نکات لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه؛ نحوه انتخاب لباس و اکسسوری مناسب

لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه در ویژگی های ظاهری با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. از جمله مهم ترین فاکتورهای ظاهری که تاثیر زیادی در وجهه افراد دارد قد آنها است. برخی قد کوتاهی دارند، برخی قد متوسط و برخی دیگر نیز قد بلند محسوب می شوند. بسیاری از افراد قد کوتاه تصور می کنند که به خاطر داشتن قد کوتاه نمی توانند پوششی جذاب داشته باشند. این یک تصور غلط است و اگر انتخاب های درست و اصولی در مورد لباس های خود داشته باشید می توانید با هر اندام و ویژگی های ظاهری که دارید زیبا و خوش لباس به نظر برسید. با رعایت کردن این نکات و اصول مشخص می توان کاری کرد که توجه دیگران از روی قد کوتاه شما برداشته شده و به بیان دیگر، از نظر دیگران قد بلند به نظر برسید.

در صورتی که شما هم جزو آقایان قد کوتاه هستید شاید دوست داشته باشید که در مهمانی ها، مجالس، جمع های صمیمی و دوستانه و حتی جایی که در آن کار می کنید کمی بلندتر به نظر برسید. این یک خواسته غیر ممکن نبوده و در صورت استفاده از راهکارهایی خاص می توانید در نظر دیگران چند سانتی متر بلندتر دیده شوید. این راهکارها سخت نبوده و لازم نیست هزینه زیادی هم برای آنها بپردازید. اگر به این موضوع علاقمند هستید و می خواهید با نکاتی درباره لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه بدانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید…

نکات لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه؛ نحوه انتخاب لباس و اکسسوری مناسب

در انتخاب رنگ لباس های خود دقت کنید

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب لباس برای افراد قد کوتاه به رنگ لباس این افراد مربوط می شود. در مرحله اول سعی کنید پیراهن و شلوارهایی را باهم ست کنید که از نظر رنگ با یکدیگر هم خانواده باشند. می توانید لباس هایی که طیف رنگی یکسانی ندارند را نیز بپوشید اما توجه داشته باشید که تا جای ممکن این لباس ها حداقل دارای سایه هایی نزدیک به هم باشند. با این کار مقداری به بلندتر به نظر رسیدن خود کمک می کنید.

پوشیدن لباس هایی که رنگ های متضادی نسبت به یکدیگر دارند برای شما یک اشتباه بزرگ است. سعی کنید همیشه از پوشیدن پیراهن و شلوارهایی که از نظر رنگ بندی باهم تفاوت بسیار زیادی دارند اجتناب کنید. اگر رنگ های مختلفی برای لباس های خود انتخاب کرده اید یا اینکه از یک طیف مشخص چند رنگ با اختلاف های جزئی را می پوشید در نظر داشته باشید که بهتر است رنگ شلوارتان نسبت به رنگ پیراهن تیره تر باشد. این کار هم می تواند باعث شود پاهای شما و به طور کلی قد شما مقداری بلندتر به نظر برسد.

البته با پوشیدن پیراهن هایی که تیره رنگ هستند هم می توانید این نتیجه را بگیرید. با این تفاوت که این پیراهن ها علاوه بر تصوری که در مورد قد شما در دیگران ایجاد می کنند ممکن است باعث شود که افراد لاغر نسبت به حالت طبیعی مقداری لاغرتر هم به نظر برسند. در نتیجه انتخاب پیراهن هایی با رنگ های تیره برای همه آقایان قد کوتاه انتخاب خوبی نخواهد بود. به طور کلی در مورد رنگ بندی لباس های اینطور گفته می شود که با پوشیدن کفش یا شلوارهایی تیره تر از لباس بالاتنه می توان تصور بلند بودن قد را در نظر افراد دیگر ایجاد کرد.

