بریده هایی از کتاب قانون جذب راندا برن؛ متن های ناب انگیزه بخش زندگی از این کتاب

کتاب قانون جذب به قلم راندا برن؛ کتابی در حوزه موفقیت و انگیزه است که در این سال‌های اخیر بسیار معروف شده است و حتی در ایران جزو پُر فروش‌ترین کتاب‌ها بوده است. ما امروز در مجله اینترنتی روزانه بریده‌هایی از این کتاب را برای شما عزیزان قرار خواهیم داد که امیدواریم از خواندن آن‌ها نهایت لذت و استفاده را ببرید.

درباره این کتاب بیشتر بدانیم

بریده هایی از کتاب قانون جذب راندا برن؛ متن های ناب انگیزه بخش زندگی از این کتاب

راندا برن نویسنده مشهور استرالیایی براساس تجربیات و فراز و فرودهای زندگی شخصیش کتاب قانون جذب را نوشته است که در زندگی بسیاری از افراد تاثیر گذار بوده است و با زبان ساده قانون جذب و تأثیر ناخودآگاه انسان در جریان زندگی سخن میگوید و همخ را به مثبت اندیشی دعوت می کند. او افسردگی، طلاق و مرگ عزیزانش را تجربه کرده است ولی هیچگاه شکست را قبول نکرده و راهی برای ادامه ی زندگی پیدا کرده است. در این کتاب درباره مفاهیم اساسی و مهم همچون قانون جذب، قدرت اراده و تفکر انسان سخن می گوید و همه افراد را به استفاده ی درست و کاربردی از آنها دعوت می کند. او بر این باور است و قانون جذب قدرتمندترین قانون این دنیا است و میتوان با کمک آن زندگی را همان طوری که دلخواهمان است ساخت…

بریده‌هایی از این کتاب

ما در ادامه متن بریده‌هایی از این کتاب را خواهیم نوشت. پس اگر به چنین کتاب‌هایی علاقه دارید، در ادامه متن همراه ما باشید.

احساس ثروت و وفور همیشه به پول ربط ندارد.

ثروتمند بودن، نوعی احساس است. کلامت را آگاهانه‌تر انتخاب کن تا احساس ثروتمندی به ارتعاش کنونی تو تبدیل شود و در حباب ارتعاشی تو جای بگیرد.

من در روند جذب تمام آن‌چه لازم است بدانم، انجام دهم یا داشته باشم، قرار دارم تا به‌راحتی به آرزوی دلخواه خود برسم.

نوع دیگر خلاء، ناآگاهانه است. این نوع خلاء زمانی اتفاق می‌افتد که مشتری، قرار خود را کنسل می‌کند. بیشتر افراد در این شرایط، بسیار شکایت می‌کنند. آن‌ها زمان زیادی حرص می‌خورند و ارتعاش منفی آزاد می‌کنند. می‌توان با گفتن این عبارت که «من این فسخ قرارداد را به فال نیک می‌گیرم و فکر می‌کنم برای مشتری بهتری جا باز شده است» جنس ارتعاش را تغییر داد. اینجاست که پذیرش اتفاق می‌افتد.

مطلب مشابه: بریده از کتاب تکنیک‌های تسلط بر ذهن آنتونی رابینز با جملات درباره مدیریت ذهن

بریده‌هایی از این کتاب

– گرامی داشتن هرگونه شواهدی مبنی بر تجلی خواسته‌ات در زندگی – ثبت شواهد قانون جذب – تحسین و قدردانی – استفاده از عبارت «من در روند جذب قرار دارم.» – استفاده از عبارت «من تصمیم گرفته‌ام.» – استفاده از عبارت «اتفاقات خوب در راه هستند.» – درخواست و کسب اطلاعات – تبدیل خود به جعبه‌ی جذب – ایجاد خلاء یا خالی کردن فضا – سپردن کارها به قانون جذب و اطمینان به آن

جعبه‌ی جذب جادویی تو می‌تواند هر شکلی داشته باشد؛ به‌سادگی جعبه‌ی مقوایی کفش یا به زیبایی جعبه‌ی جواهرات. هر بار چیزی را داخل جعبه‌ی جذب خود قرار می‌دهی، ارتعاشی که از خود ساطع می‌کنی، پر از امید است و امید در هر شکل خود، ارتعاش مثبت به‌همراه دارد.

