مدل های آرایش شب یلدا دخترانه با تم های رنگی و متد حرفه ای

آرایش ویژه شب یلدا دخترانه

شب یلدا از آیین کهن ما ایرانیان است که ما این شب را به عنوان بزرگترین شب سال و اولین شب زمستانی پاس می داریم. این شب بشارت دهنده زمستان بوده که مردمان با برگزاری میهمانی و شب زنده داری به دور هم جمع می شوند و به خوردن انواع میوه، آجیل و تنقلات مشغول می شوند. آرایش شب یلدا دخترانه در این شب از اهمیت زیادی در بین خانم ها برخوردار است که با ایجاد رنگ و لعاب یلدایی به صورت می توان شمایل یلدا را پدیدار نمود.

در ادامه متدهای حرفه ای آرایش شب یلدا و تصاویری از آرایش با تم شب یلدا با رنگ های زیبا را ارائه کرده ایم.

آرایش شب یلدا دخترانه با رنگ پاییزی

برای خودآرایی پاییزی یلدایی بهتر است به تم این مناسبت توجه کنید و در آرایش خود رنگ قرمز، سبز و سفید را در نظر داشته باشید. بهترین آرایش این است که رنگ برگ های این فصل را در چشمانتان آرایش کنید. همچنین می توانید در بخش میانی پلک را قهوه ای یا نارنجی کنید.

سپس رنگ تیره ای مانند قهوه ای اسموکی را برای کنج بیرونی پلک خود در نظر بگیرید. از رنگ طلایی نیز می توانید برای قسمت کنج دورنی چشم در نظر بگیرید. با یک مژه مصنوعی یا ریمیل ساده و یک خط چشم می توانید پیرایش خشم خودتان را پاییزی کنید.

برای اینکه میان خودآرایی لب و چشم تناسب برقراری کنید؛ بهتر است از رژلب قهوای استفاده کنید.

آرایش شب یلدا

ارتباط بین آرایش صورت با رنگ مو پاییزی

موهایتان را نیز می توانید به تم شب یلدا ست کنید و با یکی از رنگ های پاییزی آن را رنگ نمایید. یکی از بهترین رنگ مو برای این شب رنگ مسی است که صورت شما را دلنشین و جذاب می کند؛ زیرا رنگ گرم و زیبایی است. برای اینکه میان آرایش صورتتان با رنگ موهایتان تناسب برقرار شود از سایه چشم با رنگ مسی با رنگ های تکمیل کننده آن استفاده کنید.

آرایش شب یلدا

آرایش شب یلدا دخترانه

برای آراستن صورت در مدل دخترانه ما این توصیه را به شما داریم که از یک مدل در تم یلدایی بهره مند شوید. مثلا می توانید در پشت پلک از خط چشم و سایه چشم در رنگ روشن استفاده کنید. همچنین برای خشگلی لب ها نیز رژلب نارنجی انتخاب ایده آلی برای شما خواهد بود.

خودآرایی شب یلدا با رنگ زرشکی

همانطور که می دانید یکی از رنگ های منحصر به فرد و معروف شب یلدا که محبوبیت زیادی نیز دارد رنگ زرشکی است. شما این اختیار را دارید که با استفاده از رنگ بی همتا و گرم چهره تان را بسیار زیبا آراسته کنید. همچنین اگر پوست شما سفید است ولی موهای مشکی دارید رنگ زرشکی برای شما بسیار دلربا خواهد بود.

مطلب مشابه: مدل آرایش چشم شب یلدا؛ 5 نکته که برای آرایش چشم ها باید بدانید

arayesh yalda 6 e1671395466879

آرایش شب یلدا دخترانه ساده

در صورتی که به آرایش غلیظ علاقه مند نیستید می توانید صورت خود را به شکلی کاملا ساده پیرایش کنید. بدین منظور بهتر است سایه روشن و مات را برای پشت پلک های خود انتخاب کنید و خط چشم خود را نیز به صورت گربه ای برگزینید. همچنین رنگ رژلب نیز اگر بنفش انتخاب شود شما را زیباتر خواهد کرد.

رنگ مو آمبره پاییزی با آرایش ساده

در صورتی که به سبک ساده علاقه مند هستید بهتر است موهای خود را با رنگ موی آمبره زیبا کنید. برای آرایش صورت نیز از رژلب قرمز استفاده کنید. چهره خود را نیز می توانید به شکل ساده آرایش نمایید.

