نکاتی برای استفاده از لباس زیر؛ چه لباس زیری بخریم و چگونه استفاده کنیم؟

لباس زیر یکی از مسائل مهمی است که باید در نحوه خرید و نحوه استفاده از آن دقت زیادی به خرج دهیم زیرا ارتباط مستقیم با بهداشت ما دارد. سعی کنید زمانی که می خواهید لباس زیر بخرید اول از همه جنس آن برایتان مهم باشد بعد مدل و طرح آن. چرا می گوییم جنس آن؟ این هم علتی دارد که در ادامه به بیان آن می پردازیم.

در خرید و استفاده از لباس زیر جه نکاتی باید رعایت شود؟

چه نوع لباس زیری بخریم؟

اگر قصد دارید لباس زیر مناسب تهیه کنید که به پوست و بهداشت شما آسیبی نرساند بهتر است لباس زیری بخرید که ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • جنس آن نخی، الیاف طبیعی یا نانو باشد.
  • حساسیت زا نباشد و بهتر است که ضدحساسیت باشد.
  • نایلونی نباشد زیرا باعث عرق سوزی و حساسیت در هنگام گرما می شود.
  • بهتر است سبک بوده و از جنس دانتل باشد.
  • لباس زیری که می خرید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. به گونه ای باشد که در آن احساس راحتی داشته باشید.

 

در خرید و استفاده از لباس زیر جه نکاتی باید رعایت شود؟

 

چگونه از لباس زیر نگهداری و استفاده کنیم؟

  1. زمانی که لباس زیر تولید می شود تا زمانی که در انبار نگهداری می شود و به دست فروشنده می رسد، ممکن است به احتمال خیلی بالایی موارد بهداشتی در آن رعایت نشود. پس بهتر آن است که شما قبل از مصرف لباس های زیر نو که تازه خریداری نموده اید، آن ها را با آب ولرم و صابون بشویید.
  2. لباس زیر خود را زود به زود تعویض کنید و سریع بشویید. پیشنهاد ما این است که به هیچ عنوان لباس زیر را در ماشین لباسشویی با تاید نیندازید، بلکه آن را با دست و با شامپوی بچه که خیلی بهتر است بشویید سپس در آفتاب پهن کرده تا باکتری های آن کشته شود.
  3. زمانی که می خواهید لباس زیر را از روی بند بردارید و قبل از آنکه مجدد استفاده کنید، آن را با حرارت متوسط اتو، اتو بزنید. اما مواظب باشید که اتو خیلی داغ نباشد که به بافت پارچه آسیب بزند.
  4. لباس های زیر را زیاد نگه ندارید. بهتر است بعد از چندین بار استفاده و شستشو آنها را دور انداخته و مجدد استفاده کنید و به هیچ عنوان از لباس زیر مشترک استفاده نکنید زیرا از نظر بهداشتی فوق العاده ایراد دارد.

 

این مطالب را هم ببینید