می‌خواهم اطلاعات و ایده‌های نوینی درمورد روش‌های جدید شروع کسب‌وکارم بدانم. می‌خواهم اطلاعات جدیدی کسب کنم تا بفهمم چگونه کارم را شبکه‌ای کنم.

ابزاری برای اضافه کردن ارتعاش وفور در حباب ارتعاشی خود ابزار شماره‌ی یک: ثبت شواهد ثروتمندی یا وفور در زندگی تو

مطلب مشابه: جملاتی از کتاب راز ذهن میلیونرها؛ بریده کتاب با متن های انگیزه دهنده ثروتمند شدن

بریده‌هایی از این کتاب

داشتن خواسته‌ی قوی همراه با تردیدهای ضعیف به‌معنای تحقق آرزوهای تو به‌تدریج و طی زمانی طولانی است.

به یاد داشته باشید که تنها بر روی آرزوهایتان تمرکز کنید. شاید نوشتن یا خیالپردازی درباره‌ی آن‌چه که در رسیدن به آن دچار تردید هستید، برایتان لذتبخش باشد.

زمانش که برسد شما نیز باید وارد عمل شوید. همان‌طور که به قانون جذب اجازه می‌دهی به کارش برسد، تو نیز باید مواردی را که در راستای خواسته‌هایت است، دریافت کنی.

هر گونه ارتعاشی از خود ساطع کنی، قانون جذب مقدار بیشتری از آن را به تو بازمی‌گرداند؛ به این شکل، نسبت‌به موج تو، خواه مثبت، خواه منفی واکنش نشان می‌دهد.

وقتی با خودت جمله‌ای با پیشوندهای منفی را تکرار می‌کنی، درحقیقت تمرکز و انرژی خود را به‌سمت آن‌چه دوست نداری، معطوف کرده‌ای.

مطلب مشابه: کتاب های انگیزشی معروف؛ 10 کتاب انگیزشی از نویسندگان معروف برای تغییر مسیر زندگی

تو در هر لحظه، حالت یا حس خاصی داری. حس یا حالتی که در لحظه‌ی حال تجربه می‌کنی، موجب می‌شود موج منفی یا مثبت ساطع کنی. درست در همین نقطه است که قانون جذب وارد عمل می‌شود. قانون جذب (انرژی جهانی پیرامون شما که از قانون فیزیک تبعیت می‌کند) به موج یا ارتعاشی که می‌فرستی، پاسخ می‌دهد. همین حالا در همین جا، قانون جذب، موج منفی یا مثبت تو را با پاسخ مشابه کامل می‌کند.

بریده‌هایی از این کتاب

تعریف قانون جذب من هر آن چیزی را که به آن توجه می‌کنم، برای آن انرژی می‌گذارم و روی آن تمرکز می‌کنم، خواه مثبت یا منفی، به‌سوی خود خواهم کشاند.

قانون جذب به کلمات پاسخ نمی‌دهد، بلکه به احساسی که از کلمات می‌گیری، پاسخ می‌گوید.

«هر آن‌چه را که به آن توجه می‌کنم یا برای آن انرژی می‌گذارم و روی آن تمرکز می‌کنم، خواه منفی، خواه مثبت به‌سوی خود می‌کشانم

مطلب مشابه: بریده‌هایی از کتاب ثروتمندترین مرد بابل با جملات آموزنده موفقیت مالی

منظور از باور محدودکننده چیست؟ باور محدودکننده، همان افکار تکراری است که بارها و بارها و بارها درطول روز به ذهنت خطور می‌کنند و تو را به تامل فرو می‌برند. وقتی در افکار تو باورهای محدودکننده حضور داشته باشند، ارتعاشات منفی تو زیادتر می‌شوند. همین امواج منفی، مانعی بزرگ دربرابر تحقق آرزوهایت هستند. برای مثال این تفکر رایج که «برای پول درآوردن باید سخت کار کنم» امواجی منفی حامل کمبود را در خود جای داده است که تو را از رسیدن به خواسته‌ات باز می‌دارد.

