معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان

معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان

شهر اصفهان مملو از زیبایی‌هایی است که هم نگاه شما و هم خاطرات شما را پر کرده و به خود اختصاص می‌دهند. در این بین غذاها هم قسمتی از جاذبه‌هایی هستند که در کنار پر کردن نگاه و چشم شما، شکمتان را هم سیر می‌کنند.

همه ما می‌دانیم که ایران از شمال تا جنوب و از غرب تا شرق مملو از زیبایی‌ها و لذت‌های دیدنی و خوردنی است. به عبارتی هر شهری طعمی دارد! مازندران، مشهد، شیراز، بوشهر یا تبریز تفاوتی ندارد. مهم این است که شما طعم هر شهر را در غذاهای خاص آن پیدا خواهید کرد.

بریانی و خورشت ماست، طعم‌های شهر اصفهان

این مطلب در آخر کار شما را متقاعد خواهد کرد که همین الان در هر کجای ایران که هستید، یک بلیط پرواز داخلی تهیه کرده و خود را به اصفهان برسانید. اینکه در هر شهری می‌توانید یک غذای جذاب با توجه به مواد اولیه و ذائقه مردم آن شهر پیدا کنید، یک نقطه قوت به حساب می‌آید.

در این بین شهر اصفهان دو غذای لذیذ در کنار سایر غذاهای محلی و سنتی خود دارد که هیچگاه طعم آن‌ها را فراموش نخواهید کرد. اگر دقت کنید شهر اصفهان در منطقه‌ای گرم و خشک و کویری قرار گرفته است.

همین مسئله باعث شده که غذاهای متعدد و لذیذ محلی در این شهر به وجود آمده و تکامل پیدا کنند. این غذاها همگی متناسب با ذائقه مردم کویر هستند و با مواد اولیه بومی منطقه تهیه می‌شوند. شاید ندانید که بیشتر غذاهایی که امروزه در ایران به عنوان غذای سنتی و محلی هر شهر مورد استفاده قرار می‌گیرند، از زمان قاجار شروع شده و ریشه در این دوران دارند. این غذاها توسط سرآشپزان ماهر آذربایجانی ابداع می‌شدند. می‌توان گفت که غذاهای اصفهان نیز به دست سرآشپزان دوران صفوی تهیه و ابداع شده‌اند.

اصفهان و غذاهای محلی آن

معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان

همان‌طور که در قسمت قبل نیز به این موضوع اشاره کردیم غذاهای اصفهان را بیشتر سرآشپزان صفوی ابداع کرده‌اند. در گذشته اختلاف طبقاتی بسیار زیادی میان مردم عادی و درباریان وجود داشت. به همین دلیل غذاهایی که در دربار تهیه و ابداع می‌شدند در سفره عوام جایی نداشتند. به عبارتی غذاهای معمول همیشه ارزان و ساده بودند و بلافاصله بعد از تهیه و برداشت یک میوه یا محصول خاص تهیه می‌شدند.

درحال‌حاضر اختلاف طبقاتی گذشته دیگر بین مردم وجود ندارد و بیشتر افراد می‌توانند هر غذایی که دوست داشته باشند را تهیه و نوش جان کنند. غذاهایی که ما قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم پیشینه درباری دارند و عموماً به روش سنتی و قدیمی تهیه و طبخ می‌شوند. شک نکنید که در انتهای این مطلب یک بلیط پرواز مشهد اصفهان، شیراز اصفهان یا بوشهر اصفهان را بلافاصله تهیه کرده و خود را برای خوردن غذاهای لذیذ و سنتی اصفهان عازم این شهر خواهید کرد.

بریانی اصفهان، همان که انتظارش را ندارید

معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان

بدون شک در میان غذاهای سنتی اصفهان، بالاترین و بیشترین امتیاز به بریان اصفهان یا بریون تعلق می‌گیرد. غذایی که اشتباهاً آن را بریانی یا بریونی می‌نامند. این غذای خوشبو و خوشمزه در مکانی تهیه می‌شود که به آن مغازه بریونی گفته می‌شود. به عبارتی بریونی یک مغازه است که بریون در آن تهیه، طبخ و ارائه می‌شود. بریان غذای شاهانه و کاملاً درباری است که در دوران صفویه آماده و سرو می‌شد.