لباس هایی با الگوهای عمودی را انتخاب کنید

الگوها و خطوط عمودی جزو مناسب ترین راهکارهایی هستند که افراد قد کوتاه آنها را در لباس و پوشش خود به کار می برند. این الگوها باعث می شوند که شخصی که لباس هایی با این اشکال را بر تن می کند از نظر قدی مقداری کشیده تر و از نظر حجمی هم کمی لاغرتر به نظر برسد. مناسب ترین این لباس ها آنهایی هستند که طراح آنها از خطوط باریک و عمودی پیوسته در طراحیشان استفاده کرده است. بهتر است یکی از رنگ های این خطوط سفید باشد تا به بلندتر دیده شدن شما کمک بیشتری کند.

اگر جزو افراد قد کوتاه هستید به هیچ وجه نباید سراغ لباس هایی که طرح و خطوط عمودی در آنها وجود دارد بروید. خطوط افقی درست برعکس خطوط عمودی هستند و با تاثیری که روی چشم بیننده می گذارند باعث می شوند نگاه دیگران به دو سمت کناری بدن شما کشیده شود. در نتیجه این نوع توجه چشم قد شما از آنچه که واقعا هست کوتاه تر هم دیده می شود.

در مورد آقایانی با قد کوتاه معمولا لباس هایی پیشنهاد می شود که بافت عمودی دارند. همچنین پیراهن هایی که نقش و نگارهایشان در قسمت بالایی لباس کم رنگ تر و کوچک تر می شود هم می توانند انتخابی مناسب باشند. با رعایت این نکات در مورد خطوط و بافت طراحی لباس های خود می توانید کاری کنید که مقداری بلندتر از آنچه هستید به نظر برسید.

مطلب مشابه: چطور همیشه خوش پوش باشیم؛ نکاتی برای خوش لباس بودن

نکات لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه؛ نحوه انتخاب لباس و اکسسوری مناسب

رنگ بندی و مدل کت و شلوار مناسب برای آقایان قد کوتاه

بیشتر مردان کت و شلوار را یک لباس مجلسی، شیک و خاص برای خود می دانند. با این وجود آقایانی که قد کوتاه تری دارند معمولا از پوشیدن ست کت و شلوار خودداری کرده و پوشیدن این لباس را برای خود مناسب نمی دانند. درست است که ست کت و شلوار برای مردانی با قد بلند و اندام متناسب و درشت جذاب تر به نظر می رسد؛ اما با این وجود در رابطه با این تصور باید گفت که تصوری اشتباه بوده و کت و شلوار می تواند برای آقایان کوتاه قامت تر نیز مورد استفاده قرار بگیرد. تنها شرطی که وجود دارد این است که آقایان قد کوتاه نکات و توجه های لازم برای انتخاب نوع کت و شلوار خود را به کار ببندند تا با هر شرایط قدی که دارند در این لباس جذاب به نظر برسند.

اولین نکته به رنگ کت و شلوار مربوط می شود. آقایان کوتاه قامت می بایستد کت و شلواری را خریداری کنند که در آنها از رنگ های همسان استفاده شده باشد. چرا که اگر رنگ کت و شلوار با یکدیگر متضاد باشد باعث می شود قد فردی که لباس را پوشیده است در نظر دیگران کوتاه تر دیده شود. در رابطه با اینکه کدام رنگ را انتخاب کنید می توانید تا حدودی طبق سلیقه و علایق شخصی خودتان عمل کنید. با این وجود خوب است بدانید که به طور کلی رنگ های تیره برای لباس های این افراد (مخصوصا کت و شلوار) مناسب تر خواهد بود. این رنگ ها هم قد شما را بلندتر نشان می دهند هم باعث می شوند مقداری لاغرتر از آنچه که هستید به نظر برسید.

 طرح و مدل کت و شلوار هم در این انتخاب بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. کت و شلوارهایی که برای مدل آنها از طرح هایی با خطوط راه راه عمودی استفاده شده است بهترین انتخاب برای آقایان قد کوتاه هستند. پوشیدن کت و شلواری که راه راه های عمودی با ضخامت کم (یا حتی زیاد) دارد می تواند به بلندتر دیده شدن شما کمک کند. توجه داشته باشید که طرح های چهارخونه یا راه راه افقی اصلا برای مردان قد کوتاه مناسب نمی باشد.