آرایش شب یلدا

آرایش شب یلدا دخترانه با تم هندوانه

هندوانه نماد شب چله است و سرخی تم یلدا نیز از آن گرفته شده؛ به همین دلیل برای آراستن صورت از این طرح می توان بهره گرفت. برای این منظور چشم ها مانند هندوانه پیرایش می شود. اگر از طرح کامل هندوانه خوشتان نیامد می توانید از رنگ های آن جهت آرایش چشم ها بهره بگیرید. مثلا می توانید پلک پایین را سبز رنگ و پلک بالا را سرخ کنید.

جهت آرایش چشم ها در شب یلدا می توانید با رنگ سرخ سایه چشم ایجاد کنید و خط چشم نیز با سبز روشن بسیار فانتزی خواهد شد. همچنین هر چه این خط چشم به مدل گربه ای و درخشان باشد مدل فانتزی تری به چشم می خورد.

آرایش شب یلدا دخترانه با تم انار

انار از میوه های اصلی شب یلدا و جزء میوه های پاییزی است که مدل و رنگ آن مناسب آرایش یلدا می باشد. اگر به آرایش ساده علاقه مند هستید و دوست ندارید صورتتان زیاد شلوغ باشد؛ بهتر است از تم سرخ استفاده کنید. در اینصورت از رژلب سرخ و سایه چشم مایل به قرمز بهره بگیرید.

آرایش شب یلدا

آرایش شب یلدا دخترانه با رنگ های گرم

رنگ های گرم مناسب آراستن چهره با تم یلدایی است؛ به همین دلیل در این آرایش از سایه چشم درخشان و رنگ مو مرواریدی صورتی استفاده می شود. همچنین در این مورد بهتر است از رژلب درخشان در لب های خود استفاده کنید.

آرایش عروس شب یلدا

خیلی از مراسمات ازدواج و عروسی ها در شب یلدا برگزار می شود و در صورتی که شما قصد دارید در این شب جشن ازدواج خود را بگیرید بهتر است آرایش صورتتان را با تم یلدایی انجام دهید. در اینصورت گریم عروس به شکل ساده ولی صمیمی و گرم صورت می گیرد. برای سایه چشم و رژلب رنگ مسی یا سرخ مناسب خواهد بود. مژه مصنوعی و خط چشم اگر سادگی را بیشتر می پسندید بهتر است استفاده نکنید.

آرایش شب یلدا تازه عروس ها

اقوام مختلف ایرانی در شب یلدا برای نوعروسان که سال اول عقدشان است شب چله یا یلدابرون می برند در اینصورت چون این هدیه ها را به خانه عروس می برند باید عروس خود را آراسته کنید. به این صورت که هم لباس یلدایی زیبا برتن کند و هم صورت خود را بر اساس تم یلدایی پیرایش نماید. لذا بهتر است از رنگ های گرم و سبک های ساده استفاده نماید.

مطلب مشابه: مدل لباس دخترانه شب یلدا + 40 مدل لباس بچه گانه با تم شب یلدا

آرایش شب یلدا

در مورد آرایش شب یلدا دخترانه توجه به نکات زیر ضروری است:

 • در آرایش شب یلدا انتخاب رنگ و تم یلدا از ضروریات است و باید به طرح میوه های یلدایی نیز دقت نمود. همچنین از طرح میوه یلدا در ناخن ها و میکاپ نیز استفاده می کنند تا آرایش هیجان انگیزی را پدید آورند. هندوانه از میوه های مخصوص است که طرح آن نقش مهمی در آرایش دارد.
 • در میکاپ یلدا به لب ها، چشم و پشت پلک اهمیت زیادی داده می شود؛ مثلا با مداد مشکی، رنگ سبز و قرمز طرح انار در جلو و کنار چشم درست می کنند. مثلا با رنگ قرمز طرح انار را کشیده و با مداد سیاه دانه های انار را طراحی می نمایند.
 • برای تزئین آرایش چشم از نگین های قرمز و سفید استفاده می شود؛ همچنین در زیر سازی و طراحی ناخن نیز از طرح انار، هندوانه و دانه های برف بکار می رود.
 • رنگ سفید نیز رنگ پرمصرف در آرایش یلدا است که نماد آغاز زمستان، سپیدی برف و پاکی را می دهد. با تلفیق رنگ نقره ای و سفید در نواحی چشم می توانید آرایش دلپذیری را ایجاد کنید.
 • آرایش ساده با رنگ قرمز انتخاب مناسبی است و باعث جذاب، پرشور و شاداب شدن چهره شما خواهد شد.
 • شب یلدا شب طولانی است و اعضای فامیل این شب را به دور هم می گذرانند و شب زنده داری می کنند؛ بنابراین باید آرایش به گونه ای باشد تا در ساعات زیادی بر روی چهره دست نخورده باقی بماند؛ درنتیجه باید باحوصله زیرسازی آرایش انجام شود تا در چهره تان خستگی به چشم نخورد. بعد از میکاپ، فیکساتور نیز باید انجام شود تا آرایش شما به خوبی حفظ شود.
 • استفاده بیش از حد در مواد آرایشی باعث زیبا شدن شما نخواهد شد بلکه ظاهر عجیبی در شما ایجاد خواهد شد. پس بهتر است از این مواد در حد متعادل استفاده کنید.
 • با انتخاب درست لباس متناسب با یلدا، می توانید زیباتر به نظر برسید؛ پس بهتر است تم لباس را بر اساس آرایش صورت هارمونی کنید. لباس یلدا نیز اکثرا در رنگ قرمز، سبز و سفید انتخاب می شود که رنگ قرمز رنگ عشق و محبت می باشد؛ رنگ سفید نیز نماد پاکی و صداقت و رنگ سبز نماد آرامش خواهد بود.