«هرگز نمی‌توان احساسات مثبت و منفی را به‌طور همزمان در ذهن جای داد. یکی از آن دو را باید انتخاب کرد. این مسئولیت توست که مطمئن شوی عواطف مثبت بر ذهنت مسلط شده‌اند.» ناپلئون

ممکن است بگویی: «چقدر دلم می‌خواهد صاحبخانه می‌شدم.» در همین لحظه قانون جذب شرایط و اتفاقاتی را کنار هم می‌چیند که تو را به خواسته‌ات برساند، اما ممکن است تو مثل بقیه‌ی مردم باشی و بلافاصله با گفتن جملاتی مانند «من که توان مالی ندارم» یا «من هم با این حقوق کم چه خواسته‌هایی که ندارم؟» با دست‌های خودت قانون جذب را به عقب برانی؛ زیرا ارتعاشی از کمبود مالی را منتشر کرده‌ای و قانون جذب نیز مقدار بیشتری از این موج را به تو بازمی‌گرداند.

بریده‌هایی از این کتاب

جملاتی از کتاب قانون جذب

هدف از نوشتن عبارت مربوط به خواسته، ارتقا و پیشبرد ارتعاش مثبت توست تا بتوانی خواسته‌ی جدید خود را وارد حباب ارتعاشات خود کنی.

ابزار شماره‌ی سه: چکی را که دریافت کرده‌ای، سریع نقد نکن، بلکه آن را چند روز نزد خود نگه دار

ابزار شماره‌ی دو: همیشه به پول آری بگو

داشتن خواسته‌ی قوی همراه با تردیدهای قوی به‌معنای عدم تحقق آرزوهای توست.

سرعت ‌عمل قانون جذب ارتباط مستقیمی با میزان پذیرش تو دارد.

مطلب مشابه: بخش‌هایی از کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید اثر جفری یانگ و جنت اس

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه ما به‌طور خودکار، واژگانی را که به‌همراه خود «نه، نکن» دارند، پالایش می‌کند. وقتی از این کلمات استفاده می‌کنید، درست همان کاری را که نهی کرده‌ای، در ذهن خود نهادینه می‌کنی

شغل امور مالی سلامتی روابط تحقیقات نشان می‌دهند که مردم در این چهار حوزه، مخالف‌های زیادی را تحمل می‌کنند و در بسیاری از موارد برای سال‌ها در آن باقی می‌مانند.

بریده‌هایی از این کتاب

تصمیم‌های سازنده‌ی بیشتر و بیشتری بگیر تا وجودت مملو از احساس آرامش شود و تردیدهایت رخت بربندند.

شاید دقت کرده باشی که وقتی درجه‌ی ارتعاشی خود را بالا می‌بری، انسان‌هایی را به‌سوی خود جذب می‌کنی که دارای طرزفکر و انرژی مشابه تو هستند.

پس وقتی می‌گویی: «من در روند… هستم» جمله‌ی شما کامل، حقیقی و همان عبارتی است که به شما احساس مثبت می‌دهد؛ زیرا ارتعاش یا موج مثبت به‌همراه دارد. اجازه دهید یک بار تمام عبارات تاکیدی صفحه‌ی قبل را مرور کنیم و آن‌ها را تغییر بدهیم و تصحیح کنیم. این کار را به‌راحتی با اضافه کردن «من در روند… هستم» آغاز می‌کنیم. من در روند برقراری ارتباطی عالی و روبه‌راه با اعضاء خانواده‌ام هستم. من در روند لذت بردن بیشتر و بیشتر از تناسب اندام خود قرار دارم. من در روند ثروتمند شدن قرار گرفته‌ام. من در روند رونق گرفتن و شکوفایی کسب‌وکار خود گام برمی‌دارم.