دوخت و سایز کت و شلوار مناسب برای آقایان قد کوتاه

اگر جزو آقایان قد کوتاهی هستید که می خواهید برای پوشش خود در مجالس و مهمانی ها سراغ کت و شلوار بروید بهتر است نوع دوخت و حتی جنس پارچه ای که از آن برای تولید کت و شلوارتان استفاده شده است را نیز در نظر داشته باشید. در این مورد انتخاب ایده آل این است که سراغ کت و شلوارهای مزون دوزی بروید که به سفارش شما و مخصوص اندام و قد شما دوخته می شوند. کت و شلوارهایی که در بازارهای مختلف لباس رایج هستند از نظر سایز و برش استاندارد بوده و اگر یک فرد قد کوتاه از آنها استفاده کند نتیجه چندان جالبی به دست نخواهد آمد. این در حالی است که مزون های تخصصی کت و شلوار شما را با همان جنس و رنگ پارچه ای که می خواهید دوخته و آن را مطابق با سایز دقیق بدن شما آماده می کنند.

لباس هایی که مقداری گشاد هستند در بدن افراد قد کوتاه شکل بسیار بدی گرفته و علاوه بر مشخص کردن و کوتاهی قد شما، جلوه و ظاهر کلی شما را نیز خراب می کنند. در نتیجه در هنگام انتخاب کت و شلوار هم به هیچ وجه نباید سراغ نمونه های گشادتری که سایز آنها از ابعاد بدن شما بزرگ تر است بروید. در عین حال، از نظر قدی هم سایز لباس انتخابی شما حائز اهمیت خواهد بود. هم در مورد کت و هم در مورد شلواری که خریداری می کنید باید مراقب باشید تا بلندی آن از بلندی قامت شما بیشتر نباشد. این دسته از کت و شلوارها افراد قد کوتاه را بسیار کوتاه تر از آنچه که هستند نشان می دهند.

در آخر باید به یقه کت در ست کت و شلوار هم اشاره کنیم. کت هایی که یقه های باریک دارند برای شما مفید بوده و باعث می شوند شانه های شما مقداری عریض تر و کشیده تر نشان دهند تا توجه بیننده از روی کوتاهی قد برداشته شود. این در حالی است که کت هایی با یقه های پهن و بزرگ تاثیر منفی زیادی داشته و با تاثیری که روی ظاهر شما می گذارند باعث کوتاه تر نشان دادن شما خواهند شد.

انتخاب پیراهن مناسب برای آقایان قد کوتاه

برای انتخاب پیراهن باید نکاتی را در نظر بگیرید تا در نهایت یک پیراهن متناسب با قد کوتاه داشته باشید. اول اینکه بلندی پیراهن باید به اندازه ای باشد که بتوانید انتهای آن را داخل شلوار ببرید. در ادامه گشادی پیراهن شما هم باید طوری باشد که درست در بدن شما بایستد و بیش تر از حد استاندارد به بدنتان نچسبد. بدین منظور می توانید پیراهن هایی را خریداری کنید که از جنس پارچه های ضخیم و محکم هستند و شکل خود را در بدن شما حفظ خواهند کرد.

برای افراد قد کوتاه می توان از پیراهن هایی با رنگ های ساده استفاده کرد. این پیراهن ها زیباتر از پیراهن هایی شلوغ با طرح ها و نقش و نگارهای بیش از حد بوده و جذاب تر دیده می شوند. اگر روی پیراهن خود از کراوات استفاده می کنید بهتر است در انتخاب کروات خودتان هم دقت کافی را داشته باشید. کروات شما نباید زیادتر از حد معمول پهن باشد و همچنین انتهای آن نباید شکل صاف داشته باشد. بهتر است بلندی این کروات به حدی باشد که انتهای آن مقدار جزئی از قسمت دور کمر شلوار رد شود.

