روش های کاشت ناخن با مزایا و معایبی که این روش ها دارند

کاشت ناخن روشی برای زیبایی دست های خانم ها است که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است . کاشت ناخن انواع مختلفی دارد که با روش های مختلف  انجام می‌ شود و هر کدام از این روش ها مزایا و معایب دارند .

اطلاعات در مورد کاشت ناخن (مزایا و معایب)

ناخن ها قابلیت تغییر دارند و به همین سبب این فرصت را دارید که دستان خود را زیبا تر کنید. خانم ها به دلایل مختلفی کاشت ناخن انجام می‌ دهند. برخی فقط برای زیبایی و برخی دیگر برای درمان و پوشاندن ناخن های شکننده و بد فرم خود همچنین برای کسانی که مشکل جویدن ناخن دارند بسیار مناسب است .

اما یک کاشت خوب علاوه بر زیبایی باید دوام و استحکام بالایی نیز داشته باشد .

 

انواع روش های کاشت ناخن

در ادامه به برخی روش ها برای کاشت ناخن، مزایا و معایب  آن‌ها می‌ پردازیم.

 

کاشت قالبی ناخن

در این روش ،ضد قارچ را بر روی ناخن طبیعی می‌ زنند و مواد مورد نیاز را بر روی ناخن مصنوعی قالب می‌ کنند. ناخن مصنوعی را به ناخن می‌ چسبانند و به دلیل اینکه این نوع کاشت به سوهان کشی نیاز ندارد پس از مدتی دچار هوازدگی می‌شود و ممکن است دچار قارچ نیز شود به همین دلیل این نوع کاشت ،بی کیفیت ترین نوع کاشت است . این مدل کاشت برای افرادی که ناخن هایشان یکدست نیست مناسب نمی‌ باشد.

معایب

 • ناخن ها خیلی زود دچار شکستگی می‌ شوند.
 • ناخن ها دوام زیادی ندارند و دچار هوا گرفتگی می‌ شوند.
 • به دلیل اینکه ناخن مصنوعی ضخیم است جلوه طبیعی ناخن از دست می‌ رود.
 • در این روش نسبت به سایر روش ها مداد بیشتری لازم است.

روش های کاشت ناخن با مزایا و معایبی که این روش ها دارند

کاشت پودری ناخن

این نوع کاشت از لحاظ مقاومت و زیبایی جزو بهترین روش ها است .در این روش ناخن مصنوعی از ابتدای کار به ناخن میچسبد. و می‌ توانید هر اندازه که می‌ خواهید آن را کوتاه یا هر فرم یا شکلی که می‌ خواهید به ناخن بدهید .و در نهایت مواد ضد قارچ و مواد کاشت را بر روی ناخن فرم داده شده میزنیم. در این نوع کاشت ناخن ها به سوهان کشی نیاز دارند. این نوع کاشت زمان بر است و برای افراد کم حوصله پیشنهاد نمی‌ شود.

مزایا

 • ناخن ها را در برابر حوادث احتمالی و ضربه مقاوم می‌ کند
 • این نوع کاشت دوام بالایی دارد و یکی از بهترین نوع کاشت است .
 • ناخن ها را خوش فرم تر و کشیده تر نشان می‌ دهد.

معایب

 • این نوع کاشت بسیار زمان بر است و همچنین ترمیم آن نیز زمان زیادی لازم دارد.

روش های کاشت ناخن با مزایا و معایبی که این روش ها دارند

کاشت ژله ای ناخن

مواد لازم برای این نوع کاشت به صورت آماده موجود است .مراحل کاشت ژله ای درست مانند کاشت پودری  است .در این روش از دو لایه ژل و یک لایه تاپ شاین که حالت شیشه ای به ناخن می‌ دهد صورت می‌ گیرد در هر سه مرحله باید ناخن ها را در دستگاه یو وی قرار دهید تا حالت چسبندگی آنها از بین برود .

مزایا و معایب

 • در این نوع کاشت ناخن های اصلی هیچ آسیبی نمیبینند و به صورت طبیعی رشد خواهند کرد و پس از اینکه رشد کرد نیاز به ترمیم دارند.
 • دوام این نوع کاشت دو هفته است
 • اگر در منطقه ای هستید که رطوبت بالایی دارد این نوع کاشت توصیه نمی‌ شود.
 • به دلیل اینکه این مواد طعم بدی دارند برای افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند مناسب است و جنبه درمانی نیز دارد.
 • این نوع کاشت برای برخی افراد حساسیت زا بوده و موجب اگزما می‌ شود.

 

 

کاشت میکس

در این نوع کاشت همانطور که از نامش پیداست ترکیب کاشت ژله ای و پودری است .بعد از استفاده از ضد قارچ و انجام مراحل کاشت پودری و سوهان کشی یک لایه ژل بر روی ناخن زده می‌ شود و ناخن ها را در دستگاه یو وی قرار می‌ دهند.

