببیند میخ چقدر بالاتر است. اگر درخت هر سال پنج سانتیمتر رشد می کرد، میخ چقدر بیشتر می شد؟


معمای ریاضی شماره 85: من چهار برابر دخترم سن دارم. تا 20 سال دیگر من دو برابر او بزرگتر می شوم. ما الان چند سال داریم؟


معمای ریاضی شماره 86: وقتی زیر میکروسکوپی که ده برابر بزرگ می شود به آن نگاه می کنیم ، زاویه 38 درجه چقدر خواهد بود؟

پاسخ های معماهای ریاضی

پاسخ معمای شماره 1: ساعت 8 صبح + 8 ساعت= 4 بعدظهر


پاسخ معمای شماره 2: پاسخ معمای شماره


پاسخ معمای شماره 3: 9 گوسفند


پاسخ معمای شماره 4: 20 عدد؛ 9 19 29 39 49 59 69 79 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99


پاسخ معمای شماره 5: خواهر محمد 8 ساله است.


پاسخ معمای شماره 6: چون شكلات‌ها قابل تكّه كردن نيستند، پس به هر نفر 3 شكلات می‌رسد و تعدادی شكلات هم اضافه می‌آيد.


پاسخ معمای شماره 7: پدر علی 45 سال و علی 15 سال دارد.


پاسخ معمای شماره 8: 9 سال


پاسخ معمای شماره 9: ساعت ۸ صبح + ۸ ساعت = ۴ بعد از ظهر


پاسخ معمای شماره 10: ساعت 11 به علاوه 2 ساعت = 1 ساعت ساعت 9 به علاوه 5 ساعت = 2 ساعت


پاسخ معمای شماره 11: 7 عدد؛ 5،15،25،35،45،55


پاسخ معمای شماره 12: فقط کافی است یک خط مورب روی علامت مساوی اضافه کنید. 


پاسخ معمای شماره 13: ابتدا انگشتان خود را از شماره 1 تا 5 شماره گذاری کنید و سپس از طریق الگوسازی به پاسخ معما برسید: جواب 10 حالت می شود: ( 1و2و3)، (1و2و4)، (1و2و5)، (1و3و4)، (1و3و5)، (1و4و5)، (2و3و4)، (2و3و5)، (2و4و5)، (3و4و5)


پاسخ معمای شماره 14: ممیز(7/8)


پاسخ معمای شماره 15: 88. چون چهار نفر هستند پس به ازاء هر سال 4 سال به سن آن ها اضافه می شود. بنابراین: 100-3*4=88

مطلب مشابه: معما به همراه پاسخ آن + چیستان های کودکانه جالب به همراه جواب


پاسخ معمای شماره 16: اگر 5000 را بدست آوردید باید بگویم اشتباه است . جواب ۴۱۰۰ می‌باشد!  الان مجددا با ماشین حساب محاسبه کنید.


پاسخ معمای شماره 17: شما 30 ساله می باشید و خواهرتان 10 سال سن دارد.


پاسخ معمای شماره 18: 3 دقیقه


پاسخ معمای شماره 19: 0 می شود. هر چیزی که در 0 ضرب شود برابر 0 خواهد بود.


پاسخ معمای شماره 20: عقربه ساعت دیواری


پاسخ معمای شماره 21: آنها پدربزرگ – پدر – پسر هستند.


پاسخ معمای شماره 22: بردن دو دوست به طور همزمان ارزان تر است. در این صورت، شما فقط سه بلیط می خرید، در حالی که اگر یک دوست را دو بار ببرید، چهار بلیط می خرید.


پاسخ معمای شماره 23: یک خط مورب و کج اضافه کنید تا اولین + تبدیل به عدد 4 شود. 545+5=550 شود


پاسخ معمای شماره 23: 10 . به حرف اول توجه کنید. یک (one) + نه(nine) + هشت(eight) = یک(one)،
بنابراین دو(two) + هشت(eight) + نه(nine) = ده (ten) می شود.


پاسخ معمای شماره 24: 1 و 2 و 3


پاسخ معمای شماره 25: اگه گفتی 5000 اشتباه کردی! جواب 4100
1000+40=1040 1040+1000+30=2070 2070+1000+20=3090 3090+1000=4090 4090+10=4100


پاسخ معمای شماره 26: نقطه (3.4)


پاسخ معمای شماره 27: ساعت هشت صبح به علاوه هشت ساعت، برابر است با ساعت چهار بعد ظهر


پاسخ معمای شماره 28:

شماره هفت انگلیسی

(زوج) SEVEN = EVEN (هفت)


پاسخ معمای شماره 29: فقط یک تخم مرغ! هنگامی که یک تخم مرغ را در سبد می گذارید، دیگر یک سبد خالی نیست


پاسخ معمای شماره 30:  15.50 دلار


پاسخ معمای شماره 31:  وقتی تفاوت سنین را محاسبه می کنید، می بینید که 23 سال است. بنابراین شما باید اکنون 23 ساله باشید


پاسخ معمای شماره 32: 335 عدد ماهی


پاسخ معمای شماره 33: پدر پوریا 42 ساله است.