قبل از پوشیدن یک پیراهن در مکانی مهم مطمئن شوید که سایز پیراهن کاملا متناسب با ابعاد بدن شما باشد. در صورت پوشیدن لباسی که روی تنتان فیک نیست، برای مثال پوشیدن لباسی که سایز آن چند سایز از بدن شما بزرگ تر است و در واقع به بدن شما آویزان شده است، قد شما کوتاه تر به نظر خواهد رسید. این لباس ها علاوه بر کمتر نشان دادن قد آقایان قد کوتاه، ظاهر آنها را نیز تا حدودی شبیه به بچه ها نشان می دهند و به هیچ وجه مناسب نیستند.

اگر در بازارهای مختلف دنبال پیراهنی متناسب با قد و بدن خود می گردید اما چیز مناسبی پیدا نمی کنید بهتر است سراغ یک خیاط بروید تا لباستان را دقیقا متناسب با بدن خودتان درست کند. البته؛ بسیاری از برندهای معروف این مشکل مشتریان خود را در نظر گرفته و برای حل کردن آن نسبت به تولید پیراهن هایی با سایزهای کوچک تر از سایز استاندارد اقدام کرده اند. می توانید از این لباس های برند خاص هم استفاده کنید!

مطلب مشابه: انتخاب لباس محیط کار؛ مناسب ترین تیپ اداری مردانه و زنانه

برقراری نسبت های خاص در پوشش

بسیاری از افراد فکر می کنند که برای خوشتیپ بودن ملزم به رعایت نسبت های معمولی در اجزای مختلف پوشش خود هستند. این در حالی است که یکی از بهترین راه ها برای بلندتر نشان دادن قد آقایان قد کوتاه تغییر دادن همین نسبت های استاندارد می باشد. برای مثال با استفاده کردن از پیراهن هایی که جیب های آنها بیش تر از حد معمول به یکدیگر نزدیک هستند می توانید قد خود را مقداری کشیده تر نشان بدهید.

پوشیدن پیراهنی که یقه باریک تری نسبت به حالت معمولی دارد، انتخاب کتی که تعداد دکمه های کمتری دارد و حتی استفاده کردن از شلوارهایی که مقدار کمی از شلوارهای معمولی کوتاه تر هستند، راه های دیگری برای رسیدن به این هدف می باشند. به طور کلی یقه های باریک که نوک تیز دارند می توانند تاثیر زیادی در بلندتر نشان دادن قد شما داشته باشند.

برای اینکه به شناخت درستی از این نسبت ها برسید و بتوانید از آنها به صورت درست استفاده کنید فقط نیاز به مقداری تمرین، فکر و زمان گذاشتن خواهید داشت. طبیعتا لازم نیست همه لباس های بازار را بخرید و این روش ها را روی آنها امتحان کنید! سراغ کمد لباس های خود بروید و بعد از مقایسه کردن لباس های خود سعی کنید مناسب ترین ترکیب را برای بلندتر نشان دادن قد خود انتخاب کنید.

اکسسوری های مناسب را در پوشش خود داشته باشید

اگر می خواهید قد بلند به نظر بیایید نباید در انتخاب و استفاده از اکسسوری های مختلفی که می توانید تهیه کنید اشتباه داشته باشید. تعداد زیادی از آقایان قد کوتاه به اشتباه سراغ کلاه رفته و سعی می کنند با گذاشتن کلاه روی سر خود مقداری کوتاهی قد خود را از نظر دیگران پنهان کنند. این در حالی است که کلاه قرار گرفته روی سر در مرحله اول نگاه دیگران را به خود جذب می کند، اما بعد از آن باعث می شود که توجه بیننده به قسمت های پایین تر بدن شما هم کشیده شود که این مطلوب نیست. در واقع کلاه برای افراد قد کوتاه مثل یک درپوش روی قد بوده و چندان تاثیر گذار نیست.