می‌توانی کمی مکث کنی، وقت بگذاری و از داشته‌هایت قدردانی کنی. احساسی که پس از تحسین و قدردانی در تو زنده می‌شود، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

قانون جذب نیز به همان شیوه‌ی ذهن ما عمل می‌کند: این قانون، درست همان چیزی را می‌شنود که تو نمی‌خواهی. وقتی با خودت جمله‌ای با پیشوندهای منفی را تکرار می‌کنی، درحقیقت تمرکز و انرژی خود را به‌سمت آن‌چه دوست نداری، معطوف کرده‌ای.

مطلب مشابه: بریده هایی از کتاب شب های روشن اثر داستایوفسکی با جملات ناب از این رمان

قانون جذب بی‌وقفه در حال کار است و آن‌چه ضروری است، رخ دهد تا من به خواسته‌ی خود برسم، ازطریق قانون جذب محقق خواهد شد.

کتاب قانون جذب

بریده‌هایی از این کتاب

اگر خواسته‌ات قوی باشد، اما تردیدهایت نیز به همان اندازه قوی باشند، در خوشبینانه‌ترین حالت، خواسته‌هایت به کندی تحقق خواهند یافت. سرعت رسیدن به آرزوهای تو تنها با مقدار تردیدی که نسبت‌به تحقق آن در دل داری، سنجیده می‌شود؛ پس بهتر است ابتدا وجودت را از تردیدها پاک کنی.

در قانون جذب، منظور از پذیرفتن این است که هیچ تردیدی نسبت‌به تحقق خواسته‌ی خود نداشته باشی و این مهم‌ترین عامل در فرایند جذب آگاهانه است.

تکرار افکار مثبت، بارها و بارها به تو کمک می‌کند تا باورهای جدید بیافرینی. به یاد داشته باش باور محدودکننده به‌سادگی افکار تکرارشونده‌ای است که بارها و بارها بیان می‌شوند و تو تنها کسی هستی که می‌توانی آن‌ها را تغییر دهی.

نمی‌دانم اطلاعات را از کجا بیاورم. نمی‌دانم بعد از این چکار کنم. نمی‌توانم آن‌را پیدا کنم. من چیزی نمی‌فهمم. دست از شکایت و غر زدن بردار! در این مواقع کافی است که بگویی: «این دیگر وظیفه‌ی من نیست. این کار را می‌گذارم به عهده‌ی قانون جذب.»

ده ابزار پذیرشی – گرامی داشتن هرگونه شواهدی مبنی بر تجلی خواسته‌ات در زندگی – ثبت شواهد قانون جذب – تحسین و قدردانی – استفاده از عبارت «من در روند جذب قرار دارم.» –

شاید مشتری خوب یا شریک زندگی مناسب خود را فقط به این دلیل یافته‌ای که در زمان مناسب، در جای مناسبی بوده‌ای!

مطلب مشابه: جملاتی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل با جملات الهام بخش

بریده‌هایی از این کتاب

عبارت تاکیدی مثبت می‌تواند ارتعاشی منفی داشته باشد. بیشتر عبارات تأکیدی، کارامد نیستند؛ زیرا قانون جذب به کلمات پاسخ نمی‌دهد، بلکه به احساسی که از کلمات می‌گیری، پاسخ می‌گوید.

اگر فهرست خواسته‌هایت را تهیه کنی، اما آن را در کشوی میزت بگذاری، خواسته‌هایت متجلی نخواهند شد؛ چون قانون جذب به سراغ کشوی میزت نمی‌رود،

وقتی جمله‌ی «چه نمی‌خواهم» را به جمله‌ی «چه می‌خواهم» تغییر می‌دهی، کلمات نیز تغییر می‌کنند. وقتی کلمات تغییر کنند، ارتعاش نیز تغییر می‌کند و تو تنها یک ارتعاش را در آنِ واحد آزاد می‌کنی.