پاسخ معمای شماره 34: وحید 11 ساله است


پاسخ معمای شماره 35: وحید 11 ساله است


پاسخ معمای شماره 36: خانواده سارا دارای 27 دختر است.


پاسخ معمای شماره 37: هر شخص باید چهار اسباب بازی بدست آورد


پاسخ معمای شماره 38: عدد بعدی در الگو 256 است. هر عدد از توالی در عدد قبل از آن ضرب می شود تا عدد بعدی بدست آید.


پاسخ معمای شماره 39:  برای جک 28 دلار باقیمانده است.


پاسخ معمای شماره 40: مربی جک باید چهار توپ بسکتبال بخرد.


پاسخ معمای شماره 41: فروش موفق به این معنی است که فروشگاه مواد غذایی حداقل 9 کارتن شیر به فروش می رساند.


پاسخ معمای شماره 42: سارا باید شش پانزده سنتی به صندوقدار بدهد.


پاسخ معمای شماره 43: جواب 12 است ، بنابراین عدد در یکان برابر 2 است.


پاسخ معمای شماره 44: پس از سه هفته، مرغ 42 تخم گذاشته است.


پاسخ معمای شماره 45: قیمت نوشابه 4 دلار و قیمت همبرگر 6 دلار است.


پاسخ معمای شماره 46: 28 حیوان در باغ وحش وجود دارد. 16 بزرگسال و 12 نوزاد.


پاسخ معمای شماره 47: دیوید پس از خرید خود، 8 دلار دارد.


پاسخ معمای شماره 48: شماره گمشده 22 است. اعداد در توالی هر بار هفت عدد افزایش می یابند.


پاسخ معمای شماره 49: آنها 70 دقیقه یا یک ساعت و 10 دقیقه را در فروشگاه مواد غذایی گذراندند. بخاطر داشته باشید که اگر رانندگی به فروشگاه مواد غذایی 10 دقیقه طول بکشد، 10 دقیقه نیز بازگشت به خانه زمان می برد.


پاسخ معمای شماره 50: در پایان دو هفته، هفت مایل می دوید.


پاسخ معمای شماره 51: از آنجا که پول خوردی که مایکل به همراه دارد تنها به 1.70 دلار می رسد ، پول کافی برای خرید چیپس ها ندارد.


پاسخ معمای شماره 52: تعداد پنکیک خورده به طور متوسط ​​سه عدد پنکیک خورده شده توسط لیزا است.


پاسخ معمای شماره 53: من به شماره 15 فکر می کنم.


پاسخ معمای شماره 54: خواهر جان 16 ساله است.


پاسخ معمای شماره 55: مرد بستنی فروش پنج بستنی دارد.


پاسخ معمای شماره 56: عدد بعدی در الگو 243 است (هر عدد در 3 ضرب می شود تا عدد بعدی بدست آید.)


پاسخ معمای شماره 57: هر سوال باید چهار دقیقه طول بکشد.


پاسخ معمای شماره 58: هر سوال باید چهار دقیقه طول بکشد.


پاسخ معمای شماره 59: جواب معادله 204 است، بنابراین عددی که قفل را باز می کند صفر است.


پاسخ معمای شماره 60: سهیل 11 ساله است. مادرش 33 ساله است.


پاسخ معمای شماره 61: بله، جک مقاله خود را به موقع به پایان می رساند. با سرعت 120 کلمه در روز، لری می تواند تا جمعه 600 کلمه بنویسد، که برای مقاله او بیش از حد کافی است.


پاسخ معمای شماره 62: من به شماره 16 فکر می کنم.


پاسخ معمای شماره 63: دالیا تعداد میمون های بیشتری نسبت به آیریس به پایان رساند.


پاسخ معمای شماره 64: روز جمعه ، 7 دلار برای والت باقی مانده است. این مبلغ 5 دلاری است که وی در روز سه شنبه پس انداز کرد به علاوه 2 دلاری که روز پنجشنبه خرج نکرد.