برای رسیدن به این هدف باید از پوششی استفاده کنید که باعث جلب توجه به قسمت های پایین تنه بدن شما نمی شود. برای مثال نباید جزئیات خاص پوشش شما در قسمت های پایینی پوشش شما قرار گرفته باشد. از جمله کارهای مفید در این زمینه می توان به پوشیدن پیراهن های جیب دار، استفاده کردن از کراوات هایی که رنگ های روشن در تهیه آنها استفاده شده است و حتی داشتن سرشانه هایی خاص و منحصر به فرد اشاره کرد. این نوع پوشش ها و اکسسوری ها باعث می شوند نگاه دیگران روی قسمت های بالاتر بدن شما باقی مانده و در واقع کوتاهی قدتان را نادیده بگیرند. با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت اکسسوری ها برای پوشش آقایان قد کوتاه بسیار مهم و حیاتی هستند.

شلوار مناسب برای آقایان قد کوتاه

معمولا در انتخاب لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه پیراهن و جزئیات آن در اولویت قرار دارد. با این وجود نمی توان از اهمیت انتخاب شلوار در این زمینه چشم پوشی کرد. به همین دلیل در این قسمت توضیحاتی را درباره شلوار مناسب برای آقایان قد کوتاه ارائه خواهیم داد. غالبا بهترین نوع شلواری که برای این افراد می توان انتخاب کرد را شلوارهایی با فاق هایی بلندتر از حد معمول می دانند. این نوع شلوارها باعث می شوند پایین تنه بدن فرد مقداری بلندتر از واقعیت دیده شود.

اگر علاوه بر قد نسبتا کوتاه، میان تنه بزرگتری هم دارید پیشنهاد می کنید که شلوارهایی را خریداری کنید که در قسمت جلوی خود چین هایی در جهت عمودی داشته باشند. این مدل شلوارهای برای آقایان کوتاه قامت مناسب تر از انواع ساده خواهند بود. البته، این چین ها هم باید در اندازه ای محدود بوده و تا جایی که امکان دارد باریک باشند. در غیر این صورت، چین های بزرگ تر باعث می شوند پاهاش شما مقداری کوتاه تر دیده شده و نتیجه نهایی کار معکوس خواسته شما باشد.

نگه داشتن شلوار روی خط کمر

 افراد قد بلند معمولا طوری لباس می پوشند که قسمت بالایی شلوارشان مقداری بالاتر از خط کمر این افراد می ایستد. این کار باعث می شود قد فرد کمی کوتاه تر دیده شود و در نتیجه، اصلا راه خوبی برای لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه نمی باشد. درست برعکس، آقایان کوتاه قامت می بایست شلوار خود را طوری تنظیم کنید که بالای آن دقیقا روی خط کمر این افراد قرار بگیرد. با این کار هم قدشان کوتاه به نظر نمی آید و هم به خاطر شکل و فیزیک کمر نیاز نیست برای نگه داشتن شلوار خود حتما از کمربند استفاده کنند. اگر جزو این دسته از افراد هستید و نمی خواهید خیلی کوتاه به نظر برسید بهتر است شلوارتان را روی خط کمر نگه دارید تا لازم نباشد از کمربندهای بزرگ استفاده کنید. این کمربندها هم در نشان دادن قد شما تاثیر منفی خواهند گذاشت و بهتر است از شر آنها راحت شوید.

استفاده از پیراهن آستین کوتاه و شلوارک ممنوع!

معمولا آقایانی که مشکل کوتاهی قد دارند به طور کلی اندامی کوچک تر از دیگر مردان داشته و جثه آنها مقداری کوچک تر از بقیه است. در چنین شرایطی بهتر است فرد طوری لباس بپوشد که دیگران به این جثه و اندام کوچک توجه چندان زیادی نکنند. شلوارک ها و پیراهن های آستین کوتاه از جمله لباس هایی هستند که دقیقا برعکس عمل کرده و اندام و ابعاد بدن فرد را به دیگران نشان می دهد. به همین دلیل توصیه می شود که آقایان کوتاه قامت از پوشیدن این لباس های بدن نما (شلوارک، پیراهن آستین کوتاه و…) خودداری کنند.

