دمنوش بهاری؛ روش تهیه انواع دمنوش بهاری خوشمزه

طرز تهیه دمنوش های بهاری

دمنوش بهاری, طرز تهیه دمنوش های بهاری, معرفی دمنوش های بهای خوشمزه, چای اسمانتوس خشک شده, چای قاصدک خشک شده, چای Anxi Tieguanyin, دمنوش پوست نارنگی خشک شده, دمنوش نیلوفر, چای سوزنی نقره‌ای, دمنوش گل Roselle Hibiscus, دمنوش گل محمدی, دمنوش زالزالک, چای میوه‌ای

آموزش روش تهیه دمنوش های بهاری

دمنوش های بهاری، باعطر و طعم تازه شان، انرژی بخش هستند. این دمنوش ها معمولا در رفع کسالت و حساسیت بهاری بسیار کمک کننده اند و جمله آنها می‌توان به گل سرخ، چای اسمانتوس، چای قاصدک و … اشاره کرد.
دمنوش بهاری
بهار برای بسیاری محبوب‌ترین فصل است چرا که طبیعت بسیار زیباست و زمین در حال بیدار شدن از زمستانی طولانی است. شما احتمالا در طول زمستان چای زیادی نوشیده اید تا از سرماخوردگی دور بمانید، اما حالا می‌توانید از دمنوش‌های بهاری لذت ببرید. دمنوش‌های گیاهی تازه برای بهار عالی هستند و می‌توانند شما را در مقابل آلرژی‌های بهاری مقاوم کنند. به همین دلیل ما تصمیم به جمع آوری یک لیست از دمنوش‌های مناسب این فصل گرفتیم.

دمنوش‌های بهاری

 

دمنوش نیلوفر

گل نیلوفر، نه تنها گلی بسیار زیبا در تمام جهان است بلکه از گل خشک آن می‌توان دمنوشی بسیار خوشمزه تهیه کرد. این دمنوش کافئین ندارد و بنابراین می‌تواند در هر زمانی از شبانه روز مصرف شود و اثری آرامش بخش برجای بگذارد. اما اگر نظر ما را بخواهید، بهترین زمان نوشیدن این دمنوش بعد از ظهر است یعنی بعد از آن که از اضطراب‌های روز فاصله گرفته اید و میخواهید کمی استراحت کنید. همچنین می‌توانید قبل از مدیتیشن نیز آن را نوش جان کنید.

دمنوش بهاری

چای سوزنی نقره‌ای

اگر چای سفید را امتحان کرده اید و دوست داشته اید، حتما چای سوزنی نقره‌ای راهم دوست خواهید داشت. این چای یکی از مشهور‌ترین انواع چای سفید است که در تمام دنیا بسیار ستایش شده است. این چای طعمی علفی و بسیار ملایم دارد که مطمئنا طراوت بخش خواهد بود. آنچه در مورد این چای بسیار جالب و منحصر به فرد است، شکر خاص آن به شمار می‌آید. برگ‌های این چای با مو‌های پشمالوی نقره‌ای پوشیده شده است و به همین خاطر اینگونه نامیده می‌شود.

دمنوش بهاری

دمنوش گل Roselle Hibiscus

گل Roselle Hibiscus، چای ترش تجاری است. آن زمان که با میهمانانتان در تراس نشسته اید و از آفتاب لذت میبرید، کمی از این دمنوش آماده کنید و مطمئن باشید که همه را خوشحال می‌کنید. خوبی این دمنوش این است که می‌توانید آن را شبیه به شربتی خنک بنوشید. دمنوش را آماده کنید و در یخچال بگذارید. یخ و لیمو به آن اضافه کرده و نوش جان کنید.

