بیوگرافی یاس خواننده رپ ایرانی؛ زندگینامه و عکس های یاس رپر ایرانی

یاس یکی از خوانندگان رپ فارسی است که بسیار مطرح و شناخته شده است. او تا به اکنون در حوزه فعالیت خود بسیار موفق عمل کرده است.

بیوگرافی و عکس های یاس خواننده رپ فارسی ایرانی

بیوگرافی یاس

یاس خواننده رپ ایرانی با نام کامل یاسر بختیاری متولد 1361/03/30 در مسجد سلیمان می باشد. یاس در بین طرفدارانش با لقب سلطان رپ فارسی و برکت رپ فارسی شناخته می شود.

بیوگرافی و عکس های یاس خواننده رپ فارسی ایرانی

زندگینامه هنری

یاس از دوران نوجوانی به خوانندگی آن هم از نوع رپ علاقمند بود و زمانی که 16 سال بیشتر نداشت به موسیقی رپ گوش می داد و همخوانی می کرد. آن زمان پدرش از آلمان به ایران برگشته بود و آخرین سی دی موجود از دی توپاک خواننده رپ معروف را برایش آورده بود.

یاس 18 سال بیشتر نداشت که با مرگ پدرش مواجه شد و وارد فاز جدیدی از زندگیش شد، زیرا می بایست در نبود پدر مسئولیت اقتصادی خانواده اش را نیز به عهده بگیرد. از آنجا که پدرش بدهی های زیادی داشت، یاس مجبور بود که کار کند و بدهی های پدرش را تسویه کند. مجبور شد که دانشگاه را رها کرده و کار کند.

یاس هر روز از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر در شرکت بازرگانی عمویش مشغول به کار می شد و از 6 بعد از ظهر تا 11 شب نیز روی پیکانی که از قبل داشتند کار می کرد تا اینگونه بتواند هم بدهی های پدرش را بپردازد و هم خرج و مخارج خانواده اش را بدهد.

بیوگرافی و عکس های یاس خواننده رپ فارسی ایرانی

شروع به فعالیت هنری

یاس از سن 21 سالگی و از سال 82 شروع به فعالیت کرد. علاوه بر خوانندگی، ترانه سرایی نیز می کند. اولین ترانه یاس که قانوناً و با مجوز در ایران منتشر شد “یادت نره” با همکاری مجید غفوری بوده است.

یاس آنقدر در کارش پیشرفت کرد که توانست در شهرهای مختلف آمریکا چندین کنسرت را برگزار کند و بسیار هم با استقبال بی نظیری روبرو شد.

محتوای ترانه هایی که تا به اکنون خوانده است در مورد مشکلات زندگی و بحران های اجتماعی از قبیل: بیکاری، جنگ، اعتیاد، فقر، طلاق، خوکشی و … بوده است و مسائل اجتماعی روز را در بر می گیرد.

شهرت وی برمی گردد به ترانه ای که با آهنگسازی دوست دوران دبیرستانش میتا ملکی پس از زلزله بم نوشت. این ترانه و آهنگ مربوط به زلزله بم و اتفاقات آن بود و باعث مطرح و شناخته شدن یاس شد. از آنجا به بعد بود که کسی نمی توانست جلوی پیشرفت او را بگیرد، زیرا راه برایش هموار شده بود.

 

محتوای ترانه های یاس

آهنگها و ترانه هایی که از یاس می شنویم همه در مورد مسائل اجتماعی هستند و هیچ مورد منفی در آنها شنیده نمی شود زیرا به قول خودش می خواهد آبرویش جلوی خانواده اش حفظ شود و اگر چه با گله و شکایت از وضعیت اجتماع شروع می کند اما پایان هر آهنگش با امید تمام می شود.

در سال 85 انتشار فیلم هایی از روابط جنسی زیاد شده بود. پس از آبروریزی و هتک حرمت بازیگر ایرانی “زهرا امیر ابراهیمی” که فیمی از وی منتشر شده بود، یاس در رابطه با این موضوع ترانه “سی دی را بشکن” با همکاری آمین منتشر نمود.

همچنین یاس به دنبال انتشار فیلم ۳۰۰ یاسر بختیاری ترانه هویت من را در اعتراض به این فیلم منتشر کرد.

بیوگرافی و عکس های یاس خواننده رپ فارسی ایرانی

برگزاری کنسرت

یاس تا به اکنون موفق شده است که در 6 شهر مختلف آمریکا کنسرت برگزار کند.

همچنین در شهرهای دبی، قطر، تورنتو کانادا، گرجستان، لندن و میلان برنامه های در شکل و قالب کنسرت به مرحله اجرا گذاشته است.

در ایران نیز در شهر تربیت حیدریه یک نوع کنسرت با محتوای اجتماعی برگزار نموده است.

 

 

همچنین بخوانید: بیوگرافی حسین تهی ـ بیوگرافی حمید صفت

 

این مطالب را هم ببینید