پاسخ معمای شماره 65: یاسمین تمام تکالیف خود را در ساعت 4:35 بعدازظهر به پایان رساند


پاسخ معمای شماره 66: شماره گمشده در الگو 8 است. (هر عدد از توالی تقسیم بر دو می شود تا عدد بعدی بدست آید.)


پاسخ معمای شماره 67: سعید ساخت موشک را در 2:10 بعد از ظهر به پایان می رساند، این بدان معنی است که او قبل از تمرین فوتبال زمان کافی برای تکمیل آن خواهد داشت.


پاسخ معمای شماره 68: قیمت پاپ کورن 13 دلار و قیمت نوشابه 8 دلار می باشد.


پاسخ معمای شماره 69: ژاکوب و ایزابل در ساعت 3:45 بعد از ظهر شروع به خرید کردند.


پاسخ معمای شماره 70: ترایویون چهار ساله است.


پاسخ معمای شماره 71: در مرغ داری  12 مرغ وجود دارد.


پاسخ معمای شماره 72: هفت گوسفند. زمانی که هفت گوسفند فرار کند، نشان می دهد که تنها این تعداد باقی مانده اند.


پاسخ معمای شماره 73:  در مرتبه سوم، یک جوراب سفید یا آبی خواهید یافت تا در یکی از دو مورد دیگری که اخیراً برداشته اید، متناسب است.


پاسخ معمای شماره 74: ممکن است پنجاه و یک روز طول بکشد. به احتمال زیاد که دامنه پوشش گیاهی هر روز کپی می شود، قسمت بزرگی از چمن ممکن است زودتر از روز 51 ام تمام شود.


پاسخ معمای شماره 75: اشلی 22 ساله است. مادرش 22 سال بیشتر دارد، بنابراین وقتی اشلی 22 ساله است، در حال حاضر 50٪ از سن مادرش است.


پاسخ معمای شماره 76: 39 عدد سیب، 2عدد انار و 60 عذذ پرتقال
زیرا قیمت یک پرتقال 1000/10=100
قیمت سیب ها 39*100=3900
قیمت پرتقالها 60*100=6000
قیمت انارها 2*50=100
3900+6000+100=10000


پاسخ معمای شماره 77: 8+8+8+88+888=1000


پاسخ معمای شماره 78: یک کیلو پنبه


پاسخ معمای شماره 79: نخست در لیوان اول 5 سکه ، در لیوان دوم 2 سکه و در لیوان سوم نیز سه سکه می گذاریم. آنگاه لیوان سوم را در لیوان دوم قرار می دهیم. در این صورت لیوان اول 5 سکه، لیوان دوم 5 سکه  و لیوان سوم نیز سه سکه دارد.


پاسخ معمای شماره 80: 100+3=103


پاسخ معمای شماره 81: آن یک نفر که وارد باغ می شود، دست است که وارد سفره می شود. دو نفری که از درخت بالا می روند، دو انگشتی هستند که قاشق یا چنگال را می گیرند. آن 10 نفری که می چینند، انگشتانِ دست هستند. سی و دو نفر که می خورند، سی و دو دندان انسان هستند و آن یک نفر که سیر می شود، خودِ ما هستیم.


پاسخ معمای شماره 82: 888 + 88 + 8 + 8 + 8 = 1000 


پاسخ معمای شماره 83: یک بار، زیرا بعد از کم کردن، دیگر 25 نیست


پاسخ معمای شماره 84:  میخ در ارتفاع یکسانی قرار دارد زیرا درختان در بالای آنها رشد می کنند


پاسخ معمای شماره 85: من 40 ساله هستم و دخترم 10 ساله است


پاسخ معمای شماره 86: همچنان 38 درجه خواهد بود

منبع: esanj.ir

مطالب مشابه را ببینید!

معما به همراه پاسخ آن + چیستان های کودکانه جالب به همراه جواب معمای بسیار سخت ریاضی؛ غیرممکن است به این 8 معما پاسخ دهید! معماهای بسیار سخت و جذاب؛ با این چیستان ها خودتان را به چالش بکشید! معماهای سخت؛ مجموعه سخت ترین معماهای جهان با جواب معمای چوب کبریت و 10 تا از پازل های چوب کبریت برای حل کردن و سنجش هوش معمای شعری یا شعر معمایی ( 60 معما با شعر کوتاه) معما و چالش ریاضی سخت برای بچه‌ های باهوش و نابغه معمای چالش برانگیز برای دورهمی با سوالات سخت و جالب معمای تصویری با جواب + 12 معمای جالب تصویری بامزه به همراه پاسخ آنها چند معمای تصویری برای افراد باهوش به صورت سخت و آسان با جواب آنها