دمنوش بهاری

دمنوش گل محمدی

گل محمدی، احتمالا از معروف‌ترین گل‌های دنیاست. بسیاری این گل را در باغ و باغچه خود دارند چرا که در حالت غنچه، بسیار زیبا هستند. اما آیا میدانید این گل زیبا می‌تواند دمنوشی بهاری هم باشد؟ بله، شما می‌توانید جوانه‌های گل محمدی را خشک کنید و دم کنید.
نتیجه یک دمنوش خوش طعم و ملایم با عطری شبیه به گل رز است. این دمنوش کافئین ندارد، بنابراین برای همه و برای همه‌ی ساعات مناسب است و با نام دمنوش گل سرخ نیز شناخته می‌شود.

دمنوش بهاری

دمنوش زالزالک

یکی دیگر از دمنوش‌های بهاری خوشمزه، دمنوش تهیه شده از گیاه زالزالک است. اگر انواع توت را دوست دارید، حتما از طعم این دمنوش بهاره لذت می‌برید. مانند بسیاری از دمنوش‌های گیاهی دیگر، می‌توانید آن را آماده کنید و سپس خنک کنیدو مانند شربت بنوشید.

دمنوش بهاری

چای میوه‌ای

اگر از دمنوش‌های گیاهی خوشتان نمی‌آید، می‌توانید از چای کیسه‌ای میوه‌ای استفاده کنید. این چای ها، ظرف چند دقیقه آماده می‌شوند و عطر و طعم بسیار دلپذیری دارند.

دمنوش بهاری

 

چای اسمانتوس خشک شده

اسمانتوس، یک نوشیدنی عالی برای بهار است. دمنوش اسمانتوس، از گل‌های سبز رنگ و خشک شده‌ی همین گیاه درست می‌شود. این یک نوشیدنی ملایم با عطر و طعم گلی زیباست که خیلی زود شما را شیفته خودش می‌کند. بهترین زمان لذت بردن از این دمنوش، یک بعد از ظهر بهاریست که با عزیزانتان وقت می‌گذرانید. بچه‌ها نیز از طعم شیرین این نوشیدنی خوششان می‌آید، بنابراین حتما همراه با خانواده میل کنید.
دمنوش بهاری

چای قاصدک خشک شده

قاصدک یک گیاه بسیار مفید برای سلامتی است که شما می‌توانید از تمام قسمت هایش استفاده کنید. گل، ریشه و ساقه این گیاه خوراکی هستند و از برگ‌های آن نیز می‌توانید در تهیه سالاد یا در دمنوش استفاده کنید. قاصدک خشک، طعم گل و تلخی دارد و احتمالا آن را دوست خواهید داشت. نوشیدن چای قاصدک به طور مرتب، باعث می‌شود همواره احساس انرژی و قدرت داشته باشید.

دمنوش بهاری

چای Anxi Tieguanyin

این چای شباهت زیادی با چای سبز دارد و دارای پیشینه و سنت غنی است. چای Anxi Tieguanyin بسیار طراوت بخش بوده و برای بهار بسیار مناسب است. با نوشیدن آن، شما طعم شیرین و میوه‌ای بسیار جالبی را خواهید چشید. کافئین موجود در این چای، انرژی بخش است و برای نوشیدن صبحگاهی قبل از شروع روز عالیست.
دمنوش بهاری

دمنوش پوست نارنگی خشک شده

یک دمنوش بهاری سالم دیگر، دمنوش تهیه شده از پوست نارنگی است. همانطور که احتمالا حدس می‌زنید، این دمنوش از پوست خشک شده نارنگی تهیه می‌شود و بسیار هم خوش طعم است. عطر این نوشیدنی بسیار قوی و خوب است و خیلی زود در هوای اتاق پخش می‌شود. طعم این دمنوش مشابه طعم خود نارنگی است، شما همچنین می‌توانید این دمنوش را مشابه چای سرد میل کنید. این ماده سرشار از انواع ویتامین هاست و برای سلامتی بسیار خوب است.

دمنوش بهاری

این مطالب را هم ببینید