 

روش های کاشت ناخن با مزایا و معایبی که این روش ها دارند

کاشت دیپینگ ناخن

در این روش از قلم برای فرم دهی مواد انجام نمی‌ شود بلکه با استفاده از پرایمر و پودر به ناخن ها فرم داده می‌ شود. در این روش بعد از انجام زیر ساز و ضد قارچ ناخن هارا به پرایمر آغشته و درون پودر فرو می‌ بریم بعد از رسیدن به نتیجه مطلوب شروع به سوهان کشی می‌ کنیم.

 

کاشت فرمر ناخن

فرم از جنس نوعی کاغذ است، در این  روش فرم را با صدف ناخن مچ کرده و بعد از استفاده از ضد قارچ مواد مورد نیاز کاشت را بر روی ناخن به فرم و اندازه  دلخواه قرارداده و فرمر را  پس از خشک شدن در می آوریم و شروع به سوهان کشی می‌ کنیم.

 

کاشت گریم ناخن

در این نوع کاشت ابتدا از پودر هلویی استفاده کرده و بعد به حالت فرنچ ناخن هارا با پودر دلخواه  دیزاین می‌کنند.

 

کاشت  سیلک ناخن

در این نوع از کاشت بر روی حالت طبیعی خود ناخن کار می‌شود. ابتدا یک لایه فایبر گلاس بر روی ناخن زده می‌شود و در نهایت برای محکم کردن کاشت از چسب مخصوص استفاده می‌کنند و در مرحله آخر بر روی آن اسپری فیکس می‌زنند.

 

کاشت بیبی بومر

این نوع کاشت مشابه کاشت گریم است ،در این نوع کاشت از دو نوع پودر استفاده می‌شود. و به گونه ای در یگدیگر محو می‌شوند به طوری که هیچ خطی از اختلاف رنگ آنها مشخص نباشد به همین دلیل به این نوع کاشت ،کاشت هایلایت نیز میگویند. در این روش بعد از انجام زیر سازی از ابتدای ناخن پودر سفید رنگ زده می‌شود و تا انتهای ناخن کشیده می‌شود به طوری که محو شود و بعد از آن پودر هلویی را از انتهای ناخن به سمت بالا کشیده و محو می‌کنند به طوری که هر دو رنگ از وسط ناخن محو شوند و سپس سوهان کشی می‌شود.

 

کاشت تیپ موقتی

در این روش فقط از تیپ استفاده می‌شود و بر روی آن لاک و یا برچسب زده می‌شود این نوع کاشت بسیار کم دوام بوده و مناسب افرادی است که قصد ندارند برای مدت طولانی کاشت ناخن داشته باشند.

روش های کاشت ناخن با مزایا و معایبی که این روش ها دارند

کاشت ماربل

در این نوع کاشت ناخن هارا به شکل سنگ مرمر طراحی می‌کنند.

 

کاشت فلای آن

در این نوع کاشت از هیچگونه پرایمر یا لئونید استفاده نمی‌شود به همین دلیل کاملا ایمن است و مناسب خانم های باردار نیز هست .

 

عوارض کلی کاشت ناخن

 • تغیر رنگ ناخن های طبیعی
 • کند شدن فرایند رشد ناخن
 • حساسیت پوستی
 • تغییر شکل و فرم ناخن
 • عفونت های قارچی
 • انیکولیز

 

نکته

 • بعد از انجام کاشت ازضربه خوردن ناخن  ها جلوگیری کنید .
 •  به اجسام آلوده دست نزنید
 • هنگام استفاده از مواد شوینده وز دستکش استفاده کنید.
 • هنگام بلند کردن اجسام به ناخن ها فشار نیاورید

 

ریموو

اگر از کاشت ناخن خسته شده اید می‌توانید آنها را ریموت کنید که با استفاده از استون صد در صد صورت می‌گیرد.

 

قارچ ناخن

به دلیل اینکه هنگام کاشت به بافت ناخن ها اکسیژن نمی‌رسد و موجب عدم تنفس ناخن ها می‌شود ناخن ها دچار عفونت های قارچی و ویروسی می‌شود.

 

مطالب مشابه را ببینید!

حضور استعدادهای برتر در نخستین مسابقه ملی آرایش دائم ایران توسط آکادمی مریم حمزه ای  راز داشتن ابروهای زیبا؛ از شستن صحیح تا استفاده از روغن و ماسک و جلوگیری از ریزش معرفی ادکلن های زنانه برای فصل بهار (لیست 16 عطر و ادکلن خوش رایحه) بهترین مارک لوازم آرایشی با کیفیت و ارزان (معرفی برندهای معروف) لیست لوازم آرایشی مهم و اساسی؛ پک کامل لوازم آرایشی چیست؟ مراقبت از موهای رنگ شده؛ نکات مهم و ضروری قبل و بعد از رنگ کردن مو لیست اصطلاحات کاشت ناخن به ترکی استانبولی با ترجمه فارسی! ساخت کانسیلر در خانه؛ انواع کانسیلر، کاربرد آن و نحوه استفاده روی پوست انتخاب بهترین رنگ برای تاتو لب مناسب هر پوست مدل های آرایش شب یلدا دخترانه با تم های رنگی و متد حرفه ای