مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا

انواع مدل مقنعه کراواتی

مقنعه کراواتی یکی از پوشش‌­های جدید اسلامیست که سر، گردن و روی سینه را می‌­پوشاند. یکی از مزیت‌های این مدل مقنعه، راحتی در استفاده و تنوع آن است.

مدل مقنعه
ستاره | سرویس مد و پوشاک –
 مدل مقنعه کرواتی روی سر راحت‌­تر و ثابت می‌ماند و نسبت به شال و روسری رسمی­‌تر است و کاملاً مناسب استفاده در مکان عمومی مانند محل­ کار و دانشگاه است. مقنعه کراواتی در عین سادگی، بسیار شیک و زیباست.

مدل مقنعه کراواتی فرق زیادی با مقنعه ساده ندارد با این تفاوت که در این مدل مقنعه بند‌هایی از جنس و خود پارچه مقنعه در جلوی آن شبیه به بند‌های کراوات قرار دارد. مدل مقنعه کراواتی دارای تنوع بالایی است برای مثال بعضی از مقنعه کراواتی با بند‌هایی که در جلو آن با یک گیره تزئینی ثابت شده‌­اند یکی از مدل ­‌هاست. اما در حالت عادی و ساده این بند‌ها رها هستند و می‌توان آن­‌ها را به مدل­‌های مختلف گره بزنید.

مدل‌های جدید و شیک مقنعه کرواتی

مقنعه کرواتی سفید آبی مناسب لباس فرم

مدل مقنعه


مدل مقنعه کرواتی طلایی مشکی ست لباس فرم

مدل مقنعه


مقنعه کرواتی تک رنگ مناسب برای مجالس و مهمانی

مدل مقنعه


مقنعه کرواتی مشکی زرد دانشجویی

مدل مقنعه


مقنعه کرواتی بلند مشکی زرشکی

مدل مقنعه


مقنعه کرواتی شیک مجلسی طرح دار

مدل مقنعه

مدل مقنعه کراواتی مشکی یا رنگی؟

امروزه در بازار انواع رنگ مقنعه به صورت تک رنگ یا چند رنگ را خواهید یافت. استفاده از رنگ­‌های مرسوم مانند مشکی، سرمه‌­ای و یا قهوه‌­ای مناسب محل ­کار و دانشگاه است، اما به یاد داشته باشید همه بانوان می‌­توانند از انواع مقنعه­‌های رنگی استفاده کنند و از رنگ آن لذت ببرند. تنها به این نکته توجه کنید که رنگ مورد استفاده شما با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد. استفاده از مقنعه‌­های چند رنگ نیز گزینه مناسبی برای عنوان مکان‌­ها و مراسم‌­ هاست. هماهنگ کردن رنگ‌­ها برای کنار هم قرار دادن آن‌ها مبحث مهمی تلقی می‌شود. زیرا عدم شناخت کافی از روانشناسی و ترکیب رنگ‌­ها می‌تواند باعث بد فرم دیده شدن و یا  شلخته دیده شدن  شود.

مقنعه کراواتی چه جنسی مناسب­ تر است؟

بیشتر مقنعه­‌ها با پارچه نخی یا کرپ دوخته می‌­شوند. بهترین جنس مقنعه کراواتی پارچه کرپ است و به طور معمول بلندی قد آن ۱۰۰ سانتی­‌متر است، سعی کنید مقنعه را خیلی بلند انتخاب نکنید، زیرا مقنعه خیلی بلند جلوی حرکات دست را می‌گیرد.

 

نحوه دوخت انواع مقنعه در منزل

مقنعه حجاب اسلامی ایرانی است که پوششی آسان برای خانم ها می باشد و بیشتر در جاهای رسمی مانند محل کار و تحصیل استفاده می شود. در این مطلب برای شما آموزش دوخت مقنعه را اورده ایم .در مجموع مقنعه ها ۵ نوع هستند، انواع و آموزش دوخت آنها به صورت زیر است.

  1. ساده
  2. چانه دار و نقاب دار
  3. سه گوش ابر دوزی
  4. نمازی
  5. لبنانی

اندازه گیری مقنعه روی سر:

از وسط فرق سر تا زیر چانه از چانه تا هر جایی که خواستیم بلندی آن را عدد بدست آمده ضربدر ۲ می کنیم.

ساده:

مقدار پارچه برای دوخت این مقنعه ۸۰ سانتیمتر تا یک متر است و عرض آن نباید از ۱۱۰ کمتر باشد. برای دخــتر بچه ها معمولا ۷۰تا۷۵ سانتیمتر پارچه لازم است.
مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا
مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا

مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا بعد از تا زدن پارچه از سمت دولای باز پارچه که یک لبه آن ترکی ویک لبه آزاد است اندازه صورت را جدا میکنیم (برای اندازه گیری صورت دورتادور صورت را اندازه گیری میکنیم وتقسیم بر ۲ میکنیم یا از کنار سر از بالای پیشانی تا زیر چانه را اندازه می گیریم(

آنگاه قد جلوی مقنعه را از زیر جای صورت تا پایین علا مت میزنیم. برای قسمت پشت هم (قد صورت +بلندی جلو مقنعه +۱۵تا۲۰ سانتیمتر) روی اریب پارچه یا دولای بسته علامت میزنیم واین دو نقطه را به صورت هلال بهم وصل میکنیم به صورتی که حدود ۱۰ سانتیمتر از جلو وپشت حالت صاف داشته باشد. بعد قسمت جلو را میدوزیم و پایین مقنعه را سردوز میکنیم و آماده استفاده است.
اگر خواستیم روی شانه مقنعه خالی شود(مثل مقنعه مجری های تلوزیون ) از وسط پایین مقنعه به اندازه ۵تا۱۵ سانتیمتر بالا رفته و به دو طرف هلال می کنیم.