در مغازه‌های بریونی این غذا را با دوغ، نان سنگک، ماست موسیر، گوجه پخته و ریحان سرو می‌کنند. ضمناً فراموش نکنید که این غذا فقط برای ناهار در اصفهان تهیه و طبخ می‌شود. بریان غذایی سنگین و البته چرب است که آن را با چربی مصنوعی تهیه نمی‌کنند بلکه در تهیه آن از گوشتی که در طولانی مدت پخته است استفاده می‌شود.

مواد اولیه برای تهیه این غذا شامل گوشت گوسفندی کم چرب، جگر سفید یا شش گوسفندی که البته درحال‌حاضر استفاده از شش گوسفند ممنوع شده، نمک و ادویه‌های معطر مانند فلفل سیاه و دارچین است. توصیه بر این است که این غذا را فقط یک بار در طول ماه نوش جان کنید. البته اصفهانی‌ها بر این باورند که طبع این غذا سرد بوده و به همین دلیل باید بعد از نوش‌جان کردن آن یک لیوان چای نبات استفاده کرد. ضمناً توصیه می‌کنیم که بعد از خوردن بریان به هیچ عنوان نوشیدنی‌های سرد مانند آب انار نخورید.

خورشت ماست دومین جذاب اصفهانی

معرفی بریانی و خورش ماست اصفهان

در ادامه به دومین غذای محلی و سنتی اصفهان یعنی خورشت ماست می‌رسیم. تا این قسمت شک نداریم که شما به اصفهان سفر کرده، غذاهای سنتی آن را نوش جان کرده‌اید و در نهایت با خرید یک بلیط هواپیما اصفهان مشهد ، اصفهان مازندران یا اصفهان بندرعباس قصد دارید به شهر خود برگردید. حالا اجازه دهید قبل از تایید شدن بلیط هواپیما، دومین غذای این شهر را هم به شما معرفی کنیم. شاید تصمیمتان عوض شد و بلیط پرواز خود را به روز دیگری موکول کردید.

خورشت ماست اصفهانی به شدت لذیذ است و از ترکیب ماست، گوشت گردن، شکر و زعفران تهیه می‌شود. رنگ زردی داشته و طعم بی‌نظیری دارد که در مهمانی‌های رسمی، عروسی‌ها و سایر جشن‌ها چه در رستوران‌های سنتی و چه در رستوران‌های مدرن، سرو می‌شود. این غذا در شهر اصفهان طعم بی‌نظیر و ویژه‌ای دارد و به عنوان یک غذای کامل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بیشتر نقش دسر را دارد. این غذای مجلسی هم مانند بریان در بیشتر نقاط اصفهان سرو می‌شود.

غذاهای سنتی و لذیذ اصفهان برای تمام عمر

این مطلب را به غذاهای سنتی اصفهان اختصاص دادیم و دو غذای لذیذ و محلی آن را به طور کامل به شما معرفی کردیم. بدون شک در سایر شهرهای ایران هم شما می‌توانید غذاهایی به همین لذیذی و خوشمزگی پیدا کنید که عطر و طعمشان شما را جادو می‌کند.

اگر هنوز تا انتهای این مطلب بلیط پرواز به سمت اصفهان را تهیه نکرده‌اید، نگران نباشید. خدمات اسنپ تریپ در کنار شماست تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین قیمت بلیط یک سفر جذاب به اصفهان را برای شما تهیه کند. امیدواریم از خوردن بریان و خورشت ماست اصفهان لذت ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!

طرز تهیه انواع نذری ماه محرم (از انواع ساندویچ تا غذاهای گرم) طرز تهیه انواع املت (لیست 10 املت بی نظیر از املت ساده تا املت تبریزی) 5 مدل نیمرو در خانه + طرز تهیه طرز تهیه انواع غذا با کنسرو ماهی؛ انواع سالاد، ساندویچ، پاستا و کوکو با کنسرو ماهی ناهار امروز چی بپزم؟ پیشنهاد خوشمزه ترین غذاها برای وعده ظهر طرز تهیه سبزی پلو و ماهی خوشمزه (آموزش مرحله به مرحله) + فواید این غذا لیست غذاهای ویژه شب یلدا و طرز تهیه آن (شب یلدا چی بپزم؟) طرز تهیه انار پلو شیرازی؛ انار پلو خوشمزه برای شب یلدا طرز تهیه خورش قیمه؛ نکات ویژه برای درست کردن خورش جا افتاده و مجلسی طرز تهیه خورش بامیه خوشمزه مجلسی مرحله به مرحله