علیرغم این توصیه ها ممکن است در شرایطی مجبور به پوشیدن این لباس ها باشید. برای مثال در روزهای گرم سال و مخصوصا در مناطقی که آب و هوای گرم دارند پوشیدن این دست لباس های راحت و خنک اجتناب ناپذیر است. در چنین شرایطی می بایست سراغ دیگر توصیه ها و نکات بروید تا با رعایت آنها این مشکل را تا جای ممکن جبران کرده باشید.

از لباس های پسرانه استفاده کنید

در هنگام انتخاب پیراهنی که متناسب با سایز بدن شما باشد ممکن است مقداری سر در گم شوید. این انتخاب ممکن است تا حدی طول کشیده و پیچیده شود که از مقایسه و بررسی مردن لباس های مختلف خسته شوید! در این قسمت نکته ای را به شما می گوییم که در چنین شرایطی می تواند برای شما مفید بوده و سرعت عمل شما را افزایش دهد.

در فروشگاه های بزرگ لباس قسمت هایی وجود دارد که مخصوص پسران نوجوان و جوان هستند. لباس هایی که در این قسمت فروشگاه قرار دارند از نظر سایز و ابعاد می توانند برای آقایان قد کوتاه و ریز جثه هم مناسب باشند. با این وجود اغلب این لباس ها با طرح هایی خاص طراحی شده و مدل های آنها بیشتر جوان پسند می باشند. اگر می خواهید از مزیت سایز این لباس ها استفاده کنید می بایست در بین آنها بگردید و طرح های عمومی تر که برای مردان بالغ هم مناسب به نظر می رسند را انتخاب کنید. بدین منظور پیراهن های رسمی را پیشنهاد می کنیم که می توانند گزینه ای ایده آل باشند.

سایز قسمت های مربوط به دور شکم و دور سینه پیراهن های این قسمت ها ممکن است کمی برای شما تنگ به نظر برسد. اما در واقع اینطور نبوده و علت وجود این احساس این است که اکثر مردان عادت دارند لباس هایی را بپوشند که مقداری از ابعاد دقیق بدن آنها بزرگ تر بوده و کاملا فیت نیستند. اگر انتخاب مناسبی داشته باشید بعد از مدت کوتاهی به این مورد عادت کرده و با آن مشکلی نخواهید داشت.

ژاکت یا اورکت بپوشید

پوشیدن یک ژاکت یا اورکت در روزهای سرد هم می تواند ایده ای بسیار خوب برای لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه باشد. این دو لباس طوری طراحی شده اند که می توانند توجه بیننده را به قسمت های بالاتر بدن و شانه های شما جلب کند. این ژاکت و اورکت را می توانید با شلوارهای رسمی یا غیر رسمی مناسب ست کرده و از پوشیدن آنها لذت ببرید! فقط مراقب باشید که در هنگام پوشیدن این لباس ها ساید توصیه های ذکر شده در این مطلب را نیز مورد توجه قرار داده باشید.

از تولیدات بین المللی استفاده کنید

کشورهای مختلف در حوزه لباس تولیدات انبوهی دارند. این تولیدات معمولا برای جامعه هدف خاصی طراحی شده و به همین دلیل سایز و دیگر ویژگی های آنها با لباس های استاندارد بسیار متفاوت است. برای مثال لباس هایی که برای جوامع آمریکایی به تولید انبوه می رسند معمولا از نظر سایز بزرگ تر از لباس های معمول بوده و از این نظر منحصر به فرد هستند. این در حالی است که لباس های تولید شده برای مردم کشورهای ژاپن یا ایتالیا ویژگی های متفاوتی داشته و برعکس تولیدات آمریکایی می باشند. شما می توانید در این بازارهای بین المللی هم جست و جو کرده و با توجه به مردم کشورهای مختلف لباس هایی که می توانند در تن شما مناسب به نظر برسند را خریداری کنید.

در نگاه اول پیدا کردن لباس مناسب از طریق این روش سخت و غیر منطقی به نظر می رسد؛ اما با این وجود با کمک گرفتن از فروشگاه های آنلاین و خرید غیر حضوری می توانید به راحتی از این راه هم برای خرید لباس مناسب خود استفاده کنید.