مطلب مشابه: مدل آرایش چشم دخترانه و عروس؛ جدیدترین مدل های آرایش چشم

آرایش شب یلدا

در آرایش چشم ها باید به نکات زیر توجه کنید؟

 • اگر چشمان شما گرد است باید از وسط پلک از سایه تیره بهره بگیرید و گوشه های داخلی و خارجی را نیز باید رنگ روشن کنید.
 • در صورت داشتن چشمان کشیده و بادامی بهتر است از رنگ متوسط روی پلک و از رنگ تیره در گوشه های خارجی چشم استفاده کنید.
 • در پلک های افتاده از رنگ تیره بر روی آن استفاده کنید و بر روی پلک ثابت از رنگ متوسط بهره ببرید.
 • در گوشه های خارجی چشمان ریز از رنگ تیره استفاده می شود و با رنگ متوسط یا روشن نیز پلک ها را بپوشانید.
 • روی پلک را در صورتی که چشمان برجسته ای دارید با رنگ روشن بپوشانید و در قسمت فرو رفته پلک سایه تیره رنگی بزنید؛ بهتر است سایه به زیر چشم نزنید.
 • برای چشمان افتاده بهتر است، سایه روشن به دو سوم پلک بالا بزنید؛ سپس در قسمت خارجی پلک نیز از سایه تیره استفاده کنید. در صورت وجود انحراف در چشم ها در گوشه چشم سایه بزنید.

نکات مهم در انتخاب رژلب

اگر پوست شما روشن است باید رژلب قرمز رنگ سرد مایل به آبی را انتخاب کنید و در صورتی که به رنگ سرمه ای و زرشکی علاقه دارید نیز انتخاب مناسبی برای شما می باشد. این رنگ ها باعث روشن شدن چهره شما می شود و رنگ قرمز گوجه ای نیز در چهره برنزه درخششی طلایی ایجاد می کند.

اگر دارای پوست تیره ای هستید رنگ قرمز گرم مایل به نارنجی و قهوه ای برای شما مناسب است و در این چهره ها گیرایی خاصی ایجاد می کند.

مطلب مشابه: آرایش صورت با موی مشکی + بهترین مدل های آرایش برای خانم های مو مشکی

مطالب مشابه را ببینید!

لیست لوازم آرایشی مهم و اساسی؛ پک کامل لوازم آرایشی چیست؟ مراقبت از موهای رنگ شده؛ نکات مهم و ضروری قبل و بعد از رنگ کردن مو ساخت کانسیلر در خانه؛ انواع کانسیلر، کاربرد آن و نحوه استفاده روی پوست انتخاب بهترین رنگ برای تاتو لب مناسب هر پوست مدل آرایش چشم شب یلدا؛ 5 نکته که برای آرایش چشم ها باید بدانید آرایش و مدل لباس شب یلدا بچگانه دخترانه شیک با تم خاص راهنمای انتخاب کرم پودر برای پوست های مختلف؛ انواع کرم پودر برای پوست صورت آموزش آرایش صورت در روز بارانی و ترفندهایی برای ماندگاری میکاپ کدوم رنگ رژ لب بهم میاد؟ راهنمای انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست اطلاعات درباره پرایمر، کارکرد و انواع آن با نکات مهم آرایشی