فرمول سه‌مرحله‌ای خواسته‌ات را مشخص کن به خواسته‌ات توجه کن به آن اجازه تجلی بده

در کتاب راز آمده: فکر و ذهن انسان دنیای اطراف او را شکل می‌دهد و نقش مقتدرانه و بسزایی در آفرینش دنیا دارد. [خلق یا خلقت (create)) شکل‌دهی زندگی

هر طور احساس(fed)) کنید، همان را دریافت و نصیب خود می‌کنید، نه آنچه را که درباره‌اش فکر می‌کنید. و این تناقض حاکی از ضعف در تبیین مسئله هست

راز چیست؟شاید تو نشسته ای و از خودت میپرسی که راز چیست؟الان میگویم چطور برای خودم پیش آمد تا این را بفهمم.همه ما با قدرتی لاینتناهی سر و کار داریم.همگی خودمان را دقیقا با قوانین مشابهی راهنمایی میکنیم.قوانین طبیعی کائنات به قدری دقیق و منظم است که حتی در ساخت سفینه های فضایی هم هیچ مشکلی نداریم.ما میتوانیم مردم را به کره ما بفرستیم و میتوانیم در فضا فرود را فقط با اختلاف چند ثانیه تعیین کنیم.در هر جا که هستی ،همه ما فقط با یک قدرت سر و کار داریم.یک قانون و آن قانون جذب است.راز در واقع در قانون جذب نهفته است.هر آنچه به زندگیت وارد میشود،در واقع تو خودت آنرا به سوی زندگی ات میکشانی و به واسطه تصویر ذهنی ات است که آن را جذب میکنی.این همان تفکر خودت است.هر آنچه در ذهنت جاری باشد،آنرا به خودت جذب میکنی.

 قانون جذب قانون خلقت است.فیزیکدان های کوانتومی به اطلاع ما رسانده اند که کل کائنات از فکر نشات گرفته است.تو زندگی ات را از طریق افکارت و قانون جذب خلق میکنی و تک تک افراد هم همین کار میکنند.این قانون صرفا باری اینکه از آن آگاه هستی کارایی ندارد،بلکه همیشه در زندگی تو و بقیه افراد در سراسر جهان اعمال شده است.وقتی تو ازین قانون مهم آگاه شوی،در واقع متوجه میشوی که صرفا قادری زندگی ات را با فکر خلق کنی،و سپس به گونه ای باور نکردنی قدرتمند شوی.

مطلب مشابه: جملاتی از کتاب دنیای سوفی اثر یوستین گردر با متن هایی درباره فلسفه

مطالب مشابه را ببینید!

خلاصه ای از کتاب مسخ اثر فرانتس کافکا (کتاب داستانی غم انگیز) خلاصه کتاب آرامش از آلن دو باتن (درباره رسیدن آسان به حس آرامش) بریده‌هایی از کتاب زنده به گور صادق هدایت شاهکار ادبی او (درباره جوانی سرخورده و مطرود) بریده‌هایی از کتاب دایی جان ناپلئون از ایرج پزشکزاد کتاب پرفروش و طنز ایرانی بریده‌هایی از کتاب بادام ( خلاصه کتاب با داستان الهام بخش و امیدوار کننده ) بریده‌هایی از کتاب هنر نه گفتن (خلاصه کتاب برای افرادی که قادر به نه گفتن نیستند!) بریده‌هایی از کتاب افسردگی نهفته اثر مارگارت رادرفورد (درباره افسردگی و مشکلات زندگی) بریده‌هایی از کتاب روان شناسی تاریک از مایکل پیس با موضوع روانشناسی بریده‌هایی از کتاب افسانه‌ سیزیف اثر آلبر کامو (50 جمله خلاصه شده این کتاب) بریده‌هایی از کتاب طرز فکر اثر کارل دوک با موضوع خودیاری و انگیزشی