پوشیدن کفش برای بلندتر کردن قد

تا اینجا روش های مختلفی مانند استفاده کردن از طرح های هندسی خاص، ترکیب رنگ های همسان و نسبت های غیر معمول در لباس ها را برای شما توضیح دادیم. این روش ها همگی باعث می شوند قد شما مقداری بیشتر از آنچه که هست به نظر رسیده و ظاهری بهتر برای شما ایجاد شود. در این قسمت آخرین توصیه و راهکار خود برای رسیدن به این هدف، یعنی افزایش دادن اندازه قد با کمک کفش و کفی کفش را بررسی می کنیم.

آقایان قد کوتاه می توانند کفش های خاصی را خریداری کنند که با کفی های پهن تر طراحی شده اند یا اینکه به داخل کفش خود چند لایه اضافه کنند. این موارد ارتفاع کفش را افزایش داده و در نتیجه کل قد فرد مقداری بلندتر به نظر خواهد رسید. در کنار این روش های دستی یک راه حل اصولی تر هم برای افزایش ارتفاع کفش وجود دارد. برخی از کارخانه ها و برندهای تولید کننده کفش تولیدات خاصی را به بازار وارد می کنند که در واقع نوعی کفش مخصوص بوده و ارتفاع بیشتری نسبت به حالت معمول خواهند داشت. قبل از خریدن این کفش های خاص باید نکاتی در رابطه با سلیقه خود، وضعیت سلامت کمر و پاهایتان، نظر پزشکتان و… را در نظر داشته باشید.

نکات لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه؛ نحوه انتخاب لباس و اکسسوری مناسب

جمع بندی

نمی توان هیچ مرز مشخصی برای جدا کردن افراد قد کوتاه از دیگران تعیین کرد. این احتمال وجود دارد که بیشتر از 180 سانتی متر قد داشته باشید و خود را قد کوتاه بدانید یا اینکه با چیزی در حدود 160 سانتی متر از قد خود احساس رضایت کامل داشته باشید. این قضیه در کنار هنجارهای اجتماعی و متوسط های استانداردی که در جوامع مختلف تعیین شده است بیشتر یک مسئله شخصی و سلیقه ای می باشد.

در نتیجه اگر احساس می کنید که قد کوتاهی دارید و از آن رضایت ندارید، می توانید به روش های مختلفی قد خود را بلندتر از آنچه که هست نشان دهید. شما می توانید در هنگام حضور در مهمانی ها، جمع های دوستانه، محیط های کاری و… نکات مطرح شده در این مقاله را رعایت کنید تا حداقل چند سانتی متر در نظر دیگران بلندتر دیده شوید.

در این مقاله سعی کردیم لباس پوشیدن آقایان قد کوتاه به طور کامل بیان کنیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید…

مطالب مشابه را ببینید!

مدل های تیپ مشکی مردانه + 15 تیپ و ست لباس مشکی مردانه ماه محرم ست لباس زن و شوهر جذاب + 40 مدل از لباس های ست زن و مرد شیک و زیبا مدل های پیراهن مردانه رسمی انتخاب آقایان شیک پوش (نکات برای انتخاب پیراهن رسمی) 5+1 ایده جذاب برای انتخاب لباس عید آقایان مدل کاپشن چرمی مردانه + 30 مدل شیک پسرانه و مردانه کاپشن چرم تیپ کلاسیک مردانه + ملزومات تیپ کلاسیک و 25 مدل تیپ زیبا مدل کت شلوار طرح دار + 25 مدل کت و شلوار زیبا با طرح های مختلف برای افراد خاص مدل پیراهن مردانه 2020 جین + نکاتی برای خوش پوش شدن و خوش تیپی مدل کت جین مردانه + بیش از 30 مدل از کت لی برای جنتلمن ها لباس مجلسی مردانه + 31 مدل کت و شلوار شیک مجلسی مردانه جدید