چانه دار و نقاب دار :

پارچه را از وسط به روی هم تا می کنیم از لبه ی که بالای آن دولای بسته و طرف چپ خود دولای باز می شود ۸-۱۰ سانت جلو می رویم A.B بعد نقطه B را روی C تا مثلث شود این کار را ادامه می دهیم تا این فاصله ۱۰-۱۵ سانت شود بعد این اضافات چیده می شود.

نقاب :

از نصف گوش از روی سر رد می شود تا نصف گوش بعدی اندازه می زنیم.نقطه A.B نصف می کنیم، ۴-۵ سانت بالا می رویم به حالت هلال به A و B وصل می کنیم ۱ سانت جای دوخت می خواهد.قسمت هلال به مقنعه دوخته می شود.

چانه :

از نصف گوش از زیر چانه بعد تا نصف گوش اندازه می زنیم خط T.S نصف می کنیم.۶-۱۰ سانت پایین می آییم بعد هلال را به T.Sوصل می کنیم قسمت مثلثی به مقنعه وصل می شود.

مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا

نمازی :

الگوی آن مانند چانه دار ونقاب دار می باشد با این شرط که دیگر نقاب لازم ندارد ولی قسمت چانه آن کش دوخته می شود.

مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا

لبنانی :

پارچه ۱۰۰-۹۰ سانت می خواهد.پارچه را به حالت سه گوش تا می کنیم در این مدل باید یک تا روی سر را اندازه زده (یعنی پارچه را می اندازیم روی سر به حالت سه گوش خط های تا زیر گلو بیاید تکه روی سر را اندازه می زنیم و۲ اندازه ای بالای گوش روی سر و بالای گوش آن طرفی را اندازه می زنیم عدد این دو را یاداشت می کنیم مقداری که بدست آوردیم را روی پارچه تا می کنیم)

دولای بسته روی دولای بسته تای روی سر بعلاوه ۳-۵ سانت می کنیم از نقطه C سانت ۱۶-۱۵ داخل می شویم از دم مقنعه پایین نقطه K سانت۱ داخل می شویم( نقطه P ) ازH به P وصل می کنیم این خط H.P را ادامه می دهیم نقطه O تا A.B

باید ۱/۲ فاصله گوش تا گوش را اندازه می زنیم از O تا A.C سانت ۷ تا بدست می آید نقطه O را به C وصل می کنیم با فاصله ۱ سانت جادوخت نقطه K.H.O.C چیده می شود نقطه P.Z را می دوزیم بعد که دوخته شد مثلث را باز می کنیم مثلث پایینی را از وسط تا می کنیم نقطه S.F دوخته می شود جداگانه بعد رو می کنیم زاویه ها را چرت می خورد این بند ها پشت گردن گره می خورد حتما تا مثلث را می گیریم بعد سر می کنیم.

مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا

سه گوش ابری:

اندازه ی تای روی سر را می گیریم یک کمی اضافه تر یک تکه ابر ۰.۵ سانتی یا پارچه دیگری را بر می داریم مقدار گوش تا گوش (تا گشواره) را اندازه می زنیم روی ابر نصف می کنیم وسط ۶-۸ سانت بالا رفته و هلال می کنیم مانند نقاب می شود گوشه های Aو B را ۳ سانت می زنیم ابتدا تای مثلثی را به پشت تا می کنیم.

ابر بین دو پارچه تای روی سر قرار می گیرد خط صاف بین بالا پارچه می آید اول جفت می کنیم ابر را از نگه می داریم و کمی مثلث را می کشیم (پارچه) کمی پارچه بالا می ایستد ما باید آن را سنجاق می زنیم با فاصله (۱-۰.۵-۰.۷ میلی) خط می کشیم تا فاصله ۳ سانتی تا انتهای ابر برسد.

مدل مقنعه کراواتی | مدل های جدید مقنعه شیک و زیبا

مطالب مشابه را ببینید!

آموزش بافت کلاه زنانه؛ ابزار لازم، الگو و نمونه هایی از کلاه های بافتنی مدل نیم بوت پاشنه دار + 30 مدل شیک نیم بوت پاشنه دار دخترانه و زنانه نکات انتخاب لباس خواب و راهنمای خرید بهترین مدل برای خواب راحت نکاتی که برای خرید شلوار بارداری باید بدانید ست لباس زن و شوهر جذاب + 40 مدل از لباس های ست زن و مرد شیک و زیبا مدل مانتو چهارخونه؛ مانتوی زیبای چهارخانه ویژه تمام فصول با طرح های متنوع انواع مدل شلوار چرم زنانه شیک مناسب استایل خانم های شیک پوش ژاکت بافتنی بچه گانه؛ 30 مدل ژاکت زیبا و شیک پسرانه و دخترانه استایل تام بوی + اطلاعاتی در مورد این تیپ و استایل دخترانه و تصاویر این مدل برای خانم ها مدل دامن لی بلند، کوتاه و میدی + شیک ترین مدل های اسپرت دامن لی