چگونه لاک پاک کن درست کنیم؟؛ خودتان در خانه لاک پاک کن درست کنید

اگز جزو افرادی هستید که مرتب از لاک برای ناخن هایتان استفاده می کنید، احتمالاً دغدغه پاک کردن آنها را دارید که از رنگ متنوع تر استفاده کنید. اغلب پیش می آید که لاک پاک کن یا همان استون که می خرید اطراف ناخن تان را خشک می کند و به مرور موجب شکنندگی در ناخن ها می شود. ما پیشنهاد بهتری داریم. شما می توانید در منزل به راحتی لاک پاک کن درست کنید و برای مصرف مداوم تان بدون ضرور و نگرانی از آن استفاده کنید.

چگونه در منزل لاک پاک کن درست کنیم؟

چگونه لاک پاک کن درست کنیم؟

همانگونه که می دانید در لاک پاک کن هایی که در بازار تهیه می کنید مواد شیمیایی موجود است که می تواند به ناخن هایتان به مرور زمان آسیب برساند. در ادامه با چندین روش برای تهیه لاک پاک کن خانگی و بی ضرر آشنا خواهید شد.

  1. از اسپری مو یا اسپری دئودورانت کمک بگیرید. این اسپری را از نزدیک ترین فاصله ممکن روی ناخن تان بزنید و فوراً با پنبه محکم روی ناخن بکشید تا لاک ها پاک شوند. برای بهتر پاک شدن آنها می توانید این کار را چند بار تکرار کنید.
  2. از دستمال هایی که برای پاک کردن آرایش تان استفاده می کنید بهره بگیرید. دستمال را به کمی الکل آغشته کرده و سپس روی ناخن هایتان بمالید تا لاک ها پاک شوند.
  3. برای این روش به تنها چیزی که نیاز دارید آب گرم و حوله است. در یک کاسه مناسب آب گرم بریزید و ربع ساعت انگشتان خود را در آب گرم نگه دارید تا لاک ها به خوبی نرم شوند سپس دستهایتان را با خشک کرده و از گوشه ناخن لاک را به آرامی بردارید.
  4. یک تکه پنبه را به ادکلن و یا عطر آغشته کرده سپس با پنبه محکم روی ناخن بکشید و چند بار تکرار کنید تا به خوبی پاکت شوند.

چگونه در منزل لاک پاک کن درست کنیم؟

با استون لاک پاک کن بسازید

احتمالاً خوب متوجه شده اید زمانی که از استون استفاده می کنید ناخن هایتان کمی خشک می شوند. برای پیشگیری از این حالت روش دیگری را به شما پیشنهاد می دهیم.

200 میلی لیتر از استون را در یک ظرف مناسب ریخته و یک و نیم قاشق سوپخوری گلیسیرین به آن اضافه کنید. سپس 2 قاشق سوپخوری آب اضافه کرده و به خوبی با هم مخلوط کنید.

نکته: استفاده از آب برای راحت تر ترکیب شدن گلیسیرین و استون می باشد.

خیلی عجله نکنید زیرا ابتدا گلیسیرین در ته ظرف جمع می شود سپس به خوبی در استون ترکیب می شود اما اگر دیدید ترکیب به خوبی صورت نگرفته است می توانید مقدار خیلی کمی مثلاً 1 قاشق سوپخوری دیگر گلیسیرین اضافه کنید و دوباره مخلوط کنید تا حل شود.

به همین سادگی کار تمام شد و فقط نیاز به یک پنبه برای آغشته کردن به مواد و پاک کردن لاک هایتان دارید.

 

با خود لاک، لاک تان را پاک کنید

حتماً توجه کرده اید تا زمانی که لاک خشک نشده است پاک می شود و این بدان معنی است که خود لاک خاصیت پاک کنندگی دارد. کافی است که یک لایه از لاک را روی ناخن تان بزنید و فوراً با یک دستمال پاک کنید. می بینید که علاوه بر لاک جدید، لاک قبلی تان نیز پاک می شود.

 

 

 

موارد بیشتر: مانیکور ناخن چیست؟ ـ عکس مدل طراحی ناخن

 

این مطالب را هم ببینید